forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Radna akcija - cpt. SINISA ft. cnt. NERA (WTF!?)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 72

david
New Member

Croatia
237 Posts

Member since 19/01/2003

Posted - 14/06/2010 : 23:08:59  Show Profile Show Extended Profile  Send david a Private Message  Reply with Quote
plese kako Gandalf svira ?

http://dpetrina.deviantart.com
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 15/06/2010 : 10:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Znam da smo se dogovorili da ne idu skice ali imam pitanje.
Koja od ove dvije skice vam izgleda "bolje", lijeva ili desna?
Zahvalan sam ako komentirate zašto.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 15/06/2010 : 11:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Prva. Cistija i jasnija. I ovo zabacivanje bica prema nama je efektno.
Go to Top of Page

Lundvalnaden
Starting Member

89 Posts

Member since 18/04/2010

Posted - 15/06/2010 : 11:48:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Lundvalnaden a Private Message  Reply with Quote
ja bih napravio kombinaciju - balrog i bič sa prve slike + gandalf i most sa druge slike.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9589 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 15/06/2010 : 11:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lundvalnaden

ja bih napravio kombinaciju - balrog i bič sa prve slike + gandalf i most sa druge slike.



ja bih pak uradio obrnuto, s tim sto bi ostavio da Balrog zamahuje bicem. dakle, drugi balrog zamahuje bicem. ostatak sve sa prve slike

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 15/06/2010 : 12:02:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Prva.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/06/2010 : 12:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
druga slika:
-Balrog izgleda mocnije
-provalija bolje odradjena

zabacivanje bicem mi je ispalo bolje/jasnije na prvoj slici.


Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 15/06/2010 : 12:29:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
prva slika, jer je jasnija
(na drugoj je efektivniji most)

p.s. nikad mi nije bilo jasno što će gandalfu mač!
kakav je to čarobnjak?! nije pazio na nastavi kako se bacaju magije ili što?
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 15/06/2010 : 12:44:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jur

Hm, sta to ovde Balrog radi? Nikako da protumacim tu njegovu pozu.


Inače, dodatno ne objašnjavam svoje radove, ali za tebe ću napraviti iznimku.
U kolaboraciji su svemir-Gandalf vs onaj rogonja, gandalf se spojio sa svojim štapom put 179098. sazvježđa koje je udaljeno 7890456 svjetlosnih godina od mjesta sukoba. Uspostavio je link i sile su htjele da rogonja zapleše u ritmu labuđeg jezera. gandalf to zapravo nije htio, ali ipak ga je razveselilo.

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9589 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 15/06/2010 : 12:46:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

(na drugoj je efektivniji most)


jes, ali daje utisak da je most u obliku luka, a zapravo je ravan da ravniji ne moze biti.
no, to su sitnice samo

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 15/06/2010 : 13:15:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark
p.s. nikad mi nije bilo jasno što će gandalfu mač!
kakav je to čarobnjak?! nije pazio na nastavi kako se bacaju magije ili što?



Čoveče, znaš li ti koja je jebada baciti magiju?!? Jes, možeš njome sjebati sve i svašta, ali moraš imati backup plan, za slučaj a) da ostaneš bez mane, magijske energije, koncentracije ili čegakod je potrebano datom čarobnjaku u datom svetu da baca magiju i b) ako goblin iskoči na metar ipo ispred tebe, nemaš vremena da vitlaš rukama i prizivaš magiju (da ne govorimo da vitlanje rukama te ostavlja otvorenim i ovaj goblin će da te probode i razvuče utrobu po hodnicima), mnogo je efektivnije i brže zveknuti ga mačem po čelepenci.
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 15/06/2010 : 13:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Grujah.

quote:
Originally posted by supermark
p.s. nikad mi nije bilo jasno što će gandalfu mač!
kakav je to čarobnjak?! nije pazio na nastavi kako se bacaju magije ili što?



Čoveče, znaš li ti koja je jebada baciti magiju?!? Jes, možeš njome sjebati sve i svašta, ali moraš imati backup plan, za slučaj a) da ostaneš bez mane, magijske energije, koncentracije ili čegakod je potrebano datom čarobnjaku u datom svetu da baca magiju i b) ako goblin iskoči na metar ipo ispred tebe, nemaš vremena da vitlaš rukama i prizivaš magiju (da ne govorimo da vitlanje rukama te ostavlja otvorenim i ovaj goblin će da te probode i razvuče utrobu po hodnicima), mnogo je efektivnije i brže zveknuti ga mačem po čelepenci.



Ili kao u Grimjacku: "Magic works here, science works there, swords work everywhere."

www.stripgen.com
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 15/06/2010 : 14:11:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Grujah.

quote:
Originally posted by supermark
p.s. nikad mi nije bilo jasno što će gandalfu mač!
kakav je to čarobnjak?! nije pazio na nastavi kako se bacaju magije ili što?



Čoveče, znaš li ti koja je jebada baciti magiju?!? Jes, možeš njome sjebati sve i svašta, ali moraš imati backup plan, za slučaj a) da ostaneš bez mane, magijske energije, koncentracije ili čegakod je potrebano datom čarobnjaku u datom svetu da baca magiju i b) ako goblin iskoči na metar ipo ispred tebe, nemaš vremena da vitlaš rukama i prizivaš magiju (da ne govorimo da vitlanje rukama te ostavlja otvorenim i ovaj goblin će da te probode i razvuče utrobu po hodnicima), mnogo je efektivnije i brže zveknuti ga mačem po čelepenci.



ima to smisla, ali kakav je to pičkasti goblin kad ga djedica od 80ak godina može ubiti mačem?
i uvijek me zanimalo zasto gandalf (u filmu) ne baci neku opaku magiju i pobije pola one vojske kao što bi pravi čarobnjak napravio??
nego on trči po pomoć što može i običan hobit
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 15/06/2010 : 14:13:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by supermark

(na drugoj je efektivniji most)


jes, ali daje utisak da je most u obliku luka, a zapravo je ravan da ravniji ne moze biti.
no, to su sitnice samo



zar ravnina mosta ne ovisi o osobnoj interpretaciji knjige?
Go to Top of Page

kriticni
New Member



Serbia
279 Posts

Member since 04/12/2009

Posted - 15/06/2010 : 14:43:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kriticni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rico

[quote]...uspostavio je link i sile su htjele da rogonja zapleše u ritmu labuđeg jezera. gandalf to zapravo nije htio, ali ipak ga je razveselilo.




www.deviantart.com/kriticni
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9589 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 15/06/2010 : 14:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by supermark

(na drugoj je efektivniji most)


jes, ali daje utisak da je most u obliku luka, a zapravo je ravan da ravniji ne moze biti.
no, to su sitnice samo



zar ravnina mosta ne ovisi o osobnoj interpretaciji knjige?



a ja racunao film, pa zato....
i ogradio sam se napisavsi "sitnice"

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 15/06/2010 : 15:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Hvala svima na komentarima
Pomoglo mi je da vidim "neke stvari" oko kompozicije.
Ono što će biti pravi problem je tuširanje.
Zato je ova tema dobra, jer treba postići atmosferu
"fire, dark and shadow".
Nema šanse da uspješno prođem tu lekciju. Cat claw će me
saraniti s guštom
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 15/06/2010 : 18:56:42  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Majke vam, odem na par sati a u razredu haos... Samo se zajebavate i nista ne radite.
Dupli, nemoj se opterecivari atmosferom... Sve ce to kolorista da izvadi
Go to Top of Page

Škrky
Junior Member



Croatia
410 Posts

Member since 11/11/2008

Posted - 15/06/2010 : 18:57:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Škrky's Homepage  Send Škrky a Private Message  Reply with Quote
S obzirom da sam Gandalfa i Balroga odradio, za prvu vježbu u "digitalnom perostisku" uzeo sam Conana i Sonjicu.



Preočito je da će za kvalitetne radove sa tabletom trebati još puuno vježbe i prakse, možda praćenje pokojeg tutorijala (otvoren sam za sugestije) te bolje i detaljnije skice, odnosno crteži u olovci.

No najbitnije u svemu je da me ponovno primila želja za radom. Odmah se idem uhvatiti one druge radne akcije, scenarističke.

Odgovorno tvrdim da sam možda u pravu!
Go to Top of Page

Jur
New Member



Slovenia
179 Posts

Member since 31/05/2010

Posted - 15/06/2010 : 20:53:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Jur a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Škrky

S obzirom da sam Gandalfa i Balroga odradio, za prvu vježbu u "digitalnom perostisku" uzeo sam Conana i Sonjicu.


Preočito je da će za kvalitetne radove sa tabletom trebati još puuno vježbe i prakse, možda praćenje pokojeg tutorijala (otvoren sam za sugestije) te bolje i detaljnije skice, odnosno crteži u olovci.

No najbitnije u svemu je da me ponovno primila želja za radom. Odmah se idem uhvatiti one druge radne akcije, scenarističke.



Pa za samo B&W crtanje ne trebas neke tutoriale. Ovaj tvoj crtez vec ima sasvim ok liniju. Sami likovi imaju dosta gresaka, posebno kod Sonje (kratke noge, velika desna ruka). Anatomija je dakle podrucje koje jos nisi u dovoljnoj mjeri osvojio, ali to pretpostavljam znas i sam .





-----------------------------------------------
Composition Assistant
http://jugilus.com/composition_assistant/ca.php
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8095 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 15/06/2010 : 22:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
prva je bolja
s druge bih samo balrogove rogove preselio na prvu
dobro zamišljen kadar, bravo

quote:
Originally posted by dupli

Znam da smo se dogovorili da ne idu skice ali imam pitanje.
Koja od ove dvije skice vam izgleda "bolje", lijeva ili desna?
Zahvalan sam ako komentirate zašto.



if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 15/06/2010 : 23:26:55  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Škrky

S obzirom da sam Gandalfa i Balroga odradio, za prvu vježbu u "digitalnom perostisku" uzeo sam Conana i Sonjicu.



Preočito je da će za kvalitetne radove sa tabletom trebati još puuno vježbe i prakse, možda praćenje pokojeg tutorijala (otvoren sam za sugestije) te bolje i detaljnije skice, odnosno crteži u olovci.

No najbitnije u svemu je da me ponovno primila želja za radom. Odmah se idem uhvatiti one druge radne akcije, scenarističke.



Sad lepo uzmes taj crtez i u levels ga usivis na 30-50%. Onda iznad njega napravis new layer i polako pazljivo ''tusiras''. Dakle, ovaj crtez samo ima ulogu skice. probaj da ''u letu'' ispravis greske, kojih je uzgred puuuuuno, ali ti se prastaju jer nisi navikao na e-olovku
Go to Top of Page

Škrky
Junior Member



Croatia
410 Posts

Member since 11/11/2008

Posted - 15/06/2010 : 23:34:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Škrky's Homepage  Send Škrky a Private Message  Reply with Quote
Može, dogovoreno.

Odgovorno tvrdim da sam možda u pravu!
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 16/06/2010 : 10:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Dupli, nemoj se opterecivari atmosferom... Sve ce to kolorista da izvadi


Aha, to je štos!
Nego, šalu na stranu. Sinoć sam četiri sata potrošio na tuširanu
verziju Gandalf vs. Barlog. Od toga sam najmanje 90% vremena očajavao
i pizdio jer sam zasrao ovo pa ono... Uglavnom sve!
Što sam naučio? Uglavnom kako se ne treba raditi. Znam da bi bilo
bolje naučiti kako bi trebalo raditi ali to se obično puno efikasnije
i brže uči u školi, a zato smo tu.
Namjeravam odraditi popravni čim uhvatim vremena danas, sutra.
Skoro zaboravih
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 16/06/2010 : 10:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
meni je ovo super, baš kako treba bit!

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page
Page: of 72 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000