forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Shta uzeti,Smartphone ili...?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 10/03/2010 : 10:32:27  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message  Reply with Quote
Shta uzeti,Smartphone ili...?
Nesto sam razmisljao shta se vise isplati kupiti digitalnu kameru,laptop,neki PDA
ili jednostavno Smartphone sa vecim touch screenom koji ujedno koristi sve te tehnologije a lagan je za nosenje,stane ti u dzep,baterija duze traje...

Hteo bi da kupim nov telefon pa se dvoumim shta da kupim i koliko para uloziti
u tako neshto?

Kakva su vasa iskustva - Smartphone ili....?Nesto sam razmisljao shta se vise isplati kupiti digitalnu kameru,laptop,neki PDA
ili jednostavno Smartphone sa vecim touch screenom koji ujedno koristi sve te tehnologije a lagan je za nosenje,stane ti u dzep,baterija duze traje...

Hteo bi da kupim nov telefon pa se dvoumim shta da kupim i koliko para uloziti
u tako neshto?

Kakva su vasa iskustva - Smartphone ili....?

Edited by - manhunter on 08/06/2010 09:35:06

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 10/03/2010 : 11:03:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Ja bih u svakom trenutnku uvek pre uzeo laptop nego PDA ili telefon. Ako to bas treba prenosivost, eeePC i slicni 10"-11" su odlicna stvar (iako mi se isprva nisu svidjali).
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 10/03/2010 : 11:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message  Reply with Quote
Pa ako ti treba mobitel, sta onda spominjes laptop i ovo ostalo?

Uzmi smartphone. Imas Iphone 3GS, HTC Nexus One, Motorola Droid.
Uzmi neki od tih, odluci po svom gustu i uzivaj. I jos ako ti ga netko moze donijeti iz Amerike, puna saka brade.

Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 10/03/2010 : 11:41:08  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message  Reply with Quote
HTC je dobar,mada mi je isto bitno da kamera bude kvalitetna,shta mislite oce slike i video snimci moci da se dovedu u skorije vreme na neki zavidniji nivo,ovo shto pishu kod Nokie Carl Zeiss optika,ovo-ono,to je sve zajebancije.

Cuo sam da ce krenuti sa nekim telefonima koji podrzavaju HD snimke,mozda da sacekam malo?

A shto se tiche eeePC-a isto mislim da je dobra stvar...misim bitan mi je i velik ekran da bude,jao najgore je kad ne mozes
odjednom vise stvari priustiti sebi.

Ej lutko šeceru,ja sam ptica nebeska,i kao takav umrjecu!
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 10/03/2010 : 12:05:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
Ja sam kupovao sve i smartfone i sve ostale stvari, da bi na kraju ostao na misljenje koje sam imao i prije.
Za telefoniranje koristim mobilni, moj i nema neke ko zna kakve opcije sem telefoniranja i sms, cak ni w-lan nema. Za slike koristim aparat, za snimke kameru, a + lap-top svakako. Ako mozes sebi to tako priustiti, bolje opcije nema. Sve ostalo je samo zajebavanje. Ali sve zavisi i od toga sta ti treba.

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/03/2010 : 12:30:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Nije baš najjasnije šta ti u stvari treba? Funkcionalnost kompjutera, a da je malo? Kvalitetne fotografije? HD video snimci?

Ovo prvo (kompjuter) možeš da dobiješ na mobilnom sa HTCom Touch Pro 2, ili za neki mesec, kad portuju OpenOffice na Maemo platformu, sa N900. Druge dve stvari ne idu uz mobilni, naročito HD video snimci. Može Nokia N97 da se hvališe koliko hoće sa kvalitetom snimka, imam Sonyjevu kameru, to je 10 generacija ispred Nokijine igračke. Što je i logično.


DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25136 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/03/2010 : 12:40:25  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Stvarno nije jasno šta ti treba.

Cenim da će ipak biti smartphone, pa ako hoćeš malo više zajebancija pogledaj http://www.htc.com/europe/product/hd2/overview.html .
Ili uzmi nexus one, pa javi kakav je, baš me zanima. ;)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 10/03/2010 : 13:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Ne bih nikad uzeo smartphone, jednom sam se zeznuo... Mobitel je ipak mobitel, ne treba mu previše izmišljotina.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 10/03/2010 : 14:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message  Reply with Quote
Zao sam naveo sve te uredjaje jer bi uzeo nesto sto bi objedinjavalo sve to,naravno ne u potpunosti,mada ima sad ovih par telefona shto rade na principu Google-ove platforme,vidim ovaj HTC koristi Windows ali mi deluje kao dobar izbor,jel se zna
kolko kesha bi koshtao da se uzme i da li moze da se dekodira...tj. da li je cim dekodirati ga?

Ej lutko šeceru,ja sam ptica nebeska,i kao takav umrjecu!
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 10/03/2010 : 14:40:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message  Reply with Quote
Oko 500 dolara u Americi. Kupis od tamo, pa ne moras dekodirat.

Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 10/03/2010 : 18:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
iPhon!
+
odličan touch screen,solidna kamera,nije preglomazan,
bezbroj aplikacija,odgovaranje i primanje maila gotovo jednako kao i kod sms-a,jednostavno surfanje i još puno toga.
-
e jebiga,meni ništa ne smeta.
Čuj, ti dobro razmisli šta ti treba.
Al s iPhonom nemožeš pogriješiti!!

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/03/2010 : 19:51:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25136 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/03/2010 : 19:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote


iPhone je najobicnija igracka, i u poredjenju sa HTC, Samsung i slicnim smart telefonima nema nikakvih izgleda. Od svih tih silnih aplikacija imas 10% koje necemu i sluze, ostatak je samo dupliranje vec postojecih ili neke nebuloze.
Isprobao sam iPhone, nije mi se svideo, sad imam Omniu na koju sam ubacio Android UI simulaciju i skoro pa sam zadovoljan. Bolja je od iPhonea u svakom slucaju. Sledeci cilj mi je Nexus. Ili ovaj HTC HD2.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/03/2010 : 20:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Ček', Android se isto oslanja na QuickOffice kao i Symbian, tako?

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25136 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/03/2010 : 20:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Ček', Android se isto oslanja na QuickOffice kao i Symbian, tako?



Ups, to sad ne znam, nisam ulazio u detalje. Otisao sam na jedan forum koji okuplja geekove iz celog sveta pa sam tu skinuo par stvarcica. Ima dobrih stvari, otkljucavanje svkog telefona u kucnoj rdinosti, promene operativnih sistema, aplikacije i nadogradnja. u svakom slucaju, moja Omnia nema veze vise sa onim originalnim izdanjem, jedino sto u pozadini idu windows mobile 6.1.

Ali za stvarna tehnicka pitanja nisam kompetentan,

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/03/2010 : 20:20:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Pa nije neka tehnika, samo me zanima da li i za editovanje office dokumenata na Androidu mora da se koristi QuickOffice, kao i na Symabianu. Pošto me to strašno živcira, jer je funkcionalnost QuickOffice blagi užas u odnosu na Office na WinMobile. Koliko sam video na netu - isto je QuickOffice, a onda mi Android gubi bitku i sa WinMobile (odnosno HTCom), i sa Maemom (odnosno N900) koji će pre ili kasnije imati OpenOffice port...

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25136 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/03/2010 : 20:51:20  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
A ok, sad sam te razumeo. Ja sam mislio da me pitas kako je Android pisan, tj, na cemu se bazira.

Ovo sto ja imam je samo simulacija Androida, da bi mogle da se koriste aplikacije koje su za njega pisane. Kao sto rekoh, u pozadini uvek ide WinMobile. Tako da i kad otvaras dokumenta u Officeu, to sledi u onom originalnom koji je preinstaliran. Tako da bi ti verovatno bio zadovoljan sa tim resenjem.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 10/03/2010 20:51:50
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 10/03/2010 : 20:51:45  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole





Točno sam znao da će se naći netko pametan pa bacit pljuvačku po iPhonu.
Gledaj čovjek pita šta mislimo,ja sam svoje rekao.
Bilo bi bolje da i sam kažeš nešto na tu temu nego s ovim glupostima.
Jer koliko si ti protiv toliko sam ja za.
Ovo nije tema valja li iPhon ili ne,već pomoći čovjeku u odabiru.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25136 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/03/2010 : 20:56:52  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
http://www.infosyncworld.com/news/n/10033.html

Scroll down.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 10/03/2010 : 21:02:47  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter



iPhone je najobicnija igracka, i u poredjenju sa HTC, Samsung i slicnim smart telefonima nema nikakvih izgleda. Od svih tih silnih aplikacija imas 10% koje necemu i sluze, ostatak je samo dupliranje vec postojecih ili neke nebuloze.
Isprobao sam iPhone, nije mi se svideo, sad imam Omniu na koju sam ubacio Android UI simulaciju i skoro pa sam zadovoljan. Bolja je od iPhonea u svakom slucaju. Sledeci cilj mi je Nexus. Ili ovaj HTC HD2.



Omnia mi je žešća glupost!!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25136 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/03/2010 : 21:11:44  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by no1

Omnia mi je žešća glupost!!




Kao sto si i rekao, nije ovo tema iPhone protiv svih.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 10/03/2010 : 21:13:38  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by no1

Omnia mi je žešća glupost!!




Kao sto si i rekao, nije ovo tema iPhone protiv svih.



To sam namjerno napisao,zbog igračke!!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/03/2010 : 21:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by no1

Bilo bi bolje da i sam kažeš nešto na tu temu nego s ovim glupostima.


Obrati pažnju na topik, jesam rekao, još u pola jedan.

quote:
Originally posted by no1

Jer koliko si ti protiv toliko sam ja za.


Sumnjam.


quote:
Originally posted by no1

Ovo nije tema valja li iPhon ili ne,već pomoći čovjeku u odabiru.


True, i nema niti jednog razloga da uzme IPhone za stvari koje je spomenuo. IPhone nema ni aplikacije koje bi mogle da pariraju laptopu, ni foto i video zapise koji bi mogli da pariraju foto-aparatima i kamerama. U stvari, tek IphoneS ima mogućnost video zapisa, zar ne? I kameru od tri megapiksela, nasuprot recimo 5, koju ima N900.

IPhone služi da se stavi na sto. A i za to nije nešto, prava faca će staviti na sto Nokiu Arte. Ili neki Vertu, jelte.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/03/2010 : 21:19:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

A ok, sad sam te razumeo. Ja sam mislio da me pitas kako je Android pisan, tj, na cemu se bazira.


Jesam ja geek, al' ne baš toliki. ;)

quote:
Originally posted by manhunter

Ovo sto ja imam je samo simulacija Androida, da bi mogle da se koriste aplikacije koje su za njega pisane. Kao sto rekoh, u pozadini uvek ide WinMobile. Tako da i kad otvaras dokumenta u Officeu, to sledi u onom originalnom koji je preinstaliran. Tako da bi ti verovatno bio zadovoljan sa tim resenjem.



Heh, trenutno imam N97, biću zadovoljan svakim drugim rešenjem. ;) Videću prvo šta nudi N900, pa ako ne drži vodu, možda se prebacim i na nešto sa Androidom. Mada mi Google polako postaje novi Microsoft...

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 10/03/2010 : 21:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by no1

Bilo bi bolje da i sam kažeš nešto na tu temu nego s ovim glupostima.


Obrati pažnju na topik, jesam rekao, još u pola jedan.

[quote]Originally posted by no1

Jer koliko si ti protiv toliko sam ja za.


Sumnjam.

Meni si dovoljno rekao i s ovim.
Svaka daljnja rasprava bi vodila u krivom pravcu.
Živio!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/03/2010 : 21:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Mislim da si pogrešno shvatio - lično me baš briga za Iphone. Tako da si ti nesumnjivo više "za" nego što sam ja "protiv". Samo smatram da je to drugorazredni mobilni telefon na osnovu sirovih specifikacija. Neću ni sa kim da se bijem zbog tog mišljenja. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000