forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Dnevnik slusanja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 62

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4092 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 26/03/2023 : 11:24:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
You are goddamn right.
Evo slušam album vjerojatno već peti-šesti put i gotovo da mi nema slabije pjesme.
Vrh!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 27/03/2023 : 20:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ako voliš takav đir, Panopticon je pravi bend za tebe.
Jest da su atmosferični black metal, ali ubacuju stvarno masu američke folk muzike u miks tako da zvuče stvarno odlično i originalno. Ovaj album je posebno upečatljiv s obirom da se sastoji od dva diska. Na prvom sviraju taj svoj klasični atmosferični black, dok je drugi disk skoro pa čisti folk. Drugi disk kreće na 58:13



Evo jedna meni jako dobra stvar s tog drugog dijela albuma:


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4092 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 28/03/2023 : 10:31:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Znam znam, super stvari, da je lik malo bolji vokalist bilo bi to vrhunski. :)
Često si znam pustit Kentucky i taj drugi disk Scarsa, ostatak opusa mi baš i nije dobar.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7658 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 27/04/2023 : 12:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote

Goodnight, Texas

Preslušao četiri tri albuma ovog folk benda nekoliko puta. Nisu me sad baš nešto oborili s nogu generalno, ali tamo gdje su mi dobri su mi baš, baš dobri...











The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
581 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 29/04/2023 : 13:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
Nemam previše vremena za slušanje glazbe, ali evo jutros sam upalio ovo i moram reći da mi je baš lijepo leglo.

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7658 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 05/05/2023 : 12:51:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
American Graveyard - Rough Around The Edges (2006)







The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 05/06/2023 : 22:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Coldplay mi je u mlađim danima bio interesantan bend, ali nisam ih pratio, pa ima već možda i 15god, pa ajde da vidimo šta sam propustio, a usput sam i ponovo overio stare, dobre stvari.


- Parachutes (2000) / Ovako se pravi debi album. Dobar.

- A Rush of Blood to the Head (2002) / Odličan.

- X&Y (2005) / Odličan.

- Viva la Vida or Death and All His Friends (2008) / Ne toliko dobro kao prethodna dva albuma, ali meni je OK. Mada ovde sam svojevremeno prestao da pratim Coldplay što baš i nije dobar pokazatelj.

- Mylo Xyloto (2011) / Ovde već dosta toga ne štima, sem par pesama ostatak albuma je za zaborav. Mislim da je ovo i prvi album gde su počeli sa duetima sa poznatim pop zvezdama što je u suštini i početak kraja za Coldplay.

- Ghost Stories (2014) / Teško je ovde biti objektivan jer je album u suštini autobiografski zbog Martinovog razvoda. Meni se sviđa, tužan album.

- A Head Full of Dreams (2015) / Uf al je ovo loše, mislim da nisam zapamtio nijednu pesmu.

- Everyday Life (2019) / Ovaj album zapravo.. i nije toliko loš? Treba ovde par slušanja, ali ima malo vajb starijih Coldplay albuma. Jedva prelazna ocena.

- Music of the Spheres (2021) / Ja stvarno ne znam šta je ovo, najgore od svega do sada izdatog, a Biutyful je najgora pesma koju su ikada napravili.


Sve u svemu, nisam mnogo toga propustio kada sam svojevremeno prestao da pratim ovaj bend. Ali prva tri albuma i dalje visoko cenim
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/06/2023 : 10:55:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Odlučio sam preslušati kompletnu diskografiju grupe King Gizzard & The Lizard Wizard, odnosno sva 23 albuma koja su izbacili u ovih 10 godina postojanja.
Idemo po redu... Dio prvi:

1) 12 Bar Bruise
Neloš garage rock koji zvuči sasvim solidno, no ne vuče me na ponovno slušanje

2) Eyes Like the Sky
E ovo mi je baš super! Instrumental s naracijom za nepostojeći western. Prava soundtrack muzika na tragu Morriconeovih radova

3) Float Along – Fill Your Lungs
Sasvim pristojan psihodelični rock album kao stvoren za pozadinsko slušanje dok se odrađuje neki posao. Jako lijepo zvuči.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7658 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 08/06/2023 : 11:30:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Mojih top 5 albuma od gizzarda:

1.Nonagon Infinity
2.Flying Microtonal Banana
3.Paper Mache Dream Balloon
4.Infest the Rat’s Nest
5.LW

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/06/2023 : 14:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
King Gizzard & The Lizard Wizard
Dio drugi:

4) Oddments
Razbacano i nepovezano, poprilično suhoparan album koji mi se nije svidio.

5) I'm In Your Mind Fuzz
Eh, ne znam... Okej psihodelija, al baš kao i album broj 3, nije nešto što bi često puštao. Više mi paše kao pozadinska muzika

6) Quarters!
Ubacivanje jazza u psihodelični rock nije popravilo stvari, čak štoviše pogoršalo ih je. Meni je ovo predosadno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 10/06/2023 : 08:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
King Gizzard & The Lizard Wizard
Dio treći:

7) Paper Mâché Dream Balloon
Zanimljiva ideja snimiti akustični pop/folk album, no pomalo me smorilo nakon svega par pjesama

8) Nonagon Infinity
Povratak garaži na jedan moderniji i aktivniji način, skroz kul za poslušati, al ne virujem da ću mu se vraćati

9) Flying Microtonal Banana
Mislim da mi je ovo jedan od zanimljivijih albuma šta sam poslušao u zadnje vrime, jako interesantna muzika koja traži da je se posluša više puta.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7658 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 10/06/2023 : 09:39:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Jel te podsjeca rattlesnake na nesto?

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 15/06/2023 : 21:13:37  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Linkin Park takođe spada u one bendove koji su mi dosta značili u mlađim danima, ali zaista ih davno već nisam slušao pa ajde da vidimo šta sam propustio:


- Hybrid Theory (2000) / Ovo je sad već legendaran debi nekog benda, i dalje odlična stvar.

- Meteora (2003) / Odlično.

- Minutes to Midnight (2007) / Ovde su bili na vrhuncu slave, pomalo komercijalno i promena zvuka ka mekšim tonovima u odnosu na prva dva albuma. Ali meni se sviđa.

- A Thousand Suns (2010) / Previše elektronike za moj ukus, dok je tematski album previše sličan prethodnom. Drastičan pad, nakon ovog albuma sam se svojevremeno isključio od daljeg praćenja benda.

- Living Things (2012) / Par pesama OK, ali generalno dosta slabo.

- The Hunting Party (2014) / Kada bend izgubi svoj kompas onda često kao poslednju slamčicu spasa pokušava da se vrati starim korenima, u primeru Linkina to bi značilo povratak metalu. Može da prođe, iako ne može ovo u istu rečenicu sa prva dva albuma.

- One More Light (2017) / Sećate se kada je Linkin bio poznat po baladama i duetima sa poznatim pop zvezdama? Da, i ja se toga sećam.. Ja ne znam šta je ovaj album ali ovo nije Linkin. Užas.


Sve u svemu; prva dva, tri albuma i dalje mogu preslušati, sve nakon toga je po meni previše slabo. Eh moj Linkine u šta si se pretvorio
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/06/2023 : 22:02:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nedostaje ti Reanimation. Jest da je remix album, al po meni je super napravljen.
Inače, šta se tiče Linkin Parka, oni su mi bili i ostali jedan od najvažnijih bendova u životu, pogotovo u mlađim danima... Nakon Meteore sam ih prestao pratiti, al Hybrid Theoryju i Meteori (plus Reanimationu) se vraćam svako toliko.

Rijetko čija smrt od tako poznatih me pogodila kao Benningtonova. Par dana nakon što se to dogodilo, cila moja ekipa se skupila u prostoru u kojem inače visimo i odvrnuli smo kompletnu LP diskografiju, album za albumom, slušali, pričali i lagano pijuckali pive. Jako mi je žao šta ih nikad nisam uvatija uživo.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 15/06/2023 : 23:43:45  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Znam za to, ali jedan problem - organski ne podnosim remikse Ne sećam se da li sam ikada od bilo kog benda poslušao nešto, a da je kršteno. Kod mene prolaze samo studijske i live stvari + poneke obrade. Spotovi sa onim anime robotima koji se mlate su im kul doduše
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/06/2023 : 00:00:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Pošteno
Ja sam se s njima "oprostio" nakon Meteore, već mi MtM nije bio album po guštu, puno su tu promijenili stil... Zadnja stvar koja mi od njih prolazi je "New Divide" koja je ja mislim išla kao samostalni singl iz soundtracka Transformersa. Nakon toga nažalost ništa, al ovih prvih par albuma, uf... Baš sam nakon prethodnog svog posta odvrtio Reanimation i idalje mi je super. Btw, kad spominješ live stvari, njihov Live in Texas mi je bio svojedobno jako dobar, no nisam ga pustio baš dugo dugo.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 16/06/2023 00:01:31
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 06/07/2023 : 23:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Queens of the Stone Age mi je verovatno možda i poslednji veliki rock band iz mlađih dana, ali da se i dalje dobro drže i izbacuju kvalitetne stvari. Nedavno je izašao njihov najnoviji album pa sam iskoristio priliku da obnovim gradivo.

Kao prvo i osnovno, slušanje QOTSA baš i nema nekog smisla ako se prethodno nije overio Kyuss. Homme i Olivieri su bili u tom bendu i on je umnogočemu preteča QOTSA.


- Queens of the Stone Age (1998) / Ekipa je ovde još pod uticajem Kyussa, tekstopisanje je ovde praktički nepostojeće, ali album je totalno prženje i rokanje sa legendarnim riffovima. Dobra zabava.

- Rated R (2000) / Drastičan napredak u odnosu na kvalitet tekstova, a ni muzički ne zaostaje mnogo. Njihov drugi najbolji album.

- Songs for the Deaf (2002) / Ceo album je koncept album gde se vozite kolima i šaltate radio stanice od pesme do pesme. Bend je u ovo vreme bio na vrhuncu slave kada su se postavi priključili Grohl na bubnjevima, i Lanegan na vokalu koji se na prethodnom albumu pojavljivao samo na momente. U ovo vreme su imali svoju najbolju live svirku na čuvenom Glastonbury-u 2002. godine. Fenomenalan album, kojem se često vraćam Nažalost Homme nikada nije oprostio Olivieriju što je izlupao svoju devojku pa ga je oterao iz benda. Ovo je početak kraja za ovaj bend jer nakon njegovog odlaska nikada nisu dostigli te visine koje su imali sa ovim albumom. Šteta.

- Lullabies to Paralyze (2005) / Svojevremeno mi se ovaj album nije sviđao jer ima mekši zvuk i sporiji ritam u odnosu na njihove prethodne albume. Ali tokom vremena sam naučio da ga volim i cenim, rekao bih da je ovo njihov najpotcenjeniji album.

- Era Vulgaris (2007) / Ako ima neki album od QOTSA koji ne podnosim, onda je to ovaj. Previše neozbiljan, i ovde su bili u najvećoj kreativnoj krizi. Najlošiji album koji su izbacili.

- ...Like Clockwork (2013) / Drastičan napredak u odnosu na prethodan album, posle Rated R i Song for the Dead, njihov najbolji album. U ovo vreme su imali turu po Evropi pa sam imao prilike da ih slušam kada su gostovali u Srbiji. Fenomenalna svirka

- Villains (2017) / Ne mogu reći da je ovo loš album, ali ima jedan problem - ne pamtim nijednu pesmu, sve je neko sivilo i monotonost. Ne pomaže ni odsustvovanje fenomenalnih i lako pamtljivih riffova po kojima su QOTSA čuveni

- In Times New Roman... (2023) / Kada sam čuo prve dve pesme koje su pustili u etar mislio sam da će ovo biti odličan album. Ali avaj, nakon što sam preslušao ceo album ipak su te dve pesme i dve najbolje pesme na albumu. Solidan album, bolje od većine stvari koje se izbacuju danas, ali očekivao sam više. U međuvremenu se saznalo da je Homme imao kancer tako da trebalo bi da budemo srećni što je ovaj album uopšte i ugledao svetlo dana.


Uglavnom, meni i dan danas jedan od najdražih rock bendova, a Songs for the Dead mi bez problema ulazi u top 10 omiljenih koncept albuma. Koga zanima stoner / desert rock, QOTSA je nezaobilazno štivo
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 09/07/2023 : 14:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Josh Homme je znalac u tom zanru i jako dobar producent, sjajne je radove postigao i u suradnji s Iggy Popom i Arctic Monkeysima

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 09/07/2023 : 14:59:24  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Nisam to još slušao nažalost. Od Hommea samo Kyuss, QOTSA, Desert Sessions, Them Crooked Vultures.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/07/2023 : 16:13:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Po meni strašno precijenjen bend.
Mislim, okej su, al to mi je "best-of" bend... Kroz sve te albume bi skupio taman zanimljivih pjesama za jednu solidnu kompilaciju.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 09/07/2023 : 17:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Bila bi to poduža best-of lista :)
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 24/07/2023 : 17:01:26  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Kada bi morali da biramo samo jedan bend, to bi onda morao biti Pink Floyd zar ne. Po meni najveći ikada, ali davno sam slušao celu njihovu diskografiju, pogotovo one starije stvari, pa sledi jedna retrospektiva.


Syd Barrett era

- The Piper at the Gates of Dawn (1967)
- A Saucerful of Secrets (1968)

Znam da oni istinski fanovi Floyda cene da je Syd = Floyd, ali ja se sa ovim nikako ne mogu složiti. Naravno da je Syd bio pionir i umnogočemu inspiracija za ostatak ekipe, njegov uticaj je bitan, ali ne mogu isto reći za kvalitet Floydove muzike iz ovog ranog perioda. Previše psihodelije, i iskreno na momente me bolela glava koliko su zvukovi neusaglašeni kao da svako lupa po instrumentima kao da je u nekom svom tripu. Slabo cenim muziku gde moraš biti urađen da bi shvatio šta je autor hteo da kaže.

........

Post Barrett era, soundtrackovi za filmove i traženje sebe i svog identiteta

- More (1969)
- Ummagumma (1969)
- Atom Heart Mother (1970)
- Meddle (1971)
- Obscured by Clouds (1972)

Simpatični albumi za jedno slušanje i to bi u suštini bilo to što se mene tiče. Kreativna kriza je ovde bila najviše zastupljena i to se najviše vidi na albumu Atom Heart Mother gde su iz naftalina vadili neke odbačene i poluzavršene pesme. Diskutabilno najlošiji album koji su izdali, genijalno mi je što Gilmour i Waters, koji se praktički ne mogu složiti oko ničega, uspeli da se slože da ih je sramota šta su uradili sa ovim albumom. Kada sami autori ovo izjave onda vam je jasno o kakvom delu se radi. Sva sreća pa su uspeli da se izvuku iz ove ere mediokriteta.

.........

Roger Waters era

- The Dark Side of the Moon (1973)
- Wish You Were Here (1975)
- Animals (1977)
- The Wall (1979)
- The Final Cut (1983)

Šta ovde da napišem što već svi ne znaju. Prvih četiri albuma sa ove liste spadaju među najbolje rock stvari ikada, najbolje stvari u muzici ikada. Kao da čitate Frank Millera ili Alana Moora u najboljim danima. Final Cut ne doživljavam kao Floydov album, već kao Watersov solo album. Početak kraja za Floyd.

...........

David Gilmour era

- A Momentary Lapse of Reason (1987)
- The Division Bell (1994)
- The Endless River (2014)

Nekada sam bio poprilično strog prema post Waters albumima Floyda, ali sad na ponovno slušanje menjam mišnjenje i mogu da cenim šta je Gilmour hteo da uradi sa ovim albumima. Naravno da tekstopisanje i sam koncept albuma nije na nivou iz Waters ere, ali muzički ovo su odlični albumi, a pojedine pesme spadaju među najbolje Floydove pesme ikada. Yet Another Movie, Sorrow, Keep Talking.. Mislim da su albumi iz Gilmour ere potcenjeni i da se premalo priča o njima. Endless River ne doživljavam kao Floydov album i mislim da je greška što se ovo objavilo kao studijski album, ovo je trebalo izdati kao neku kompilaciju rarities & b-sides.

.........

Sve u svemu, ne mogu reći da sam uživao slušajući stare Floydove stvari, ali od čuvenog Dark Side of the Moon pa na dalje sve su to od vrhunskih do odličnih stvari (sem Final Cuta i Endless River, koji lete iz kolekcije). Ali tokom svoje zlatne ere ono što su stvorili je vanvremensko i uvek ću se rado vraćati ovim sjajnim albumima
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 24/07/2023 : 17:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Ovaj niz od Dark Side do The Wall je bila takva serija genijalnosti.
Ne pamtim da je bilo nekakvih još takvih serija albuma koji su jedan do drugog istinski klasik. Neki kažu za Stonese i niz Beggars Banquet - Exile. Možda.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7658 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/07/2023 : 17:25:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Sa top 10 topica:

quote:
Originally posted by Tonto

Evo ovako bi to izgledalo kod mene.


1.Atom Heart Mother(winner)
2.Meddle
3.Animals
4.The Dark Side of the Moon
5.Ummagumma
6.Wish You Were Here
7.A Saucerful of Secrets
8.The Division Bell
9.The Wall
10.Obscured by Clouds

Sada moram ugasit floyde jer mi draga viče da mi je dosadna glazba...


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 24/07/2023 : 19:13:24  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
@Draper: Metallica, nema loše pesme između ova četiri albuma.

- Ride the Lightning (1984)
- Master of Puppets (1986)
- ...And Justice for All (1988)
- Metallica (1991)

@Tonto: Davno nisam video lošiju rang listu.. ičega. Zajebao si i Antoana i njegovo granitno ocenjivanje :)
Go to Top of Page
Page: of 62 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000