forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Je li Libellus preskup
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 28

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 17/02/2010 : 16:36:48  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
Mala naklada mi je uvek delovala kao bezvezan razlog za odredjivanje cene izdanja...
Ako se vec hoce igrati na kartu "male naklade" onda se zaista moze otstampati 300-500 numerisanih primeraka...i opsizdit cenu duplo vecu nego sto je sada...pa nek se polome kolekcionari koji zele tako nesto imati u kolekciji...Al' barem ce znati da imaju jedinstveno izdanje...a ne da se ono svako malo reprintuje...

"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39102 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 17/02/2010 : 16:46:29  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Kakve veze ima sto se reprintuje.. Mislis li da mi to kupujemo zato sto je "raritetno", samo 500 komada ima!?
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 17/02/2010 : 16:50:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@

Mala naklada mi je uvek delovala kao bezvezan razlog za odredjivanje cene izdanja...
Ako se vec hoce igrati na kartu "male naklade" onda se zaista moze otstampati 300-500 numerisanih primeraka...i opsizdit cenu duplo vecu nego sto je sada...pa nek se polome kolekcionari koji zele tako nesto imati u kolekciji...Al' barem ce znati da imaju jedinstveno izdanje...a ne da se ono svako malo reprintuje...




Uh, jos to fali da se numerisu primerci. Prvo skuplje, a da ne govorimo o tome da ce vecina nas bolesnih poceti da juri 1 broj treceg broja i sl. Nemoj, nemoj da ih dovodis na takve ideje, brisi post molim te

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 17/02/2010 : 17:24:04  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Dobro ljudi moji, znamo da je skupo, ali pustite nas da na miru trošimo svoj novac na šta hoćemo!!!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 17/02/2010 : 17:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by rgorgiev

quote:
Originally posted by sdragan@

Mala naklada mi je uvek delovala kao bezvezan razlog za odredjivanje cene izdanja...
Ako se vec hoce igrati na kartu "male naklade" onda se zaista moze otstampati 300-500 numerisanih primeraka...i opsizdit cenu duplo vecu nego sto je sada...pa nek se polome kolekcionari koji zele tako nesto imati u kolekciji...Al' barem ce znati da imaju jedinstveno izdanje...a ne da se ono svako malo reprintuje...




Uh, jos to fali da se numerisu primerci. Prvo skuplje, a da ne govorimo o tome da ce vecina nas bolesnih poceti da juri 1 broj treceg broja i sl. Nemoj, nemoj da ih dovodis na takve ideje, brisi post molim te


Pa o tome ja i pricam...duplo skuplje izdanje...a prvih deset numerisanih i cetvoroduplo skuplji...ih...pa kad se oni pojave na aukcijama

"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom

Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 17/02/2010 : 17:45:23  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Kakve veze ima sto se reprintuje.. Mislis li da mi to kupujemo zato sto je "raritetno", samo 500 komada ima!?


Pa ima veze...ja sam moju kolekciju Libellusa prodao onog trena kada su najavili da ce dostampavati prve brojeve MM i MN-a...

Iskreno receno drugi razlog za prodaju je i taj da nisam mogao finansijski sve to ispratiti i sto ta izdanja nisam uopste niti otvorio niti citao jer sve to imam u zs/lms...

Ali nikada nisam kukao izdavacima da su mi njihova izdanja skupa...skup mi je i benzin al' ga ipak kupujem i vozim automobil...

"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39102 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 17/02/2010 : 17:51:43  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Ja sam drugacije uradio.. Prodao sam LMS i MN i MM.. A ne vidim razlog zasto moj strip manje vredi ako je reprintovan.. A i koliko god da vredi, ovaj se nece prodati...
Go to Top of Page

andi
Junior Member

Croatia
306 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 17/02/2010 : 17:56:05  Show Profile Show Extended Profile  Send andi a Private Message
Koliko vidimo na topicu 'Libellus SOLD OUT' većina izdanja se RASPRODA u roku od 2 godine.

Ne bi li onda bilo logično da se napravi slijedeće:
1. Štampati u 800-1000 primjeraka => cijena pada
2. Računati pokrivenost izdavača ne u 50% prodaje nego u 70% prodaje => cijena pada
3. Cijena pada => brža prodaja, nama straha za nepokrivenošću

I nema više potrebe za reprintima. Ovako su svi na dobitku zasigurno - kupci dobiju svoj primjerak po (znatno) nižoj cijeni i to bez bojazni da će se rasprodati, a izdavaći jednako (ili više) zarade.

Jasno mi ja da su na početku, kada je izdavačka djelatnost pokrenuta bile bojazni o uspijehu pa se je išlo sa malim nakladama. Ali sada, nakon 4 godine uspiješne izdavačke djelatnosti (to se vidi po rasprodanim izdanjima) treba POVEĆATI NAKLADU!!!

Edited by - andi on 17/02/2010 17:57:05
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 17/02/2010 : 18:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
A mozda je naklada i povecana, samo se o tome ne pise?
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4546 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 17/02/2010 : 18:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message
Pa u svakom stripu pise tiraz, bilo bi glupo da se stampa 800, a da se pise 500.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 17/02/2010 : 18:10:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
U prve dvi godine rasprodano je samo par izdanja, mislim po prva dva broja MM Gigant, Superbook, MRNO i MM biblioteka. Sada je pokrivenost na 60 % koliko znam. Nešto nižu cijenu postigli bi tek tiražom od 100 komada. 500 ili 800 je gotovo isto. E sad, eventualno spuštanje cijene možda bi i poboljšalo prodaju. No koliko ona mora biti bolja da bi se isplatilo vezati toliki kapital u tiskanje duplo većeg tiraža. A ne zaboravimo da, od oka, imaju sigurno više od 200 izdanja. Svakoga u duplo veći tiraž bi sigurno usporilo tiskanje novih brojeva a onda opet nebi bilo dobro. Ne znam, možda ima neko rješenje. Ja ga još na forumu nisam pročita a svi imamo svoje teorije.
I da, na tržištu su više od 5 godina a ne 4.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

andi
Junior Member

Croatia
306 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 17/02/2010 : 18:12:10  Show Profile Show Extended Profile  Send andi a Private Message
quote:
Originally posted by Colt

A mozda je naklada i povecana, samo se o tome ne pise?



Aha, naklada je povećana, a sa njom i cijena (u prošloj godini cijena je otišla gore oko 15%)?! Tek bi to bio show!

Edited by - andi on 17/02/2010 18:12:28
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 17/02/2010 : 18:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Colt

A mozda je naklada i povecana, samo se o tome ne pise?


Nije!
No vidiš, to je zgodna ideja kako nekoga optužiti...u trendu

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 17/02/2010 : 18:14:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
quote:
Originally posted by kreŠa

Pa u svakom stripu pise tiraz, bilo bi glupo da se stampa 800, a da se pise 500.



Zasto bi bilo glupo? Ti sam odredis kolika cifra ce pisati u impresumu pored stavke "Tiraz", a onda u odnosu na to sta si objavio plasiras i cenu.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 17/02/2010 : 18:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Zato što se ne radi u seoskim tiskarama. Njihova tiskara tiska i novac... Zar im nije tu isplativije "premašiti" tiraž? Ma daj Colte, ne budi dite.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

andi
Junior Member

Croatia
306 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 17/02/2010 : 18:22:40  Show Profile Show Extended Profile  Send andi a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

U prve dvi godine rasprodano je samo par izdanja, mislim po prva dva broja MM Gigant, Superbook, MRNO i MM biblioteka. Sada je pokrivenost na 60 % koliko znam. Nešto nižu cijenu postigli bi tek tiražom od 100 komada. 500 ili 800 je gotovo isto. E sad, eventualno spuštanje cijene možda bi i poboljšalo prodaju. No koliko ona mora biti bolja da bi se isplatilo vezati toliki kapital u tiskanje duplo većeg tiraža. A ne zaboravimo da, od oka, imaju sigurno više od 200 izdanja. Svakoga u duplo veći tiraž bi sigurno usporilo tiskanje novih brojeva a onda opet nebi bilo dobro. Ne znam, možda ima neko rješenje. Ja ga još na forumu nisam pročita a svi imamo svoje teorije.
I da, na tržištu su više od 5 godina a ne 4.




Pa zar nije Markos rekao da je OHF štampao u 800 komada i da mu je to omogućilo da spusti cijenu?

I da - prve dvije godine je u redu za rasprodati svega par brojeva, to je uspijeh i potvrda da treba štampati više.
A sad je lista rasprodanih već ohoho velika! Više nisu siroti da si ne bi mogli priuštiti veću nakladu pa da možda i pričekaju godinu više da se rasproda.

Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 17/02/2010 : 18:59:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by dveribad

quote:
Originally posted by Renky

Pristojno je bilo da ti najprije odgovoriš na pitanja koja sam ja tebi postavio.
Već sam ti davno rekao, nisu svi odnosi među ljudima, prijateljima kao kod tebe. To što ti svojim poltronima izdaš naredbe kad i šta, u potpunoj je suprotnosti sa ljudima koji su samostalni, imaju svoj stav, biznis pa zamisli čak i prijatelje. A, opet zamisli, imaju pravo i samostalno razmišljati i na tvoju žalost pisati po forumu.



Da te ne poznajem,rekao bi da je ovo paranoja.Ispričavam ti se ako nisam na nešto tvoje odgovorio,ponovi,vrlo rado.I ne pretjeruj,kako bi nekakav prdek kao ja mogao nekome išta naređivat?Budi pametan.

Netko bi pomislio kada ovo čita da mi se diviš i zavidiš,a vjeruj mi,običan sam čovjek.Vrlo miran,smiren i donekle staložan.Iznosim razmišljanja i viđene postupke.Iznesem ti argumentiran primjer sa svjedocima,a ti se ko pička povučeš.Dobro,ako ti treba toliko vremena za samostalno razmišljanje,možemo pronać opravdanje.Nije lako kada čovjek stane uza zid,a zid visok.Pa nisi trebao ispast baš takav "šonjo".Trebo si ipak nešto napisat,pa makar lagao.Nije to tako strašno.Ugledaj se na svojeg prijatelja Dadu.Vidiš kako on fino laže,svi vidimo da laže,ali zadivljuje ta njegova ljepota laganja.Čovjek je lažljivac,ali lepo laže.Onako dječački,nevino i simpatično.Ali ne,ti ne možeš tako,moraš ti po svojem.I šta si od tog dobio-ispo pizdun na forumu i,kako si ono napisao?...e,poltron,da.
Da me ne shvatiš ozbiljno,inače,kako je doli?Jel stala bura?Što se radi kad nema turista i kad ne glumiš liti galebara?Jel rodila Mara od barba Jove i jel oni mandrilo Frane od šjor Stevana zakrpa mrižu?Stoj mi dobro i bok te čuva!Adio


Kad već spominjemo laži... Zar nisi meni u oči rekao da znaš i da ti je jasno zašto cijene moraju biti takve, i da je to normalno no da je problem u tome što ti nikada nebi njihovu ( a valjda i drugih izdavača ) robu prodava ispod 40% rabata. I da u stvari nemaš primjedbe ni na što osum da im zamjeraš nedolazak na CRŠ i da ćeš ih zbog toga prcati do kraja života. Kako to nema nikakve veze sa ovim raspravama o cijenama nego da im nećeš zbog toga dati mira. Kad sam skužija da ti to zaista radiš i da na sve argumentirane stvari i teme reagiraš ignorantski odlučija san da nema smisla više raspravljati se sa nekim tko se zajebaje i misli da se sve svodi na "domaće citate". Postaješ kao Stinky. Koga briga...
Usput, domaće filmove nisam niti ću gledati pa bar mene poštedi citata. Vrime je sasvim ok. Nema strankinja ali se naguzi tu i tamo štogod. Navučemo ih na tvrdo... izdanje Libellusa. I ne, ne pogađa me spominjanje ribe i mora. To je nešto što tvoja pametna glavica ne može shvatiti pa ni da te Tesla prišteka... Ipak si ti ekspert za šverc stripovima i kad nastupi suša mora se okrenuti drugim izvorima. A Libellus daje samo 20%. U pm šta sad...
Budi mi ponosan i prcaj i dalje.



Renato,samo ti laži opet,dovoljno si vjerodostojan.Da,u pravu si što se tiče poteza Topalovića naspram festivala stripa u Zagrebu,samo netko pokvaren i hlapljiv može uradit ono što su oni uradili.Tebi i njima je to normalno,pa ste se vjerojatno ljubili čestitajući si na potezu.No,o tom potezu "velikih ljubitelja stripa" presudit će sami ljudi.
Što se tiče prodaje njihovih stripova,ako ikada otvorim striparnicu,stripove tvojih prijatelja vrlo rado ću prodavat po cijeni koju oni imaju na skladištu za svoje "prijatelje" i dilere.Znači,vrlo rado ću im prodavat stripove po nabavnoj cijeni,bez ikakve naknade jer su ionako preskupi!!(pogledaj rezultate topica).

Onaj tko ima striparnicu i prodaje stripove,sasvim je normalno u svijetu trgovine da ljudi rade sa maržom od 30%.Trebaju platit taj prostor,sebe,režije,najam,radnike,itd.Ako me pitaš da li bi prodavao njihove stripove za tih 20%.Ne,ne bih.Takve cijene odvraćaju ljude od stripa i zbog tog im dodjeljujem titulu pogrebnog poduzeća za strip kao medij.Čisto lihvarstvo i bahati bezobrazluk iskorištavanja ljubitelja stripova.
Što se tiče guženja-samo se vi slobodno ispunjavajte međusobno,pa baš je ljepo kad prijatelj zavuče prijatelju.Derite se do besvjesti u uživajte u tvrdim koricama.
"Tko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško past"

Pantelija
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 17/02/2010 : 19:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Vidiš dragi kako izokrećeš... Ne pitam te, citiram tvoju tvrdnju kako nema šanse da radiš ispod 40%. Tvoje legitimno pravo da želiš više, to je navika sa aukcija. Meni dosta prijateljskih 10-15%.

Ako ti tvrdiš da lažem u vezi tvoje izjave samo se sjeti Interlibera di je izrečena.

I daj mani me se citata i muško-muškog zavlačenja. Pa nemamo svi tvoje afinitete... Ni u pogledu filmova ni zavlačenja.

Aj pozz

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 17/02/2010 : 19:07:16  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by bubo

quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by bubo

quote:
Originally posted by Bob Rok

Dveribade, ajde kada radite kampanju protiv Libellusa, nemojte tu da stanete. U redu, Libellusu su skupa izdanja. Sta ne valja kod Strip agenta, Ludensa, Bukgloba, Fibre? Ako mi budes naveo razloge (ja znam da ih ima), verovacu ti da ne vodis kampanju samo protiv jednog izdavaca.

ali meni nije samo jasno da se buni na cijenu največi preprodavač stripova ,pa pobogu nedavno je uzeo pare na zagoru i nije ga bilo 10 dana na forumu dok je to izbrojao i posložiohttp://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-view&ID=1991449 a libellus skup a za ovaj jedan stari papir možeš uzeti par kompleta od libellusa, i da ovi su stripovi stvarno stari i rijetki a svakih 15 dana novi nikne na aukcijama,ako je libellus uzeo 1 milion eura ,onda je dveribad uzeo bar 5 od tih istih stripofila.i baš me zanima ta njegova računica da libellus zaradi po 10 eura po komadu ,znači izdanje ih iziđe 20-25 kuna ,stvarno smiješno.a opet kad tako dobro sve zna i kad je tako dugo u strip vodama zašto nije sam osnovao izdavačku kuču i drmao kioscima sa hc po 15-20 kuna.



Sve sto on zna je da lupeta kao npr. u slucaju sa Maxi HC Zagorom iako zna da je taj deo u HC samo manji deo dosta veceg tiraza odvojen da bi se radio u HC. One koji su uradjeni u SC ne pominje jer mu ne odgovara.
Ili,kad je vec tako sazaljiv nad stripofilima,sto nam ne objasni povecu razliku u ceni AF klasik u SC i HC ako su HC korice tako jeftine?
Njega boli nesto drugo - izgleda sto ne moze da dobije LB izdanja po nekoj proizvodnoj ceni pa da ih sam diluje
Ili sto mu kupusi iz ZS/LMS gube cenu pojavom reprinta
Kako bilo,smesna je pojava i vise ga niko ne uzima za ozbiljno
A kad udje u polemiku sa mnom,boli ga i to sto ne moze da me prikaze kao dilera LB izdanja(ili bilo kojih),nema argumente i onda tako lupa i lupa...

slažem se i to je činjenica ali nemoj misliti da nema kod njega rasprodatih izdanja od libellusa ,biče i toga na aukcijanma ne boj se ..



Dubravko,žao mi je što ću te razočarati.Nešto sam prodao,nešto poklonio njihovih stripova.Trenutno nemam niti jedan strip od Libellus-a u kući,niti ću ih više kupovat jer su bezobzirno skupi.Ukoliko mi ih netko pokloni,unaprijed bih se zahvalio na tim enciklopedijskim izdanjima.

Nego,daj molim te ko brata,objasni ljudima onu psovku što si mi uputio u jednom postu.Objasni što ti poistovjećuješ sa ušima kada se meni obraćaš.Ako želiš,moga ja objasnit ljudima što su i tko su za tebe i tvoje podneblje uši.To si čuo slučajno od nekoga ili su te tvoji bližnji tom naučili?Čisto onako,da široke mase shvate kako razmišlja jedan odrastao čovjek kao ti.Ponavljam,vrlo mi je drago da jedan obrazovan čovjek kao ti tako razmišlja,a još mi je draže da si simpatizer Libellus-ovih poslovnih poteza.Ajde momčino,objasni tko su za tebe uši??
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 17/02/2010 : 19:14:46  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Vidiš dragi kako izokrećeš... Ne pitam te, citiram tvoju tvrdnju kako nema šanse da radiš ispod 40%. Tvoje legitimno pravo da želiš više, to je navika sa aukcija. Meni dosta prijateljskih 10-15%.

Ako ti tvrdiš da lažem u vezi tvoje izjave samo se sjeti Interlibera di je izrečena.

I daj mani me se citata i muško-muškog zavlačenja. Pa nemamo svi tvoje afinitete... Ni u pogledu filmova ni zavlačenja.

Aj pozz



Lažeš ka pas.Spomenuo sam 30% za trgovce.Već sam ti rekao,kad lažeš,laži "lepo",sa stilom.Neka ti Dado objasni kako se lepo laže.
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 17/02/2010 : 19:20:19  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Rock.Bob Rock

quote:
Originally posted by teller

uh evo opet,u tim Lib.knjigama ima bar dvije epizode(Demian,almanahi)ili čak tri stripa u svakoj knjigi(Magični,Mister No,Tex),
tamo gdje ide samo jedna epizoda(recimo Marti biblioteka)i cijena je niža.
U večini slućajeva kad je 100 kuna i više cijena, knjige sadrže 200 do 300 stranica stripa.







I? Sadrži i maxi 300 stranica i košta samo 39 kuna. Zar HC vrijedi 60 kuna više samo jer je HC? (dobro, ima i drugih razlika, ne samo korice, ali ipak)



Ajmo još jednom ponoviti...
Ta izdanja se rade zajedno sa velikim 5000-8000 ili i većim tiražom koji ide na kioske. Ne tiskaju se posebno nego u tiražima koji su najmanje 10 puta veći od Libellusovih, Fibrinih... Time je cijena tiska svedena na minimum a posebno se plaćaju samo tvrde korice koje povećavaju cijenu samo za desetak kuna.
Dakle, nije stvar u tvrdim koricama nego u količini pa tek onda i o pravima i ostalim stvarima. Ovo je ponovljeno stotinu puta po forumu...



Bili,pa kako Bluberi od Strip agenta košta oko 75 kuna,a velebni Font od ovih lihvara košta 150 kuna?Jel Bluberi ide u 100 000 primjeraka?

Koga vi musate,pa jel moguće da ste toliko bahati pa mislite da smo baš svi glupani na ovom forumu?O čemu ti uopće baljezgaš??
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 17/02/2010 : 19:25:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Dveribade, ajde kada radite kampanju protiv Libellusa, nemojte tu da stanete. U redu, Libellusu su skupa izdanja. Sta ne valja kod Strip agenta, Ludensa, Bukgloba, Fibre? Ako mi budes naveo razloge (ja znam da ih ima), verovacu ti da ne vodis kampanju samo protiv jednog izdavaca...

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 17/02/2010 : 19:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Ide u 1000! Font je više nego duplo većeg obima. Zašto cijenu ne usporediš sa recimo Afrikom ( Hermann ) koja je 75 kn a istog obima. Jel' stvarno misliš da je netko sisao vesla pa viruje u tvoje Bogomdane tvrdnje. U sve se kužiš, sve znaš o izdavaštvu, cijenama... a izdanja ti pokazuju koliko "znaš".
Zar nebi bilo zgodno da se kupcima svojih izdanja ( a i ja sam među njima ) ispričaš što su tvoja izdanja platili po punoj cijeni na CRŠ-u da bi ona osvanula na aukcijama od 1 kn ili kao pokloni uz druge aukcije. Sve je to isto samo drugačije nazvano. Ti to zoveš poklonima a Libellusu spočitavaš popuste prijateljima. Oni bar poznaju ljude u facu a ti šibaš velikodušnost na sve strane svita. Bravo asu, bravo!

I što se tiče laž ili ne. Ja i dalje tvrdim da si rekao da nebi radija za 40% i točka a da ćeš iz samo svog razloga prcati Libellus. Tek tako iz zabave radi nedolaska na CRŠ za koji si opet ti kriv zbog mućkanja sa različitim postocima koje si tražio od izdavača. Zajeba si tako i Bookglobe i još neke ili ti postotci ispod 100 ne idu dobro? No... svaka škola se plaća!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/02/2010 : 19:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Fontov Taxi U BOJI na 140 stranica samo 150 kuna?
ako to nije jeftino?
nisam mislio kupit to izdanje, jer san mislio da je c/b ali sada OBAVEZNO.
Hvala ljudi,koliko se samo koristnih informacija sazna iz tih postova.
posebno hvala legendi Renkyju i dveribadu.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 17/02/2010 : 19:49:40  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Bob Rok

Dveribade, ajde kada radite kampanju protiv Libellusa, nemojte tu da stanete. U redu, Libellusu su skupa izdanja. Sta ne valja kod Strip agenta, Ludensa, Bukgloba, Fibre? Ako mi budes naveo razloge (ja znam da ih ima), verovacu ti da ne vodis kampanju samo protiv jednog izdavaca...



Ma ne vodim ja ništa,najmanje kampanju.
Meni njihove cijene nisu uopće interesantne za raspravu.Svatko ima pravo tražiti koliko hoće za svoj trud,sposobnost,ideju ili što već.Oko cijena me zadivljuje količina parodije koju nam uvaljuju u stilu-skupa prava(Bonelijeva su inače najjeftinija),skupi tisak(svatko može saznat u par tiskara da lažu),skupi papir(raspitaj se pa ćeš vidjet skupoću papira),skup prijevod i lektura(lektor cvili da nema za auto i ljubavnicu),itd,itd,...
Prikazivati vrhunsku zaradu koja se mjeri u milijunima eura kao patnju,odricanje,žrtvu i misliti da će pokvarenim cviljenjem umanjit vlastiti lihvarluk,pa to može samo netko tko je bahati egoista.To je ustvari njihova gadljiva(barem za mene)poslovna politika,a to što oni misle da su ljubitelji stripa priglupi gikovi koji to neće shvatit,vrlo jasno dočarava njihovu pokvarenu bahatost i pokvarenost.

Osobno smatram da je Fibra barem 30% jeftinija od njih.Čovjek izdaje neprofitna izdanja(nisu za široku strip populaciju).Barem je tako bilo u početku.Uspio je sa svojim naumom i možemo mu samo čestitat na upornosti i dosljednosti.Nasljedio je serijal Kena Parkera od Libellusa,a ako dobro zbrajam,upola je jeftiniji od njih(usporedi sa bilo kojim stripom od Libellusa).

Što se ostalih tiče,ako si mislio na cijene stripova svih izdavača,nemam zamjerku.Čak mi nije niti jasno zašto Bernard tako jeftino u odnosu na ostale stripove prodaje svoja tvrda ukoričenja.Sigurno bi prodao Zagora u tvrdim koricama i po 140 kuna da je htio bit lihvar,a on ih je ostavio na nekakvih 40 kuna?Zašto su od ostalih izdavača strip albumi oko 10 eura,a samo od Libellus-a dupli skuplji?
Beli put-daleko najkorektniji izdavač na ovim prostorima sa cijenama i ponudom stripova.
Ako si mislio na nekakve druge postupke,navedi,možemo diskutirat.
Go to Top of Page
Page: of 28 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000