forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex Willer
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 349

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/08/2014 : 12:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Eto, kad ovo kaže njegov imenjak onda se nitko ne treba puno dvoumiti.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 27/08/2014 : 16:24:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zagorovsky


Imam jedno pitanje za sve ljubitelje Texa, jer stvarno sam kriminalno tj. skoro pa nikako upućen u bilo šta u vezi ovog junaka,a puno dobrih kritika i svega sta san pronasao i procitao pa i sama cinjenica da je debelo najpopularniji junak u Italiji me vuce da krenem zaozbiljno s Texom. Dosad sam procitao par epizoda bez nekog reda i programa, najviše me privukla Carsonova prošlost. E sad moje pitanje je odakle krenuti s citanjem, od prvog broja mislim da i nema bas nekog smisla jer kvalitet price uvjeren sam nije na razini da me zadrzi na Texu. Ja bi npr. nekom ko trazi savjet u vezi zagora preporucio da krene od prvog broja SD pa da se poslije kad se upozna s likom vrati na one početne epizode, jer se bojim da bi ga sama naivnost i glupost prvih epizoda samo odbila od daljnjeg čitanja.
Trazio sam malo po forumu al nisam našao baš odakle da idem, tako da bi zlata vrijedio neki savjet. Hvala unaprijed i još jedan pozdrav svima nakon dugo vremena


Počni onako kako bi savjetovao nekome za Zagora, znači SD.
U tom periodu ima svega nekoliko epizoda za koje bi se moglo reći da su bezveze dok odličnih ima ko plijeve. Uostalom, svi se mogu nabaviti za manje od 10 kuna pa i nije neka šteta ako ti se poneki ne svidi. Poslije toga Ludens pa Libellus. ZS je prošlost i nju ostavi za zadnju. A ukoliko nisi vezan nostalgijom možeš je i totalno zaobići.

Generalno se smatra da dobar Tex počinje od oko stotog originalnog broja iliti drugog pojavljivanja Morisca.
Dok nešto što bi se moglo nazvati ˝Texovo zlatno doba˝ po meni ne postoji jer su vrhunske epizode prilično brojne i prilično ravnomjerno raspoređene.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2040 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 27/08/2014 : 23:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
Repubblica Gold N° 26



"Braccati!" Testi: Antonio Segura - Disegni: José Ortiz


"La citta del male" Testi: Mauro Boselli - Disegni: Giacomo Danubio

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2040 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 29/08/2014 : 00:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
Tex N° 648 (Faraci - Bruzzo) 07/10/2014






Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/08/2014 : 00:25:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Quebrasco

Tex N° 648 (Faraci - Bruzzo) 07/10/2014




Odlična...












.... petrolejka.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/08/2014 : 13:40:45  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Opa Tex poceo da fura shotgun umesto revolvera!
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 29/08/2014 : 15:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Opa Tex poceo da fura shotgun umesto revolvera!

Jbg, godine... Nije više ruka sigurna može u ključnom trenutku zakazati pa bolje sačma... I još tu je onaj njegov problem s alkoholom pa ruka još malo drhti...

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/08/2014 : 18:29:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Vidis da ga je zadesilo u nekoj sobi, a winchesterka ostalana konju. Tako je odalamio barabu i uzeo mu cevcinu koju ce sada isprazniti da njegovim pajtosima. ;D

Ko ce se zajebavati koltom kad mozes kroz daske (citaj stene). :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 29/08/2014 : 18:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Pa kad već komentiramo ovog novog Texa u Italiji kojeg potpisuju ova dvojica (Faraci/Bruzzo) mislim da je vrijeme da podjelim doživljaj ovog novog LIB izdanja: (8,8,9,9)


Priča je uobičajeni western tako da Faraci nije previše eksperimentirao s idejom i držao se više - manje šablone. S druge strane ovaj engleski lord je zbilja dobro osmišljeni lik koji razbija uobičajenu šablonu. Nije neka micicija koja je došla iz grada pa sada bleji ko tele u šarena vrata, ali nije niti neki pokvarenjak koji želi iskoristiti naivce na Zapadu. Ovaj lik je spreman ući u dvoboj, zna se snaći u divljini, iako ne onako spretno kao Tex. Totalno zanimljiv lik koji je umjesto bezbrižnog života odlučio se malo potucati se po divljini (malo me podsjeća na "Kradljivca sjena"). UZ Engleza u priču je ubačeno i odnos otac-sin gdje se vidi da je Kit Tex u mlađim danima (epizodama) kada je upadao u skuob dok sada posvećuje puno više pažnje planiranju. Hladnokrvniji je i ozbiljniji te ga pretvara u puno opasnijeg protivnika...
Ma ne da mi se više pisat. Pročitajte priču i napišite nešto.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/08/2014 : 20:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Al' si brz, izašla prije 2 dana a ti je već pročitao.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 29/08/2014 : 21:45:57  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Al' si brz, izašla prije 2 dana a ti je već pročitao.

JA i Zlatko iz Babilona imamo dobru poslovnu suradnju

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2040 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 30/08/2014 : 10:18:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
Maxi Tex N° 18 (Ruju - Diso) 03/10/2014






Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/08/2014 : 10:51:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Opet taj Isusovi Diso, zašto toliko u maxijima forsiraju njegovog Mister Texa.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/08/2014 : 20:27:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Boze, nije li vec bilo dosta? :(


Bolje da mu netko spise neku retro pricu za Jerryja i da dobijemo novog specijalca nego da ga gledamo na Texu.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 30/08/2014 : 20:38:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Nimalo ne volim Disa na Texu, ali sam se svejedno obradovao kad sam vidio da nije Roi.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4055 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 30/08/2014 : 20:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

Nimalo ne volim Disa na Texu, ali sam se svejedno obradovao kad sam vidio da nije Roi.



Go to Top of Page

budo
Starting Member



Croatia
97 Posts

Member since 21/01/2008

Posted - 30/08/2014 : 21:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send budo a Private Message  Reply with Quote
Prestrasno, svetogrdje

Srecom u najavama za italiju ga nema vise, ne mogu ga nikako...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 30/08/2014 : 22:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
meni Disov Tex ne smeta...čak mi je ugodan za čitanje, svake toliko se podsetim da čitam Texa a ne pilota-i ide.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 30/08/2014 : 23:04:13  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Meni Diso jedino na MNo pase

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 30/08/2014 : 23:32:31  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markotamara

Meni Diso jedino na MNo pase

Dugogodišnji rad na jednom liku učinio je svoje.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 30/08/2014 : 23:42:32  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
diso je odlican crtac ali definitivno nije za texa.
i magnus se okusao u onom jednom gigantu ali je po meni uradio dobar posao.
mozda je diso trebao da odradi neku od epizoda juznoamericke zagorove odiseje.ko stvoren za amazoniju.

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 31/08/2014 : 00:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Quebrasco

Tex N° 648 (Faraci - Bruzzo) 07/10/2014




Dobra...












.... petrolejka.
[/quote]
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/09/2014 : 07:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ocjena na UBC za brojeve 645-646 (Ruju/Seijas): 75 % (5,6,5).

http://www.ubcfumetti.com/tex/?IT-TX-645-646



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2040 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 03/09/2014 : 19:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
Repubblica Gold N° 27



"Colpo su colpo" Testi: Mauro Boselli - Disegni: Giacomo Danubio


"La legge di Starker" Testi: Tito Faraci - Disegni: Miguel Angel Repetto

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/09/2014 : 20:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Bas dobra Ticcijeva naslovna strana! Mozda i najbolja do sada!


Nego, kakav vam je Repetto?
Meni se njegov prljavi, mracni stil bas svidja! To se ne vidi u ovim obojenim tablama ali dovoljno je zavireti u epizode Braca Donegan i maxi Rio Hondo i videti kakav je to odlican crtez!
Go to Top of Page
Page: of 349 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.83 seconds. Snitz Forums 2000