forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 568

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7023 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 18/08/2014 : 12:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Malo da naparimo oči prije nove tjedne teme :

Kako sam jučer i obećao, vrijeme je za najavu još jedne knjige koja će svjetlo dana ugledati do kraja kolovoza u sljedećoj našoj turi, a ovaj put riječ je o 51. knjizi Nathana Nevera.

Nakon što smo apsolvirali trodijelnu epizodu iz pedesete knjige u kojoj je u glavnoj ulozi bio Aristotel Skotos, ovaj put čekaju nas tri nove priče, a naslovi su:

“Shaolin” (Vigna / Mutti)
“Slučaj za Solomona Darvera” (Tintori / Di Clemente)
“Pokolj” (Secchi / Resinanti)

Inače, navedene epizode (150-152) izvorno su izašle u razdoblju od studenog 2003. do siječnja 2004., a to ujedno znači da nas uskoro očekuje i premijera Nathanovog maxija.

No da ne bih previše duljio, samo ću još spomenuti da prije čitanja ove knjige obavezno bacite pogled na epizode “Zmajeva osveta” i “Završni turnir” (NN LU 58/59) te na sve tri epizode iz naše 50. knjige.

Na kraju još samo podatak da će regularna cijena 51. knjige Nathana Nevera biti 160 kuna, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete je kupiti za 128.

Bacite pogled
:



Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7023 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 18/08/2014 : 13:04:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Inače, navedene epizode (150-152) izvorno su izašle u razdoblju od studenog 2003. do siječnja 2004., a to ujedno znači da nas uskoro očekuje i premijera Nathanovog maxija.


Eto emireme napokon tvog maxija.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7023 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 18/08/2014 : 13:07:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Inače da zaključimo prošlotjetnu temu. Ipak je za dlaku pobijedio tabor Nathana emotivca ljubavnika. Ništa neočekivano, ipak se Nathan toliko usijekao fanovima u krv tako da ga ne možemo prozvati nekakvim pokvarenim fakerom.

Tijekom dana nova tema...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/08/2014 : 17:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Inače da zaključimo prošlotjetnu temu. Ipak je za dlaku pobijedio tabor Nathana emotivca ljubavnika. Ništa neočekivano, ipak se Nathan toliko usijekao fanovima u krv tako da ga ne možemo prozvati nekakvim pokvarenim fakerom.


Što se može kad smo realni, ne možeš čovjeka zbog par avanturica prozvati fakerom.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7023 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 18/08/2014 : 20:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Tema br. 3 (od 18.8.-25.-8.)

Serrin Nathan ili Viettijev Nathan: Pro et Contra!


Idemo opet izabrati 2 tabora. Da vidimo da li više ima Serrinih ili Viettijevih Nathanovaca. Idemo napisati razloge pro et contra za Serru ili Viettija, a vi ćete izabrati tabor uz svoje objašnjenje.


Tabor br. 1- Serrini Nathanovci

Zašto Serra? Evo 5 razloga zašto:

- Nathanov je tvorac. Vietti je tek kasnije došao.

- Zbog njegova odlična scenarija smo zavoljeli Nathana. Vietti je poslije samo nadograđivao priču i to na početku većinom s prosječnim epizodama..

- Fantastična ideja o Tehnodroidima i Bratstvu sjene. Sve Viettijeve sage nemaju takvu težinu.

- Veže nas uz početke serijala kad smo Nathana strasno čitali. Vietti ne može probuditi opet takvu strast.

- Gigantova trilogija je ne samo vrh u serijalu već ui u cijelom Bonelliju. Viettijeva trilogija giganata je puno slabija.


Tabor br.2- Viettijevi Nathanovci

Zašto Vietti? Evo 5 razloga zašto:

- Vietti je puno duže održavao kvalitet u serijalu. Serra se ispucao nakon samo 50-ak brojeva.

- Briljantne Viettijeve sage koje smo čitali i koje ćemo čitati. Serra je imao samo narativnu liniju o Bratstvu sjene.

- Vietti je aktualan i svi su u velikom iščekivanju orbitalnih ratova. Serra je već odavno velika prošlost.

- Vietti ima muda raditi totalne zaokrete u serijalu. Serra je potpuno izdušio nakon trilogije giganata i jedva ih završio.

- Viettijev doprinos u sporednim edicijama je puno veći od Serrinog.


Pucajte...
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10755 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 18/08/2014 : 21:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
znači da nas uskoro očekuje i premijera Nathanovog maxija.


Eto emireme napokon tvog maxija.


Yee, sad sam maxi happy!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/08/2014 : 09:14:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Dado A. rekose:

quote:


Nakon što smo najavili 51. knjigu Nathana Nevera, vrijeme je i za najavu njegova trinaestog specijalca koji nosi naslov “Ubijte Nathana Nevera!”, a koji je u Italiji izvorno objavljen u studenom 2003.

Autori ove uzbudljive priče su Stefano Piani (scenarij) i Matteo Resinanti (crtež), a naslovnica je djelo našega velikog prijatelja Roberta De Angelisa.

Uz napomenu da prije samog čitanja ne bi bilo loše baciti malčice pogled i na epizodu “Babilonska kula” (NN LU 50), još samo podatak da će regularna cijena ovog specijalca biti 120 kuna, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete ga kupiti za 96 kunića.

Na kraju, evo i kako izgleda korica:









Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/08/2014 : 09:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

To save Rick Sherwood, Nathan Never will go down in the slums of Nueva Tijuana!



NATHAN NEVER 280
IL DEMONE INTERMITTENTE (FLASHING THE DEMON)
Output: 17/09/2014
Frequency: Monthly
Subject: Bepi Vigna
Screenplay: Bepi Vigna
Drawings: Romeo Toffanetti
Cover: Sergio Giardo

"In the town of Nueva Tijuana, the local underworld has embarked on a task that is proving to be very profitable: a circuit of underground fighting to the death! Come to the aid of an old friend ended up in this dangerous tour, Nathan will have to deal with those who have interest in these deadly clashes continue to assist the flow rivers of money in their pockets. Meanwhile, Rick Sherwood, the person who has come to save Nathan, deliberately continues to put at risk their own lives ..."









Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/08/2014 : 09:24:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
kasnimo 130 brojeva?
nikad mi to nećemo stići :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7023 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/08/2014 : 09:40:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Samo nek mi dođemo do 250-og broja, ostalo je nebitno. To je cirka za 8 godina s ovakvim Libellusovim ritmom.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 19/08/2014 : 13:42:27  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav Nathanovci, ja sam se stripu vratio prošlog leta, posle male pauzice od dve decenije. Naravno prvo sam nabavio sve propuštene Zagore, a zatim i ostale (MM, DD, MRno...), a onda krenuo u potragu za novim stripovima. Otkrivši ovaj sajt bacio sam se na iščitavanje recenzija i naleteo na neku nepoznatu SF epizodu, i tu ugledam kadar gole ribe kako sa mačem ubija glavnog junaka. To me je toliko zaintrigiralo da sam sutradan kupio jednu epizodu "Cybermaster". Na žalost epizoda je bila razočaravajuća jer sam malo toga mogao da shvatim bez nekog predznanja. Uglavnom mesec dana kasnije naletim na Arkoninu knjigu sa prve tri epizode i konačno uđem u Nathanov svet kako treba, od početka. Ubrzo sam shvatio da ću čekajući Arkonu osedeti kao Nathan pa sam spakovao prazan kofer i pravac na Interliber 2013. Dovuko sam u Beograd svih 45 Lib knjiga kolko sam uspeo da nađem i bacio se na čitanje. Uz nemalu pomoć Dade A. sam do kraja prošle godine nabavio i sve ostale knjige i naravno kompletić SD/LUD za popunjavanje rupa.
Da ne dužim više, uglavnom danas sam toliko oduševljen sa Nathanom da sam ostavio komentare na svih 105 pročitanih redovnih epizoda i pratećih edicija. E sad, Jerry Krause se sigurno pita: pa šta i ja sam, plus što sam i napisao gomilu tih recenzija koje ti amateru komentarišeš.
Pa stvar je u tome što da nije Nathana nikad ne bih ni ušao u svet forumašenja i piskaranja po netu. A i samim tim što nikad nisam ostavljao komentare na Zagorove epizode (i dalje omiljeni strip), jer mi je posle čitanja tri Serrina giganta zaista smešno da dam desetke nekoj Zagorovoj epizodi koliko god ih ja obožavao.
U sledećem postu nešto više o Serri i Viettiju, za kraj samo veliko hvala DeeCayu i Jerryju za sjajne recenzije bez kojih nikad ne bih otkrio najkvalitetniji Bonelli serijal.
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1236 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 19/08/2014 : 13:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav thekide
Dobrodošao i ostani aktivan.

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 19/08/2014 : 14:45:14  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče Teme br.3, mislim da je ovu temu trebalo odložiti za kraj godine kad izađe Viettijev I rat, što je pretpostavljam njegov vrhunac, jer bez toga Viettijev tabor nema velike šanse da ugrozi Serru. Ja sam tek na pola Alfa Sage i hronološki daleko od njegove gigant trilogije, pa imam još manje prava da iznosim mišljenje o Viettiju.
Naravno, stoji da je Serra svoje odradio od 1991-1998. Posle tog perioda jedva da je napisao poneku dužu priču, uglavnom krateže ili u saradnji sa drugim scenaristima kojima je verovatno dao salvetu na kojoj je nažvrljao par rečenica i reko im ajd sad ti piši dalje. Dok je Vietti mnogo duže vladao (skoro 16 godina) i napisao preko 50 redovnih plus preko 30 propratnih epizoda.
Ipak meni broj epizoda ne znači ništa, da je Serra napisao samo prvog giganta i ništa više, opet bi mi bio broj jedan, još ako dodamo Bratstvo ili Fenixa, Vietti nema šta tu da traži.

Kakvu god top-ten listu NN epizoda da napravim prvih pet mesta je uvek rezervisano za Serru i ne verujem da će se to ikad promeniti. A kolko sam primetio na forumu najviše ima Meddista pa će oni dati objektivnije mišljenje o ovoj temi.

Znači Tabor br.1 - Serrin Nathanovac
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 19/08/2014 : 15:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Tako je, Serra i Vietti se ne mogu objektivno usporedjivati na osnovu do sada objavljenog u Hrvatskoj. Za mene je Vietti broj 1 u cijelom Bonelliju jer nikad s tolikim uzitkom nisam citao nicije epizode. Nevjerojatna lakoca pripovjedanja odlicnih prica i tema. Bolje od Bosellija cak.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7023 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/08/2014 : 18:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

E sad, Jerry Krause se sigurno pita: pa šta i ja sam, plus što sam i napisao gomilu tih recenzija koje ti amateru komentarišeš.

Jerry te može samo pohvaliti s obzirom da pratim na sajtu sve vezano uz Nathana, tako i komentare recenzija. Nije teško primijetiti da ti jedini ostavljaš komentare u zadnje vrijeme i da dosta vodiš računa o ocjeni crteža. Samo naprijed s komentarima i uključi se aktivno i na forumu...
Još smo po godinama i vršnjaci s tim da sam se ja reaktivirao prije 4-5 godina i tada sam se kao i ti predoziravao Nathanonm nastojeći sve pohvatati zaostatke.

quote:
Pa stvar je u tome što da nije Nathana nikad ne bih ni ušao u svet forumašenja i piskaranja po netu. A i samim tim što nikad nisam ostavljao komentare na Zagorove epizode (i dalje omiljeni strip), jer mi je posle čitanja tri Serrina giganta zaista smešno da dam desetke nekoj Zagorovoj epizodi koliko god ih ja obožavao.

U sridu! My man!
quote:
U sledećem postu nešto više o Serri i Viettiju, za kraj samo veliko hvala DeeCayu i Jerryju za sjajne recenzije bez kojih nikad ne bih otkrio najkvalitetniji Bonelli serijal.


Thanks. Eto kako vrbovati nove Nathanove čitatelje.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/08/2014 : 19:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Novi Nathanovci, nova libellusova izdanja... Stvari su krenule nabolje. Dobrodošao thekide!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 19/08/2014 : 19:48:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


To save Rick Sherwood, Nathan Never will go down in the slums of Nueva Tijuana!



NATHAN NEVER 280
IL DEMONE INTERMITTENTE (FLASHING THE DEMON)
Output: 17/09/2014
Frequency: Monthly
Subject: Bepi Vigna
Screenplay: Bepi Vigna
Drawings: Romeo Toffanetti
Cover: Sergio Giardo

"In the town of Nueva Tijuana, the local underworld has embarked on a task that is proving to be very profitable: a circuit of underground fighting to the death! Come to the aid of an old friend ended up in this dangerous tour, Nathan will have to deal with those who have interest in these deadly clashes continue to assist the flow rivers of money in their pockets. Meanwhile, Rick Sherwood, the person who has come to save Nathan, deliberately continues to put at risk their own lives ..."












Ovaj Toffanetti se od jednog vrlo dobrog i detaljnog crtaca s pocetka serijala srozao do neprepoznatljivosti. Za mene crtac koji je najvise nazadovao u SBE.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 19/08/2014 : 21:29:27  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause
Nije teško primijetiti da ti jedini ostavljaš komentare u zadnje vrijeme i da dosta vodiš računa o ocjeni crteža. Samo naprijed s komentarima i uključi se aktivno i na forumu...


Ne mogu da verujem da si primetio da forsiram crtež. Pa kad vidim da ste u recenziji rekli sve što se može reći na temu kvaliteta priče, onda uglavnom iskomentarišem crtež jer mi je to najvažnija stavka, uostalom u stripove sam i ušao sa 3-4 godine zbog crteža, a i to sam studirao i jednostavno ako je dobar crtež mogu da pročitam i najgoru priču, dok kad je obrnuto čitam i jaučem na sav glas.
Drago mi je da nisam jedini zaluđenik koji čita sve komentare. Čim vidim da je neko ostavio komentar na neku epizodu koju sam pročitao odmah upoređujem stavove i ocene. Evo baš sam čitao komentare Space Marinea i složio se sa njegovim ocenama prvih epizoda, al onda pročitam komentar koji je ostavio sergej773 da je Bonazzi bolji od Castellinija i to me ubije u pojam. Ali šta da se radi, njemu je kao i većini priča na prvom mestu.

Hvala svima na toploj dobrodošlici.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7023 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/08/2014 : 12:56:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Ja ću se, možda na iznenađenje mnogih, ipak prikloniti taboru br. 2, dakle Viettijevi Nathanovci!

Istina stoji, zbog Serre i njegove ideje o serijalu sam se navukao na serijal, gigant trilogija mu je vrh vrhova koju nitko neće doseći...

Ali... već dugo nisam osjećao ovakvo uzbuđenje zbog skorog početka Orbitalnih ratova (nadam se početkom sljedeće godine eto ih). Vietti je uhvatio pravi zamah nakon što je preuzeo sve konce u serijalu. Dugo se osjećao prazan hod nakon što se Serra polagano povlačio iz serijala, ali zadnjih 10-15 epizoda su gotovo sve redom odlične i polako nas uvode u novi spektakl. Da ne govorim o Sagi Alfa s kojom je Vietti napravio pravu turbulenciju u serijalu i unio svježu krv koja mu je tako trebala. Serra će uvijek biti veliki mag u mojim očima, ali ne živi se od prošlosti. Dakle, ipak Vietti.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7023 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/08/2014 : 12:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Zasad 2:1 za Viettija.

Ajmo ovi iskusniji Nathanovci šta će reći. Ipak oni čitatelji koji nisu u svježem tijeku serijala nisu toliko relevantni za glasanje (ali eto priznao sam ipak thekideu glas iako je tek na Sagi Alfa).
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 20/08/2014 : 13:37:08  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

kasnimo 130 brojeva?
nikad mi to nećemo stići :D

šta bi rekli kupci Arkona izdanja
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 20/08/2014 : 15:25:45  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
život je kratak :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7023 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/08/2014 : 11:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Neslavno prođe tjedna tema.

Što je izravno povezano sa zadnjom tjednom temom u ovom mjesecu koja će ići tijekom dana.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/08/2014 : 20:40:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Tema br. 3 (od 18.8.-25.-8.)

Serrin Nathan ili Viettijev Nathan: Pro et Contra!


Idemo opet izabrati 2 tabora. Da vidimo da li više ima Serrinih ili Viettijevih Nathanovaca. Idemo napisati razloge pro et contra za Serru ili Viettija, a vi ćete izabrati tabor uz svoje objašnjenje.


Tabor br. 1- Serrini Nathanovci

Zašto Serra? Evo 5 razloga zašto:

- Nathanov je tvorac. Vietti je tek kasnije došao.

- Zbog njegova odlična scenarija smo zavoljeli Nathana. Vietti je poslije samo nadograđivao priču i to na početku većinom s prosječnim epizodama..

- Fantastična ideja o Tehnodroidima i Bratstvu sjene. Sve Viettijeve sage nemaju takvu težinu.

- Veže nas uz početke serijala kad smo Nathana strasno čitali. Vietti ne može probuditi opet takvu strast.

- Gigantova trilogija je ne samo vrh u serijalu već ui u cijelom Bonelliju. Viettijeva trilogija giganata je puno slabija.


Tabor br.2- Viettijevi Nathanovci

Zašto Vietti? Evo 5 razloga zašto:

- Vietti je puno duže održavao kvalitet u serijalu. Serra se ispucao nakon samo 50-ak brojeva.

- Briljantne Viettijeve sage koje smo čitali i koje ćemo čitati. Serra je imao samo narativnu liniju o Bratstvu sjene.

- Vietti je aktualan i svi su u velikom iščekivanju orbitalnih ratova. Serra je već odavno velika prošlost.

- Vietti ima muda raditi totalne zaokrete u serijalu. Serra je potpuno izdušio nakon trilogije giganata i jedva ih završio.

- Viettijev doprinos u sporednim edicijama je puno veći od Serrinog.


Pucajte...



Subjektivnost tu igra ključnu ulogu, barem meni te se s toga priključujem prvom taboru. Naravno da obadvojica autora imaju izvrsne epizode u svojim rukama ali taj dašak nostalgije ipak daje Serri prvo mjesto. Ono što je bitno je da su prviu autori upravo utemeljili taj put konstantne promjene koji je postao osnovica cijelog NN serijala. Dakle, da u prvih 50-60 epizoda nismo imali toliko događaja, pitanje je da li bi kasniji autori imali snaga i dopuštenja da utru put Nathanu kakvog danas poznajemo. Stripovi Nathana Nevera zapravo su konstantno promjena, a ozbiljniji rebootovi nisu rijetkost i zbog toga više cijenim primarnog Nathana jer lako je moglo biti da danas, nakon 150 izdanih epizoda i dalje gledamo kako se nathan muči sa Skotosom, da je Ann tamo gdje je od početka, da i dalje Sigmund muca...Ovako imamo promjenu kao jedinu konstantu.

A to je ono što oduševljava u ovom stripu.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/08/2014 : 21:34:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
I ja odabirem Serru (mada mi je Medda draži), ipak je NN njegov lik i uvijek će mi biti prvi kojega asociram uz taj serijal. Vjerujem da Viettijevo vrijeme tek dolazi i njegove najjače stvari tek moramo pročitati. Viettijev Nathan nije ono na što sam se navukao i serijal je već uvelike bio izmijenjen kad je on postao showrunner. Serru sam upoznao osobno, to je mali čovjek, ali ljudina, SF geek i to se očituje kroz njegove scenarije, količinu posveta SF/fantasy svijetu. On mi je pokazao u stripu sve ono što sam oduvijek u SF-u volio (prva tri giganta, bratstvo sjena, tehnodroidi, orbitalne stanice, brojne posvete). Vjerujem da je imao druge namjere s Nathanom, no da serijal nije mogao vući u svom smjeru kako je želio, pa je to htio ostvariti kroz neke druge svoje junake (gregory Hunter, Greystorm). I nijedan nije bio toliko uspješan kao NN, a njemu se više nije mogao samo tako vratiti, Vietti je već dobrano krenuo u svoje vode. Originalna trojka zasijala je sjeme svega onoga što će se dešavati kasnije u samim postavkama serijala, no to nisu realizirali na vrijeme, odugovlačili su previše. Pa se netko drugo okoristio time, i iskoristio to na najbolji mogući način. Dakle, ne zanemarujem to što je Vietti napravio za serijal, spasio ga i pokazao mu novi put. Ima jake epizode, i s vremenom postaje sve bolji.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
Page: of 568 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.88 seconds. Snitz Forums 2000