forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi na odlozeno placanje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

danielp
Senior Member



Serbia
1346 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 24/03/2010 : 10:21:27  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
Imam jedan predlog za prodavnice stripova Darkwood Alan Ford. da ga razmotre s obzirom da cemo tako svi imati obostranu korist.

PREDLOG
da sklope ugovor sa bankom da npr. korisnik pazari stripove (npr u vrednosti preko 5000 RSD) da striparnici banka odmah isplati tu sumu, a kasnije da sa korisnikovog racuna skida jednake mesecne sume (npr u narednih 6 meseci)bez kamate (nesto fora kao cekovi) To sada imaju vecina banaka i prodavnica.

Moj primer
platu primam preko Intese. Zeni sam u Zari pazario haljinu za 8500 rsd. U startu nisam platio nista. U narednih 6 meseci Banka mi skida okruglo 1.417 rsd svakog 17-og u mesecu bez ikakvih kamata.Ovu pogodnost daju jos preko 200 prodavnica.

Ah kako bi bilo dobro da npr. sada uzmem u darkwoodu 2 giganta, 2 knjige NN, dve Agencije Alfa a da mi se narednih 6 meseci skida 1750 kao cena jedne!

da cujem komentare, sta vi mislite o sugestiji i predlogu

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 24/03/2010 : 10:47:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danielp

Imam jedan predlog za prodavnice stripova Darkwood Alan Ford. da ga razmotre s obzirom da cemo tako svi imati obostranu korist.

PREDLOG
da sklope ugovor sa bankom da npr. korisnik pazari stripove (npr u vrednosti preko 5000 RSD) da striparnici banka odmah isplati tu sumu, a kasnije da sa korisnikovog racuna skida jednake mesecne sume (npr u narednih 6 meseci)bez kamate (nesto fora kao cekovi) To sada imaju vecina banaka i prodavnica.

Moj primer
platu primam preko Intese. Zeni sam u Zari pazario haljinu za 8500 rsd. U startu nisam platio nista. U narednih 6 meseci Banka mi skida okruglo 1.417 rsd svakog 17-og u mesecu bez ikakvih kamata.Ovu pogodnost daju jos preko 200 prodavnica.

Ah kako bi bilo dobro da npr. sada uzmem u darkwoodu 2 giganta, 2 knjige NN, dve Agencije Alfa a da mi se narednih 6 meseci skida 1750 kao cena jedne!




a sto svaki mesec ne uzmes po jedan strip. dodje te na isto

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 24/03/2010 : 10:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
Nedođe mu na isto,zato što bi on sve i odmah!!
Kao i velika večina!:)
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 24/03/2010 : 10:58:20  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
"sve i odmah"

je bol za dušu i tijelo

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 24/03/2010 : 11:30:21  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Dobar je to predlog,dosta njih bi tako uzimalo,samo pitanje je da li bi im banke to dale,ipak su to mali prometi za njih.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1346 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 24/03/2010 : 11:36:31  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi to dobro za lude koji nisu iz BG-a.(a ima nas 70 % kupaca)
Moj budzet bi bio 2000-3000 mesecno, al me srce boli kad moram da platim 500 din za post express.
A ovo bi bilo super. Odes u BG jednom u 6 meseci, pokupujes sve i super svima
Go to Top of Page

osmo
Average Member

Bosnia and Herzegovina
646 Posts

Member since 12/11/2004

Posted - 24/03/2010 : 12:24:50  Show Profile Show Extended Profile  Send osmo a Private Message  Reply with Quote
Imaš dvije mogućnosti bez banke :
1. skupljaš lovu 6 mjeseci pa kad skupiš odeš do BG pa pokupiš stripove
2. da ti u striparnici daju stripove a tim im uplaćujem mjesečno na račun ( naravno ako to uspiješ dogovoriti sa njima ).
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 24/03/2010 : 12:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by osmo

Imaš dvije mogućnosti bez banke :
1. skupljaš lovu 6 mjeseci pa kad skupiš odeš do BG pa pokupiš stripove
2. da ti u striparnici daju stripove a tim im uplaćujem mjesečno na račun ( naravno ako to uspiješ dogovoriti sa njima ).
[/quote

dje si ba osmo evo i tebe ugledah na forumu je li se to i ti malo druzis sa ovom prekrasno rajom

ovo je malo offtopic ali morao sam ovog dobrog coeka da pozdravim

feka
Go to Top of Page

osmo
Average Member

Bosnia and Herzegovina
646 Posts

Member since 12/11/2004

Posted - 24/03/2010 : 12:58:19  Show Profile Show Extended Profile  Send osmo a Private Message  Reply with Quote
Hajde reko da i ja malo filozofiram
Go to Top of Page

osmo
Average Member

Bosnia and Herzegovina
646 Posts

Member since 12/11/2004

Posted - 24/03/2010 : 12:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send osmo a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav za Feku i naravno sve forumaše
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 24/03/2010 : 13:02:17  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
pozdrav i tebi i neka te malo sa rajom cesce

feka
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/03/2010 : 13:27:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Meni odloženo plaćanje nema nikave logike.
Ako nešto moraš platiti u čemu je razlika između odmah ili kasnije / na rate.
Ako imaš novca i kada imaš novca kupi, ako nemaš, skupljaj, štedi, zaradi.
Npr, televizor košta 2500 kn. Ljudi se ubiše da ga dobiju na 5x500 kn. kao da je to onda kao nešto bolje. Bolje malo sutra, isto izađe 2500. Ja radije odmah platim pa je to iza mene, ne moram više razmišljati o glupostima...

Kupit ću odmah, plaćam sutra, ne plaćam nikada, zadužit ću se, peglam karticu, daj kredit, kamate, daj na rate, namam ali bih kupio, platit će bog jednog dana.
Takav način razmišljanja je i doveo čitav svijet pa i naše banana države u krizu iz koje ne možemo izgmizati.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 24/03/2010 14:52:14
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 24/03/2010 : 14:03:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
I ja slično razmišljam. Jako jako rijetko koristim kartice ili kredite.
Go to Top of Page

talicnitom
Junior Member



Serbia
439 Posts

Member since 12/10/2006

Posted - 24/03/2010 : 15:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send talicnitom a Yahoo! Message  Send talicnitom a Private Message  Reply with Quote
I ja obicno kupujem sve i odmah.A isto tako i prodajem.Nema na odlozeno
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/03/2010 : 16:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Osobno, smatram kartice zlom
Ak ne mreš kupit odmah - nemoj.
Al dobro, mnogi ih smatraju korisnim...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/03/2010 : 17:45:48  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

I ja slično razmišljam. Jako jako rijetko koristim kartice ili kredite.

Ti si srecan covek....

Nema,nema niko tako lepe dragane.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39305 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 24/03/2010 : 17:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja mislim da bi ovo bilo jako dobro za sve kupce.. Ali bi sebi prodavci navukli bedu na vrat zbog neplacanja koje bi se 101% pojavilo pre ili kasnije kao i svuda...
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 24/03/2010 : 17:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Ja mislim da bi ovo bilo jako dobro za sve kupce.. Ali bi sebi prodavci navukli bedu na vrat zbog neplacanja koje bi se 101% pojavilo pre ili kasnije kao i svuda...




Tako je, u pitanju je pravo vrzino kolo...

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 24/03/2010 : 22:58:46  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Meni odloženo plaćanje nema nikave logike.
Ako nešto moraš platiti u čemu je razlika između odmah ili kasnije / na rate.
Ako imaš novca i kada imaš novca kupi, ako nemaš, skupljaj, štedi, zaradi.
Npr, televizor košta 2500 kn. Ljudi se ubiše da ga dobiju na 5x500 kn. kao da je to onda kao nešto bolje. Bolje malo sutra, isto izađe 2500. Ja radije odmah platim pa je to iza mene, ne moram više razmišljati o glupostima...

Kupit ću odmah, plaćam sutra, ne plaćam nikada, zadužit ću se, peglam karticu, daj kredit, kamate, daj na rate, namam ali bih kupio, platit će bog jednog dana.
Takav način razmišljanja je i doveo čitav svijet pa i naše banana države u krizu iz koje ne možemo izgmizati.



Ti kao da si pao s Marsa,pa daj bože da ne moraš, niti da si ikad kupio nešto na rate(čisto sumnjam) al ima nas koji eto stalno nešto lomimo preko kartica.
Pa da se svijet tako ponaša ne bi nam bila potrebna niti jedna Banka niti bi ijedna i opstala.(kamo sreće)
Mislim ne znam šta želiš reći s tim, kako si sajvestan i kako nisi nikad trošio preko svojih mogučnosti.
Ako je tako to je stvarno za pohvalu!
Jebiga ja nisam takav,al poznat mi je takav profil ljudi i sam želim biti takav:) al nemogu!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/03/2010 : 23:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by no1

quote:
Originally posted by Obi-wan

Meni odloženo plaćanje nema nikave logike.
Ako nešto moraš platiti u čemu je razlika između odmah ili kasnije / na rate.
Ako imaš novca i kada imaš novca kupi, ako nemaš, skupljaj, štedi, zaradi.
Npr, televizor košta 2500 kn. Ljudi se ubiše da ga dobiju na 5x500 kn. kao da je to onda kao nešto bolje. Bolje malo sutra, isto izađe 2500. Ja radije odmah platim pa je to iza mene, ne moram više razmišljati o glupostima...

Kupit ću odmah, plaćam sutra, ne plaćam nikada, zadužit ću se, peglam karticu, daj kredit, kamate, daj na rate, namam ali bih kupio, platit će bog jednog dana.
Takav način razmišljanja je i doveo čitav svijet pa i naše banana države u krizu iz koje ne možemo izgmizati.



Ti kao da si pao s Marsa,pa daj bože da ne moraš, niti da si ikad kupio nešto na rate(čisto sumnjam) al ima nas koji eto stalno nešto lomimo preko kartica.
Pa da se svijet tako ponaša ne bi nam bila potrebna niti jedna Banka niti bi ijedna i opstala.(kamo sreće)
Mislim ne znam šta želiš reći s tim, kako si sajvestan i kako nisi nikad trošio preko svojih mogučnosti.
Ako je tako to je stvarno za pohvalu!
Jebiga ja nisam takav,al poznat mi je takav profil ljudi i sam želim biti takav:) al nemogu!


Ispada da ako si savjestan, kao da si pao s Marsa. A kod nas i je tako. Želim reći da su sva ta "pomagala" pri trošenju samo šarene laže i da na kraju po pravilu potrošiš više na ovaj ili onaj način. Skoro svi žive na kredit i zadužuju se i zato nam je sada teško, a izlaz iz tunela nije na vidiku.
A ja to nisam zaslužio pa sam pomalo frustriran.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 24/03/2010 : 23:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by no1

quote:
Originally posted by Obi-wan

Meni odloženo plaćanje nema nikave logike.
Ako nešto moraš platiti u čemu je razlika između odmah ili kasnije / na rate.
Ako imaš novca i kada imaš novca kupi, ako nemaš, skupljaj, štedi, zaradi.
Npr, televizor košta 2500 kn. Ljudi se ubiše da ga dobiju na 5x500 kn. kao da je to onda kao nešto bolje. Bolje malo sutra, isto izađe 2500. Ja radije odmah platim pa je to iza mene, ne moram više razmišljati o glupostima...

Kupit ću odmah, plaćam sutra, ne plaćam nikada, zadužit ću se, peglam karticu, daj kredit, kamate, daj na rate, namam ali bih kupio, platit će bog jednog dana.
Takav način razmišljanja je i doveo čitav svijet pa i naše banana države u krizu iz koje ne možemo izgmizati.



Ti kao da si pao s Marsa,pa daj bože da ne moraš, niti da si ikad kupio nešto na rate(čisto sumnjam) al ima nas koji eto stalno nešto lomimo preko kartica.
Pa da se svijet tako ponaša ne bi nam bila potrebna niti jedna Banka niti bi ijedna i opstala.(kamo sreće)
Mislim ne znam šta želiš reći s tim, kako si sajvestan i kako nisi nikad trošio preko svojih mogučnosti.
Ako je tako to je stvarno za pohvalu!
Jebiga ja nisam takav,al poznat mi je takav profil ljudi i sam želim biti takav:) al nemogu!


Ispada da ako si savjestan, kao da si pao s Marsa. A kod nas i je tako. Želim reći da su sva ta "pomagala" pri trošenju samo šarene laže i da na kraju po pravilu potrošiš više na ovaj ili onaj način. Skoro svi žive na kredit i zadužuju se i zato nam je sada teško, a izlaz iz tunela nije na vidiku.
A ja to nisam zaslužio pa sam pomalo frustriran.



Ma vidi,prije ili kasnije to te stigne,(ako izgubiš kompas)al nemoj nam još i komplekse nabijat!
Ma šalim se,i sam sam svojevremeno bio otvorio sličan topic o plačanju stripova na kartice.
Tako nešto mi je omogučio Babilon u Đakovu.
Jebiga ima sto razloga za za i protiv,naravno da to što ti govoriš je idealno i da se tako treba ponašat, sam AJ!
Ko može kapa dolje!
Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/03/2010 : 23:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message  Reply with Quote
Jel moze neko da mi proda celu zlatnu seriju na rok otplate 30 godina,,,to je prava stvar,,,,

Nema,nema niko tako lepe dragane.
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 24/03/2010 : 23:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by radulovic marko

Jel moze neko da mi proda celu zlatnu seriju na rok otplate 30 godina,,,to je prava stvar,,,,



Dat ču ti ja,samo mi moraš dat kuću pod hipoteku.
Kamata ne velikh 7%,taman za izdržat.
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 24/03/2010 : 23:34:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by no1

quote:
Originally posted by radulovic marko

Jel moze neko da mi proda celu zlatnu seriju na rok otplate 30 godina,,,to je prava stvar,,,,



Dat ču ti ja,samo mi moraš dat kuću pod hipoteku.
Kamata ne velikh 7%,taman za izdržat.



Jednom si mi ponudio ZS, ali slike nisi poslao
Inace se potpuno slazem s tobom.
Ja sam dugo pokusavao da ne koristim kredite (mada sam na ovaj ili onaj nacin to ipak radio), ali ne moze covjek bez njih. A i nije tako lose. Kad koristis kredit, novac moras naci i platiti ratu, a + jos i dobijes sav novac za ono sto ti treba.

@sawitch
ne moze to da pukne, jer ipak potpisujes dogovor sa bankom, pa ako pukne, probleme nece imati prodavaci, nego onaj ko ne placa

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 24/03/2010 : 23:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
kad nekome duguješ 1000kn to je tvoj problem, a kada nekome duguješ milion kn...to je njegov problem :)

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 24/03/2010 : 23:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

kad nekome duguješ 1000kn to je tvoj problem, a kada nekome duguješ milion kn...to je njegov problem :)

Tri nule previše u obje cifre.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000