forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex Willer
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 351

Shaner
Advanced Member

Croatia
6990 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/09/2023 : 11:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
U svojim najboljim danima na Mister Nou apsolutno, ali ovi Tex Maxiji koje radi su mi negledljivi.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

tomas.hokenberi
Junior Member



Serbia
441 Posts

Member since 31/07/2017

Posted - 23/09/2023 : 11:54:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tomas.hokenberi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

Hehe Villa je ovdje doslovce precrtao Galepovu naslovnicu. Ranije su bar likove mijenjali u tim obradama.


A dzepovi, rukavi, kragna, Karsonov levi pistolj ;-)
Skroz je razlicito ;-)
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2072 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 23/09/2023 : 12:56:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tomas.hokenberi

quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

Hehe Villa je ovdje doslovce precrtao Galepovu naslovnicu. Ranije su bar likove mijenjali u tim obradama.


A dzepovi, rukavi, kragna, Karsonov levi pistolj ;-)
Skroz je razlicito ;-)



Dobro uoceno

Ali mislio sam na generalni motiv, ponovno imamo Texa i Carsona naslonjenog na stablo. Bilo bi recimo bolje da je mladi Kit na Carsonovom mjestu. Dobili bi naslovnicu po uzoru na tu stariju, ali s drugim likom pa ne bi bio osjecaj cistog copy-pastea. No, na Texovim naslovnicama je i najteze raditi te omaze jer koju god se uzme, opet ce Tex biti na Texovom mjestu. Fornije je na drugim serijalima kad vidimo tipa Dylana ili Zagora na Texovom mjestu.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2280 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 23/09/2023 : 14:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Možda se Kit junior ne pojavljuje u ovoj priči?
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2072 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 23/09/2023 : 14:39:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Pojavljuje se, zato sam bas njega i rekao. Na 4. tabli iz najave sjedi za stolom i mijesa karte ko neki opaki igrac

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2280 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 23/09/2023 : 15:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Moja greška.
Nisam pogledao table, jer mi je Dizo loš i trebao bi sam da se penzioniše.
Razumem da još uvek izlazi Mister No i da mu daju da nacrta ponešto (ovaj zadnji specijal je loše nacrtan, ali može da prodje na nostalgiju), ali ne vidim potrebu da ga angažuju na Teksu (ili nedajbože - Zagoru).
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7077 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 23/09/2023 : 16:25:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Recenzija jedne kultne epizode početnog perioda serijala je na meniju:

https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-sagk-19b-20a-avantura-u-utahu/3090/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 23/09/2023 16:26:06
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26015 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/09/2023 : 16:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Na Zagoru bi bio...pojačanje.
Na Texu je igrač ni za klupu.
Ali čovjek je veteran i dobro je dati mu mu prije mirovine da pospiješi prosjek za istu...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2280 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 23/09/2023 : 17:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Na Zagoru bi bio...pojačanje.
Na Texu je igrač ni za klupu.
Ali čovjek je veteran i dobro je dati mu mu prije mirovine da pospiješi prosjek za istu...



Koje mirovine?
Ima 91 godinu:
https://www.sergiobonelli.it/news/roberto-diso/9289/Roberto-Diso.html
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2072 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 23/09/2023 : 20:13:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Recenzija jedne kultne epizode početnog perioda serijala je na meniju:

https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-sagk-19b-20a-avantura-u-utahu/3090/




Prvih 26 sad objavljeno!
Prica u kojoj Tex postaje poglavica Navaja, svakako prica koja se mora procitati

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."

Edited by - Ivan Liverpool on 23/09/2023 20:14:28
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2072 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 23/09/2023 : 23:58:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Danas popodne sam citao 63. Texovu avanturu, "Cesta za Laredo" (SR: 48/49) i kako sam zadnjih godina sto zbog kupnje tih klasik brojeva, sto zbog kronoloskog citanja, pa zbog recenzija i slicno, procitao sve te price jedno 4 puta, uocio sam da su neki kadrovi precrtani iz ranijih prica. Citao sam u bds sken obliku tako da ne znam gdje bi kod Dnevnika dosli ti kadrovi, ali prepoznao sam 3 kadra koja su precrtana iz epizode "Incident u Fullertownu". Rijec je o trenutku kada Tex ulazi u krcmu na pocetku price, drugi je kad prica s barmenom koji je pljunuti barmen Marty o kojemu sam koju rijec i napisao u recenziji, pa sam ga zato i zapamtio https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-sagk-42b-43a-incident-u-fullertownu/3032/, a treci je jos jedan kadar koji prikazuje razgovor izmedu njih. Sad mi se neda rezati slike tih kadrova, ali vi koji imate oba stripa mozete bez problema provjeriti da je barmen identican. Zanimljivo da oko tih vinjeta u prici idu vinjete koje je Gamba crtao. Tu pricu na pocetku je dijelom Galep crtao, a dijelom Gamba, a kasnije je Galep vecinu odradio do kraja. Ali bas smijesno da u Gambinom dijelu su nabacane te 3 vinjete, kao da Gamba nije mogao svog barmena osmisliti kako bi izgledao

Kasnije sam jos pronasao i jednu vinjetu iz "Covjeka s 4 prsta" koju sam prepoznao bas zbog toga sto ju je Spock bio stavio u svoj komentar na ovom forumu http://www.libellus.hr/Forum/default.aspx?g=posts&m=36493#post36493
Rijec je o ovoj vinjeti u kojoj Tex drzi pistolj u ruci, samo tamo je pistolj izbrisan, ali osim toga scena je identicna.

Ovo me podsjetilo na "Avanturu u Cedar Minesu" gdje je vecina kadrova bila prekopirana iz jedne ranije price. Ali zanimljivo da se i u ovoj fazi serijala to desavalo, mislio sam da je Cedar Mines jedinstven slucaj po tome. Mozda je bilo jos precrtanih kadrova, ali ja sam konkretno ta 4 primijetio. Navodno je tada cijeli crtacki staff bio u guzvi. Galepa su stiskali rokovi, Gamba je bio posvecen Malom Rendzeru, a Muzzi je imao nekih problema zbog cega iducu pricu nije ni zavrsio nego je samo prvih 64 stranice crtao, a kasnije je Galep preostalih 140-ak do kraja. Onda vjerojatno smo zato dobili par precrtanih kadrova od ranije.

Jos sam maloprije procitao i 64. avanturu pa sutra citam svoju najdrazu "Krv Navaja" Pocetkom godine sam i bio dosao do nje, ali onda sam zbog manije popisivanja raznih stvari koja me vatala krenuo ponovno od broja 1, zato se nikako maknuti naprijed, ali sad sam na dobrom putu.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2072 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 24/09/2023 : 11:45:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Svaki put sve bolja i bolja prica! Mislim da me osim ove jedino jos "Helltown" odusevio u tolikoj mjeri, i to ne mislim samo na Texove price, vec opcenito govoreci o stripovima.

https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-zs-445-446-samoubilacki-eskadron/1543/

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2072 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 24/09/2023 : 11:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/tex-willer-tx-zs-16-pustinjom-u-smrt/8987/0/

Usput, ovu naslovnicu bi trebalo dodati u gornju recenziju "Samoubilackog eskadrona".

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2072 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 24/09/2023 : 11:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Iz ove epizode inace dolazi i moj avatar, a taj avatar sam ciljano uzeo jer mi je Tiger najdrazi lik iz stripova, a upravo ova njegova slika stoji na uvodnoj stranici svake Texove price. Zna li netko iz kojih epizoda dolaze slike Texa, Carsona i Kita s te uvodne stranice? Osim njih jos je i scena na vrhu u kojoj jasu, a na dnu napad Indijanaca na kociju, ali nisam nikad skuzio iz kojih epizoda dolaze te scene.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12631 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/09/2023 : 12:13:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/tex-willer-tx-zs-16-pustinjom-u-smrt/8987/0/

Usput, ovu naslovnicu bi trebalo dodati u gornju recenziju "Samoubilackog eskadrona".


Dodano :)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29618 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 25/09/2023 : 09:47:11  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo kako je moja recenzija koja je dobila najviše komentara "Beli vrač" (16), a sad je "Bijeli vrač" na 15 komentara .
Ivane, i meni je najteže ocijeniti, dojam je i moj bolji od ocjena, ali ovaj put zbog Bosellija nešto niže ocjene dao. Delta Quuen je isto odličan, malo klasike!

quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

Bas mi je drago sto je vec 10 komentara na recenziji, a jos nisu prosla niti puna 24 sata. Dobro je sto su te kolor price u zadnjih par godina izasle u cak tri edicije (ova kao jedan od rijetkih izuzetaka u samo dvije) pa je dosta aktivnih forumasa imalo prilike procitati epizodu. Ja jedva cekam da izade recenzija broja 5, to mi je favorit u cijeloj ediciji! Bas cu je s gustom jos jednom procitati, mada sam i ovu s gustom sad procitao. Jos bolji dojmovi nego prosli put, vidim kod sebe u wordu da sam dao dvije osmice kad sam pocetkom godine citao "Bijelog vraca", a sad sam dignuo scenarij na devetku


"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2072 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 25/09/2023 : 10:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo, izgleda kao da je ime recenzije mamac citateljima

Imamo i kod Marka jednu epizodu koja se tako zove u originalu, samo sto je Hercule nazvao recenziju po Dnevnikovom prijevodu, ta je pak takoder tu negdje, na 15 komentara. https://www.stripovi.com/recenzije/komandant-mark-km-lu-4a-otmica-zalosne-sove/2902/

Usput, ovako po sjecanju mislim da mi je taj "Beli vrac" najbolji Mefisto. Ima vec 7-8 godina da sam citao tu pricu, a i ostale s njim ili sinom, ali posebno sam zapamtio tu na Floridi. Galepov crtez mi je bio tu fenomenalan. tex2, koji je tebi najbolji Mefisto? Vidio sam tamo u topicu gdje biljezis procitane stripove da si citao cak i one dvije najnovije avanture s njim koje su sad nedavno izasle u Italiji, kakve su ti te? Ja sam zadnje od Mefista citao Nizzijev SR 501-504 tako da jos nisam upoznat s par najnovijih pojavljivanja Mefista/Yame.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29618 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 25/09/2023 : 11:49:31  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Mefisto i Yama:

Meni je najdraža priča s Mefistom ona za koju radiš recenziju: "Sin vatre", odlična je i sljedeća: "Tragedija u džungli", pa sljedeća: "Mefistov sin", onda još i "Yamin povratak", e onda slijede loši povratci: najlošiji definitivno: "Mefistova sjena", duga pauza do "Mefista", koji je imao odličan start, ali kraj baš bezveze, opet duga pauza i sjajna priča: "Yamin znak", ovih 7 nastavaka, su lošiji od "Yaminog znaka", ali bolji od "Mefista", dosta su predvidljivi, plus Boselli utrpao svega i svačega, ideja sa umobolnicom sjajna, a i povratak Padme i El Morisca, ali nekako fali ono nešto!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12631 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/09/2023 : 11:57:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

Imamo i kod Marka jednu epizodu koja se tako zove u originalu, samo sto je Hercule nazvao recenziju po Dnevnikovom prijevodu, ta je pak takoder tu negdje, na 15 komentara. https://www.stripovi.com/recenzije/komandant-mark-km-lu-4a-otmica-zalosne-sove/2902/


Isprike na malom offu..

Ali evo ukratko o tim sličnim nazivima epizoda..
Podsjetili ste me na to u vezi jednog naziva koji se učestalo spominje kod stripova, a to mi je spomenuo Solar (kojeg ovim putem pozdravljam ako nas čita) kad me detaljno učio oko postavljanja recenzija i da ne upadnem u zamku kod imenovanja slika recenzija u takvim slučajevima, naročito kad imamo nekoliko stripova sa identičnim nazivom.

Ovdje mi je poslao primjer "Izgubljeni svijet":


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2072 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 25/09/2023 : 12:41:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Meni su od Mefista ispod razine jedino ona pocetna 2 u kojima je Mefisto obican spijun bez ikakve karizme. Iako nisu ni one lose, pogotovo kad se uzme u obzir vrijeme nastanka, i zapravo tvore veoma smislenu cjelinu, ali nije to onaj Mefisto kojeg zelimo citati. Daljnje price su mi se sve svidale, neke u vecoj, neke u manjoj mjeri, ali u globalu su mi bile odlicne. Doduse, jos jednom napominjem kako je proslo dosta godina otkako sam vecinu njih citao, ali konkretno mogu reci da mi je za "Sina vatre" kojeg sam citao nedavno kad je izasao u klasiku ostao i dalje izuzetno pozitivan dojam. Do tog trenutka (prvih 53 avanture serijala) definitivno najbolji Tex, mada vec dvije avanture kasnije dolazi "Covjek kostur" koji mi je jos bolji. Posebno volim ovakve takticke price poput "Covjeka kostura" ili "Krvi Navaja".

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2072 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 25/09/2023 : 12:48:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Evo nam i kod Texa "Izgubljenog svijeta"

https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-zs-586-587-izgubljeni-svijet/2072/

Ova mi je prica ostala u sjecanju pa sam je zapamtio po nazivu tako da sam se odmah sjetio naziva

Usput Reem, uocio sam da ovdje fali ime scenarista epizode, Claudio Nizzi ju je napisao:
https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-vec-1-4-mefisto/252/

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29618 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 25/09/2023 : 13:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Uvijek govorim da svako novo čitanje može promijeniti dojam, recimo prvi put kad sam čitao Carsonovu prošlost nije mi bila tako dobra kao svakim novim čitanjem i suprotno Krvnikov povratak, prvi put mi bio top, a kasnije puno lošiji. Slažem se, osim Mefisove sjene, koja je top loša, sva ostala pojavljivanja Mefista su ok.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2072 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 25/09/2023 : 13:55:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Meni se "Carsonova proslost" odmah svidjela, a i opcenito volim sve epizode u kombinaciji Boselli/Marcello. A kakve su klasike oni radili! Najdraza njihova mi je "Helltown". Marcellov Tex je meni pravi Tex, iako kod Texa imamo sjajne crtace, njegov stil mi je na serijalu uvijek bio najdrazi. Bas price poput "Helltowna" i "Vraga sa Sierre" su me kao malog i navukle na Texa, a da ne spominjem i "Nepobjedive" koje sam pocetkom godine ponovno citao u onoj ediciji Velike Bonelli price, a svakako i "Citaci tragova" su sjajni.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29618 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 25/09/2023 : 14:21:17  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Slažem se, sve sjajne priče! Meni su od crtača najdraži Fusco i Ticci, ali generalno definitivno na Texu su najbolji crtači.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12631 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/09/2023 : 20:01:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

Evo nam i kod Texa "Izgubljenog svijeta"

https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-zs-586-587-izgubljeni-svijet/2072/

Ova mi je prica ostala u sjecanju pa sam je zapamtio po nazivu tako da sam se odmah sjetio naziva

Baš čest naziv epizoda

quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

Usput Reem, uocio sam da ovdje fali ime scenarista epizode, Claudio Nizzi ju je napisao:
https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-vec-1-4-mefisto/252/


Osvježio, a ovdje mi je u oko upalo da je crtač Villa
Mislio sam da je on bio samo zadužen za naslovnice.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page
Page: of 351 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.59 seconds. Snitz Forums 2000