forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 |
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Gand
Advanced Member



Croatia
3025 Posts

Member since 20/03/2002

Posted - 02/02/2010 : 23:00:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gand's Homepage  Send Gand a Private Message  Reply with Quote
|

Edited by - Gand on 02/02/2010 23:00:05

henry
Senior Member



Serbia
1357 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 03/02/2010 : 00:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
A je l odgovorio koliko je para uzeo sa snimanje tog "remek dela" za pranje para i šta je time doprineo srpskoj kulturi, ne računajući to što je od honorara kupio vilu na Dedinju?

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24717 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 03/02/2010 : 08:34:54  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Meni je on kao čovek ljigav. Ne znam zašto, i moguće da greim, ali jednostavno ne mogu da ga vidim očima.

Sa druge strane, Mi nismo anđeli mi je jedan od najomiljenijih domaćih filmova. Najholivudskiji srpski film svih vremena, iako se on tog Holivuda gadi, koliko sam primetio.

Rane i Sela sam gledao po jednom, i najverovatnije neću nikad više. Oslikavaju jedno vreme koje sam i ja iskusio, i ne želim da se sećam tako nečeg. Iako on kaže da su filmovi zamišljeni kao kritika na neka dešavanja, ne bih rekao da je ta ideja i jasno predstavljena u filmovima.
Pogotovo u Ranama, gde je više predstavljeno vreme kakvo je bilo, ali bez nekog kritičkog osvrta.

Sveti Georgije ubiva aždahu je vizuelno odličan film, ali bez duše. Valjda zbog toga što nije uspeo u tom Holivudu koji nije dobar, sad sebi i nekima hoće da dokaže da ume da snima i takve filmove. Ali eto, to mu je po meni drugi najbolji film.

Anđeli 2, šta god on pričao, su ljiga samo takva. Prvi deo je vanvremenski, i zato je i tako dobar, ali je drugi deo, pa i Rane i Sela, isuviše vezan za jedan uski vremenski period, i isuviše fokusiran da se TADA i ODMAH svidi publici, da bi se sa distance moglo govoriti o dobrim filmovima. Nisu loši, ali nisu ni dobri.
Eto, da mu pobijem izjavu da je kod naših gledalaca sve "što nije fenomenalno odmah i loše".

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24717 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 03/02/2010 : 08:39:47  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ah da, odličan intervju! ;)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24717 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 03/02/2010 : 08:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

quote:
Originally posted by manhunter
Anđeli 2, šta god on pričao, su ljiga samo takva.




Hm. Za A2 je rekao da je snimljne iskljucivo zbog para, kako bi mogao namaknuti sredstva za snimanje iduceg filma. Prilicno neuvijeno.






On jasno kaže za A2:
Ljudi koje spominješ, a to su pretežno mladi i, avaj, ne više tako mladi, "wanna be" filmski autori i razni nedojebani "geekovi" i "nerdovi", na isti su se način obrušavali i na moj prethodni film, "Mi nismo anđeli 2", tražeći u filmu prisustvo sponzora, ne obraćajući pažnju na formu, stilske eksperimente, itd. Kunući se da obožavaju Američki B film, nemaju toliko mozga da primete da su "Anđeli 2" zapravo otvoren dijalog sa Američkom B komedijom 80-tih godina... Ljudi kod nas generalno uživaju da pljuju po svemu i svačemu, ima tu i dosta lične frustracije, psihopatologije... Žao mi je što žive u ovom odvratnom vremenu te svoja nezadovoljstva moraju da ispolje tako što im je lakše da mrze nešto ili nekoga a ne sebe, svoju osujećenost, inertnost, nedostatak perspektive.

Ne znam da li pogrešno čitam, ali mi se čini da mu ovde "dodaje" na kvalitetu i značaju.

Naravno, kaže on i:
Žao mi ih je, ali umereno, jasno, jer ja pokušavam teškim radom i koncentracijom na sopstveni posao da prevaziđem taj užas u kome živim i - napravim po neki film. Tako sam "preživeo" i devedesete, radio sam i - verujte mi, da nisam, možda bih i ja bio poput tih nesrećnih duša.

ali mi to više ne izgleda da je u kontekstu sa spomenutim filmom, već uopšteno.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24717 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 03/02/2010 : 08:53:50  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
A da, nesumnjivo je da je on izuzetno značajan za srpku kinematografiju,i da je dobar režiser.
Samim tim što nemam želju da ponovo pogledam Rane ili Sela znači da su me dotakli, ergo, dobri su ;)...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 03/02/2010 : 09:53:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

Je, u pravu si. Mislio sam na A3 sto nema veze s tim intervjuom. Rekao je na premijeri Azdahe u Rijeci nakon samog filma kako je A3 radio zbog para. :)



evo ovako, neko gore reče kako je čovek ljigav i ne mogu a da se ne složim s tim. Taj utisak me prati još od momenta kad sam u nekom beogradskom klubu stajao nedaleko od njega i slušao kako ubedjuje neku klinku kako bi bilo dobro da se njih dvoje pojebu. U to vreme je on bio jedna od onih napucanih gradskih njuški i verovatno je hteo da iskoristi taj status kako bi se ogrebao za neki off-wedlock sex.
Na stranu te njegove karakteristike, kao da bi mi izigravali svece u tim okolnostima. Lično smatram da je Dragojević jedan od boljih režisera na Ex-yu prostorima a to tvrdim prvenstveno zbog toga što čovek jedini snima FILM. Uzmimo primer ufuranog režisera Gorana Paskaljevića koji režira film kao pozorišnu predstavu. U jednom uglu Bata Stojković u drugom uglu Irfan Mensur. Ovaj njemu reč, onaj njemu reč. Kamera mu tu dodje kao na televiziji, samo da zabeleži scenu. Pa i u TV dnevniku ima više režiserske veštine nego u većini exyu filmova.
Dragojević je majstor, za domaće uslove netipičnih uglova snimanja, kreativne montaže a da ne govorimo o tome kako voli koketiranje sa svim mogućim subkulturnim formama koje nemilice troši u filmovima.
Ono što je najbitnije je što u svako delo unosi izrazito jak autorski pečat i preko svojih likova iznosi sopstvene stavove što ga de facto čini umetnikom zar ne.
Kad su u pitanju filmovi andjeli 2 i andjeli 3 reč je o tipičnom najamnom radu.
andjele 3 je režirao Petar Pašić i ja lično volim taj film. Doživljavam ga kao jedan montipajtonopvski kalambur gde se autor obrušio na sve one elemente našeg društva koji su nam išli na Q proteklih dvadeset godina. Gle čuda, nekako nakon tog filma krenulo je i distanciranje od turbo folk kulture i orijentacija čak i neumoljivog Granda ka-izvornoj muzici
Andjele 2 je režirao nakon što je od Željka Mitrovića tražio pare za "Aždahu" a ovaj mu verovatno rekao: "hoćeš pare. Može, ali prvo da mi zaradiš pare kroz nastavak andjela". E tu je ovaj verovatno rekao: "Jel hoćeš nastavak! E pa dobićeš nastavak!" I rezultat je ona blasfemija od filma gde je zadovoljnim producentima uvalio natezanje komercijalnih stereotipa preko svake mere uz očigledni plagijat zbog koga se niko od njih očigledno nije preterano uplašio.
Ja sam taj film doživeo kao autobus u kome grupa putnika očekuje jednu mirnu vožnju a onda za volan seda poludeli Dragojević uz ono njegovo: "Deco, jel volite brzu vožnju!" I tada nastaje cika vriska ludilo. Vozač tera autobus do krajnjih granica a u stvari je reč o vrhunskom vozaču koji čvrsto drži volan u rukama i tom rizičnom vožnjom se samo malo poigrava sauplašenim putnicima-gledaocima

Edited by - mlLandj3 on 03/02/2010 09:57:01
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22164 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/02/2010 : 13:09:03  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

Popcorn: Govoreći o mijenjaju načina razmišljanja, te rušenju tabua, „Rane“ su prvi srpski film koji je nakon rata doživio distribuciju u Hrvatskoj, iako titlovan i preveden kao „Ozljede“, no eto, ipak prvi. Jel ti to slučajno ispadaš ledolomac ili si po prirodi sklon revolucijama?


ovo neka zajebancija ili sta?

- Azdaha po meni nije film kojim se moze pohvaliti. Los, dosada, sa tipicnim elemntima nase kinematografije.

quote:
Originally posted by manhunter


Sa druge strane, Mi nismo anđeli mi je jedan od najomiljenijih domaćih filmova. Najholivudskiji srpski film svih vremena, iako se on tog Holivuda gadi, koliko sam primetio.




"Najholivudskiji" nas film je ipak "4 covjek".

Edited by - King Warrior on 03/02/2010 13:10:26
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 03/02/2010 : 14:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
Bure baruta bolje odslikava stanje u drustvu od Rana. Kontraefekat je napravio taj film, umesto da se stide, kriminalci u povoju su naslu ideale u tom filmu

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 03/02/2010 : 15:04:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bob Rok

Bure baruta bolje odslikava stanje u drustvu od Rana. Kontraefekat je napravio taj film, umesto da se stide, kriminalci u povoju su naslu ideale u tom filmu



evo kako ja to doživljavam. bure baruta je jedan tehnički i u svakom pogledu lepo snimljen i uglancan film ali nekako pravljen na sigurno, kao da je autor hteo da prati trend sličnih filmova popularnih u to vreme i da se dopadne toj publici.
paskaljević je tim filmom probao da pobegne od sebe i sopstvene poetike koja je generalno ok ali se meni nešto ne svidja. Ovako je napravio nekakav kvazi: tough guys in tough times film koji je samo, kao što rekoh, delo na tragu sličnih ostvarenja bez ikakvog autorskog pečata.
u ranama je dragojević bio svoj. na jedan surov način ali je bio svoj. onaj ko gleda taj film pažljivo uočiće da on nosi stav svog autora, osetiće ogromnu količinu gadjenja prema svemu što se tu prikazuje.
film je prikazan tamo neke '97-e a u to vreme je i krenuo da jenjava talas tih žestokih momaka. Pootvarali su sebi firme, okačili kravate i krenuli na berzu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46598 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/02/2010 : 17:10:01  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Meni je on kao čovek ljigav. Ne znam zašto, i moguće da greim, ali jednostavno ne mogu da ga vidim očima.

Sa druge strane, Mi nismo anđeli mi je jedan od najomiljenijih domaćih filmova. Najholivudskiji srpski film svih vremena, iako se on tog Holivuda gadi, koliko sam primetio.

Rane i Sela sam gledao po jednom, i najverovatnije neću nikad više. Oslikavaju jedno vreme koje sam i ja iskusio, i ne želim da se sećam tako nečeg. Iako on kaže da su filmovi zamišljeni kao kritika na neka dešavanja, ne bih rekao da je ta ideja i jasno predstavljena u filmovima.
Pogotovo u Ranama, gde je više predstavljeno vreme kakvo je bilo, ali bez nekog kritičkog osvrta.

Sveti Georgije ubiva aždahu je vizuelno odličan film, ali bez duše. Valjda zbog toga što nije uspeo u tom Holivudu koji nije dobar, sad sebi i nekima hoće da dokaže da ume da snima i takve filmove. Ali eto, to mu je po meni drugi najbolji film.

Anđeli 2, šta god on pričao, su ljiga samo takva. Prvi deo je vanvremenski, i zato je i tako dobar, ali je drugi deo, pa i Rane i Sela, isuviše vezan za jedan uski vremenski period, i isuviše fokusiran da se TADA i ODMAH svidi publici, da bi se sa distance moglo govoriti o dobrim filmovima. Nisu loši, ali nisu ni dobri.
Eto, da mu pobijem izjavu da je kod naših gledalaca sve "što nije fenomenalno odmah i loše".




Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46598 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/02/2010 : 17:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
a vidiš meni su "anđeli" predosadni. Rane su remek djelo

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 03/02/2010 : 18:35:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
Andjeli prvi deo? To je kult, ti si mozda gledao drugi

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4660 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 19/02/2010 : 23:50:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
Evo da dignemo gandov topic i malo doprinesemo temi o "Selu"... :))
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 20/02/2010 : 00:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

a vidiš meni su "anđeli" predosadni. Rane su remek djelo


Auuuuu! Sad si me razocarao. Andjeli 1. su malo je reci genijalni, a da sam ja vlast "Rane" nikad ne bi ugledale svetlost dana. Koliko li se klinaca samo poistovetilo sa Pinkijem i Svabom?
Nisam siguran u podatak, ali sam cuo da je klinac koji je glumio Pinkija ziveo i zavrsio zivot onako kakav mu je bio i na filmu. Jos jednom kazem da su to samo glasine. Mozda neko zna vise o tome.

A i ovo. Eto, ja sam gledajuci Svabu stekao utisak o samom glumcu da je i u privatnom zivotu slican liku. Medjutim, decko ucestvuje trenutno u Velikom bratu i vise je nego pristojan momak.
Hmmm, da! Gledam VB.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!

Edited by - Kit Carson on 20/02/2010 00:02:59
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 20/02/2010 : 00:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
Pinki jeste umro, na asfaltu. Obojica su, inace, naturcici... Svaba? Kad su bili filmski susreti u Nisu, video sam ga u parku sa nekim buzdovanima neprijatne spoljasnosti. Ne verujem da je on tako naivan...

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 20/02/2010 : 00:07:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bob Rok

Pinki jeste umro, na asfaltu. Obojica su, inace, naturcici... Svaba? Kad su bili filmski susreti u Nisu, video sam ga u parku sa nekim buzdovanima neprijatne spoljasnosti. Ne verujem da je on tako naivan...


Pa ne znam, ali samo njegovo obracanje sa postovanjem buzdovanima tipa Era Ojdanic je dovoljno da mi kaze da je rec o kulturnom i vaspitanom momku.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4660 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 20/02/2010 : 00:09:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
Heb'o te,sve neki buzdovani...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46598 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/02/2010 : 17:48:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bob Rok

Andjeli prvi deo? To je kult, ti si mozda gledao drugi



prvi .drugni njanci nisan tija gledat.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 20/02/2010 : 17:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
Pokusaj ponovo, mozda promenis misljenje

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.

Edited by - Bob Rok on 20/02/2010 17:50:48
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46598 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/02/2010 : 17:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kit Carson

quote:
Originally posted by lwood

a vidiš meni su "anđeli" predosadni. Rane su remek djelo


Auuuuu! Sad si me razocarao. Andjeli 1. su malo je reci genijalni, a da sam ja vlast "Rane" nikad ne bi ugledale svetlost dana. Koliko li se klinaca samo poistovetilo sa Pinkijem i Svabom?
Nisam siguran u podatak, ali sam cuo da je klinac koji je glumio Pinkija ziveo i zavrsio zivot onako kakav mu je bio i na filmu. Jos jednom kazem da su to samo glasine. Mozda neko zna vise o tome.

A i ovo. Eto, ja sam gledajuci Svabu stekao utisak o samom glumcu da je i u privatnom zivotu slican liku. Medjutim, decko ucestvuje trenutno u Velikom bratu i vise je nego pristojan momak.
Hmmm, da! Gledam VB.






Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46598 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/02/2010 : 17:51:21  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bob Rok

Pokusaj ponovo, mozda promenis misljenje [;)



teško .

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 20/02/2010 : 18:22:15  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
Milan Marić koji je u "Ranama" glumio Švabu opet je dospeo u žižu interesovanja srpske javnosti jer je jedan od ukućana u VIP Velikom bratu!!!
Što se Dragojevića tiče svaka mu čast za dosadašnji rediteljski opus! Pre par godina sam radio intervju sa njim i zaista je reč o vrhunskom profesionalcu. Trenutno radi na filmu koji za tematiku ima gej paradu! Ne mogui baš reći da sam oduševljen ovom temom ali poznajući Dragojevića ne sumnjam da će i ovaj film biti extra gledan!
P.S. "Anđele"3 ne bi trebalo vezivati uz Dragojevićevo ime jer on nije režirao ovo smeće od filma a ako je neka kopija ove baljezgarije još preostala treba je hitno spaliti!!!
Go to Top of Page

Obelix
Average Member



Serbia
537 Posts

Member since 06/04/2009

Posted - 20/02/2010 : 18:30:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Obelix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

quote:
Originally posted by henry

A je l odgovorio koliko je para uzeo sa snimanje tog "remek dela" za pranje para i šta je time doprineo srpskoj kulturi, ne računajući to što je od honorara kupio vilu na Dedinju?




Ne znam o cemu pricas, no generlano mi se cini kako ljudi jos uvijek ne mogu oprostiti drugim ljudima zelju da rade i zaradjuju. Kad god se spomene neciji rad, neminovno se poteze pitanje para, pocev tu na forumu vezano uz tiraze i izdavacke planove nasih izdavaca.

Sto se generalno tice doprinosa kulturi, mehanizam provjere je jednostavan. Dovoljno je vidjeti kako je ista stajala prije, i kako stoji nakon subjekta o kom pricamo. Dakle, definiraj stanje u srpskoj kulturi (za koje ja ne znam kakvo je) prije i poslije Dragojevica; navedi primjere drugih doprinosa istoj, i usporedi ih s Dragojevicem.

Meni je tesko procjenjivati takve relacije kako ih ti postavljas, jer su mi uopceno zanimljiviji ridikuli od umnika, simpatije dajem ljudima koji pomicu grnaice u razmisljanjima, a ne riznicarima kulturnih dobara.

Dragojevic je najdelikatniju temu balkanksih prostora u nekoliko navrata obradio na nacin da je reakcija svih ukljucenih bila „Aupickumaterinu!“. Kad covjek svoje ime javno stavlja pod nesto sto razbija stereotipe, a pri tome unaprijed racuna da ce imati problema, onda je taj za mene potkovao kulturu znatno više od nekoga tko će se zabilježiti u kakvoj filmskoj faktografskoj knjizurini.

Dragojevic konkretno u sred rata u BiH, u dvije godine s dva filma neskriveno jebe mater srpskoj vlasti pod kojom intelektualna Srbija ne smije pisnuti. Istim filmom svim zaracenim stranama nudi ogledalo u kojem svi vide isto: stoku. Probija granice na nacin da je njegov film prvi Srpski posljeratni film prikazan u Hrvatskoj, zbog cega se distributeru prijetilo smrcu. Kad to covjek cini svojim radom, u periodu '95-'98. dakle dok je vruce… onda je sve sto dolazi nakon njega minorno, kako i sam kaze, „kad ubijes lava, lako je dotrcati i sutnuti ga nogom“. Sve receno ima tezinu respekta, ogotovo ako gledas da je mozda potaknuo i ohrabrio na reakciju i druge koji jednako razmisljaju. Tad je ucinak njegovog rada nesaglediv.

Pozdrav.





Teorije nam pomazu da podnesemo nepoznavanje cinjenica
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000