forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 568

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7031 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 03/08/2014 : 12:09:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Ajde.



Ok, danas ću postaviti 4 teme, svaki tjedan će biti po jedna sve do kraja mjeseca.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7031 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 03/08/2014 : 23:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Evo nas i s 4 friške teme o kojima ćemo, nadam se aktivno, diskutirati. Sutra počinje prva, a ja ću svakim tjednom malo detaljnije započeti o svakoj temi.

Tema br. 1 (od 4.8.-11.8.):

Rasizam u NN svijetu- usporedba s današnjim svijetom


Tema br.2 (od 11.8-18.8.)

Je li Nathan stvarno emotivna duša na koje se lijepe žene ili je obični "macho- fucker"?


Tema br. 3 (od 18.8.-25.-8.)

Serrin Nathan ili Viettijev Nathan: Pro et Contra!


Tema br. 4 (od 25.8-1-9-)

Nathanovi čitatelji: Zašto nas je tako malo?



Eto ga, ima svašta pomalo, malo politike, malo emocija, nešto stručne tematike. Vidjet ćemo kako će se koja tema razvijati...
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7031 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 04/08/2014 : 23:40:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Ne stigoh danas, prenaporan dan. Sutra počinjemo.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7031 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 05/08/2014 : 13:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Tema br. 1 (od 4.8.-11.8.):

Rasizam u NN svijetu- usporedba s današnjim svijetom


Nećemo puno okolišati, svi oni koji donekle prate NN serijal znaju kako je prisutan i naznačen rasizam u NN svijetu. Ovdje ne možemo govoriti o boji kože ili nekim rasističkim obilježjima koje možemo primijetiti u našem svijetu već o rasizmu drukčije prirode.
Mutanti, bića stvorena za obavljanje najtežih društvenih poslova otegla su se kontroli i stvorila svoj geto gotovo izolirani na 1. razini. Svi znamo s koliko se prijezira ljudski rod odnosi prema njima. Mutanti poslije prelaze u novi geto na Hell's Island pokušavajući oteti stanište jednoj drugoj izoliranoj vrsti- ljudskim nakazama koje je velika radijacija učinila takvima.

Prema njima ljudska civilizacija je još brutalnija izolirajući ih u potpunosti, bez imalo grižnje savijesti, tako da se na otok može doći samo skrivenim podvodnim putem.

Može se ovdje još govoriti i o ESP-ovcima, ljudima koji su obdareni velikim telekinetičkim moćima. A ljudi ko ljudi pokušavaju sve ono što ih straši staviti pod kontrolu i izolirati ih u posebne ustanove pokušavajući iskoristiti njihove moći u tko zna koje svrhe.


Vratimo se sad u našu civilizaciju. Koliko god se pokušavala prikazati slika svijeta kao jednog tolerantnog društva svi u biti znamo da to baš i nije tako. I bezbroj je takvih primjera:

- Amerika, navodno zemlja s najviše sloboda izražavanja, praktički je iskorijenila Indijance. Veliki je broj primjera s koliko se prijezira odnose prema crncima i latinosima.
- Francuzi bi htjeli da im stanovnici bivših kolonija obavljaju najteže poslove, ali s druge strane postavljaju kvartove u kojima niti jedan Francuz druge boje kože ne smije prići.
- Nizozemcima jača desni pokret, dozlogrdili im stranci. A jedna su od najliberalnijih zemalja na svijetu.
- Južna Amerika, kontinent u kojem su nestale velike civilizacije i domoroci nauštrb bijelih kolonizatora.

I tako redom...

Sad postavljam pitanja:

Što vam se čini, da li svijet ide u pravom smijeru što se tiče pitanja rasizma i ljudskih prava?

Gdje je više izražen rasizam: u našem ili Nathanovom svijetu?

Da li je Nathanov svijet uznapredovao kad je u pitanju rasna sloboda?

Da li nam prijeti scenarij kao u NN svijetu da će se ponovno stvarati geta za sve one koje ne sliče ljudskom rodu?

Da citiram onu Zečićevu: Ima li nade za nas...?


Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 05/08/2014 : 17:49:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Jerry..previse pitanja od jednom..prepoznajem sebe..:)
Mislim ponekad, kao da se s jedne strane nalaze ljudi koji proizvode samo pitanja..bezbroj pitanja, dok se s druge strane nalaze oni koji na njih ne umiju odgovoriti. U međuprostoru se nalaze oni koji se pitaju, ali ne smiju i oni koji znaju odgovore ali također ne smiju.. Znaci, u međuprostoru je tisina.
I tada nam preostaje da mi koji stalno nesto ispitujemo i oni koji koji ne znaju odgovore - uzburkamo tu tisinu.. I dok mi uzburkavamo valove, nezadovoljni takvom povrsinom, tisina ce i dalje ostati nijema..
kako uzburkati tisinu koja jeste uzrok i posljedica svega..
A negdje u recenicama, među redovima, nalaze se i moji odgovori ..

(danas je dan, odn. ostatak dana, kojeg sam odlucila posvetiti pisanju
teksta za NN "Zabranjena zona".. - ovo mi je bilo zagrijavanje, kad si vec s temom pogodio moju za pisanje..)

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7031 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 06/08/2014 : 13:15:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Mislim ponekad, kao da se s jedne strane nalaze ljudi koji proizvode samo pitanja..bezbroj pitanja, dok se s druge strane nalaze oni koji na njih ne umiju odgovoriti. U međuprostoru se nalaze oni koji se pitaju, ali ne smiju i oni koji znaju odgovore ali također ne smiju.. Znaci, u međuprostoru je tisina.
I tada nam preostaje da mi koji stalno nesto ispitujemo i oni koji koji ne znaju odgovore - uzburkamo tu tisinu.. I dok mi uzburkavamo valove, nezadovoljni takvom povrsinom, tisina ce i dalje ostati nijema..
kako uzburkati tisinu koja jeste uzrok i posljedica svega..


Lijepo rečeno Charlie. Bezbroj je tu pitanja koja imaju svoje odgovore, ali ljudi radije šute.

A šute i naši forumaši. Možda da počnem izražavati ekstremnija stajališta da uzburkam strasti na topicu. Tek će možda tada mladjo&co reagirati.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7620 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 06/08/2014 : 14:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
pitanje za poznavaoce nathanovih izdanja:

agenzia alfa i asteroid argo su serijali u kojima se objavljuju nove,neobjavljene epizode..
mene zanima da li je ista stvar i sa serijalom ''universo alfa'' ili je to serijal u kojem izlaze već objavljene priče,nešto tipa superbook kod dilan doga...
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 06/08/2014 : 15:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Odgovor od poznavaoca nathanovih izdanja.

Edicija Universo Alfa je sestomjesecno izdanje u kojem se prate dogadjaji iz svijeta Nathana Nevera. Radi se o neobjavljenim epizodama u kojima se serijal dijeli dalje na podserijale, pa tako imamo Eurasiu (prati Eurazijski odsjek Agencije Alfa), Departman 51 (da ne spojlam jer mnogi to ne znaju samo cu reci da prati jednu specificnu obavjestajnu grupu u jednom specificnom vremenu proizaslom iz regularne serije), Ekipu duhove koje vodi jedan stari znanac iz redovne serije da ne spojlam dalje i poslije dolazi do serijala Rat buducnosti gdje pratimo jednu novinarku i njene kronike iz rata s orbitalnim stanicama. Dalje nisam stigao ali su tu serijali Marsovske kronike nakon rata svijetova i najnovije Svijet robota gdje se po prvi ili drugi put (ne znam) pojavljuje i Nathan Never.

Uglavnom pomalo naporan serijal, puno su spektakularnije naslovnice Maxa Bertollinija i naslovi podserijala koji stvarno obecavaju ali do sad nisam zadovoljan sveukupnim dojmom. Ovaj serijal se moze ali ne preporuca pratiti ako se nije upoznato sa radnjom iz regularne serije do kraja 2007. godine i zato mi je zao sto jos puno fali do Libellus izdanja ovoga. Na talijanske forume ne volim ici, a ne zelim ovdje puno soliti pamet drugima koji prate Libellus, pa vidi ako te zanima nije tesko naci nesto ili mi posalji PM.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7620 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 06/08/2014 : 15:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
hvala na odgovoru..
znači kad libelus dođe do brojeva koji su izašli 2007 i dalje, postoji mogućnost da pokrenu i ovaj serijal...nisam neki fan a ni poznavaoc nathana i martija pa pokušavam za početak da skontam sve te popratne serijale koji idu uz ova dva junaka tipa zona x, asteroid argo, priče iz baze drugdje agenzia alfa...
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 06/08/2014 : 15:47:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Agencija Alfa, odnosno pet-sest od prvih deset brojeva su OBAVEZNI uz redovnu seriju, Asteroid Argo nastaje iz svega toga, a poslije je potpuno samostalan i radi ga samo B. Vigna. Giganti su vrh serijala, a maxiji dno (uskoro krecu u libellusu), specijali jako dobri do solidni, almanasi odlicni (prvih desetak).

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1236 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 06/08/2014 : 19:32:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Tema br. 1 (od 4.8.-11.8.):

Rasizam u NN svijetu- usporedba s današnjim svijetom

Sad postavljam pitanja:

Što vam se čini, da li svijet ide u pravom smijeru što se tiče pitanja rasizma i ljudskih prava?

U teoriji da, danas barem službeno u skoro cijelome svijetu postoji nekakva rasna, religijska i spolna jednakost kada su u pitanju ljudska prava. No kada malo zavirimo iza te lijepe zavjese, vidimo da nije sve tako ružičasto. U stvarnosti, nekakvi oblici rasizma i kršenja ljudskih prava su zapravo svugdje općeprisutni. Negdje manje negdje više. Uzmimo samo izrabljivanje djece u Africi, zanemarivanje prava žena u arapskim zemljama ili kineske radnike koje prektički žive u tvornicama. Sve teorije i zakoni o ljudskim pravima su dobri, ali đaba teorije ako ju nitko ne primjenjuje.

Gdje je više izražen rasizam: u našem ili Nathanovom svijetu?

U Nathanovom. Kod nas ipak nema političara koji grade kampanju na smanjivanju prava nekim skupinama ljudi.

Da li je Nathanov svijet uznapredovao kad je u pitanju rasna sloboda?

Pa, ne baš.


Da li nam prijeti scenarij kao u NN svijetu da će se ponovno stvarati geta za sve one koje ne sliče ljudskom rodu?

Nadam se da to neću doživjeti, ali opet nikada ne znaš što će budućnost donijeti.

Da citiram onu Zečićevu: Ima li nade za nas...?

Ima nade za sve ljude koji su spremni boriti se za svoja prava i donositi vlastite odluke, a ne za one koji će dopuštati da ih drugi gaze i manipuliraju. Svatko je kovač svoje sudbine i nitko ti ne može pomoći ako si ne pomogneš sam.




Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19389 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 06/08/2014 : 20:06:56  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Space Marine

quote:
Originally posted by Jerry Krause


Gdje je više izražen rasizam: u našem ili Nathanovom svijetu?

U Nathanovom. Kod nas ipak nema političara koji grade kampanju na smanjivanju prava nekim skupinama ljudi.






Otkad to?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1236 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 06/08/2014 : 20:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Space Marine

quote:
Originally posted by Jerry Krause


Gdje je više izražen rasizam: u našem ili Nathanovom svijetu?

U Nathanovom. Kod nas ipak nema političara koji grade kampanju na smanjivanju prava nekim skupinama ljudi.






Otkad to?



To sam pretpostavio. Ne pratim ja uopće politiku, ali nadam se da takvih nema

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/08/2014 : 21:28:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Treba prvo biti svjestan da pojam "naš svijet" ne čini samo Europu, Sjevernu Ameriku i još poneku zemlju nego da u velikom broju zemalja našega svijeta rasne razlike i problemi postoje. Uzmimo samo npr. Indiju, zemlju sa preko milijardu stanovnika koja cjelokupni svoj sustav i dalje temelji na kastama. O Africi se može govoriti danima. Granice koje su u velikom broju izraz kolonijalne ekspanzije europskih država nisu poštivale etničku crtu kontinenta te stoga automatski dolazi do sukoba sa često katastrofalnim posljedicama. Stvar je u tome što mi, zajedno sa svim problemima koje imamo po pitanju međunacionalnih problema, ipak živimo u donekle razvijenom dijelu svijeta. Problem je stoga u tome što postoje velike podjele na globalnom nivou koje ne pokazuju da će skoro biti riješene. Ali uzmimo npr. baš konkretno rasizam - kod nas ga nema zbog toga što nema ni međurasnog dodira takvog stanovništva. Ali zamislimo da u susjedstvu imamo državu sa npr. 4 miliuna crnaca. Da li bi bilo rasizma? Uvjeren sam da bi. Tako da nažalost kod nas rasizma nema velikim dijelom zato što se nisu stekli uvjeti za njega.Tužno ali istinito.
Rasizam je u Nathanovom svijetu ipak dosta izraženiji. Treba imati na umu da u Nathanovom multiverzumu pratimo prvenstveno tzv. razvijeniji dio svijeta. E sad, ako u razvijenom dijelu svijeta (zapadna, američka civilizacija) imamo politiku koja segregira cijelu jednu rasu (mutanti) i ako imamo stranke koje se zalažu za "konačno rješenje" mutanata, a imaju dosta veliku potporu kod biračkog tijela, postavlja se pitanje kako je onda u manje razvijenim dijelovima zemaljske kugle Nathanovog vremena. Kako je npr. u Čadu, Nigeriji, Obali slonovače? Indiji? Kini? Možemo samo zamišljati.
Jedan od glavnih problema u Nathanovom svijetu je to što su korporacije preuzele vlast, a njih nimalo nije briga za ljudska prava nego prvenstveno za dobit. Ljudi se samo iskorištavaju, a ako dođe do rata to nije zbog nekog pravednog cilja nego više zbog cilja jednog ili nekolicine moćnika. U takvom društvu institucije civilnog društva imaju dosta ograničeni dijapazon djelovanja (ili nemaju nikakav) te sto ga ni sama kontrola ljudskih prava ne može doći na kvalitetan nivo.
U Nathanovom svijetu definitivno ima više rasističkih komponenti i možemo se samo nadati da mi nećemo završiti tako.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7031 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 06/08/2014 : 23:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Ali uzmimo npr. baš konkretno rasizam - kod nas ga nema zbog toga što nema ni međurasnog dodira takvog stanovništva. Ali zamislimo da u susjedstvu imamo državu sa npr. 4 miliuna crnaca. Da li bi bilo rasizma? Uvjeren sam da bi. Tako da nažalost kod nas rasizma nema velikim dijelom zato što se nisu stekli uvjeti za njega.Tužno ali istinito.


Ovo si dobro rekao, rasizma nema baš zbog toga što i nema uvjeta za to. U nedostatku toga, mržnja se stvara na nacionalnoj osnovi.


quote:
Rasizam je u Nathanovom svijetu ipak dosta izraženiji.


Jesi siguran? Ne bi se baš Hitler s tobom složio. Dobro, ipak je to bilo kroz povijest i recimo da je društvo donekle sazrijelo. Ali zašto mi se nekako čini da se čeka samo neki okidač, pa da opet nešto strašno bukne. Ne daj Bože, ali svašta je moguće.

quote:
Jedan od glavnih problema u Nathanovom svijetu je to što su korporacije preuzele vlast, a njih nimalo nije briga za ljudska prava nego prvenstveno za dobit. Ljudi se samo iskorištavaju, a ako dođe do rata to nije zbog nekog pravednog cilja nego više zbog cilja jednog ili nekolicine moćnika.



Jesi uvjeren da to nije tako i sada? Ja kad čitam neku Nathanovu epizodu u kojoj multinacionalne kompanije nešto mute kao da gledam scenarij iz našeg svijeta. Kakav Obama, kakva Amerika? Zna se, ali se šuti, tko vuče najvažnije globalne poteze. A sve u svrhu odvratnog bogaćenja u kojem ljudi postaju glupi pijuni koji zatucano prave poteze kako im nevidljiva ruka kaže.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/08/2014 : 23:31:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Pod rasizmom sam prvenstveno mislio na odnos prema mutantima
Narano, Hitlerov rasizam je neusporediv sa bilo čim u Nathanovom svijetu ali ako gledamo današnji odnos prema rasama - on se naravno razlikuje od kontinenta do kontinenta i od države do države ali ipak mi se čini da je u Nathanovom svijetu to izraženije. s tim da, ponavljam, nemamo podatke za crni kontinent u Nathanovom svijetu.

Tko zna kaj se tamo događa.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1236 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 07/08/2014 : 00:20:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause
A sve u svrhu odvratnog bogaćenja u kojem ljudi postaju glupi pijuni koji zatucano prave poteze kako im [ b]nevidljiva ruka [/b]kaže.


Nevidljiva ruka? Nešto kao Illuminati?

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7031 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 07/08/2014 : 00:25:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Više bossovi velikih korporacija koji i biraju predsjednike najmoćnijih država. E sad jesu li oni iluminati ili neko drugo tajno društvo tko će ti ga znati.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/08/2014 : 00:41:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Sve je stvar koliko je tko dao para u kampanji...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 07/08/2014 : 00:54:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Kako mi je neobicno vidjeti da je Nathanov svijet iz njegove, presao u nasu dimenziju.. Nekako mi neprirodno da se na ovom topicu uopce spomine nasa stvarnost, sad tek dobro shvacam koliko mi je ovo doista odmak i odmor od "naseg svijeta", ma koliko Nathanov bio brutalan..nije stvaran, a opet ga zivimo, prozivljavamo..i time cinimo stvarnim.. Ovo je zacarani krug..

(Charlie ima sklonost da filozofira, to voli, pa kad nema s kim, voli i sama sobom..)


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/08/2014 : 01:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Stvar je u tome što su ljudi takvi kakvi jesu.
Dok postoji mehanizam kontrole - stvar funkcionira.
Kada jednom mehanizam kontrole nestane ili bitno izgubi na utjecaju - tada se dešava manji ili veći kaos.

Jedno vrlo jednostavno pitanje - koliko ljudi se ponaša po normama samo zato što ih sistem kontrolira?
Koliko ljudi bi ubijalo, kralo i činilo sve druge zločine samo kada bi im se to dopustilo?

Po meni, odgovor je zastrašujuć...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7031 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 07/08/2014 : 13:08:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Dobro si ovo rekao, životinjski su nagoni ništa sprem toga što je sve sposoban čovjek učiniti. A medijski smo svjedoci kakve sve strahote je sposoban čovjek činiti.

Zato najbolje ništa ne čitati i pratiti već se povući u osamu i meditaciju i čekati da nas Vulkanci pokore.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 07/08/2014 : 13:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Dobro si ovo rekao, životinjski su nagoni ništa sprem toga što je sve sposoban čovjek učiniti. A medijski smo svjedoci kakve sve strahote je sposoban čovjek činiti.

Zato najbolje ništa ne čitati i pratiti već se povući u osamu i meditaciju i čekati da nas Vulkanci pokore.



Možda nam Vulkanci donesu i holodek.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 07/08/2014 : 15:13:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
pročitao sam ovu 50. knjigu
previše bildinga... kroz 150 epizoda da bi se onako brzo završilo
čak i kroz tri epizode previše gradnje radnje i okolokole i na kraju kvrc

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2052 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 07/08/2014 : 20:04:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
Nathan Never N° 280 (Vigna - Toffanetti) 17/09/2014






Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page
Page: of 568 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.05 seconds. Snitz Forums 2000