forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Najgori strip spakovan u tvrde korice?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 27/02/2010 : 11:51:41  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
Verovatno Komandant Mark (ako nije izdat i Blek u HC formatu)...
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4706 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 27/02/2010 : 12:49:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Nazalost jeste.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

zlikovski
Senior Member



Croatia
1090 Posts

Member since 21/03/2008

Posted - 27/02/2010 : 14:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zlikovski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2

Bilo koji bonelli

osim Kena
također i 90% američke produkcije kao i cca.60% BD-a nisu ni za čitati a kamoli HC
ali definitivni pobjednik kod nas su Mark i Blek!!!

Grad - to ste vi.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/02/2010 : 15:13:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

zašto ne? očito dobro prolazi


Kod mene ne prolazi, a ja gledam šta je za mene dobro.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 27/02/2010 : 15:22:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by lwood

zašto ne? očito dobro prolazi


Kod mene ne prolazi, a ja gledam šta je za mene dobro.


Dok si tu, jesi citao 30 dana noci? Veruj da me je raspizdio koliko je dobar.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/02/2010 : 15:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by lwood

zašto ne? očito dobro prolazi


Kod mene ne prolazi, a ja gledam šta je za mene dobro.


Dok si tu, jesi citao 30 dana noci? Veruj da me je raspizdio koliko je dobar.


Evo ga u ormaru, 10 puta sam kretao ka njemu i uvijek se isprečio neki drugi strip. Potrudit ću se više...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 27/02/2010 : 15:38:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Dopasce ti se 100%. Za neke stvari su ameri zakon.Obojeno je i nacrtano spektakularno, a i prica je izuzetna.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/02/2010 : 17:14:40  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by profesor-inz

UH mnogo je toga što ne zaslužuje... Ken, Marti, Mister no SU DOBRO URAĐENI ALI NEMAJU KVALITET KAO STRIP. Nema Mister no kvalitet da ga upakuju u onako luksuzno izdanje, nemojmo da se lažemo ni Ken nema sem onih početnikh sa eskimskom trilogijom epizode za respekt da bi išao u luksuznom izdanju, nema ni Tex(o boji da ne pričam), nije ni Nik za takvo izdanje.Nije ni ČIKO...Možda jedino Zagor i ajd neka bude Dilan...ostalo samo SC



stvarno nisi zdrav

JA MOŽDA I NISAM ZDRAV, ali ti sigurno nisi. Lepo ti kažem sva ta izdanja su fenomenalno urađena, ali ne vredi tamo neki Mister no ''Jači od ljubavi'' 20 evra, to je skupo...Znači ne stoji mu to odelo...



tebi ne vridi ,nekome vridi.i šta sad? šta se mene tiče mogu stavit Toma i Jerry-ja u HC.je.. mi se .meni to ne smeta

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu

Edited by - lwood on 27/02/2010 17:15:07
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 27/02/2010 : 19:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by profesor-inz

UH mnogo je toga što ne zaslužuje... Ken, Marti, Mister no SU DOBRO URAĐENI ALI NEMAJU KVALITET KAO STRIP. Nema Mister no kvalitet da ga upakuju u onako luksuzno izdanje, nemojmo da se lažemo ni Ken nema sem onih početnikh sa eskimskom trilogijom epizode za respekt da bi išao u luksuznom izdanju, nema ni Tex(o boji da ne pričam), nije ni Nik za takvo izdanje.Nije ni ČIKO...Možda jedino Zagor i ajd neka bude Dilan...ostalo samo SC



stvarno nisi zdrav

JA MOŽDA I NISAM ZDRAV, ali ti sigurno nisi. Lepo ti kažem sva ta izdanja su fenomenalno urađena, ali ne vredi tamo neki Mister no ''Jači od ljubavi'' 20 evra, to je skupo...Znači ne stoji mu to odelo...



tebi ne vridi ,nekome vridi.i šta sad? šta se mene tiče mogu stavit Toma i Jerry-ja u HC.je.. mi se .meni to ne smeta




Here we go again!
Mene smeta jer na uštrb toga ne izdaju SC ono kaj bi mene interesiralo od prvog broja (Mr. No, Nik Rajder, Marti Misterija)
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 27/02/2010 : 20:14:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
bas tako, again po milijunti put...
KAO DA BI SE ISTA OD TOGA DOBILO DA JE ISLO U SC, KAO DA BI LUDENS IKOME ISTA DAO, bar kad je rijec o RH???????????????? sto mislis zasto se drzi iskljucivo zagora, dd-a, marka, bleka, i dopusta si eto tako mrvu texa cisto iz pristojnosti?
jebote, po milijun, ne - milijardu puta... TO SU SVE JUNACI KOJI BI SE PRODALI U 1000-1200 KOMADA NA KIOSCIMA, ako i toliko... a dodajmo jos nova pravila TISKA, i nema sanse da se ikad ista novo vise pokrene u SC...
e sad, jesi zbilja glup poput svojih postova ili iznova po tko zna koji put provociras, sam Bog zna, skupa s tobom...
al di ne moze uc, ne moze uc, i kvit... prosiri rupu ili smanji obroke, treceg ti nema...




Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18746 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/02/2010 : 20:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
volim takve tvoje postove Curunire, ozbiljni su,malo ljuti,bez smailija i što je najvažnije PAMETNI!
Nije da jih je na tone ali ima jih.Ko da san ga ja napisao.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 27/02/2010 : 20:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

bas tako, again po milijunti put...
KAO DA BI SE ISTA OD TOGA DOBILO DA JE ISLO U SC, KAO DA BI LUDENS IKOME ISTA DAO, bar kad je rijec o RH???????????????? sto mislis zasto se drzi iskljucivo zagora, dd-a, marka, bleka, i dopusta si eto tako mrvu texa cisto iz pristojnosti?
jebote, po milijun, ne - milijardu puta... TO SU SVE JUNACI KOJI BI SE PRODALI U 1000-1200 KOMADA NA KIOSCIMA, ako i toliko... a dodajmo jos nova pravila TISKA, i nema sanse da se ikad ista novo vise pokrene u SC...
e sad, jesi zbilja glup poput svojih postova ili iznova po tko zna koji put provociras, sam Bog zna, skupa s tobom...
al di ne moze uc, ne moze uc, i kvit... prosiri rupu ili smanji obroke, treceg ti nema...







Ako ti voliš proširivat rupu,misliš da bi svi to trebali?
Nego,čisto informativno,prije dva dana je u Zagrebu otvoren novi klub,a imaju namjeru radit brošure u tvrdim koricama sa sadržejem bonelli junaka u novim dogodovštinama.Brošure su namjenjene edukaciji ostalog miljea,kako bi se razvio što veći stupanj tolerancije prema tvojoj populaciji.Obzirom da im treba lektor za to edukativno štivo,predložio sam tvojem prezimenjaku Kriviću tebe.Ne trebaš zahvaljivati,samo sam morao reć da si malo povučen i sramežljiv.Brošura se inače zove "IZA LEĐA".Plaćaju odlično,gotovinom,ne u brošurama kao ovi u stripovima.Naravno da sam im spomenuo koliko si ti elokventan,smiren i pametan.Sretno!

Onako,uz put,svi bonelli stripovi,po mojem skromnom mišljenju ne zaslužuju ova "enciklopedijska" izdanja.U početku,a i dan danas,to su stripovi za široki krug čitatelja.

Edited by - dveribad on 27/02/2010 20:58:40
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 27/02/2010 : 21:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Po meni strip koji ne zaslužuje HC ne zaslužuje ni da postoji.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18746 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/02/2010 : 21:24:08  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
da me ne mrzi, prepisao bi tvoj gornji post Ignus...ovako ga samo potpisujem.
bravo.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 28/02/2010 : 02:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

bas tako, again po milijunti put...
KAO DA BI SE ISTA OD TOGA DOBILO DA JE ISLO U SC, KAO DA BI LUDENS IKOME ISTA DAO, bar kad je rijec o RH???????????????? sto mislis zasto se drzi iskljucivo zagora, dd-a, marka, bleka, i dopusta si eto tako mrvu texa cisto iz pristojnosti?
jebote, po milijun, ne - milijardu puta... TO SU SVE JUNACI KOJI BI SE PRODALI U 1000-1200 KOMADA NA KIOSCIMA, ako i toliko... a dodajmo jos nova pravila TISKA, i nema sanse da se ikad ista novo vise pokrene u SC...
e sad, jesi zbilja glup poput svojih postova ili iznova po tko zna koji put provociras, sam Bog zna, skupa s tobom...
al di ne moze uc, ne moze uc, i kvit... prosiri rupu ili smanji obroke, treceg ti nema...




Očito tebi vrlo dobro ide ispadanje sapuna i ulaženje u proširenu rupu

Ma jebe se meni šta bi se dobilo i šta bi se izgubilo, valjda imam pravo reć da su Bonelliji u HC sranje jer su ti stripovi zamišljeni i rađeni desetljećima kao SC i ja ih želim takve čitat!! U čemu je problem kad iznesem svoje mišljenje? Da li tebe ili nekoga time vrijeđam... Reci! Pa učit ću gramatiku i definicije na pamet pa valjda neću zavrijedti epitet maloumnika kako si implicirao! Oće onda bit u redu.. Šta te peče ta tvoja proširena rupa za moje mišljenje?!

Edited by - Vjeko1980 on 28/02/2010 02:09:23
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/02/2010 : 03:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
Kakvo pitanje iz naslova topica, takvi i odgovori. Smijesni.
Interesantno je vidjeti kako neki percipiraju stvari;
SC - jeftino, obicno izdanje
HC - skupo, luksuzno izdanje
Ocigledno samo odabir nacina uveza u tvrde ili meke korice cini neko izdanje luksuznim.
Svi koji iole znaju ista o grafici od srca bi se nasmijali.
Ima masa izdanja koja su SC i imaju posebne korice, blinddruck, uvelak, poseban otisak,
i kostaju puno vise nego sto kosta uobicajeni HC.

Imamo jos i percepciju kvalitete, vec u prvom postu;
SC - treba izdanja staviti u taj uvez koja nisu kvalitetna (po cijem ukusu?)
ili su "zamisljena" (po cijoj odluci i zbog cega?) kao kiosk izdanja.
HC - izdanja u taj uvez treba staviti koja su super kvalitetna (po cijem ukusu?)
ili nisu "zamisljena" (po cijoj odluci i zbog cega?) kao kisok izdanja.
Sto su kiosk izdanja? Sto kiosk predstavlja? Koja su djela tako zamisljena a koja ne?
Vjerujem da su mnogi procitali hrpu odlicnih kako knjizevnih tako i stripovskih djela
koja nisu "luksuzno" objavljena, ni HC a ocito su trebala biti jer su eto kvalitetna...
Isto vrijedi i u obrnutom smijeru.

Zaboravimo sad sve to, ja se pitam oko percepcije kvalitete nisu li vrhunska djela upravo ta
koja treba ponuditi masovno, jer imaju osnovu da ce imati i dobru prodaju i biti odlicno prihvaceni
kod publike jer su jelte kvalitetna. A da bi nesto bilo masovno i isplativo treba biti SC.
Dakle zakljucak je da kvalitetna izdanja treba tiskati u SC i na kioske.

Obrnuto treba napraviti sa nekvalitetnim izdanjima.
Njih treba tiskati u malim tirazima, jer tko hoce uopce nesto nekvalitetno kupiti?
A moras ga i spakirati u HC, ta ljudi to ionako kupe radi korica, sigurno ne radi kvalitete
sadrzaja i samog djela. Sacuvaj Boze da netko pomisli da se nekome takvo sto moze svidjeti.
Samo HC korice uz zlicu dvije nostalgije to je recept za sva nekvalitetna djela.





Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/02/2010 : 04:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by shommy

Da je Boneli toliko dobar izlazio bi u Italiji u HC-u.



Imas Bonellijevih izdanja i u Italiji u HC.
Imas nekih edpizoda u HC, nekih i u vecem formatu.
Ima cak i Ciko specijalaca u HC.
A imas i cijeli serijal u HC.
Dylan Dog se izdaje u HC u jednom od reprinta.

A normalno da se njima na njihovim nakladama ne isplati raditi HC kod prvih izdanja.
A i lakse im poslije s remitendom, epizode se lako odvajaju ako treba spojiti vise u jednu knjigu.
HC prosiveno bas se i nebi dalo rastaviti.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 28/02/2010 : 04:13:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
Italijani su totalno druga kultura. Za 2.5 evra se u striparnici moze kupiti slabije ocuvani broj Mister Noa iz 2003 i odlicno ocuvan broj iz 1988, oni ne gledaju previse na "kolekcionarstvo" izrazeno u tome da se za jedan primerak placa deset puta veca suma nego za drugi. Isto tako im je cudna nasa fascinacija HC Bonellijem, oni u Bonelliju vide stripove koji vec 60 godina izlaze na kioscima i koji imaju neku prepoznatljivu formu, radije skupljaju Ristampe ili Raccolte... mada se i tamo poslednjih godina menja sistem, SBE je poceo da forsira stripove u boji ili cak i HC, jednostavno vide da i u tome ima zarade. Zato je nekako logicno da i na ovim prostorima ima takvih izdanja.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/02/2010 : 04:54:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Colt

Italijani su totalno druga kultura. Za 2.5 evra se u striparnici moze kupiti slabije ocuvani broj Mister Noa iz 2003 i odlicno ocuvan broj iz 1988, oni ne gledaju previse na "kolekcionarstvo" izrazeno u tome da se za jedan primerak placa deset puta veca suma nego za drugi. Isto tako im je cudna nasa fascinacija HC Bonellijem, oni u Bonelliju vide stripove koji vec 60 godina izlaze na kioscima i koji imaju neku prepoznatljivu formu, radije skupljaju Ristampe ili Raccolte... mada se i tamo poslednjih godina menja sistem, SBE je poceo da forsira stripove u boji ili cak i HC, jednostavno vide da i u tome ima zarade. Zato je nekako logicno da i na ovim prostorima ima takvih izdanja.


Nisam bas stekao takav dojam na sajmovima kad se uzmu u obzir cijene za neka izdanja.
Primjerice u Milanu na sajmu sam vidio poprilicno skupih Bonellijevih izdanja.
A i vidio sam neka kolekcionarska izdanja koje izdaju neke manje firme.

A Bonelli je jos prije 14-15 godina poceo raditi izdanja i u HC.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22297 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/02/2010 : 06:52:26  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Colt

Italijani su totalno druga kultura. Za 2.5 evra se u striparnici moze kupiti slabije ocuvani broj Mister Noa iz 2003 i odlicno ocuvan broj iz 1988, oni ne gledaju previse na "kolekcionarstvo" izrazeno u tome da se za jedan primerak placa deset puta veca suma nego za drugi.


Koliko znam najskuplji Bonelli:
http://cgi.ebay.ch/ZAGOR-ZENITH-52-il-numero-1-di-ZAGOR-originale_W0QQitemZ120529779226QQcmdZViewItemQQptZFumetti_Occidentali?hash=item1c10227a1a#ht_500wt_1182
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4706 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 28/02/2010 : 11:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dado

Kakvo pitanje iz naslova topica, takvi i odgovori. Smijesni.
Interesantno je vidjeti kako neki percipiraju stvari;
SC - jeftino, obicno izdanje
HC - skupo, luksuzno izdanje
Ocigledno samo odabir nacina uveza u tvrde ili meke korice cini neko izdanje luksuznim.
Svi koji iole znaju ista o grafici od srca bi se nasmijali.
Ima masa izdanja koja su SC i imaju posebne korice, blinddruck, uvelak, poseban otisak,
i kostaju puno vise nego sto kosta uobicajeni HC.

Imamo jos i percepciju kvalitete, vec u prvom postu;
SC - treba izdanja staviti u taj uvez koja nisu kvalitetna (po cijem ukusu?)
ili su "zamisljena" (po cijoj odluci i zbog cega?) kao kiosk izdanja.
HC - izdanja u taj uvez treba staviti koja su super kvalitetna (po cijem ukusu?)
ili nisu "zamisljena" (po cijoj odluci i zbog cega?) kao kisok izdanja.
Sto su kiosk izdanja? Sto kiosk predstavlja? Koja su djela tako zamisljena a koja ne?
Vjerujem da su mnogi procitali hrpu odlicnih kako knjizevnih tako i stripovskih djela
koja nisu "luksuzno" objavljena, ni HC a ocito su trebala biti jer su eto kvalitetna...
Isto vrijedi i u obrnutom smijeru.

Zaboravimo sad sve to, ja se pitam oko percepcije kvalitete nisu li vrhunska djela upravo ta
koja treba ponuditi masovno, jer imaju osnovu da ce imati i dobru prodaju i biti odlicno prihvaceni
kod publike jer su jelte kvalitetna. A da bi nesto bilo masovno i isplativo treba biti SC.
Dakle zakljucak je da kvalitetna izdanja treba tiskati u SC i na kioske.

Obrnuto treba napraviti sa nekvalitetnim izdanjima.
Njih treba tiskati u malim tirazima, jer tko hoce uopce nesto nekvalitetno kupiti?
A moras ga i spakirati u HC, ta ljudi to ionako kupe radi korica, sigurno ne radi kvalitete
sadrzaja i samog djela. Sacuvaj Boze da netko pomisli da se nekome takvo sto moze svidjeti.
Samo HC korice uz zlicu dvije nostalgije to je recept za sva nekvalitetna djela.








U Italiji izdaju prvo kiosk izdanja, koja nakon relativnog uspeha, prelaze u luksuzna.
I u Americi izdaju prvo sveske koje pakuju u trejdove, a ne obrnuto.
Kod nas izlaze samo tvrdo koricena izdanja, kiosk ko sljivi.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 28/02/2010 : 11:36:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Colt

Italijani su totalno druga kultura. Za 2.5 evra se u striparnici moze kupiti slabije ocuvani broj Mister Noa iz 2003 i odlicno ocuvan broj iz 1988, oni ne gledaju previse na "kolekcionarstvo" izrazeno u tome da se za jedan primerak placa deset puta veca suma nego za drugi.


Koliko znam najskuplji Bonelli:
http://cgi.ebay.ch/ZAGOR-ZENITH-52-il-numero-1-di-ZAGOR-originale_W0QQitemZ120529779226QQcmdZViewItemQQptZFumetti_Occidentali?hash=item1c10227a1a#ht_500wt_1182




Skoro sam video brojeve 2 i 3 isto na ebay, cena oko 2.800 evra. Samo ih sad nema, ili se prodali ili ih covek povuko. Kad sam to video zaprepastio sam se

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 28/02/2010 : 11:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by shommy

Da je Boneli toliko dobar izlazio bi u Italiji u HC-u.



Imas Bonellijevih izdanja i u Italiji u HC.
Imas nekih edpizoda u HC, nekih i u vecem formatu.
Ima cak i Ciko specijalaca u HC.
A imas i cijeli serijal u HC.
Dylan Dog se izdaje u HC u jednom od reprinta.




Ja sam pred desetak godina u Rimu kupio jednog takvog DD i bila mi strasna fora. Strip u HC, prvi bonelli u HC kojeg sam video.

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 28/02/2010 : 11:49:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Nisam bas stekao takav dojam na sajmovima kad se uzmu u obzir cijene za neka izdanja.
Primjerice u Milanu na sajmu sam vidio poprilicno skupih Bonellijevih izdanja.
A i vidio sam neka kolekcionarska izdanja koje izdaju neke manje firme.

A Bonelli je jos prije 14-15 godina poceo raditi izdanja i u HC.




Hteo sam da kazem da sam Bonellije iz sedamdesetih nalazio cak i za manju sumu od 2 evra. To ti je isto kao kada bi u slobodnoj prodaji jeftino nasao "Tajnu gejzira", "Bubnjeve Mohikanaca" ili "Zasedu u mocvari". Jos su se i cudili kada sam proveravao da li je cena tih stripova stvarno toliko niska. Naravno da i kod njih ima skupe preprodaje, ali sam u striparnicama generalno nasao veoma povoljne cene za cesto odlicno ocuvane stripove.
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 28/02/2010 : 11:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
quote:

U Italiji izdaju prvo kiosk izdanja, koja nakon relativnog uspeha, prelaze u luksuzna.
I u Americi izdaju prvo sveske koje pakuju u trejdove, a ne obrnuto.
Kod nas izlaze samo tvrdo koricena izdanja, kiosk ko sljivi.



U Italiji i Americi ti naplatis ono sto izlazi na kiosku. U Srbiji imamo slucaj da se firme spore sa distributerom da bi dobile samo delic onoga sto im pripada. Zato su svi koji idu preko kioska osim VC propali, a oni ipak imaju ogromnu finansijksu zaledjinu. U Hrvatskoj nemaju problem sa distribucijom koliko sa prodajom, tako da su se izdavaci masovno okrenuli HC : lakse naplatis, a nemas kontakt sa klasicnim distributerima.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000