forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Alan Ford
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 60

sawitch
Advanced Member



Serbia
39383 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 19/03/2010 : 20:32:58  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Alo parodije od forumasa, to mi je cestitka za NG od voljenog kluba.. Vi od vaseg dobijete neki broj da posaljete neki SMS da im legne neka lova itd... Podsecate me na babe narikace..

A nastavicu ja sa AF-om.. Ove police su mi do plafona, tako da ce biti mesta.. Gde najdrazi serijal da prekinem...
A stripove drzim vodoravno a mitraljez uspravno, dok kod stare deve, vidim, to ide obrnuto..

A ne svidja mi se kolor AF, kao ni ono izvlacenje prica Broja 1 i sve ostalo u slicnom fazonu... Hronoloski redosled u CRNO-BELOJ (pravoj) varijanti je prava stvar.. Sve ostalo je hleb preko pogace...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/03/2010 : 21:28:40  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
sawitchu, mislio sam na ovo:
http://shop.stripovi.hr/Proizvodi.aspx?keyword=alan+ford+kolor+tvrdi&scope=w&page=1

pise i ovo: Dimenzije veće od A5

kod drugih izdanja: Dimenzije manje od A5
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 19/03/2010 : 21:30:05  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message  Reply with Quote
je, ali pitanje je kako to izgleda na tom većem formatu. ako je samo uvećano iz originalnog, manjeg formata onda postoji mogućnost da je slika lošija, mutnija...
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 19/03/2010 : 21:33:57  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Eto, svaka čast na uratku; ispričavam se što sam ja malo prerano uletio

Što se prve teme tiće, nebi bilo loše kad bi AF izlazio u boji , ali sad je i malko prekasno za to ; strip-agent još malo pa će i do 100-tog broja. By the way, zna li ne'ko hoće li on biti u boji ?

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 20/03/2010 : 00:16:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

sawitchu, mislio sam na ovo:
http://shop.stripovi.hr/Proizvodi.aspx?keyword=alan+ford+kolor+tvrdi&scope=w&page=1

pise i ovo: Dimenzije veće od A5

kod drugih izdanja: Dimenzije manje od A5


Malo jeste veci Podrzavam, iskreno, jer mislim da kolorci jos nece da stanu

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39383 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 20/03/2010 : 08:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
King, pa to je kolorac samo HC.. Koji ce ti to?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 20/03/2010 : 09:46:08  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
kolekcionarsko izdanje, odabrane i najbolje price, to mi treba.
Necu cijelu kolekciju i hrpu losih prica.
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 20/03/2010 : 10:07:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
Tu nisi u pravu Alan Ford u sadasnjim klasik izdanjima nema losu pricu Tako da neces da pogresis odlucis li se za jednu ili drugu varijantu

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39383 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 20/03/2010 : 10:11:21  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
U onim Vjesnikovim izdanjima AF-a meni nije bilo vise od 4-5 losih prica... Sve su bile super.. Ne znam do kog broja regularne serije je Vjesnik izdavao, ali su bile super price.. One sto je Svet izdavao, ili izdaje jos su sve golo govno.. Imao sam ih i sve rasprodao... Ali ovaj klasik do sada je bum.. Sve su super...
Go to Top of Page

Rock.Bob Rock
Senior Member



Croatia
1146 Posts

Member since 25/03/2009

Posted - 20/03/2010 : 11:28:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Rock.Bob Rock a Private Message  Reply with Quote
Definitivno c/b.

.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 20/03/2010 : 11:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Vec sam negdje spomenuo da je AF klasik jedini zadrzao dobar tipomat za razliku od AF extra te je i dobro da je crtez bez zboja jer onda svatko ima svoju vlasttitu predodzbu u glavi kako bi nesto izgledalo u stvarnosti.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 20/03/2010 : 13:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
Bobe nikako da te pohvalim,pa svaka čast!!
Sad imam sve na jednom mjestu o mom najdražem junaku!
Stvarno si si dao truda.

Edited by - no1 on 20/03/2010 13:48:43
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4988 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 20/03/2010 : 17:25:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by King Warrior
Negdje sam procitao da su ti u vecem formatu, cak i vecem od A5(Bonelli standard). To je razlog vise da sam bacio oko na ovu ediciju.
Do sada ih ima 11, jesu li planirani dalji brojevi? Ako da, koji je vremenski razmak izlazenja pojedinih albuma?



A nismo se razumeli.. Ja sam mislio na ovu klasik HC biblioteku.. Ne znam o cemu ti pricas, daj neku sliku!?







Lijepa kolekcija, nisam znao da Sawich tako revnosno skuplja AF-a. Bravo! Još i Max M.
Dodao bih još Hajduka lijevo na rub slike..
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
41 godina Alan Forda u HR

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39383 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 20/03/2010 : 17:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
A Maxmagnus mi je drazi od Alan Forda... Steta sto nema vise od 25 epizoda...
Go to Top of Page

drakulloni
Senior Member



1317 Posts

Member since 25/09/2009

Posted - 20/03/2010 : 23:53:39  Show Profile Show Extended Profile  Send drakulloni a Private Message  Reply with Quote
Prvo, sve pohvale za topic

Verujem da ni Grunf,licno, ne bi smislio bolje

Sad kad imamo ovaj topic, moral mi poraste ovoliko.......

A sad malo i o temi.

Ja bih uzimao kolor, kada bi to bilo odradjeno kao na prvoj slici ovog topika. Sto bi podrazumevalo i promenu crteza.
Ovako, to je samo malo zabojeno crno-belo izdanje, pa mi, samim tim, ne bi bilo posebno interesantno.

Lepo je promenniti se...Jos je lepse promeniti se zauvek.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 21/03/2010 : 16:26:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
po meni, nije loše niti jedno ni drugo, svaki ima svoj šarm. ali, ovi u boji su praktički samo za kolekcionare, ništa drugo...

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 22/03/2010 : 21:48:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
Ima nas 16 sa sve Kinga

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Magico_Vento
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1181 Posts

Member since 10/01/2010

Posted - 22/03/2010 : 22:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Magico_Vento a Private Message  Reply with Quote
Nista ne moze zamjeniti onaj miris i papir vjesnika :D

Nemam potpis...
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 22/03/2010 : 22:30:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bob Rok

Ima nas 16 sa sve Kinga



Tu sam i ja zemo
Uzimam sve,pa i Kolorce.
A sad,posto si sebe doveo u situaciju da si duzan da iskopas odgovor na svako pitanje,evo pitanja:
"Kakav je ono specijalac iz serije 2a povodom 30 godina AF,o cemu se tu radi,zasto to niko ne objavi?
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2280 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 22/03/2010 : 22:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

A Maxmagnus mi je drazi od Alan Forda... Steta sto nema vise od 25 epizoda...

Misliš 12 epizoda,a za ostatak se budeš naćekao,kao i ja....ma bitno da nama Alan i dalje ide bez problema,samo neka tako i nastavi.
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 22/03/2010 : 22:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by Bob Rok

Ima nas 16 sa sve Kinga



Tu sam i ja zemo
Uzimam sve,pa i Kolorce.
A sad,posto si sebe doveo u situaciju da si duzan da iskopas odgovor na svako pitanje,evo pitanja:
"Kakav je ono specijalac iz serije 2a povodom 30 godina AF,o cemu se tu radi,zasto to niko ne objavi?


Dobro si se javio Ne znam na sta mislis, na Quark?
Inace, mislim da sam doneo odluku da kupujem kolorce, nasi ih boje, izdace se sigurno i regularnih 15, ja uzivam Koja je razlika izmedju SC i HC, nadam se da se SC ne odlepljuje?

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 22/03/2010 : 23:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bob Rok


Dobro si se javio Ne znam na sta mislis, na Quark?
Inace, mislim da sam doneo odluku da kupujem kolorce, nasi ih boje, izdace se sigurno i regularnih 15, ja uzivam Koja je razlika izmedju SC i HC, nadam se da se SC ne odlepljuje?



Slabo sam ovih dana na forumu,poso sam u vrtic(vodim cerkicu,a moram da sedim tamo dok se ne prilagodi)
Ne mislim na Quark,nego na specijalac povodom 30 godina izlazenja:


Kolorci su prelepo uradjeni. SC ide sa dve razlicite naslovne,mislim da je dobar uvez(prvo sam krenuo sa SC pa se prebacio na HC),HC ide samo sa jednom naslovnom.
Na SC su slova AF uradjena iznad ravni ostatka naslovne(ne znam kako bi se to strucno reklo,ali je prelepo).
Ali,ipak sam za HC varijantu jer razlika u ceni nije velika(mada ne znam tacno kolika je,ali nije nesrazmerna kao kod AF Klasika).
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 22/03/2010 : 23:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
AAAAAAAAAAAA, vidi stvarno Cini mi se da si vec pitao ovo, ali mi nismo znali odgovor Jbga, malo nas je, al' smo mlogo pametni Ne moz svako ni ovde da udje . Pa, sam nasao za 250 dindzi kod postu, od toga sigurno nema jeftinije Mekokoriceni, koj ce mi HC

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 22/03/2010 : 23:21:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
Znas sta ti je ovo? Neko specijalno izdanje gde je stotka u koloru i Zarucnici ima 16 strana (nije mi bas najjasnije ). Imas jos jedan specijal, za 25 godina, tamo je kec u koloru, 50. c/b i neke neobjavljene slike Superhika Opravdao ocekivanje?

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 22/03/2010 : 23:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bob Rok

Znas sta ti je ovo? Neko specijalno izdanje gde je stotka u koloru i Zarucnici ima 16 strana (nije mi bas najjasnije ). Imas jos jedan specijal, za 25 godina, tamo je kec u koloru, 50. c/b i neke neobjavljene slike Superhika Opravdao ocekivanje?



Ako mi das i link da proverim,prezadovoljan.
Odavno me muci sta je ovo
Go to Top of Page
Page: of 60 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000