forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex Willer
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 351

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/04/2014 : 21:09:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ako ti kao veliki poznavaoc Texa tako govoriš onda ću vjerovati na riječ.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 09/04/2014 : 22:38:34  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
A koji su to top 10 crteža Texova svih vremena? Obično se uvijek prvo gleda kakva je priča, a za crtež se daje ocjena po autoru. Npr, ako je Ticci crtao, on skoro uvijek dobije istu ocjenu bez obzira na to što je njegov stil poprilično evoluirao.
Ja bi kao izvrsno nacrtane Texove izdvojio prvog Marcella, Tiranin Thonga koji mi izgleda kao da je u njega uloženo više truda nego u kasnije radove - možda zato jer je to njegov prvi rad u Bonelliju pa se htio iskazati. Ortizov Lovac na fosile, Civitelijev Mrtvi jahač i Veličanstveni Tex od Buzzelija su isto u vrhu. Od Ticcija mi ne vrhunac Demon Frejzer. Razočaranje mi je bila Kiša od braće Cestaro. Očekivao sam puno, a ostavila me ravnodušnim,
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 10/04/2014 : 18:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Jel zna neko sta je ovo?
http://www.sergiobonelli.it/resizer/381/-1/true/UpkPfA5XLjitq05fvjUGYQbi1EryDRlKfbRW7SMBLvg=--.jpg
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7624 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 10/04/2014 : 19:30:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Ticcijev vrhunac je Kameni most.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/04/2014 : 19:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sergej773

Jel zna neko sta je ovo?
http://www.sergiobonelli.it/resizer/381/-1/true/UpkPfA5XLjitq05fvjUGYQbi1EryDRlKfbRW7SMBLvg=--.jpg


Dokumentarac Giancarla Soldija uz kojeg ide i "knjizica" od 64 stranice (u njoj je “L’Uomo del Texas” ili "Texaski covjek" Nollite i Galepa), ovdje ti je i trailer http://www.sergiobonelli.it/news/news/9831/Come-Tex-Nessuno-Mai.html

u dokuju nastupaju i Bernardo Bertolucci, Milo Manara, Tiziano Sclavi ...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 10/04/2014 : 20:15:38  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

Ticcijev vrhunac je Kameni most.



Početak te epizode je kultan, u broju 180 ZS Odrešene ruke gdje Tex i ekipa ulete u grad i prevrnu ga naglavce pred zapanjenim očima kanadske policije .
Zarobljenika žutog gavrana nisam čitao pa mi Kameni most dođe kao prilično dosadna epizoda, uglavnom nema radnje već samo pokolj. Ticci je tu u dobroj formi, ali još uvijek uredan, ispeglan. U kasnijem periodu se razmahao, energičniji je i više mi pristaje Teksu kao znojnom, prljavom vesternu sa granice. Ipak, ja bi najrađe neku zlatnu sredinu ta dva stila. U zadnje vrijeme je popustio, postao dekadentan kao i Fusco.
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 10/04/2014 : 21:34:48  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by sergej773

Jel zna neko sta je ovo?
http://www.sergiobonelli.it/resizer/381/-1/true/UpkPfA5XLjitq05fvjUGYQbi1EryDRlKfbRW7SMBLvg=--.jpg


Dokumentarac Giancarla Soldija uz kojeg ide i "knjizica" od 64 stranice (u njoj je “L’Uomo del Texas” ili "Texaski covjek" Nollite i Galepa), ovdje ti je i trailer http://www.sergiobonelli.it/news/news/9831/Come-Tex-Nessuno-Mai.html

u dokuju nastupaju i Bernardo Bertolucci, Milo Manara, Tiziano Sclavi ...





Hvala. :)
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7735 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 12/04/2014 : 16:05:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Ima li tko ovu naslovnicu u većoj rezoluciji?
Ne mogu nikako naći...


I ima li neki sajt na kojem su sve ove villine zamjenske naslovnice, znam da je bilo toga na nekom brazilskom forumu...

Edited by - mpavin on 12/04/2014 16:11:03
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 12/04/2014 : 18:57:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message  Reply with Quote
http://texwillerblog.com/wordpress/

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 12/04/2014 : 23:49:36  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

A koji su to top 10 crteža Texova svih vremena? Obično se uvijek prvo gleda kakva je priča, a za crtež se daje ocjena po autoru. Npr, ako je Ticci crtao, on skoro uvijek dobije istu ocjenu bez obzira na to što je njegov stil poprilično evoluirao.
Ja bi kao izvrsno nacrtane Texove izdvojio prvog Marcella, Tiranin Thonga koji mi izgleda kao da je u njega uloženo više truda nego u kasnije radove - možda zato jer je to njegov prvi rad u Bonelliju pa se htio iskazati. Ortizov Lovac na fosile, Civitelijev Mrtvi jahač i Veličanstveni Tex od Buzzelija su isto u vrhu. Od Ticcija mi ne vrhunac Demon Frejzer. Razočaranje mi je bila Kiša od braće Cestaro. Očekivao sam puno, a ostavila me ravnodušnim,



Meni je ovo jedan od najbolje nacrtanih Texova... A konkurencija je zestoka.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 14/04/2014 : 20:33:21  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Nisu mi legli. Mislim, dobar mi je crtež ali ne koliko se pričalo. Super su mi na ilustracijama ali u samom stripu su podbacili.
Zato mi je super legao Mastounato koji ima sličan crtež ali za klasu bolji (u gigantu što sam malo prolistao i u onoj nekoj skeniranoj epizodi 601, 602)
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/04/2014 : 22:36:05  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
vezano za zadnju epizodu Ludensa

General/pukovink Custer


Bik koji sedi:


General Crook:
 

General Terry:


Kasterova zena, Libbie


Kasterov Vrana brat, Curley


Jebem li ga, ne nadjoh glavnoga, Ludoga Konja

Edited by - kasper on 14/04/2014 22:38:40
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/04/2014 : 22:59:43  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Jedva cekam da stigne uvoz u Srbiju da se dohvatim ove Kasterove epizode!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/04/2014 : 08:29:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ocjene na UBC za 166-168 (G.L.Bonelli/Ticci) ili kod nas Libellus 5 Poruka Dakota - 80 % (5,6,6,).

http://www.ubcfumetti.com/tex/?IT-TX-166-168



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7624 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 16/04/2014 : 09:00:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Lijepa epizoda, samo se sjetim snijega te Tigera i Kita kako bez dvojice starih gnjaveža čuvaju selo.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2052 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 17/04/2014 : 10:25:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
Repubblica Gold N° 7



"Tragico destino" Testi: Antonio Segura - Disegni: Miguel Angel Repetto


"Odio implacabile" Testi: Antonio Segura - Disegni: Miguel Angel Repetto

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/04/2014 : 13:12:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kako talijani piče s ovom edicijom da je to milina za gledati... sva sreća što ne živim tamo jer bih brzo bankrotirao.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 19/04/2014 : 11:07:13  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Sinoć pročitao "Carsonovu prošlost"

priča je dobra, ali standardna i ni po čemu posebna.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/04/2014 : 11:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Sinoć pročitao "Carsonovu prošlost"

priča je dobra, ali standardna i ni po čemu posebna.


stvar ukusa - meni je vrhunska;jedan od najboljih boneli stripova koje sam pročitao.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 19/04/2014 : 11:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Sinoć pročitao "Carsonovu prošlost"

priča je dobra, ali standardna i ni po čemu posebna.


stvar ukusa - meni je vrhunska;jedan od najboljih boneli stripova koje sam pročitao.


Verovatno je problem u očekivanjima. Priča je linearna, nema nikakvih "trzavica". Tex jaše sa Kitom i priča mu Carsonovu prošlost (dosta odličnih Marcellovih kadrova) celu jednu svesku i dobar komad druge što bi bilo okej da je Carsonova prošlost nešto drugo osim obične WW priče (da je posredi bilo kakav narativni šok). Kažem, dobra priča. Ali ne i najbolja od Texovih koje sam pročitao, a pročitao sam ih malo

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 19/04/2014 : 22:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Sinoć pročitao "Carsonovu prošlost"

priča je dobra, ali standardna i ni po čemu posebna.


stvar ukusa - meni je vrhunska;jedan od najboljih boneli stripova koje sam pročitao.


Slazem se, vrhunska epizoda.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 19/04/2014 : 22:46:17  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sergej773

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Sinoć pročitao "Carsonovu prošlost"

priča je dobra, ali standardna i ni po čemu posebna.


stvar ukusa - meni je vrhunska;jedan od najboljih boneli stripova koje sam pročitao.


Slazem se, vrhunska epizoda.



Izvanredna, to trenutno može samo Boselli
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 19/04/2014 : 22:47:14  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Sinoć pročitao "Carsonovu prošlost"

priča je dobra, ali standardna i ni po čemu posebna.


stvar ukusa - meni je vrhunska;jedan od najboljih boneli stripova koje sam pročitao.


Verovatno je problem u očekivanjima. Priča je linearna, nema nikakvih "trzavica". Tex jaše sa Kitom i priča mu Carsonovu prošlost (dosta odličnih Marcellovih kadrova) celu jednu svesku i dobar komad druge što bi bilo okej da je Carsonova prošlost nešto drugo osim obične WW priče (da je posredi bilo kakav narativni šok). Kažem, dobra priča. Ali ne i najbolja od Texovih koje sam pročitao, a pročitao sam ih malo



Probaj Crvene Vukove, VČ 22-24 (valjda sam u pravu za brojeve)
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2593 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 19/04/2014 : 23:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Imam pitanje, ja sam Texa poceo citati prije 2 godine, nije mi se dalo od pocetka nego sam vidio koji je prvi Tex u Hrvatskoj i vidio da je to SD broj oko 370-og. Onda sam poceo sa originalima od 370 i krenuo citati prema dalje. Sad sam upravo procitao broj 580 i polako idem prema kraju izdanog do sada u Italiji. E sad ovaj period je obiljezio Nizzi sa svojim nekad dobrim nekad losim stvarima, Boselli sa svojim uglavnom odlicnim pricama i Nolitta. Nisam neki fan Texa, ali mi je super za uvecer opustanje i tako. Da ne duljim, pitanje je ima li smisla citati period prije 370. broja i kakve su price u usporedbi s brojevima poslije iz modernog perioda. Ne mislim citatii recimo od 1-100 broja jer je to prastaro, ali recimo ima li u danasnje vrijeme smisla ici sa brojevima od 100-350, ima li klasika i tako, uzimajuci u obzir da ja ipak preferiram Zagora a ponajvise Nathana Nevera, pa da se ne bih razocarao...

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19357 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/04/2014 : 23:27:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Meni su recimo "Nepomirljivi" sasvim ok epizoda, mislim da je to broj 303, 304 tu negdje.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 351 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.58 seconds. Snitz Forums 2000