forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 HUMANITARNA AKCIJA-MAFEST-JUBILARNA PETA!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 28/04/2010 : 15:27:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
kao i svake godine,pa tako i ovu,prikupljat ću cu neovisno o humanitarnoj aukciji koja ce se dogoditi u subotu na mafestu,novčane priloge od svih koji budu na mafestu...minimalni prilog je 10,00 kn,veći iznosi su poželjni...odmah ću vas počet tlačit već prvi dan mafesta,dok ste puni love i dok niste sve spiskali na cugu,hranu i stripove...nema izuzetaka...ovo nije zapovijed,ne morate,ali,ne sumnjam da će svatko dati koga budem pitao...unaprijed hvala...ne zaboravite,djeca/dijete su u pitanju...znam da je kriza,da se nema,ali,za ovakove stvari,mora se imati...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/

Edited by - globinjo on 02/05/2010 04:08:31

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 28/04/2010 : 15:30:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
naravno,kao i svake godine,na kraju aukcija,prikupljeni iznos ću u ime forumaša sa stripovi.com i ostalih posjetitelja osobno uručiti onome kome bude namjenjeno...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39401 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 28/04/2010 : 16:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Opet ce moja konobarica Sladja dati najvise..
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 28/04/2010 : 16:07:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Opet ce moja konobarica Sladja dati najvise..


tvoja
ona je naša,nije glodaruša

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 28/04/2010 : 16:19:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
Daj, mislim da je vrijeme da se to uredno organizira. Lijepo staviti kutiju za priloge negdje u Bookcafeu gdje će svi proći ili gdje crtači budu dijelili crteže, sa naznakom za koga ide, a ne gonjati ljude po gradu, jesi li dao, nisi dao.

Svaka čast na humanoj gesti, ali red je red.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 28/04/2010 : 16:38:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by The Hammer of Hell

Daj, mislim da je vrijeme da se to uredno organizira. Lijepo staviti kutiju za priloge negdje u Bookcafeu gdje će svi proći ili gdje crtači budu dijelili crteže, sa naznakom za koga ide, a ne gonjati ljude po gradu, jesi li dao, nisi dao.

Svaka čast na humanoj gesti, ali red je red.



tek onda neće nitko dati...stavi ti kutiju,a ja ću po starome,pa ćemo vidjeti tko će više skupit...i ne ganjam nikog,vodim spisak tko je dao,a tko nije...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 28/04/2010 : 16:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by The Hammer of Hell
gdje će svi proći ili gdje crtači budu dijelili crteže,


ne zalaze svi po crteže,neki ni ne znaju za bookcaffe...a dosta njih sami priđu i daju,jer me više-manje svi znaju,prema tome...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46557 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/04/2010 : 17:50:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by The Hammer of Hell

Daj, mislim da je vrijeme da se to uredno organizira. Lijepo staviti kutiju za priloge negdje u Bookcafeu gdje će svi proći ili gdje crtači budu dijelili crteže, sa naznakom za koga ide, a ne gonjati ljude po gradu, jesi li dao, nisi dao.

Svaka čast na humanoj gesti, ali red je red.



tek onda neće nitko dati...stavi ti kutiju,a ja ću po starome,pa ćemo vidjeti tko će više skupit...i ne ganjam nikog,vodim spisak tko je dao,a tko nije...





ovo djeluje ka reketarenje

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

Edited by - lwood on 28/04/2010 17:51:28
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15049 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 05/05/2010 : 10:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 05/05/2010 : 12:52:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg




kaj se ti cerekaš
navijači državnog prvaka moraju dati duplo

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 05/05/2010 : 22:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
onda bi hajdukove navijace trebalo za duze vrijeme osloboditi ikakva placanja

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 05/05/2010 : 22:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Računajte i na mene, još ću vidit kolko ću bit u prilici dat, pa ako te ja globinjo prvi ne vidin, slobodno i mene zagnjavi kad me sinjaš.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 06/05/2010 : 09:27:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

onda bi hajdukove navijace trebalo za duze vrijeme osloboditi ikakva placanja


PETOKOLONAŠ

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15049 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 06/05/2010 : 11:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Curunir

onda bi hajdukove navijace trebalo za duze vrijeme osloboditi ikakva placanja


PETOKOLONAŠ



ajde poklonili vam kup pa častiš duplom donaciom..

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 06/05/2010 : 14:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Curunir

onda bi hajdukove navijace trebalo za duze vrijeme osloboditi ikakva placanja


PETOKOLONAŠ



šesto

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 06/05/2010 : 17:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Curunir

onda bi hajdukove navijace trebalo za duze vrijeme osloboditi ikakva placanja


PETOKOLONAŠ



ajde poklonili vam kup pa častiš duplom donaciom..


PA AKO SU NAM GA POKLONILI NEKA ČASTI ONAJ TKO NAM GA JE POKLONIO

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15049 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 06/05/2010 : 19:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Curunir

onda bi hajdukove navijace trebalo za duze vrijeme osloboditi ikakva placanja


PETOKOLONAŠ



ajde poklonili vam kup pa častiš duplom donaciom..


PA AKO SU NAM GA POKLONILI NEKA ČASTI ONAJ TKO NAM GA JE POKLONIO



kaj bu tam i sudačka organizacija

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 06/05/2010 : 19:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Curunir

onda bi hajdukove navijace trebalo za duze vrijeme osloboditi ikakva placanja


PETOKOLONAŠ



ajde poklonili vam kup pa častiš duplom donaciom..


PA AKO SU NAM GA POKLONILI NEKA ČASTI ONAJ TKO NAM GA JE POKLONIO



kaj bu tam i sudačka organizacija


A NE,TO SU VAŠI POLTRONI I DUPELISCI
TO SU VAŠI POSLUŠNI PESEKI ILITIGA CUCKI

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15049 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 07/05/2010 : 10:12:41  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Curunir

onda bi hajdukove navijace trebalo za duze vrijeme osloboditi ikakva placanja


PETOKOLONAŠ




ajde poklonili vam kup pa častiš duplom donaciom..


PA AKO SU NAM GA POKLONILI NEKA ČASTI ONAJ TKO NAM GA JE POKLONIO



kaj bu tam i sudačka organizacija


A NE,TO SU VAŠI POLTRONI I DUPELISCI
TO SU VAŠI POSLUŠNI PESEKI ILITIGA CUCKI




da oprosti vaši su pekari i slastičari

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO

Edited by - risbozg on 07/05/2010 10:13:22
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 07/05/2010 : 10:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Curunir

onda bi hajdukove navijace trebalo za duze vrijeme osloboditi ikakva placanja


PETOKOLONAŠ




ajde poklonili vam kup pa častiš duplom donaciom..


PA AKO SU NAM GA POKLONILI NEKA ČASTI ONAJ TKO NAM GA JE POKLONIO



kaj bu tam i sudačka organizacija


A NE,TO SU VAŠI POLTRONI I DUPELISCI
TO SU VAŠI POSLUŠNI PESEKI ILITIGA CUCKI




da oprosti vaši su pekari i slastičari


bar se možemo osladit

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 10/05/2010 : 23:42:38  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message  Reply with Quote
Globinjo,ova tvoja gesta je svakako hvale vrijedna.Obzirom da se poznajemo,svaka ti čast,ali ima tu jedna začkoljica i da ne shvatiš ozbiljno,ovo što ću napisat sa tobom i tvojom idejom(koju podržavam i pozdravljam)nema nikakve veze,ali ima sa organizatorom ovih aukcija.


Obzirom da je ovo peta hunanitarna aukcija,koju apsolutno pozdravljam i poštujem(mislim da sam u svima učestvovao),moram postavit par pitanja.

Ako je namjera humana,a mislim da je,kako sam shvatio,organizator festivala dobije od gostiju orginalan crtež koji koristi za plakat,katalog,majicu,itd.Također organizator festivala daje te crteže na humanitarnu aukciju,a prikupljeni novac ide u humanitarne svrhe.Apsolutno hvale vrijedan potez,no ima tu par nejasnoća,pa mislim da bi bilo fer da se na njih odgovori.

Zašto nikada organizator ne skenira i ne pruži priliku eventualnim interesantima da vide što će bit na aukcijama.Zašto ne možemo vidjet unaprijed te uratke,tako da se financijski pripremimo za takve aukcije?
Zašto do zadnjeg trenutka ne znamo za koga se rade te aukcije i kome ide taj novac?
Zašto se novac daje na ruke organizatoru na samim aukcijama i pare se daju na ruke?Zašto nema pisanog traga di su te pare i u koga završile?

Zašto svake godine nitko ne može od Dade i Dade ništa kupit na tim aukcijama od orginalnih crteža koje je gost radio za plakate(navodno je pravilo da svatko tko je gost festivala mora nacrtat nešto što će završit na humanitarnim aukcijama)?Zašto se svake godine skrivaju ti orginalni crteži do zadnjeg trenutka?

Poruka za organizatore-ove godine ćete se i vi morat malo isprsit ako želite zadržat te orginale!Bit će to super aukcije i unaprijed bih vam napomenuo da ćete sakupit popriličan iznos na tim aukcijama.Također bih želio da izlicitirani iznos sa tih aukcija završi na računu onaoga za koga su namjenjene.Zašto?
Zato,jer ako ja nešto licitiram i dajem novac za orginalni crtež koji ste vi u dobroj namjeri dali na aukcije,jednostavno želim konkretan pisani trag di će taj novac završit,a ne da ide iz ruke u ruku.Mislim da imam na to pravo i da je to sasvim normalno.Ovako kada vi dajete novac iz ruke u ruku,ispada da ga dajete vi.Vi dajete crtež(apsolutno pohvalno i svaka vam čast),ali ako ja licitiram i dajem novac,moje je moralno pravo da znam di je taj novac završio,na kojem računu i kome,a uz to će se znat da sam novac na aukciji dao ja ,a ne vi!Zar ne?

Znači,ako vam ja dajem novac za ono što izlicitiram,želim i imam pravo znat komu je dat taj novac.Želim broj tekućeg ili žiro-računa na koji ću ja ili vi (kada od mene ili bilo kog drugog dobijete novac) uplatit novac.

Ako je to uvjet gostima festivala,a vi radite humanitarnu aukciju(još jednom-svaka vam čast na ljudskoj gesti)i dajete te crteže na aukciju,red je da se i zna tko je taj novac dao.Zar ne?

-Globinjo-

Dobronamjeran savjet.
Ako već sakupljaš dragovoljne priloge od gostiju festivala,pa da ne ispadne žicanje,zar organizator ne bi mogao tebi dat npr. određen broj kataloga festivala,pa da ti ljudima pokloniš taj katalog i objasniš da sakupljaš za humanitarnu aukciju,a oni tebi dadu određeni iznos,a katalog im ostaje za uspomenu.Mislim da bi to bilo puno primjerenije i ne bi izgledalo neumjesno.Nekima se ljudima to ne sviđa.Nadam se da mi ne zamjeraš na ovom,samo prenašam komentare.
Ne mora to bit niti katalog,bilo šta-nekakva brošura,razglednica,bilo šta.Ako je to organizatorima veliki trošak,smislit ćemo nešto.Ti dragovoljno-dobrovoljni prilozi su ionako ustavri od članova ovog sajta i ovog foruma,zar ne?

Na kraju,ponovit ću još jednom-neka nam netko odgovori zbog čega se crteži koji će bit na aukcijama kriju od potencijalnih kupaca do samog početka aukcija,a radi se o humanitarnim aukcijama?Ako ih organizator baš mora svake godine osvojit,neka ih i ne stavlja na ovakve aukcije.Ako ih i stavi,a nadam se da će se tradicija nastavit,neka nam ih pokažu.Barem ove glavne ,jer ih već posjeduju(plakati su već napravljeni).
Cilj je humanitarnih aukcija da se nekome financijski pomogne,kome bi ta pomoć dobrodošla.Također iz tog i proizlazi da je cilj da se sakupi što više novca,zar ne? Ili ja negdje griješim?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28980 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/05/2010 : 23:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pa ne kuzim kako se kriju, kad se zna da su to uvijek crtezi za plakate koji idu na aukciju, a plakati se uvijek najave bitno ranije.
A koliko sam ja imao priliku vidjeti, novac uvijek da onome kome je namijenjen, preda im se na licu mjesta.
OK, jasno da bi bilo transparentnije da to sve ide preko računa, ali, mislim da je dosadasnja praksa dovoljno dobra.
Sto se bidanja tiče, tu se djelomično slažem jer nekad je posve jasno da D&D neće odustati od nekog plakata koji su odabrali. Ja ih razumijem i vjerojatno na njihovom mjestu ne bih ni ja odustao. Ali onda to nije prava aukcija jer npr. meni osobno je glupo dizati cijenu do cifri do koje bih realno išao, kad je jasno da će Dado ponuditi više, pa ispada da mu samo nabijam cijenu, što mi je bezveze. Bolje da lijepo zadrže plakate za sebe i uplate sami novac, koliko već smatraju shodnim, u humanitarne svrhe i sve pet.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 11/05/2010 : 00:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Griješiš. Namjerno ili ne ali griješiš. Upravo sam kažeš da su plakati gotovi. Zar je problem otići na topic o Mafestu i pogledati plakate i odlučiti koji te zanima za sudjelovanje na humanitarnim aukcijama. Jednostavno zar ne?
Usput, kad smo kod plakata, kako to da na AUKCIJAMA nitko od D&D ne može doći do plakata. To su AUKCIJE, kažeš da si spreman ove godine biti izdašan. Nitko sretniji od nas i tebe da što više novca od humanitarnih aukcija završi u rukama onih kojima je najpotrebniji. Dakle, dobrodošao.
Budući da na aukcijama osim plakata, zahvaljujući humanosti naših gostiju, završi i gomila originalnih tabli, crteža i ilustracija jedini razlog što ranije ne možemo objaviti šta će biti na aukcijama je u činjenici da gosti te radove donesu sa sobom. Mislim da će se svi objektivni čitatelji ovog topica složiti da nema ni vrimena za neku suvislu prezentaciju. Ono što dobijemo ranije, ilustracije za plakate, i prezentiramo. Usput, da odmah otklonim moguće pitanje, humanitarna aukcija zamišljena je za ilistracije plakata. Spontano su onda počeli upadati radovi drugih autora no sve je to na dobrovoljnoj bazi i nema smisla tražiti od autora da ranije isporuče radove jer ponavljam iz jednog spontanog gesta nastala je tradicija donacije dodatnih radova no nije pravilo koje bi obavezivalo bilo koga osim glavnih gostiju. Čisto da otklonim mogućnost dodatnog pitanja.
Vrlo dobro znaš da se novac od aukcija ne daje naruke organizatoru već krajnem korisniku. Bila to privatna i pravna osoba. Zašto se novac odmah daje korisnicima jasno je i iz ovog primjera. Naime stotine ljudi koji su prisustvovali i sudjelovali na aukcijama znaju da se novac daje odmah korisniku. Unatoč tome tvoje pisanje insinuira drugačije odnosno da budem konkretniji lažeš da se novac daje organizatoru. Uloga organizatora je samo u trenutnom prikupljanju novca od aukcija i istog se trena predaje krajnem korisniku. Pred svim posjetiteljima i sudionicima aukcija. U najmanju ruku je licemjerno da insinuiraš bilo kakvu drugu opciju pored činjenice da si i ti i svi vidjeli na tim aukcijama bolesnu djecu kojima je taj novac namjenjen a suze u očima njihovih roditelja i svih prisutnih ljudi čista srca dovoljna su nagrada i priznanje da humanitarnu aukciju organiziramo na najpravedniji i transparentan način.

Ako imaš za "prenijeti" još koje pitanje, stojimo ti na usluzi i radujemo se najavljenom sudjelovanju na aukcijama kao što si to velikodušno činio i do sada.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39401 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 11/05/2010 : 00:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ko god ovde gresio treba se bar malo bojati Boga i svoje savesti... Takve stvari nisu za igranje.. Ili se ja bar ne bih igrao sa njima...
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 11/05/2010 : 00:28:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Pa ne kuzim kako se kriju, kad se zna da su to uvijek crtezi za plakate koji idu na aukciju, a plakati se uvijek najave bitno ranije.
A koliko sam ja imao priliku vidjeti, novac uvijek da onome kome je namijenjen, preda im se na licu mjesta.
OK, jasno da bi bilo transparentnije da to sve ide preko računa, ali, mislim da je dosadasnja praksa dovoljno dobra.
Sto se bidanja tiče, tu se djelomično slažem jer nekad je posve jasno da D&D neće odustati od nekog plakata koji su odabrali. Ja ih razumijem i vjerojatno na njihovom mjestu ne bih ni ja odustao. Ali onda to nije prava aukcija jer npr. meni osobno je glupo dizati cijenu do cifri do koje bih realno išao, kad je jasno da će Dado ponuditi više, pa ispada da mu samo nabijam cijenu, što mi je bezveze. Bolje da lijepo zadrže plakate za sebe i uplate sami novac, koliko već smatraju shodnim, u humanitarne svrhe i sve pet.



Dobro,može bit,ali ja tako ne mislim.Aukcija je hvale vrijedna i poštujem njihov potez,ali,kao što i sam kažeš,uplata na račun je puno transparentnija i ne vidim di bi tu bio problem.Apsolutno podržavam ovu ideju,ali zgog čega bi ispalo da netko Dadi nabija cijenu "zato jer on neće odustat".Ako neće odustat,još bolje.Ionako je sve humanitarno,ali ja ću se vrlo rado odazvat toj gesti i priuštit si zadovoljstvo darivanja.Cilj je ionako da je cifra što veća i iskreno se nadam da Dado neće i ove godine "odustat".Meni to nije nikakvo nabijanje i zašto bi bilo bez veze.Ako su se odlučili za humanitarnu akciju,vrlo rado ću pomoć.O tom što bi to po nepisanom pravilu trebalo završit kod Dade ili bi to bilo nabijanje cijene Dadi,zbog tog sam ovo sve i napisao.Uvjeren sam da i Dado neće imat ništa protiv da iznos bude što veći,a i zašto bi,kad je cilj isključivo plemenit.Tko ponudi više,neka mu bude.Nadam se da to o "nabijanje cijene Dadi" nisi mislio ozbiljno.Ustvari,zbog čega bi baš Dado morao to osvojit?Znači li to da bih ja imao grižnju savjesti što nešto licitiram u humane svrhe,a ustvari to mora osvojit Dado?
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 11/05/2010 : 00:40:16  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Griješiš. Namjerno ili ne ali griješiš. Upravo sam kažeš da su plakati gotovi. Zar je problem otići na topic o Mafestu i pogledati plakate i odlučiti koji te zanima za sudjelovanje na humanitarnim aukcijama. Jednostavno zar ne?
Usput, kad smo kod plakata, kako to da na AUKCIJAMA nitko od D&D ne može doći do plakata. To su AUKCIJE, kažeš da si spreman ove godine biti izdašan. Nitko sretniji od nas i tebe da što više novca od humanitarnih aukcija završi u rukama onih kojima je najpotrebniji. Dakle, dobrodošao.
Budući da na aukcijama osim plakata, zahvaljujući humanosti naših gostiju, završi i gomila originalnih tabli, crteža i ilustracija jedini razlog što ranije ne možemo objaviti šta će biti na aukcijama je u činjenici da gosti te radove donesu sa sobom. Mislim da će se svi objektivni čitatelji ovog topica složiti da nema ni vrimena za neku suvislu prezentaciju. Ono što dobijemo ranije, ilustracije za plakate, i prezentiramo. Usput, da odmah otklonim moguće pitanje, humanitarna aukcija zamišljena je za ilistracije plakata. Spontano su onda počeli upadati radovi drugih autora no sve je to na dobrovoljnoj bazi i nema smisla tražiti od autora da ranije isporuče radove jer ponavljam iz jednog spontanog gesta nastala je tradicija donacije dodatnih radova no nije pravilo koje bi obavezivalo bilo koga osim glavnih gostiju. Čisto da otklonim mogućnost dodatnog pitanja.
Vrlo dobro znaš da se novac od aukcija ne daje naruke organizatoru već krajnem korisniku. Bila to privatna i pravna osoba. Zašto se novac odmah daje korisnicima jasno je i iz ovog primjera. Naime stotine ljudi koji su prisustvovali i sudjelovali na aukcijama znaju da se novac daje odmah korisniku. Unatoč tome tvoje pisanje insinuira drugačije odnosno da budem konkretniji lažeš da se novac daje organizatoru. Uloga organizatora je samo u trenutnom prikupljanju novca od aukcija i istog se trena predaje krajnem korisniku. Pred svim posjetiteljima i sudionicima aukcija. U najmanju ruku je licemjerno da insinuiraš bilo kakvu drugu opciju pored činjenice da si i ti i svi vidjeli na tim aukcijama bolesnu djecu kojima je taj novac namjenjen a suze u očima njihovih roditelja i svih prisutnih ljudi čista srca dovoljna su nagrada i priznanje da humanitarnu aukciju organiziramo na najpravedniji i transparentan način.

Ako imaš za "prenijeti" još koje pitanje, stojimo ti na usluzi i radujemo se najavljenom sudjelovanju na aukcijama kao što si to velikodušno činio i do sada.



Ne griješim.Plakat je u boji,a crtež je nešto sasvim drugo-zar ne?Nisam insinuirao da se novac daje organizatoru jer sam na svima tim aukcijama bio prisutan,a kao što i sam znaš,učestvovao sam na njima.Jedino,ne shvaćam što bi bio problem postavit ovdje nekakav račun na koji bi taj novac bio uplaćen.Da,interesiraju me nekakvi crteži i volio bi ih vidjet kako to izgleda i što bi si odabrao.Kakv je to problem skenirat i ljudima pokazat.Ako je npr,crtež crno-bijeli ili ako je akvarel,cijena mu sigurno neće bit ista,pa bi bilo zgodno znat koliko novca bi mogli ponest.Ne kužim zbog čega je to uopće problem.Aukcija je u subotu,pa ako se netko zaigra,di će doć do gotovine?
Ovako ,ako se sve vidi unaprijed,možda se netko odluči i znat će ponest veću sumu novca za tu aukciju.Samo to sam tražio.

Ne insinuiram ništa,ali ako sam ja spreman ponudit veći iznos na tim aukcijama za određeni crtež,zar je to insinuiranje ili ja ne shvaćam humanitarne aukcije?Dado to neće pustit????Što bi to trebalo značit?Aukcija je humanitarna,ali nemojte licitirat jer će to ionako Dado osvojit???Ako licitirate,zamjerit ćete se Dadi jer on to MORA osvojit????
To je pravedno i transparentno?Ako ja želim osobno uplatit izlicitirani iznos na račun-ja sam licemjer???
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000