forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Je li Libellus preskup
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 28

gregorbikupil
Junior Member

Slovenia
428 Posts

Member since 13/03/2008

Posted - 16/02/2010 : 15:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send gregorbikupil a Private Message
quote:
Originally posted by Garfield_Mo

gregorbikupil

Samo pitanje za tebe ? Jel tebi Libelus ili Sejo kriv ako si kao sto ti kazes siromah ?



Ne.
I daleko sam ja od siromaha. Ako danas izgubim posao - 3 mjeseca. A to je drugovi, četvrt godine

Avatar mi je super... malo nihilisticki... a i sporo se nalaže... evo, sad ce...
Go to Top of Page

gregorbikupil
Junior Member

Slovenia
428 Posts

Member since 13/03/2008

Posted - 16/02/2010 : 15:12:41  Show Profile Show Extended Profile  Send gregorbikupil a Private Message
quote:
Originally posted by Garfield_Mo

Uvjek postoji alternativa.Nemoj ga kupovati.Zasto moras uzimati Libellusa? Zar nemaju i druga izdanja po 15-ak kuna?



Pa gdje ti živiš?

NEMAJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar mi je super... malo nihilisticki... a i sporo se nalaže... evo, sad ce...
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 16/02/2010 : 15:13:43  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message
Nathan Never zbog kojeg je sve ovo poteklo....NEMA
Go to Top of Page

gregorbikupil
Junior Member

Slovenia
428 Posts

Member since 13/03/2008

Posted - 16/02/2010 : 15:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send gregorbikupil a Private Message
Pa monopol su opalili na Nathana Nevera.

Avatar mi je super... malo nihilisticki... a i sporo se nalaže... evo, sad ce...
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 16/02/2010 : 15:14:34  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message
quote:
Originally posted by gregorbikupil

quote:
Originally posted by Garfield_Mo

Uvjek postoji alternativa.Nemoj ga kupovati.Zasto moras uzimati Libellusa? Zar nemaju i druga izdanja po 15-ak kuna?



Pa gdje ti živiš?

NEMAJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kako nemaju imaš i mister noa i martija i texa u lms u i to puno jeftinije nego prije,a inače zašto misliš da nema nathana i magičnog na kiosku?
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 16/02/2010 : 15:15:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
jebi ga....ni argument "uzmite ZS i LMS" ne pije puno vodu, posto bi se tu okoristili tek ljubitelji Mister Noa i redovnog Martina.
+Ridji iz Stripoteke, i sta ja znam vec....

Nathan Never+ostale Martinove serije nazlost, ne postoje u bilo kom drugom domacem izdanju, te se ne moze bas tako nehajno reci "ne morate da kupite ako necete". Mozda to znaci da treba da naucim italijanski, pa da kupujem njihovog Nathana retroaktivno, ako imam toliku zelju da ga citam

Jbg, ja kupujem Martina, Nathana i Ridjeg zato sto mi se dopadaju ti stripovi, volim da ih citam, i volim da ih imam.

Kvalitet je besprekoran, tu nema reci, i besmisleno je uopste komentarisati u tom smeru. Cak stavise, kvalitet je potpuno po mojoj bolesnoj meri

al jbg....intenzivno sam poceo da kupujem Libelus tek kad sam presao u Norvesku. Da nisam, verovatno bih uzimao iskljucivo jednu seriju, ako bih i toliko uopste mogao da izdrzim finansijski.

dakle, moje misljenje je - DA, skupi su stripovi.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

gregorbikupil
Junior Member

Slovenia
428 Posts

Member since 13/03/2008

Posted - 16/02/2010 : 15:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Send gregorbikupil a Private Message
quote:
Originally posted by bubo

kako nemaju imaš i mister noa i martija i texa u lms u i to puno jeftinije nego prije,a inače zašto misliš da nema nathana i magičnog na kiosku?



Objasni:
Na kojim kioscima kupuješ jeftina LMS izdanja
Puno jeftinije nego - kada
I odgovori ti: zašto misliš da nema nathana i magičnog na kiosku

Avatar mi je super... malo nihilisticki... a i sporo se nalaže... evo, sad ce...

Edited by - gregorbikupil on 16/02/2010 15:19:59
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/02/2010 : 15:19:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Imam jedno pitanje za sve one koji LL izdanja smatraju preskupim:

koja je po vašem mišljenju realna cijena za LL izdanja (bez promjene kvalitete)? I molio bih da mi obrazložite na koji način ste došli do te cijene. Hvala!


Moje pravo je da smatram te stripove preskupim i da ih ne kupujem. Također, ako se povede rasprava o tome, imam pravo iznijeti svoje mišljenje. Koja je realna cijena, nemam pojma. Znam samo da je meni skupo. Ne pokušavam apelirati na smanjenje cijene... Stavari tako danas stoje: Ako imaš novaca, uživaj, ako nemaš, maštaj. Ja svoj stripovski budžet trošim na neke druge stvari za koje smatram da nisu preskupe...
Libellusu želim dobru prodaju na uživanje svih vjernih kupaca.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 16/02/2010 : 15:21:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message
Lord Vader89 to stoji, ali putovanje na Hawaii je skup i ja ne idem.Iako bi volio otici.Volio bi voziti mercedesa, ali ja za mene skup i vozom hyundai ...
Znaci opet ponavljam nije to kriv Libellus, ili u ovim slucajevima mercedes i slicno nego to kakvo je stanje kod nas.Ja sam naveo primjer ljudi koji intezivno puse, a to
je stvarno velik broj.Mjesecno potrose cigara do 1000 kuna, a unstavaju zdravlje, nemaju nista od toga, a za 1000 kuna svaki mjesec moze se uzeti dobar broj stripova.

I opcenito nije mi jasno, ako mislite da ne vrijedi toliko zasto uzimate ?

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 16/02/2010 : 15:21:48  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message
quote:
Originally posted by gregorbikupil

quote:
Originally posted by bubo

kako nemaju imaš i mister noa i martija i texa u lms u i to puno jeftinije nego prije,a inače zašto misliš da nema nathana i magičnog na kiosku?



Objasni:
Na kojim kioscima kupuješ jeftina LMS izdanja
Puno jeftinije nego - kada
I odgovori ti pa me prosvjetli: zašto misliš da nema nathana i magičnog na kiosku

ne na kioscima nego na aukcijama puno jeftinije nego prije što je libellus počeo da izdaje konkretno mislim na martina i mister noa čije komplete i sad imaš na ponudi na aukcijama pa vidi.
a što se tiče nathana i magičnog prestali su da izlaze na kioscima zbog #odlične prodaje#
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 16/02/2010 : 15:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
meni samo nije jasno zasto toliki broj ljudi skoci na noge kada se pomene skupoca LL stripova
valjda je lepse reci "ja mislim da nisu skupi zato i zato", i kraj prica. lepa, uljudna diskusija.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 16/02/2010 : 15:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Cenu nekog stripa mozes da uporedis sa nekim drugim izdanjem iz neke druge zemlje. Dakle, koliko u Italiji kosta to kolekcionarsko izdanje (Norveskoj, Svajcarskoj)? Sto dovodi do sledeceg, da li je skupo za taj kvalitet i zasto ne postoji alternativa u mekom (jeftinijem) izdanju? Koliko razumem, Libellus ne izdaje jednu epizodu po junaku nego tri (delis cenu sa 3). Ajmo ovako, da li smatrate da je AF klasik po ceni od 40 kn odgovarajuc za ono sto pruza?

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/02/2010 : 15:24:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Garfield_Mo

Lord Vader89 to stoji, ali putovanje na Hawaii je skup i ja ne idem.Iako bi volio otici.Volio bi voziti mercedesa, ali ja za mene skup i vozom hyundai ...
Znaci opet ponavljam nije to kriv Libellus, ili u ovim slucajevima mercedes i slicno nego to kakvo je stanje kod nas.Ja sam naveo primjer ljudi koji intezivno puse, a to
je stvarno velik broj.Mjesecno potrose cigara do 1000 kuna, a unstavaju zdravlje, nemaju nista od toga, a za 1000 kuna svaki mjesec moze se uzeti dobar broj stripova.

I opcenito nije mi jasno, ako mislite da ne vrijedi toliko zasto uzimate ?


Putovanje bilo kuda je skupo pa ne idem iako bih volio otići. Volio bih voziti auto, ali to je za mene skupo pa ne vozim (nemam ni auto ni za benzin). I za to nije kriv Libellus!

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 16/02/2010 : 15:25:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message
Lord Vader89

Problem je u tome sto obicno ljudi koji da kazem stalno govore kako su skupi i td. uzimaju skoro sva izdanja, a dobar tih izdanja imaju uzeti jeftino u drugim edicijama (mister no, nathan, MM i slicno) a uzimaju Libellus izdanja? To mi nije jasno.Znaci po nekoj toj logici ne bi uzimali ta izdanja koja mogu uzeti za 15-ak kuna, samo one koje ne izlaze u drugim edicijama

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 16/02/2010 : 15:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by Garfield_Mo

Lord Vader89 to stoji, ali putovanje na Hawaii je skup i ja ne idem.Iako bi volio otici.Volio bi voziti mercedesa, ali ja za mene skup i vozom hyundai ...
Znaci opet ponavljam nije to kriv Libellus, ili u ovim slucajevima mercedes i slicno nego to kakvo je stanje kod nas.Ja sam naveo primjer ljudi koji intezivno puse, a to
je stvarno velik broj.Mjesecno potrose cigara do 1000 kuna, a unstavaju zdravlje, nemaju nista od toga, a za 1000 kuna svaki mjesec moze se uzeti dobar broj stripova.

I opcenito nije mi jasno, ako mislite da ne vrijedi toliko zasto uzimate ?



ja kad volim nesto, nije mi zao da dam pare, iako je skupo. volim stripove, volim Nathana i Martina da citam, volim da imam to sto volim, a ni u biblioteci nemam te stripove, da se coravim pred skenovima ne mogu i necu, dakle.... ali, najkoncizniji, ali i najprecizniji odgovor bi bio - zato sto volim! ali, to ne znaci sad da treba da izgubim sve osecaje za skupo i jeftino. ja ne znam sta to cini cenu jednog stripa, i ne znam da li je cena najminimalnija moguca. ali ono sto jeste je da je cena visoka, eto, nista vise.

drugo, mozda je bilo bolje nasloviti temu "Kome je Libellus skup"

eto, over and out

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 16/02/2010 : 15:27:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message
Obi-wan upravo to.Zasto onda moras kupovati stripove ako su skupi ? :)

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

gregorbikupil
Junior Member

Slovenia
428 Posts

Member since 13/03/2008

Posted - 16/02/2010 : 15:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Send gregorbikupil a Private Message
@ bubo
I to je razlog da se pored 500 luksuznih ne izda i 2000 manje luksuznih primjeraka. Nije to "ko nema, ko ga jebe" filozofija, nego je baš cilj luksuznih izdanja bio, da se strip zavuče u kulturu i subkulturu, da prestane bit egsotika?

Da.

Gdje se može dobit normalno izdanje za normalnu cjenu, podupirem luksuzna izdanja.

A gdje se ne može

Avatar mi je super... malo nihilisticki... a i sporo se nalaže... evo, sad ce...
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 16/02/2010 : 15:27:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by Garfield_Mo

Lord Vader89

a dobar tih izdanja imaju uzeti jeftino u drugim edicijama (mister no, nathan, MM i slicno) a uzimaju Libellus izdanja?


Nathan (redovni, almanah, gigant, AA, specijal)
martin misterija (almanah, gigant, zona X, superbook)


izgledas kao razuman tip, nemoj da previdjas ove stvari u argumentima

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 16/02/2010 : 15:30:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by Bob Rok

Cenu nekog stripa mozes da uporedis sa nekim drugim izdanjem iz neke druge zemlje. Dakle, koliko u Italiji kosta to kolekcionarsko izdanje (Norveskoj, Svajcarskoj)? Sto dovodi do sledeceg, da li je skupo za taj kvalitet i zasto ne postoji alternativa u mekom (jeftinijem) izdanju? Koliko razumem, Libellus ne izdaje jednu epizodu po junaku nego tri (delis cenu sa 3). Ajmo ovako, da li smatrate da je AF klasik po ceni od 40 kn odgovarajuc za ono sto pruza?



u Norveskoj kolekcionarsko izdanje Asteriksa, Talicnog, Fantoma, Paje Patka, Bluberija, Velikih klasika americkog novinskog stripa ugrubo kostaju nsto malo vise od Texa u boji od LL, na primer. i ta cena se drzi od kada sam prvi put video te stripove, znaci vec skoro 5 godina.

jes da iza ovih izdanja stoji Egmont, al uporedi tzv. zivotne standarde

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 16/02/2010 15:31:20
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 16/02/2010 : 15:33:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message
Lord Vader89

Da, ali zasto moras imati sva izdanja ??? Skupo je pa sto ne skupljas samo jednu ediciju ? Kao sto sam rekao obicno je tako ... da kazem ljudi koji mogu, koji
kupuju sve zivo sto izadje u libellusu govore kako su skupi, a ljudi koji jedva skucaju ponekad neki od Libellusa (primjera ja) govori kako nije skupo :)

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 16/02/2010 : 15:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message
DA. skupo je.
DA, nastaviću da uzimam kao i dosad Martija (redovne, almanahe, superbook, gigante, zonu i pibd), a u planu je i Magični. Uzimao bih još neke edicije, ali nema se...

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 16/02/2010 : 15:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message
A to uporedi zivtne standardne.Znaci sad posto je kod nas standard los, trebao bi primjera mercedes kostati 8 puta manje nego u svicarskoj ?

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

Šovinista
New Member



Serbia
178 Posts

Member since 27/08/2009

Posted - 16/02/2010 : 15:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Šovinista a Private Message
quote:
Originally posted by Bob Rok

Dacu vam primer. "Tajanstveni plamen kraljice Loane" od Eka u izdanju srpskog izdavaca (ne mogu se setim koji), perfektno uradjenim, odlicnog papira i kolora unutra kosta 18 evra! Knjiga od 300 strana, kosta 18 evra. A ista ta knjiga, koja se prodavala uz novinu "Politika" je kostala 100 dinara (1 evro) (los papir, slike crno-bele). E sad, tiraz Politike je svakodnevno oko 200-300 hiljada. A ovo 18 evra izdanje je vise poklon ili kolekcionarsko (perfektno) uradjeno. To je to, Libellus nije velika manufaktura koja troskove moze da pokrije zutom stampom (Svet), novinama ili kladionicarskim uplatama. Igraju na sigurno, jer nisu ludi da odu u bankrot. A to bi svako iole racionalan, uradio.


Platoovo izdanje je ovo skupo o kom se priča.
Čini mi se da je cena čak i veća od 18 eura, jer sam je na prošlom Sajmu knjiga video da je sa popustom toliko.

You can fool some people sometimes, but you can't fool all the people all the time.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 16/02/2010 : 15:38:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by Garfield_Mo

Lord Vader89

Da, ali zasto moras imati sva izdanja ??? Skupo je pa sto ne skupljas samo jednu ediciju ? Kao sto sam rekao obicno je tako ... da kazem ljudi koji mogu, koji
kupuju sve zivo sto izadje u libellusu govore kako su skupi, a ljudi koji jedva skucaju ponekad neki od Libellusa (primjera ja) govori kako nije skupo :)



u pravu si totalno

ali gle, pre nego sto sam se upustio u Libellus poduhvat, skupljao sam bas svasta nesto, i Ludens i SA, i sta sve ne....
kad je Libellus dosao, prvi put sam poceo da pravim strogu selekciju, pa cak i unutar samog Libellusa.

Dakle, prestao sam sa Texom, Zagorom, Markom i Blekom. (mada, sa njima bih svakako prestao jednom) Poceo LL Texa, pa sam i njega posle 2 broja prekinuo, da bih mogao da ispratim NN i MM koji su meni najbolji stripovi iz Bonelli kuce, uz DD.
I ti da bi mogao u celishodnosti da pratis ova 2 junaka, ne mozes samo na redovne serije da se ogranicis zbog kontinuiteta. (Odlican biznis - SBE)
I te stripove koje sam odabrao kupujem tek kad vidim da su na granici rasprodaje, dakle, daleko sam od redovnog

videh na onoj temi da cu morati uskoro dopunu da radim, posle dugo vremena Boga mi.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 16/02/2010 : 15:40:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
OK, ne znam kakvi su zakoni u EU i kako se oporezuje strip. Mozda tu treba praviti razliku. Sto se tice stampe, ona je kvalitetno uradjena, tehnicki odlicno. Dakle, niko nema zamerke na izdanje, ne? Pretpostavljam, da kad bi D&D pravili izdanje u BiH, Srbiji ili Makedoniji, da bi im konacni proizvod ispao jeftiniji. Kao i ja kad bi stampao nesto u BG, a nesto u Nisu, ispala bi mi jeftinija stampa u Nisu. Problem je sto je to Bonneli strip i sto je za to prava nisu skupa, je li? Ali treba imati u vidu kad jednom uzmete Libellus izdanje, nikad vise to izdanje ne biste morali da kupite, jer je kvalitet neosporan. Dakle, pravljen je da traje. I Politika kada bi izdavala stripove u kolekcionarskoj formi, verujem da bi bila jeftinija 50 posto (ali oni imaju svoju stampariju ).

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page
Page: of 28 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000