forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Oceni strip: Rio Negro
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 27

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 12/04/2010 : 21:54:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Ima dobru dozu dramaticnosti i spektakularnosti, kao i emotivitis momenata, ali mi je nespretno sproveden u delo
Alex Ross, ciji crtez nije medju najdinamicnijim, ali je raj za oci!

7-8


Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 12/04/2010 : 21:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
još uvijek o zagoru
taj serijal je za mene među najboljim stripovima uopće
to je više od stripa, zagorova suština, ono zbog čega se isplatilo trpiti razne djetinjarije koje su prethodile i slijedile
10 ko kuća

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/04/2010 : 22:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Kingdom come, odličan strip, pogotovo crtež
9/10

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 12/04/2010 : 22:20:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by alexts

Nisam čitao, a voleo bih da vidim da li je toliko dobro. Od onoga što sam čitao od Zagora (veliki broj epizoda iz 70-ih i 80-ih i ponešto novije) najbolje epizode su zasluživale maksimalno 6/10 (a more je loših). Očekujem da je ovo, bar za ocenu više.
Vreme je za neki reprint, zar ne?

I šta to znači da je 50 strana izostavljeno? Zašto? Koliko epizoda uopšte ima strana? Jel izdata u jednom tomu - nastavku ili više?

Ako fali dosta strana, kad se one vrate, to može da održi, ali i smanji ili poveća kvalitet stripa u celini.



Pa sad...Divovi su svojevrsni Kingdom come za Zagora.
Ukoliko nisi dovoljno upućen u čitavu mitologiju, moguće je da nećeš biti baš toliko oduševljen. Mada, ni to ne mora ništa da znači, meni se i KC svideo, a nije da cepam sve superherojske serijale.

Scenaristički, Divovi su najveće osveženje u Bonelliju UOPŠTE, pa samo zbog toga zaslužuju veću ocenu. Ako pristupiš čitanju bez predrasuda (Zagor je ovakav i onakav), biće ti sasvim ok strip.

Što se onih izbačenih stranica tiče, ja sam čitao samo našu verziju, pa se pomalo plašim tih "novih" koje će se pojaviti...



imam originale, ne trebas se plasiti. uglavnom dobre akcijske scene. izbaceno bez ikakva razloga!!

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20962 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/04/2010 : 22:22:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
WTF is KC ???

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 12/04/2010 : 22:23:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

još uvijek o zagoru
taj serijal je za mene među najboljim stripovima uopće




znao sam!

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/04/2010 : 22:32:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

još uvijek o zagoru
taj serijal je za mene među najboljim stripovima uopće
to je više od stripa, zagorova suština, ono zbog čega se isplatilo trpiti razne djetinjarije koje su prethodile i slijedile
10 ko kuća


Čudi me. Kada si ga zadnji put čitao?
Ja sam pročitao ove godine. Ni traga onog ushićenja koje je bilo prisutno kada sam čitao kao 15-godišnjak...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3488 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 12/04/2010 : 22:43:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
Da ne bude posle prozivki, samo da obavestim postavljaca topica da sam odustao od glasanja jos posle prvog stripa - jer bih svim do sada dao desetke. Tako sam i u ucionici: ko zna zna, ko ne zna - dva. Vi ste, ljudi, mnogo strogi.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25136 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 12/04/2010 : 22:44:00  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

WTF is KC ???




http://www.youtube.com/watch?v=Ozetxduk4vs&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=e1y-4dk0umc&feature=related

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 12/04/2010 22:44:48
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 12/04/2010 : 22:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
KC je jako dobar superherojski strip, sa fenomenalnim crtezom (iako, kako neko prethodno rece, pomalo staticnim). Ipak, strip ima i svoje nedostatke, a narocito ''gnjecav'' kraj. Svakako preporuka.
8/10
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/04/2010 : 23:18:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nisam pročita cili Kingdom Come, samo jedan dio i taj dio mi je odličan
Da bi mu ocjenu 8,5/10, al čisto zato jer još nisam pročita sve.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7598 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 12/04/2010 : 23:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by alexts

Slabo je to crtački, da bi i pored najkvalitetnijeg scenarija moglo da realno zasluži neku od najviših ocena 8-10.
Sta bi onda dao Mausu? A realno je jedan od najboljih svetskih stripova.

Da je ovo crtao Nino, bilo bi bolje ali ne bi bio Zagor. A Divovi... su sama sustina Zagora. Ne bi imalo smisla da nije crtao Ferri.

Naravno, kao sto ako ne volis ili ne razumes superheroje, tesko da ce te Nadziraci oduseviti - tako ti ni ova prica nece puno znaciti ako nisi odrastao na Zagoru. Ocena vise ako si je citao kad je trebalo, k'o sto nisi. I tako.



Maus je bolje nacrtan od prosečnog Ferijevog brzinski crtanog Zagora, bez obzira što se tu radi o poređenju karikaturalnog polu-underground crteža sa tzv realističnim, ma kako to čudno zvučalo. I jeste jedan od najboljih stripova.

Feri je zaista dobro crtao samo početne epizode zagora ili se bar tu videlo da može (u ono vreme) da crta dobro. Ovo kasnije je crtanje na brzinu, ali to je tema za drugu temu, možemo jednom i o tome, sada je Kingdom Come na redu, a ja rekoh ovih par reči da ne bude da ništa ne odgovaram na pitanja.

Još detalj - ja sam nešto stariji od prosečnih ljubitelja Zagora na ovom forumu, ali jesam, između ostalih stripova, odrastao i na Zagoru, ali u vreme pomenute epizode ja sam već bataljivao Zagora i čitao bolje stvari.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25136 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 12/04/2010 : 23:40:09  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

Da ne bude posle prozivki, samo da obavestim postavljaca topica da sam odustao od glasanja jos posle prvog stripa - jer bih svim do sada dao desetke. Tako sam i u ucionici: ko zna zna, ko ne zna - dva. Vi ste, ljudi, mnogo strogi.




Kako se izvlačiš, samo zato što te mrzi da pišeš.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3488 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 13/04/2010 : 00:47:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Maus je bolje nacrtan od prosečnog Ferijevog brzinski crtanog Zagora, bez obzira što se tu radi o poređenju karikaturalnog polu-underground crteža sa tzv realističnim, ma kako to čudno zvučalo. I jeste jedan od najboljih stripova.
Ma gde je bolje crtano:



Postavka table i kadriranje nula, stilizacija zanimljiva ali ne narocito originalna, jedino likovi dobri. Strip za nekoga ko ne cita stripove. Konacno, izguglaj nesto drugo od Spigelmana, meni je to skroz neinteresantno. Ali Maus je savrsen, to nikako drugacije nije moglo da izgleda. Da je Foster crtao, bilo bi banalno. Slicno funkcionise Persepolis, recimo. To su ogoljene emocije, crtez mora da bude maksimalno sveden.

Divovi su samo izuzetak koji potvrdjuje pravilo, ali ovde je bilo reci o tom izuzetku. Meni je, recimo, Hiljadu lica straha izvikan strip. Ljubitelji Zagora se nece sloziti sa tim, naravno. To jeste odlican Zagor, ali je samo Zagor. Divovi su vise, ali Djole je vec sve rekao u onoj recenziji.

Zagora ne citam od osnovne a Feri me ne zanima kao crtac (iako postujem broj tabli, a o njegovom potezu ti i ja mozemo samo da sanjamo). I meni je Maus sto puta bolji od Zagora. Ali strip je celina veca od zbira pojedinacnih delova.

To sto je Zagor sinonim za sund a Maus nesto u sta se ne dira, tema je za neke druge rasprave koje imaju malo toga zajednickog sa stripom.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7598 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 13/04/2010 : 00:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by alexts

Maus je bolje nacrtan od prosečnog Ferijevog brzinski crtanog Zagora, bez obzira što se tu radi o poređenju karikaturalnog polu-underground crteža sa tzv realističnim, ma kako to čudno zvučalo. I jeste jedan od najboljih stripova.
Ma gde je bolje crtano:

Postavka table i kadriranje nula, stilizacija zanimljiva ali ne narocito originalna, jedino likovi dobri. Strip za nekoga ko ne cita stripove.



A rekoh li ti da nećemo ovde o tome. Ja nisam rekao da je naročito dobro, nego bolje od lošeg.
Zašto nisi sačekao da postavimo novu temu i to drugi put?
To jeste strip za one koji ne čitaju stripove, ali time nisi rekao ništa, jer je utisak koji on ostavlja neponovljiv, pa bi i trebalo da ga čitaju svi.
Kažeš "jedino likovi dobri" - oni su tu 80% posla, jer je u likovima sve - nikoga u Mausu ne interesuje kako je nacrtano drvo ili automobil. Crtež je funkcionalan, a kod Zagora, za mene, nije ni to - jer mi ne zadovoljava osnovnu estetsku funkciju atraktivne avanture.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3488 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 13/04/2010 : 01:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Kako se izvlačiš, samo zato što te mrzi da pišeš.



Sta da napisem za strip koji je kriv za sve moje fetise, od Dzona Romite do crvenokosih zena i mrezastih carapa? Cika Bane, hvala sto ste mi ulepsali detinjstvo (a pozdravlja Vas i moj psihijatar ). Bushido kaze da je citao bolje, ja se iz tog zanra i vremena nesto i ne secam neceg boljeg, izuzev Milerovog Derdevila - kog ionako uvek treba izuzimati. Simonson na Toru? Piter Dejvid na Hulku? Zek na Paniseru? Birn na FF ili Supermenu? Neki X-Men? Ne znam bas. Retko kad je pre i posle Kate domaci mainstream tako sigurno isao u korak sa svojim uzorima: feminizam, humor, reference, crossoveri, crtez... Cat Claw danas? Voleo bih da vidim sta bi cika Bane uradio kad bi imao ambicioznog scenaristu i strogog urednika, ali sumnjam da je toliki mazohist.

A i zasto bi?

Edited by - Vlaadisha on 13/04/2010 01:01:27
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3488 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 13/04/2010 : 01:15:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by manhunter

Meni je KC bolje legao nego Watchmen. U onom uprošćenom, primarnom superherojskom žanru. O crtežu da ne govorim. Kingdom Come na bolji način ulazi u srž "problema" kod superheroja, ali nema onu "intelektualnu" notu koja se tako napadno potencira kod Watchmena. I to je možda i ono što me najviše iritira kod njih.


KC nastupa ideološki iz dijamtralno suprotne pozicije - svet ide bestraga zato što najmoćnije biće na planeti ne prihvata svoju odgovnornost, a kad je i prihvati, ne zna šta da radi sa njom. Ali nauči, na kraju, i sve bude super. U Wathcmenima, naprotiv , moćnici non-stop igraju svoje igre, niko ih ne nadziree, nosili oni kostime ili ne, a obična raja (ekipa oko kioska) plaća li plaća.

I šta od ta dva ima više smisla?

Ovo drugo, naravno, ali u stripovima vise volim ovo prvo. (To je skroz individualna stvar, ov kors.) Nisu superheroji samo power trip, nego i nada u happy end, makar bio nezasluzen. Vidim ja, nista od plavog prstena za tebe.

Edited by - Vlaadisha on 13/04/2010 01:16:07
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3488 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 13/04/2010 : 01:32:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

A rekoh li ti da nećemo ovde o tome. Ja nisam rekao da je naročito dobro, nego bolje od lošeg.
Zašto nisi sačekao da postavimo novu temu i to drugi put?
A dobro, postavljena je nova tema pre nego sto si stigao da odgovoris.
quote:
Crtež je funkcionalan, a kod Zagora, za mene, nije ni to - jer mi ne zadovoljava osnovnu estetsku funkciju atraktivne avanture.

Slazemo se u svemu. Samo sto ja ne pricam o Zagoru, nego o Divovima - tu je Ferijev crtez funkcionalan, uprkos svim svojim manama: Feri je Zagor, a Divovi su dekonstrukcija Zagora. To ti ne moze nista znaciti ako ti sa 15 godina srce nije brze zakucalo kad je Titan ustao iz jezera Iri. Kao sto neko kome je Betmen pedofil u helankama ne moze razumeti Dark Knighta (dobro, uvek ima izuzetaka). Time cu zavrsiti, casna pionirska.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/04/2010 : 07:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Kingdom Come je vrhunac superherojskog stripa, perfekcija koju sam samo jednom dozivio. Definitivno najbolji mini-serijal, bilo kojeg zanra.
Ne postoji nista u devetoj umjetnosti sto se moze uporediti sa ovim remek djelom, a skromno mogu reci da sam procitao i posjedujem vecinu "izvikanih" stripova koji se ubrajaju u sam vrh.

Edited by - King Warrior on 13/04/2010 07:23:55
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4703 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 13/04/2010 : 08:57:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Meni se i nije dopao, mostly zbog price.
Ross mi je postao dosadan.
6/10.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 13/04/2010 : 13:41:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

In vino veritas, što bi se reklo.


Više to rekoh jer se ne sećam ni izjave, ni toka misli koji je doveo do nje.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 13/04/2010 : 13:42:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter




Subjektivno 3, jer ne volim Rossa (a i kadrovi koji su mi se dopali su više posteri nego kadrovi iz stripa).

No, to nešto ne volim ne znači da ne valja, pa bi objektivno bilo 6-7.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 13/04/2010 : 13:47:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

Ovo drugo, naravno, ali u stripovima vise volim ovo prvo. (To je skroz individualna stvar, ov kors.) Nisu superheroji samo power trip, nego i nada u happy end, makar bio nezasluzen.


I sve je to okej, ali priča ne ide u tom pravcu, razvija se kao moralna Supermenova dilema, koja je na kraju razrešena - višom silom. I'm all for light n' brighty, clouds with silver lining, etc, ali kad ima smisla u kontekstu priče. U KC nema.


quote:
Originally posted by Vlaadisha

Vidim ja, nista od plavog prstena za tebe.



Čekam da Guy osnuje Cynical lantern Corps. ;)

Disclaimer: da, znam da cinizam nije emocija, al' šta, snaga volje i smrt jesu? ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20962 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/04/2010 : 15:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Kingdom Come je vrhunac superherojskog stripa, perfekcija koju sam samo jednom dozivio. Definitivno najbolji mini-serijal, bilo kojeg zanra.
Ne postoji nista u devetoj umjetnosti sto se moze uporediti sa ovim remek djelom, a skromno mogu reci da sam procitao i posjedujem vecinu "izvikanih" stripova koji se ubrajaju u sam vrh.



Zašto to remek delo onda niko nije izdao na našim prostorima ???

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 13/04/2010 : 16:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by King Warrior

Kingdom Come je vrhunac superherojskog stripa, perfekcija koju sam samo jednom dozivio. Definitivno najbolji mini-serijal, bilo kojeg zanra.
Ne postoji nista u devetoj umjetnosti sto se moze uporediti sa ovim remek djelom, a skromno mogu reci da sam procitao i posjedujem vecinu "izvikanih" stripova koji se ubrajaju u sam vrh.



Zašto to remek delo onda niko nije izdao na našim prostorima ???



cekaju da neko snimi film

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page
Page: of 27 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000