forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Alan Ford
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 60

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 04/01/2014 : 10:21:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
a kakav je ono kolor u najavi na lijevoj strani gdje
vidimo Tromba ?? neki special?

45 godina Alan Forda u HR

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 04/01/2014 : 13:44:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Ja imam doma jedan broj TNT Golda (Pas za milijun dolara). Crtež mi izgleda nekako bistriji od naše verzije, ali nisam usporedio. Najbolja je stranica gdje najavljuju slijedeći broj, za to imaju spec. ilustraciju (možda da slikam?). A i zanimljivo je šta je sve Vjesnik u toj epizodi cenzurirao (i to je ostalo u Klasiku).

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 04/01/2014 : 13:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Šta? :)
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 04/01/2014 : 15:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
O tome sam već pisao na drugom AF topicu:

Na 40. str. stoji natpis:

Un soggiorno un po' insolito? Viet - nam.
Un viaggio ricco di thrilling? Visitate i paesi dell' est Asiatico.
Per informazioni rivolgersi al ministero della guerra.


Servizio turistico. Esagono.

(žao mi je što nisam stavio sliku, tj. nemam skener a nisam našao sken online)

U Vjesnikovom izdanju su sve aluzije na Vijetnam, istočnu Aziju i "Heksagon" bile zamijenjene:

Želite li dobro provesti odmor
Pođite na more, u planine ili na jezera, samo ne zaboravite puni novčanik!


Čini mi se da je bilo još nešto, ali ne mogu se sjetiti. Ima toga svagdje.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Edited by - Opti on 04/01/2014 15:38:10
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 04/01/2014 : 16:21:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Nikaki problem

Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 04/01/2014 : 16:24:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Di si to našo?

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 04/01/2014 : 16:28:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Ih bre, kada sam ja to skidao, još je postojao megaupload :D
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 04/01/2014 : 16:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Znači, ovo bi onda trebale biti sve cenzure:

3. Operacija Frankenstein

- Izbrisan natpis s Grunfove majice "Ein Reich, ein Volk, ein Fuhrer"
- U trećem broju u svima osim u prvome izdanju cenzurirano je nacističko znakovlje na Kreutzerovoj uniformi

6. Traži se Alex Barry


- Na stranici 29, u Grunfovoj izbi prectana je slika na zidu u svim izdanjima. U originalu je to slika Hitlera ispod koje je zapaljena svijeća s vjenčićem i piše: "Allo zio Adolfo" (Stricu Adolfu), a u hrvatskoj verziji je umjesto toga nacrtana raketa i to prilično loše, kao i cigle što su docrtane da bi se izbrisala svijeća i vjenčić

9. Zoo simfonija

- Nisam siguran oko ovoga, mislim da su tu brisali anarhističke simbole ili tako nešto, ono kad se Alan šeta zooom i kraj njega neka bomba

12. Žalosna priča o mladom bogatašu

- Izbrisane su aluzije na Vijetnam i NASA-u u sceni u poreznom uredu

16. (Ne) glasajte za Notaxa


- Tekst u epizodi "(Ne) Glasajte za Notaxa" cenzuriran je od drugog izdanja nadalje, kao i jedna sličica u kojoj Notaxov protivnik diže desnu ruku u zrak uzvikujući "Heil!". U drugom izdanju njegova podignuta ruka je precrtana tako da izgleda kao da je spuštena uz tijelo a izmjenjen je i tekst. Na nekim mjestima u stripu također je izmjenjen tekst, najdrastičnije u donjoj sličici na 53. stranici.

18. Pas za milijun dolara

- na plakatu s 42. str. izbrisane aluzije na Vijetnam, ratove itd.

19. Trojica iz Yume

- U epizodi "Trojica iz Yume" fali jedna stranica u svim izdanjima osim u prvome. Na toj stranci bolničari ludnice koji kupe Laffayeta i ekipu sa plaže, prije polaska stavljaju SS kape i pozdravljaju treći reich. Izmjene su nastale u drugom izdanju. Donja sličica sa stranice 34 i gornja sličica sa stranice 35 su izbrisane. Stranice 34 i 35 su spojene te ispada da nema stranice 34.

67. Besplatni podvig

- ibrisana fašistička parola s Grunfove majice

93. Ponovo Baby Kate


- Ovdje se zapravo i ne radi o pravoj cenzuri ali malo je poznato da je ovaj strip zapravo objavljen u pravo vrijeme i u cijelosti međutim ne i u redovnoj seriji. Većina čitatelja i kolekcionara prvi put se susrela sa ovom epizodom kada je izašla u redovnoj seriji u Vjesnikovom broju 237. koji je objavljen 16.6.1982. godine. Strip je zapravo trebao biti objavljen pet godina ranije i to u Vjesnikovom broju 103. no umjesto njega reprintiran je broj 19. (po originalnoj numeraciji). Osim što je u redovnoj seriji ovaj broj objavljen sa zakašnjenjem od pet godina u tome izdanju falilo je i 8 stranica koje su se trebale nalaziti između stranica 48 i 49. Strip u cijelosti objavljen je u ljetnom izdanju Vjesnikovog RS Magazin-a 1977. godine a izbačenih 8 stranica nalaze se skupljene na dvije na stranicama 38 i 39 RS Magazina.

96. Opasnost iz svemira

- U epizodi "Opasnost iz svemira" obrisan je kukasti križ na zastavi koju nacistički znanstvenici postavljaju na Mjesec.

150. Kriminal & comp.

- izbrisano 5 stranica na kojima se nalaze tadašnje političke ličnosti

200. Hik, hik, hura!


- U Vjesnikovom izdanju na stranici 21 izbrisani su kukasti križevi na zidu kao i grafiti "Porci!" i "W I Nasizt!" a ironični grafit "Forza AIDS" (Naprijed AIDS) preveden je kao "Dolje AIDS".
U Borgisovom izdanju nema cenzure a grafiti su prevedeni kao "Naprijed AIDS", "Svinje" i "Živjeli nacisti".

232. Perestrojka


- Ovdje je izbačena jedna stranica odnosno 2 pasice (slićice) koje bi se trebale nalaziti na stranici 15. vjesnikovog izdanja, između prve i druge pasice. Na tim izbačenim pasicama čovjek Staljinovu sliku koja se nalazi na zidu okreće i zamjenjuje Gorbačovom.



Slike će biti dodane kasnije. Napomena: mislim da je rezanja Grunfovih majica bilo i više od navedenog. U "Snu jedne zimske noći", baš prije scene s raketom, Grunfova majica je sumnjivo mutna i nečitka.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 04/01/2014 : 21:13:21  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
Opti jel ovo vazi samo za Vjesnik ili i za SA klasik?
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 04/01/2014 : 21:21:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Kako di, neke cenzure su u Klasiku ostavili, a neke ne.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 09/01/2014 : 20:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Evo danas sam procita prvi puta Alan Ford biblioteka u boji Superhik i odusevilo me iako nisam kolekcionar AF ali ovo je cudesno

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 09/01/2014 : 21:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Boja ili strip?

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 10/01/2014 : 01:40:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
meni ti kolorci stvarno nisu ništa posebno. doista mi nekako previše "bodu" u oči zbog tih svih nabacanih boja. sjećam se još kak ste se žalili što stotka nije izašla u tom izdanju, što opet meni nije nikakav problem.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 10/01/2014 : 11:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

Boja ili strip?


Oboje

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

Lambo1966
Starting Member

15 Posts

Member since 16/10/2013

Posted - 13/01/2014 : 22:28:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Lambo1966 a Private Message  Reply with Quote
Dragi prijatelji AF! Imam jednu molbu... Dali neko zna u cemu je stvar da je Borgisov broj AF 71/1 Tako se rodila grupa TNT tako redak. Znam da je (kao) objavljen samo u Sloveniji i da je jako redak. Da li neko zna nesto vise odnosno pojedinosti kako je došlo do toga? To bi moglo da znaci da je velik deo kolekcionara koji smo mislili da imamo kompletan Borgis de facto nedostaje taj jedan broj. Hvala za svaku informaciju...
Go to Top of Page

Lambo1966
Starting Member

15 Posts

Member since 16/10/2013

Posted - 19/01/2014 : 21:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Lambo1966 a Private Message  Reply with Quote
Tako je... Borgis 71/1 je Tako je nastala grupa TNT i taj broj zaista postoji... Sam sam ga video i imao u rukama.... Kako izgleda nekim cudnim spletom okolnosti je taj broj objavljen samo u Sloveniji i jako je redak... Tacno je, da je taj broj izdan u razlicitim izdanjima mnogo puta... Ali ipak... Radi se o raritetu i delom Borgisove kolekcije. Dakle, za prave kolekcionare ima posebnu vrednost... Bar su me tako poducili veliki kolekcionari....
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11677 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 20/01/2014 : 20:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

Kako di, neke cenzure su u Klasiku ostavili, a neke ne.



Opti, hvala za ovo. Idem pogledati

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 10/02/2014 : 14:51:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
U epizodi Ponovo Baby Kate (Superstrip 237) fale stranice te se ne vidi koji je to broj bio u originalu dok u SA 93 se vidi te su ubačene i stranice koje su falile plus što je pravilan raspored stranica.

Prelijen čitati cijelu temu da vidim jel se to spomenulo :zubo:


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 31/03/2014 : 16:11:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
U SNK-u Klasik 148 i Zlatni klasici 3 i 4.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 01/04/2014 : 20:12:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Vedrane, je li još uvek aktivan tvoj sajt o Alanu na sajtu ili nije? :)
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 01/04/2014 : 23:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
Teško da budemo dobili odgovor, čovjek rijetko dolazi tu. A što se siteova tiče, kaj se nisu svi već odavno zgasili?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5929 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 02/04/2014 : 08:48:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

Vedrane, je li još uvek aktivan tvoj sajt o Alanu na sajtu ili nije? :)

Evo, vracam ga, iako ne vidim vise smisla da to postoji. :) www.skab612.com/AlanFord
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 02/04/2014 : 09:30:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Fala ti, živ bio, a verujem da se mnogi sa tobom ne slažu :D

Edited by - Jasko on 02/04/2014 09:30:55
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 02/04/2014 : 14:14:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Stranica je odlična, s pregršt dobrih informacija. Ne vidim zašto ne vidiš više smisla da postoji.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5929 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 02/04/2014 : 15:43:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

Stranica je odlična, s pregršt dobrih informacija. Ne vidim zašto ne vidiš više smisla da postoji.

Pa nije adpdejtana već 10 godina tako da ju je "malo" nagazilo vrijeme. Npr. u doba nastanka sredinom 90ih one naslovnice u galeriji bile su "visoka rezolucija" dok su danas tek minijaturne ikonice. :)
Jedinog smisla imaju možda oni popisi jer novopečenim kolekcionarima (ako takvi uopće postoje) te silne serije i čudnovate numeracije znaju biti nejasne. No i ti popisi su također zastarjeli, ali točnji prilično redovito ažurirani dostupni su ovdje... http://skab612.com/index.php?site=bsp_edicije&slovo=A
Go to Top of Page
Page: of 60 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.53 seconds. Snitz Forums 2000