forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Tiraži, dupliranje izdanja, fibra...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

anto
Advanced Member



Serbia
20757 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/02/2010 : 13:57:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darth-vader

quote:
Originally posted by _saruman_

quote:
Originally posted by darth-vader

quote:
Negiranje kulturnog, jezičnog i nacionalnog identiteta upravo je dovelo do svih sranja u zadnjih 20 godina i žalosno je da neki to ne razumiju ili odbijaju razumjeti.


do sranja je dovelo to što su se propalice počele igrati visoke politike i što su u cilju ostvarivanja svojih niskih strasti uveli narod u probleme i rat...
Onaj tko pati na jezik, zastavu i državu ima malih problema s manjkom bitnih stvari u životu pa se poistovjećuje s potpuno nebitnim stvarima za egzistenciju ljudskog bića.

To je tvoje misljenje s kojim se ja u potpunosti ne slazem. Al dobro ovo je razmjena stavova i to postujem.



ne znam s kojim dijelom se ne slažeš, prvim ili drugim?
Prvi mi je nekako neupitan a drugi je izbor pojedinca, a moj stav je gorenavedeni.

Nekako mislim da mi svi previše patimo na takve stvari.
Jednom sam poprilično iznenadio ljude u jednom društvu u kojem se počelo pričati o tome na što je tko ponosan.
Dosta njih je reklo da su ponosni što su Hrvati, što je meni bilo potpuno smiješno.
Ja nisam ponosan što sam Hrvat. To nije nešto što me čini ponosnim.
Ponosan sam na stvari koje sam napravio u svoje 24 godine a koje ovdje neću nabrajati (jer su nebitne za smjer razgovora). Ponosan sam na stvari za koje sam danima, tjednim i mjesecima krvario da bi ih ostvario, ponosan sam na te trenutke u kojima sam pokazao da mogu napraviti štošta. Ponosan sam na ono što sam sam zaslužio.
Nisam ponosan na nešto što je ispalo skroz slučajno. Moj otac i majka su Hrvati i po tome sam i ja Hrvat ali na to nisam nikako mogao utjecati. Jednako tako ne mogu biti ponosan na trenutke (sad karikiram, možda malo previše ali u tom rangu ide moje razmišljanje) kad sam na cesti našao 100kn. To je jednako slučajno i jednako nezasluženo.
Zato su mi čudne situacije u kojima se ljudi poistovjećuju s nečim tako nestvarnim, s nečim na što nisu mogli imati nikakvog utjecaja, s nečim što se dogodilo sasvim slučajno.
Možda sam malo pretjerao, ponosan sam što sam Hrvat u mjeri u kojoj bi bio ponosan da sam Kinez, Židov, Srbin, Cigan...znači, to nije nešto što mi predstavlja nešto u mom životu, i kad bih išao nabrajati na što sam ponosan narodnosti bi se sjetio nakon 15 dana ili je se uopće nebi sjetio.

Slažem se da su ta dva tržišta odvojena i da svaki treba imati svoje izdanje. Isto tako nikakvu prijetnju jeziku kojeg govorim ne predstavlja čitanje stripova (i knjiga) na srpskom jeziku. Od toga neću umrijeti, nit će moj jezik postat lošiji...


O brate, u koju nas grupu ubaci?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 20/02/2010 : 14:31:10  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
nabrojao sam one nacije za koje u Hrvatskoj ima nešto manje razumijevanja...nije bila poanta nikoga uvrijediti.
Ako je to proizvelo neke neugodne konotacije, žao mi je zbog toga, ali to mi zbilja nije bila namjera.
Isto tako sam mogao nabrojati Nijemac, Turčin, Francuz, Englez ali onda bi neki Turčin mogao reći isto :P
Go to Top of Page

_saruman_
New Member



Croatia
203 Posts

Member since 07/10/2009

Posted - 20/02/2010 : 14:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Send _saruman_ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darth-vader

quote:
Originally posted by _saruman_

quote:
Originally posted by darth-vader

quote:
Negiranje kulturnog, jezičnog i nacionalnog identiteta upravo je dovelo do svih sranja u zadnjih 20 godina i žalosno je da neki to ne razumiju ili odbijaju razumjeti.


do sranja je dovelo to što su se propalice počele igrati visoke politike i što su u cilju ostvarivanja svojih niskih strasti uveli narod u probleme i rat...
Onaj tko pati na jezik, zastavu i državu ima malih problema s manjkom bitnih stvari u životu pa se poistovjećuje s potpuno nebitnim stvarima za egzistenciju ljudskog bića.

To je tvoje misljenje s kojim se ja u potpunosti ne slazem. Al dobro ovo je razmjena stavova i to postujem.



ne znam s kojim dijelom se ne slažeš, prvim ili drugim?
Prvi mi je nekako neupitan a drugi je izbor pojedinca, a moj stav je gorenavedeni.




Ne slazem se s nicim sto si rekao, s apsolutno nicim, pogotovo prvim dijelom za koji kazes da je neupitan. Ali pozdravljam ovakvu raspravu i razmjenu misljenja bez vrijedjanja.
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 20/02/2010 : 15:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
Ako sam negde nekog uvredio ispricavam/izvinjavam se, sve sto sam uradio bilo je iz zezanja (i kad sam spomenuo narecja), smatrajuci da je razlika tako mala da smem da to uradim. Time nisam zeleo da kazem da jezici ne postoje. To sto mi u imenu mesta pise Nis, Srbija, ne povlaci odmah predrasude. Ne bi trebalo, jer onda bi znali da bih ja bio poslednji kome bi nacija nesto znacila. Zasto? Jer imam sva tri jezika sa sobom u precima. Kako ja mogu da izaberem koji je, meni, ispravan? Moji jezici su sva tri i glupo mi je pricati da govorim srpski, hrvatski i bosanski. Manite se corava posla, stvaranje zle krvi, zelja mi je bila da raspravljam o mogucnosti pokretanja zajednickog velikog izdanja, a ne da odem u dokazivanje i potkazivanje. Te vam sad, odo si kod Teha, cova je bar pokrenuja zajebancki topik

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

hellraiser
Starting Member



Croatia
42 Posts

Member since 14/07/2002

Posted - 20/02/2010 : 15:16:30  Show Profile Show Extended Profile  Send hellraiser a Private Message  Reply with Quote
i ja sam godinama čitao stripove i na srpskom i na hrvatskom jeziku, alan forda, dylana, zagora, asterixa, asteriksa, taličnog i lucky luka... s nostalgijom se sjećam svih onih fenomenalnih srpskih prijevoda onaj duh prijevoda asterixa, pa i ostalih stripova iz 70tih i 80tih je nenadmašan. no unatoč tome u potpunosti razumijem čovjeka kada kaže da mu je više legao neki strip na engleskom nego na srpskom (jednako tako pretpostavljam da ima stripova koji su mu više sjeli na engleskom nego na hrvatskom neke stvari se bojle razumiju u originalu, dosta se toga izgubi u prijevodu... danas ima dosta loših prijevoda, kao da su prevoditelji čisto odradili svoj posao... al mislim da se o tome već dosta pisalo na ovom forumu...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20757 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/02/2010 : 15:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darth-vader

nabrojao sam one nacije za koje u Hrvatskoj ima nešto manje razumijevanja...nije bila poanta nikoga uvrijediti.
Ako je to proizvelo neke neugodne konotacije, žao mi je zbog toga, ali to mi zbilja nije bila namjera.
Isto tako sam mogao nabrojati Nijemac, Turčin, Francuz, Englez ali onda bi neki Turčin mogao reći isto :P



Ma šalio sam se , normalno.
Jevreji, cigani,srbi,hrvati,nemci,kinezi,... svi smo mi ljudi!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46619 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/02/2010 : 17:21:05  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darth-vader

quote:
Negiranje kulturnog, jezičnog i nacionalnog identiteta upravo je dovelo do svih sranja u zadnjih 20 godina i žalosno je da neki to ne razumiju ili odbijaju razumjeti.


do sranja je dovelo to što su se propalice počele igrati visoke politike i što su u cilju ostvarivanja svojih niskih strasti uveli narod u probleme i rat...
Onaj tko pati na jezik, zastavu i državu ima malih problema s manjkom bitnih stvari u životu pa se poistovjećuje s potpuno nebitnim stvarima za egzistenciju ljudskog bića.





dašta,sve je bilo divno,bajno i krasno a onda su došli Zli Bijeli Ljudi...

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26023 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/02/2010 : 17:37:09  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by darth-vader

do sranja je dovelo to što su se propalice počele igrati visoke politike i što su u cilju ostvarivanja svojih niskih strasti uveli narod u probleme i rat...




Jadni narod.
Ovako mlad a ništa ne razumi

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 20/02/2010 : 18:30:09  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

[quote]Originally posted by darth-vader

do sranja je dovelo to što su se propalice počele igrati visoke politike i što su u cilju ostvarivanja svojih niskih strasti uveli narod u probleme i rat...

Jadni narod.
Ovako mlad a ništa ne razumi



mislim da je prirodnija izreka, jadan narod, tako star a opet ništa ne razumije
Ili, jadan narod, toliko star i što je sve prošao a opet ništa nije naučio ;)

tj. bilo bi lijepo da kažeš i što to točno mladi narod ne razumije i po čemu je jadan. Naravno ako ta rasprava može biti normalna i argumentirana a ne strastvena i zaluđena (u što nekako sumnjam).

Edited by - darth-vader on 20/02/2010 18:31:42
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26023 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/02/2010 : 18:33:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
prvo je bilo ironično a drugo se odnosi na tebe.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 20/02/2010 : 18:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by _saruman_

quote:
Originally posted by darth-vader

quote:
Originally posted by _saruman_

quote:
Originally posted by darth-vader

quote:
Negiranje kulturnog, jezičnog i nacionalnog identiteta upravo je dovelo do svih sranja u zadnjih 20 godina i žalosno je da neki to ne razumiju ili odbijaju razumjeti.


do sranja je dovelo to što su se propalice počele igrati visoke politike i što su u cilju ostvarivanja svojih niskih strasti uveli narod u probleme i rat...
Onaj tko pati na jezik, zastavu i državu ima malih problema s manjkom bitnih stvari u životu pa se poistovjećuje s potpuno nebitnim stvarima za egzistenciju ljudskog bića.

To je tvoje misljenje s kojim se ja u potpunosti ne slazem. Al dobro ovo je razmjena stavova i to postujem.



ne znam s kojim dijelom se ne slažeš, prvim ili drugim?
Prvi mi je nekako neupitan a drugi je izbor pojedinca, a moj stav je gorenavedeni.




Ne slazem se s nicim sto si rekao, s apsolutno nicim, pogotovo prvim dijelom za koji kazes da je neupitan. Ali pozdravljam ovakvu raspravu i razmjenu misljenja bez vrijedjanja.



razmjenjujemo mišljenja pa ne vidim zbog čega bi trebalo biti vrijeđanja. Mislim da se o svim stvarima može normalno razgovarati, pod uvjetom da su ljudi donekle normalni.
Taj prvi dio je meni donekle neupitan, nisam mislio da je općenito neupitan. Osim dokazanih teorema iz matematike, ništa drugo nije sto posto neupitno :P
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 20/02/2010 : 18:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

prvo je bilo ironično a drugo se odnosi na tebe.



ponovno te pitam, što to točno ja ne razumijem?
Ako nisi shvatio i moje je bilo ironično i odnosilo se na tebe.

Edited by - darth-vader on 20/02/2010 18:37:06
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 20/02/2010 : 20:43:56  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by darth-vader

quote:
Negiranje kulturnog, jezičnog i nacionalnog identiteta upravo je dovelo do svih sranja u zadnjih 20 godina i žalosno je da neki to ne razumiju ili odbijaju razumjeti.


do sranja je dovelo to što su se propalice počele igrati visoke politike i što su u cilju ostvarivanja svojih niskih strasti uveli narod u probleme i rat...
Onaj tko pati na jezik, zastavu i državu ima malih problema s manjkom bitnih stvari u životu pa se poistovjećuje s potpuno nebitnim stvarima za egzistenciju ljudskog bića.





dašta,sve je bilo divno,bajno i krasno a onda su došli Zli Bijeli Ljudi...



ja to nigdje nisam rekao
Nigdje nisam rekao da je bilo divno, da je bilo bajno, da je bilo krasno...samo sam rekao da su se bitange počele igrati...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46619 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/02/2010 : 22:16:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
nisi ali obično o dotičnoj temi većina ljudi razmišlja crno-bilo.
ta država nije nikad uspila rješit svoje unutrašnje probleme.
o legitimnosti da i ne pričamo

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 21/02/2010 : 00:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Nema potrebe pričati kako je nekada bilo. To je sada voda ispod mosta.
Važno je da nam je sada puno bolje.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 21/02/2010 00:31:44
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 21/02/2010 : 00:34:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
Ma ako produzite vako, sve ce topice pod ključ.:-))))

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
858 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 21/02/2010 : 03:41:41  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rgorgiev

Ma ako produzite vako, sve ce topice pod ključ.:-))))


Pa svi su novotvoreni (ne novootvoreni) topići (osim ženskih topića) nekako besmisleni i predodređeni za bacanje u smeće.
Dakle, sam autor je mazohist koji broji postove do lockanja i onda likuje sam u svojoj tmini kako je preživio duže od onog bijednika čiji je topić poživio samo 11 postova.
Iliti "Topiće otvaram, lockanju se nadam i onda masturbiram na svoju ingenioznost"

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 21/02/2010 : 09:25:36  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

nisi ali obično o dotičnoj temi većina ljudi razmišlja crno-bilo.
ta država nije nikad uspila rješit svoje unutrašnje probleme.
o legitimnosti da i ne pričamo




zasigurno ne razmišljam crno bijelo, niti mi je to ideja.
Odsecirao sam samo jedan malecki dio između dvije situacije...

vidim, jaki se i dalje ne javlja s objašnjenjima što to ja ne razumijem...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24757 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 21/02/2010 : 09:44:43  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Dont vori, ne pricaj o politici i bi hepi.

Zen mudrost za danasnji dan. ;)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 21/02/2010 : 15:49:23  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
po prvi puta na ovom forumu je nekoliko ljudi razmijenilo mišljenje o jeziku, državama i ne znam čemu a da nitko nije spominjao nečiju majku ili da nije bilo kojekakvih još gorih ispada.
To treba pozdraviti i potaknuti ;)

zen mudrost za danas:
možda se vremena ipak mijenjaju
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11087 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 21/02/2010 : 16:41:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
U strahu su velike oči!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46619 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/02/2010 : 17:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

U strahu su velike oči!



nisan zna da onako loše brojiš?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46619 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/02/2010 : 17:09:19  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darth-vader

po prvi puta na ovom forumu je nekoliko ljudi razmijenilo mišljenje o jeziku, državama i ne znam čemu a da nitko nije spominjao nečiju majku ili da nije bilo kojekakvih još gorih ispada.
To treba pozdraviti i potaknuti ;)

zen mudrost za danas:
možda se vremena ipak mijenjaju



pa da je bila dopuštena politika neke teme bi se ispucale
i posli ne bi bile toliko zanimljive.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

wanton
New Member

Serbia
262 Posts

Member since 24/02/2004

Posted - 21/02/2010 : 17:42:04  Show Profile Show Extended Profile  Send wanton a Private Message  Reply with Quote
e baš mi se hoće !!!

ima li nekih lingvista ovde??? ali pravih...!!!???

zanima me kako to da u hrvatskoj i hrvatskom jeziku imaju dom
a u srbiji i srpskom jeziku kuću ?????

(mala slova su namerna)

a opet,
u hrvatskoj se o domu brine kućanica a u srbiji se o kući brine domaćica

(opet su mala slova namerna)

ako neko zaključa topik, bio bi red da se pre toga izvini nama - finima


klub kolekcionara je super i ovo mu je reklama
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22422 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 21/02/2010 : 18:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Nije tačno, imaš i u hrvatskom jeziku reč kuća, normalno je koriste.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!

Edited by - srdjandj on 21/02/2010 18:19:20
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000