forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 DUBRAVKO MATAKOVIĆ
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

globinjo
Moderator

Croatia
32239 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 05/03/2010 :  08:31:20  Show Profile Show Extended Profile  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
gdje se ovo može nabaviti?

Meskovic,Dzoni,Buljan,Holcer,Peruzovic,Rozic,Zungul,Muzinic,Oblak,Jerkovic ,Surjak.
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...

Edited by - globinjo on 09/03/2010 00:12:57

bagi
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
3684 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 05/03/2010 :  19:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

gdje se ovo može nabaviti?

Ne znam da je protman izdavan negdje kao poseban strip,koliko se sjećam izišla je jedna epizoda sa njim u strip magazinu Patak tamo negdje 1990 a ima ga i u Matakovićevim "sabranim nedjelima"...

Wtf?
Go to Top of Page

Humbert Coe
Junior Member

Croatia
351 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 07/03/2010 :  19:42:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
Trenutno uz mene nisu ti stripovi, iako ih sve imam, no mislim da Sabrana nedjela, čuveni underground album iz 1986. ne sadrži Protmana, već je isti u Prot Pikčersu, albumu iza toga.
Ta dva albuma (ne doslovno cijela, no gotovo sve) spojena su u kasnije izdanje s kraja devedesetih, Sabrana nedjela sada i nekada, uz još neke dodane table. Isti album je lako nabaviti, no ova prva dva su malo teža za naći. Drugi još i ajd.
Inače, za neupućene, a znatiželje željne :) , Protman iliti Šućro Ušćumlić najbolji je radnik tvornice čarapa za noge koji obično subotom odlazi na pijacu sa svojom prvom suprugom iz drugog braka... Dovoljno za najavu i stvaranje napetosti. Dalje čitati!
Spomenuti kratki strip nalazi se i u katalogu Jugoslavenskog salona stripa u Vinkovcima iz 1988. .
Ako koga zanima nešto više, napišem.

Go to Top of Page

Humbert Coe
Junior Member

Croatia
351 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 07/03/2010 :  19:44:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
Jest, bome, sad vidjeh da je Protman, leteći milicionarac, strip iz 1987. pa mora biti u Prot pikčersu.

Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
10473 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/03/2010 :  12:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Protman je definitivno izašao u albumu Prot Pikčers.
Pitanja za H.Coa - kako je ovo jedino delo koje sam pročitao, i koje me je istinski oduševilo, kakvi su ostali stripovi D.M. ?
Šta se trenutno može naći u Hrvatskim striparnicama/knjižarama od Matakovićevih albuma i po kojim cenama ?
Unapred hvala!

"Bez sekire si niko,bez pištolja ništa"
Go to Top of Page

Humbert Coe
Junior Member

Croatia
351 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 08/03/2010 :  14:18:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote

Specijalno izdanje Patka, Prot, ratno izdanje

Angažirani strip , 1991.-1996.

( 2006. )

Friško je tiskano, a bome i izašlo, Govno. :) (Tu su sadržane table iz 1997.) Stilski, očekivano, ništa novo, no za razliku od posljednjeg albuma gdje su objavljeni kratki stripovi s neta, stvarno duhovito i maštovito. Induciranje fiksacije u analnoj fazi razvoja :), prikaz ruba društva. Klasik.

Edited by - Humbert Coe on 11/05/2010 23:30:38
Go to Top of Page

Humbert Coe
Junior Member

Croatia
351 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 08/03/2010 :  14:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
Izvol'te!
To su naslovnice svih albuma, redom kako su izlazili. Nisu sada uz mene, a ne bih napamet lupao godine izlaženja.
O prva dva nešto sam rekao. Glavni akteri su mali Ivica i njegova mama, a sve u stilu Protmana koji je otvorio ovaj topic. Odlično, svježe, nadrealni humor, igre riječi...

Pterodaktilićarstvo za početnike, Prot (Spec.izdanje Patka) i Angažirani strip objedinjeni su u albumu koji je iza - Imamo les proutes.
Cijeli taj objedinjeni album uglavnom je politička satira s puno poznatih političara i ostalih ličnosti iz doba rata.

Sabrana nedjela sada i nekada, kako rekoh, sadržavaju albume Sabrana nedjela(minus 2 table) i Prot pikčers, a sadržava i neke kraće ratne stripove(gegovi) kao dodatak od par desetaka stranica.

Čovjek s dvije jetre album je od stotinjak stranica o Glištunu Gmižiću, našem obiteljskom čovjeku. Odlična satira, puknuto, inteligentno, odlično.

Desmozgenes 1 i 2 albumi su u kojima su objavljene table koje su izlazile u političko-zabavnom tjedniku Panorama od 1995. do 1997.godine. Zbilja dobro.

Moje ime je Gmižić... - sam naziv kazuje, opet zgode Glištuna, ovaj put s nešto tada aktualnih političara. Slabije od prvog Gmižića, no i dalje jako smiješno i bolje od mnogo čega što nam se nudi.

Overkloking je najnoviji album, zbirka stripova s portala Net.hr .
Činjenica je da je svakome tko je čitao redovito Matakovića jasno kako su ti kratki stripovi rađeni za net znatno lošiji od njegovih starih, imaju puno već viđenih fora i uopće plitkiji su od starih. Činjenica je i da je ovo za široku publiku.
Prijašnji radovi, koji su bili nekomercijalni, su miljama dalje od ovih. Ne zamjeram autoru, za ovo je danas konačno plaćen. Valjda.

Nešto prije nego je izašao Overkloking, na aukcijama se mogao vidjeti album Govno, koji je bio, kako kažu prodavači, pilot. Saznah da autor nije bio zadovoljan otiskom pa će se poraditi na tome. Za sada se čeka da se Govno tiska kako valja i krene u službenu prodaju. :) Rekao bih da taj album obećava.

Što se tiče nabavljivosti stripova, bilo u knjižarama, bilo na aukcijama, ovako - Prvi je tiskan u jako maloj nakladi i znam još samo kojeg čovjeka koji ga ima.
Drugi se viđa tu i tamo na aukcijama, također rijetko, a traže oko 100 kn (što je to naspram raznih sranja s kioska po tim cijenama?!), a u striparnicama sam znao viđati i znatno, znatno skuplje.
No, Sabrana nedjela sada i nekada je rješenje za to. Lako je nabavljiv i na aukcijama i u striparnicama i nije skup.

Isto tako, Imamo les proutes koji pokriva 3 albuma koja su izašla prije njega lako je nabavljiv, kao i svi daljnji Matakovićevi albumi.
Nevjerojatno malo se na Forumu može naći o tim stripovima, a zasigurno su jedni od boljih i originalnijih s ovih prostora.

Ako još što treba, samo pitajte, što znam, napisat ću.

Edited by - Humbert Coe on 16/03/2010 01:33:00
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
10473 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/03/2010 :  15:39:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Eh druže, kako si me obradovao sa ovim postom.
Ovo je za mene post godine - sve informacije na jednom mestu ( o mom omiljenom strip autoru) + naslovnice - jedino još da si mi rekao za tačne cene, ali toliko ću se i sam potruditi; a ti ako ti nije problem, okači i neke cene za koje znaš da su aktuelne.
Potrudiću se da za početak nabavim SD sada i nekada i Imamo les proutes, pa onda i ostalih 5 albuma
Veliko hvala

Go to Top of Page

Humbert Coe
Junior Member

Croatia
351 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 08/03/2010 :  18:02:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
Ma nema na čemu, malo i koristi na forumu.
Evo što ima u Stripovi na kvadrat u Zagrebu:

http://shop.stripovi.hr/Proizvodi.aspx?keyword=matakovi%C4%87

Trenutno na aukcijama imaš Imamo les Proutes.

http://stripovi.com/index.asp?page=auctions-list&Title=matakovi%E6&submit=TRA%8EI

Osječka striparnica sigurno ima neke albume.

Što se tiče ovih cijena, u trgovinama su manje-više takve, ali na aukcijama se često zna naći I nešto jeftinije. Uglavnom su im cijene od 50 kn do 75 kn. Album Prot pikčers je skup jer se teže nabavlja, ali na aukcijama je bio i po 100 kn. No to je baš za one koji žele imati to izdanje iz te godine.
Inače, kupiš Sabrana nedjela sada i nekada te Imamo les Proutes i imaš tu sadržane sve albume koje je teže nabaviti (prvih 5 s mog fotopopisa), a 2 table koje tu nisu mogu ti skenirati ako ti trebaju.

A da bi pobliže upoznao autora, posjeti i
http://www.septica.com/ :)
Septica je Matakovićev band, a umjetničko mu je ime Govnar Smrti. Oni se baš fino zajebavaju.

Go to Top of Page

Humbert Coe
Junior Member

Croatia
351 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 08/03/2010 :  18:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
A, evo, neka nešto o autoru bude na istom mjestu:

Dubravko Mataković (Ivankovo, 20. kolovoza 1959.), hrvatski crtač stripa.

Diplomirao je 1983. godine na grafičkom odjelu Akademije likovnih umjetnosti u Zagrebu u klasi prof. Ante Kuduza. Uz primarnu likovnu djelatnost, od 1984. godine važan oblik izražavanja mu je strip. Prvi stripovi mu izlaze 1984. godine u "Studentskome listu", a zatim i u "Poletu", "Mladosti", osječkome "TEN-u", ljubljanskoj "Tribuni", "Patku", "Večernjem listu" i drugim.

Od 1990. crta dnevno-politički strip serijal u "Nedjeljnoj Dalmaciji". Suradnja traje, s manjim prekidima, do 2000. godine. Od 1995-97. objavljivao je stripove istoga profila u zagrebačkoj "Panorami" i splitskome "VOX"-u (2001-02.). Godine 1994. započinje dječji serijal Super Di u školskom magazinu "Smib", a radi ga i danas kao i serijal Desmozgenes u magazinu "OK"!

Ilustrirao je više dječjih knjiga i knjiga humorističko-zabavnoga karaktera, te više udžbenika "Školske knjige". Na Iskonovom web portalu tjedno objavljuje stranicu stripa serijala «Overkloking». Stalni je ilustrator u "Jutarnjem listu" (Zabavnik) i "Modroj lasti".

Do sada je objavio desetak albuma stripa. Dodijeljeno mu je više nagrada za strip.

Njegova djela su prenesena i na kazališnu pozornicu. U svibnju 2007., u Gradskom kazalištu "Joza Ivakić" kao pretpremijera, izvedena mu je predstava "Iz Kabula s ljubavlju" ( http://www.webart.hr/matakovic/kabul.htm ) Dubravka Matakovića, a u sklopu obilježavanja 90. obljetnice kazališnog života u Vinkovcima. Predstavu je napravio po motivima svojih stripova.

Mataković je također suosnivač glazbenog sastava Septica, u kojem pjeva pod umjetničkim imenom "Govnar Smrti".

http://www.matakovic.net/

Edited by - Humbert Coe on 08/03/2010 18:37:36
Go to Top of Page

Humbert Coe
Junior Member

Croatia
351 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 08/03/2010 :  18:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
A evo i godina, pronađoh.
Na mom popisu nisam stavio Čokoladne table. Uvijek to zaboravim. Sad ispravljam gore. To je album stripova za djecu čije su table objavljivane u Smibu, školskom časopisu.
Također se na mom popisu nalazi i Angažirani strip(bijela naslovnica)kojeg na ovom popisu nema, pa neka vas ne zbuni. Izgleda kao album, ali je katalog s izložbe, mislim u Koprivnici. I ajd ga sad znaj što je.

* "Sabrana nedjela", album (1986.),

* "Prot pikčers", album (1988.),

* "Prot - Ratno izdanje Patka", album (1991.)

* "Pterodaktilićarstvo za početnike", album (1992.),

* "Imamo les Proutes", album (1995.),

* "Sabrana nedjela - Sada i nekada", album (1999.),

* "Čovjek s dvije jetre", album (2000.),

* "Desmozgenes 1", album (2002.),

* "Desmozgenes 2", album ( 2003.),

* " Moje ime je Gmižić... Glištun Gmižić", album ( 2005. ),

* " Super Di- Čokoladne strip-table " ,album, ( 2006. ),

* "Overkloking" album,(2010.).

Edited by - Humbert Coe on 11/05/2010 23:34:10
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
10473 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/03/2010 :  18:56:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Šta reći, osim bravo za iscrpan izveštaj!

Go to Top of Page

mladjo
Moderator

Croatia
15674 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/03/2010 :  22:53:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Mataković je legenda
Baš nedavno čitah Sabrana nedjela - genije
Inače moram uputiti kritiku katastrofalno lošem izdanju Imamo Les Proutes - meni se raspao već pri prvom čitanju, ali doslovno rspao. Je li to kod svih ili sam ja uzeo falični?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mezmehudin
New Member

122 Posts

Member since 11/11/2009

Posted - 11/03/2010 :  21:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mezmehudin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Mataković je legenda
Baš nedavno čitah Sabrana nedjela - genije
Inače moram uputiti kritiku katastrofalno lošem izdanju Imamo Les Proutes - meni se raspao već pri prvom čitanju, ali doslovno rspao. Je li to kod svih ili sam ja uzeo falični?

svaka čast
mladjo ja imam sabrana nedjela i les proutes, uvez je katastrofolan, ista stvar se i meni dogodila sa ta dva albuma. ne vjerujem da je samo nama uvalilo brokvu
Go to Top of Page

mezmehudin
New Member

122 Posts

Member since 11/11/2009

Posted - 11/03/2010 :  21:24:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mezmehudin a Private Message  Reply with Quote
ovo svaka čast je humbertu upućeno
Go to Top of Page

mezmehudin
New Member

122 Posts

Member since 11/11/2009

Posted - 12/03/2010 :  01:35:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mezmehudin a Private Message  Reply with Quote
e ako neko zna slučajno kako se zvao matakovićev bend iz 80-ih, svirali su nekakav rock ili novi val tipa zabranjeno pušenje??
Go to Top of Page

mladjo
Moderator

Croatia
15674 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/03/2010 :  10:16:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mezmehudin

ovo svaka čast je humbertu upućeno

Dobro, dobro...

Ne znam da li je to istio bend, ali Mataković trenutno ima bend SEPTICA(vrlo dobar inače), ali ne znam da li je sa njim svirao i u osamdesetima

http://www.youtube.com/watch?v=u6f_qzX3Tro

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Edited by - mladjo on 12/03/2010 10:18:19
Go to Top of Page

Humbert Coe
Junior Member

Croatia
351 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 12/03/2010 :  13:50:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
Glede, ili internacionalno, što se tiče uveza Imamo les proutes, zbilja, raspada se, međutim, znam da je isti tiskan dvaput, drugi put je izdavač IdeoTEH. Za prvo izdanje nisam siguran čije je (nemam album trenutno tu, može biti još samo Privlačica), možda isto IdeoTEH, ali znam da se to prvo raspadalo.
Možda je ovo drugo izdržljivije. Stvar je u tom da kad mi se raspao prvi (a čuvam ih, čuvam), kupih ovaj drugi koji mi se nije raspao. E, sad, možda se nije stigao raspasti, no stvarno mi izgleda dobro.
Ma, i da se raspada, drugačije ga ne možeš imati. Samo treba oprezno listati. :)
Vezano za band, štoviše bandove, koga zanima, evo.
Ali nemojte da se ovo pretvori u topic o underground glazbenoj sceni s početka osamdesetih. :)

http://www.blog.hr/print/id/1621044954/hajde-mala-da-igramo-les-toni-saric.html

Edited by - Humbert Coe on 12/03/2010 13:54:24
Go to Top of Page

mezmehudin
New Member

122 Posts

Member since 11/11/2009

Posted - 12/03/2010 :  20:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mezmehudin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Humbert Coe

Glede, ili internacionalno, što se tiče uveza Imamo les proutes, zbilja, raspada se, međutim, znam da je isti tiskan dvaput, drugi put je izdavač IdeoTEH. Za prvo izdanje nisam siguran čije je (nemam album trenutno tu, može biti još samo Privlačica), možda isto IdeoTEH, ali znam da se to prvo raspadalo.
Možda je ovo drugo izdržljivije. Stvar je u tom da kad mi se raspao prvi (a čuvam ih, čuvam), kupih ovaj drugi koji mi se nije raspao. E, sad, možda se nije stigao raspasti, no stvarno mi izgleda dobro.
Ma, i da se raspada, drugačije ga ne možeš imati. Samo treba oprezno listati. :)
Vezano za band, štoviše bandove, koga zanima, evo.
Ali nemojte da se ovo pretvori u topic o underground glazbenoj sceni s početka osamdesetih. :)

http://www.blog.hr/print/id/1621044954/hajde-mala-da-igramo-les-toni-saric.html

ee, to sam tražio, fala
ideoTEH je izadavač ovoga što imam, istina je da sam moga malo bolje paziti ali kao što je mlađo reka kod prvog čitanja su počele stranice ispadat al nema veze šta je tu je.
i septica je zakon!!!!
Go to Top of Page

Humbert Coe
Junior Member

Croatia
351 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 11/05/2010 :  23:31:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
Eto, sad je sve kompletno (dodane su Čokoladne strip-table i Govno).

Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member

Croatia
2107 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 07/06/2010 :  15:04:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit andjusticeforall's Homepage  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Evo malo teksta o strip albumu Govno:

http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=26109

http://stripos.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
10473 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/10/2010 :  01:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Nabavio sam napokon, Sabrana djela sada i nekada, Imamo les proutes i Govno !
Fenomenalni albumi, Dubravko je zaista lud, ali potpuno lud !Genijalno i maximalno duhovito lud!
Za sada nisam primetio da je uvez loš, mada ih nisam pošteno ni pročitao.

E sada jedno pitanje za nekoga ko se razume u Matakovića (na žalost, vidim da Humbert Coe odavno nije na forumu) : album Sabrana nedjela ... koliko vidim i koliko se sećam, ne sadrže onaj deo sa Protmanom sa početka albuma ProtPikčers - ne sećam se koliki je ovaj deo koji fali - može li mi reći neko za koliko stranica se ne poklapaju Prot Pikčers i Sabrana nedjela sada i nekada ?
Humbert Coe je očigledno pogrešio kada je rekao da se ceo PP nalazi u ovom albumu!

Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member

Croatia
2107 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 11/11/2010 :  20:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit andjusticeforall's Homepage  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote

Znali su truci često reći: "Padişah ve onun yaşadi muhteşem kiliç!"

...iliti "Živio sultan i njegova mu veličanstvena sablja!"

http://stripos.blogspot.com/

Edited by - andjusticeforall on 11/11/2010 20:21:21
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member

Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 03/04/2011 :  15:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
Ko zna sve o radovima Dubravka Matakovića možda će moći da mi pomogne u sledećem:

interesuje me spisak i naslovne svih izašlih brojeva revije Patak

Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

faver
New Member

Croatia
149 Posts

Member since 10/11/2008

Posted - 16/08/2011 :  10:54:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit faver's Homepage  Send faver a Private Message  Reply with Quote
SENZACIJA!!! MATAKOVIĆ U DALMACIJALANDU!!!

Od 20.kolovoza do 25. rujna u galeriji "Dalmacijaland" u Jelsi održava se izložba morskih stripova legendarnog i jedinog

DUBRAVKA MATAKOVIĆA!

Spomenuta galerija zapravo je konoba Borisa Bunčuge poznatijeg kao Lavanderman!

Pozvani! 20.08.2011. od 21.00

Edited by - faver on 16/08/2011 11:30:56
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member

Croatia
12613 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 08/10/2011 :  21:13:18  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Mataković je jednostavno genije, imam 3 albuma, u fazi sam nabave ostalih, satiričar kakav se rijetko rađa...
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.84 seconds. Snitz Forums 2000