forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 567

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 25/08/2014 : 21:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
3:2, pobeda Serre u zaustavnom vremenu. Neka, zaslužio je.
Sviraj kraj Jerry.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/08/2014 : 23:08:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Evo čekam da netko izjednači.












Ajde dobro, očekivano Serra pobjeđuje. Ali niste face dečki, vjerni ste staroj isfucanoj mački koja je nekad bila seksi umjesto da zagrizete u novu seks-bombu u gradu.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/08/2014 : 23:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Tema br. 4 (od 25.8-1-9-)

Nathanovi čitatelji: Zašto nas je tako malo?



I tako dođosmo do posljednje tjedne teme u ovome mjesecu koja se vrlo lako može povezati s ovom prethodnom temom. Zašto to kažem? Pa usporedba Serre i Viettija je bio ujedno i test koliko su forumaši aktualni s novim izdanjima. Dobro, ima tu dosta i lijenih za pisanje, ali ne vjerujem da trenutno ima dosta aktivnih forumaša koji redovno čitaju najaktualnija izdanja.


Zašto nas je tako malo? Teško i lako pitanje. Probajmo naći odgovor.

Najlogičniji odgovor je, pa naravno, zato što ljudi ne vole čitati Nathana. Ali da li je baš tako? Kad god su neke ankete o najkvalitetnijem junaku u Bonellija Nathan je uvijek pri vrhu. Ljudi dosta cijene ovog našeg omiljenog junaka, ali ga baš i ne čitaju.

Je li uzrok što je skup? Sigurno da nije, jer Libellusova izdanja su samo posljedica otužnog mučenja Ludensa i naposlijetku mizerne tiraže. I možemo biti samo zahvalni Dadi A. kao i ekipi iz Libellusa što ga je, kao veliki NN fan, izvukao iz kaljuže na ovim prostorima i pretvorio u junaka s redovnim izlaženjima. Smiješne su optužbe o skupim izdanjima, jer sigurno da nijedna NN knjiga ne može pokriti troškove i biti bar na pozitivnoj nuli. Ljubav prema Nathanu i stripovima je ono što veliki broj ljudi ne može shvatiti.

Zašto onda jedan Zagor može ovako opstati u soft izdanju, a ne Nathan? Nostalgija, čisto nostalgija je u pitanju, jer je većina čitatelja 70 i neko godište. Siguran sam da ova mlađarija ne bi Zagora fermala 5%.

I tako spade knjiga na 250-300 zanesenjaka. Jeste da nas je malo, ali ne damo svoju jezgru. Stvaramo jednu vrstu Alama i pružat ćemo otpor mrskom neprijatelju sve do zadnjeg čitatelja. Do kada? E ne bih znao, ali s obzirom kakve nam se epizode pružaju u obzoru, sigurni smo bar 10-ak godina u kvalitetu serijala. I zato prolivena krv ovih 300 NN frikova neće biti uzaludna.

Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 25/08/2014 : 23:34:47  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
Ponovi temu sledeće jeseni i možda bude drugačije. Pusti nas starije da se još jednom divimo isfucanoj mački, a za tu novu ima vremena.
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 25/08/2014 : 23:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Citam sagu Rat svijetova, prva cetiri broja Vietti, a pogotovo Bepi Vigna grade sjajne temelje, Bepi je udario temelj, a Vietti dodao sjajnu podpricu (dvobroj), i sad opet nastavlja Bepi. Osobno me smeta Bonazzi kojeg forsiraju, iskace iz svake vinjete, ima boljih crtaca, kako su sa redovne serije eliminirali Casinija, mogli su i Bonazzija.

Osjecam da je ova prica nesto veliko, a kako kaze Jerry to je to, poslije ovoga koga boli...

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 25/08/2014 : 23:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Sto se tice teme tjedna necu se mijesati jer sam ja ipak talijanski citatelj NN-a, a ne hrvatski (ne posjedujem ama bas ni jedan hr broj) i mene trenutno zabrinjava brojka od 34000 iz sredine 2014.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/08/2014 : 23:47:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
@ Giuda, gledam ti sad potpis, zar ne živi Nathan na 6. razini grada? Ili je možda poslije prešao na 7. razinu, a da mi to nismo još čitali.
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 25/08/2014 : 23:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Je Nathan je na sestoj, ja sam na sedmoj, jos sam zaboravio napisati da volim fightball.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/08/2014 : 23:56:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Sto se tice teme tjedna necu se mijesati jer sam ja ipak talijanski citatelj NN-a, a ne hrvatski (ne posjedujem ama bas ni jedan hr broj) i mene trenutno zabrinjava brojka od 34000 iz sredine 2014.



To je izgleda neminovno i u Italiji. Nema glavnih tvoraca serijala i automatski opada kvaliteta, a s tim i broj čitatelja. Bitno mi je da samo stignem do broja 250, a onda ćemo svi na janjetinu. Jerry časti.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/08/2014 : 23:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Je Nathan je na sestoj, ja sam na sedmoj, jos sam zaboravio napisati da volim fightball.



Nisi još seksualne afinitete napisao: virtualni sex, robosex ili ipak klasični tjelesni?
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1228 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 26/08/2014 : 00:14:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
Nathanovi čitatelji: Zašto nas je tako malo?

Pa Nathan je strip isprepleten kontinuitetom, a današnji čitatelj najčešće u stripu ne traži (čitaj: lijen je) nekakvu kompliciranu radnju sa maštovitim i dovitljivim obratima. Najveći broj čitatelja uopće odbija i probati nešto novo, drugačije, bolje. Ne, oni će radije pročitati nešto već viđeno, nešto na što su navikli pa makar i oni sami to shvate, oni se promijeniti neće. Jednostavno Nathan je strip koji se po mnogočemu razlikuje od stripovskih "bestsellera" na ovim prostorima, a ovdje su ljudi da oprostite malo zaostali i ne vole promijene, bježe od novih iskustava progonjeni vlastitim predrasudima (tipa: vidi ovaj crtač crta drugačije od Ferrija i taj crtež automatski ne valja). Zašto bi sada neka osoba koja čita recimo Zagora ( i ja čitam Zagora, ali sve rijeđe u zadnje vrijeme) već 10 - 20 godina uzela inicijativu da svoj stripovski ukus iznenadi kojim Nathanom i tako proširi granice svoga stripovskoga znanja? Pošto znamo da ta osoba ne voli ništa drugačije, razloga nema.

Možda bi se broj Nathanovaca promijenio da mlađoj čitalačkoj publici (čitaj: onoj koja nema nostalgije i predrasuda te u stripu traži nešto više od ubijanja vremena) predstavi nekakvo blago promovirano kiosk izdanje. Nemam pritužbi na Libellus već samo pohvale, ali budimo iskreni, nisu dostupni nekome random čitaču koji traži nešto novo. Tu se propušta prilika za potencijalne Nathanovce. Uglavnom, neka Nathana na kiosku, neka privlači ljude.

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 26/08/2014 : 00:24:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Space Marine

Možda bi se broj Nathanovaca promijenio da mlađoj čitalačkoj publici (čitaj: onoj koja nema nostalgije i predrasuda te u stripu traži nešto više od ubijanja vremena) predstavi nekakvo blago promovirano kiosk izdanje. Nemam pritužbi na Libellus već samo pohvale, ali budimo iskreni, nisu dostupni nekome random čitaču koji traži nešto novo. Tu se propušta prilika za potencijalne Nathanovce. Uglavnom, neka Nathana na kiosku, neka privlači ljude.


Koliko vidim na forumu, mlađe publike i nema nešto puno i teško da bi se sad netko navukao na Nathana iako se slažem da bi valjalo pružiti šansu soft izdanju. Ali teško da bi to privuklo masu, pogotovo zbog jakog kontinuiteta. Mene samo iznenađuje kako se ovi stariji nisu navukli na serijal i tako spasili Ludensovo soft izdanje.

Jebeš nostalgiju, ja sam za promjenu ako nešto ne ide. Čim se Zagor vratio sa sjevernoameričke odiseje ja sam prekinuo s njim. Jednostavno su epizode postale neprobavljive za moj ukus. Zašto bih ga uzimao iz nostalgije?

S druge strane Nathan se samo dizao u kvaliteti, a Ludensov tiraž sve više padao. Malo smiješno, zar ne?
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 26/08/2014 : 00:37:16  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
Tema br.4

Pa mislim da si upravo pomenuo jedan od glavnih problema a to je nostalgija, to jest njen nedostatak.
Da je prvi broj u Italiji izašao samo godinu, dve ranije siguran sam da bi ga ubrzo izdao Dnevnik, a to bi značilo da ako je Zagor išao u 80000 primeraka, barem 50000 stripofila bi probalo Nathana. I to bi stvorilo bazu koja bi danas brojala dovoljno fanova da mu obezbedi redovan život na kioscima. Da, znam da nostalgija veže vas koji ste ga prvi put kupili na kiosku pre 20 godina, ali realno nije vas moglo biti više od 2-3 hiljade, a pre 10 godina je to spalo na jedva hiljadu.

Dok sam ovo škrabao sam shvatio da mi teorija ne pije vodu zbog mnogih serijala koje smo čitali pre 25-30 godina pa su opet pukli (MM,Mno,NR...).

Ne znam, i dalje sam ubeđen da bi krajem osamdesetih gutao Nathana u velikim količinama. Pa ako sam mogao po nekoliko puta da pročitam nezanimljive pandurske priče Nick Raidera i da uživam u istim, koliko bi tek uživao u mom SF žanru da je bilo prilike.

Možda na kraju ovaj žanr i nema dovoljnu prođu, jer ako izuzmemo super heroje i dečije filmove, retko koji ozbiljan SF film i napravi pare. Pa Nathan je i napravljen po uzoru na Blade Runnera kojem su trebale decenije samo da bi vratio uložena sredstva, a drugi uzor Star Trek je takođe opstao zahvaljujući malom broju zaluđenika, koji je vremenom rastao, ali nikad ne dovoljno. Tokom 40 godina od 5 serija dve su ukinute zbog slabe gledanosti, a dve su bile na ivici ukidanja svih 7 godina koliko su trajale.

Sve u svemu i žanr je kriv.

Edited by - thekide on 26/08/2014 00:45:30
Go to Top of Page

djuna
New Member



Serbia
210 Posts

Member since 20/07/2004

Posted - 26/08/2014 : 08:24:04  Show Profile Show Extended Profile  Send djuna a Private Message  Reply with Quote
Kao neko ko kupuje i čita Bonelijeva izdanja, na ovim prostorima, od 1982. godine rekao bih da je nostalgija glavni uzrok kupovine moje (1974) a i starije generacije.
Stripovi su kao i HI-Fi, kad pogledam ko dolazi na sajmove (u prodavnice) vidim da je veoma mali procenat mladi ljudi da ne kažem klinaca. Mi stariji nostalgičari smo glavni kupci.

E sad, ja recimo, iako sam odrastao na Zagoru više ga ne kupujem sem kad na ovom forumu pročitam da ste preporučili neku epizodu. Da je bolja od ostalih da li zbog priče da li zbog crteža. Ostao sam na kolekciji Ken Parkera, Magičnog, Dilan Doga i Natana.

Što se tiče ovog poslednjeg, redovno kupujem Libellusova izdanja, mada i dalje smatram da je bilo bolje da su umesto reprinta starih brojeva izdavali nove knjige. Sad bi ipak imali još 15 novih epizoda. I po meni tu i leži razlog pada prodaje, mnogo se zaostaje a ritam izlaženja je takav da i dalje kaskamo deset i više godina za originalima.
A i zbog kontinuiteta, dobijemo 3 nove epizode pa onda 6 meseci ni jednu novu! Zaboravi se šta se dešavalo, ipak se i ostarilo.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 26/08/2014 : 12:54:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djuna

Što se tiče ovog poslednjeg, redovno kupujem Libellusova izdanja, mada i dalje smatram da je bilo bolje da su umesto reprinta starih brojeva izdavali nove knjige. Sad bi ipak imali još 15 novih epizoda. I po meni tu i leži razlog pada prodaje, mnogo se zaostaje a ritam izlaženja je takav da i dalje kaskamo deset i više godina za originalima.
A i zbog kontinuiteta, dobijemo 3 nove epizode pa onda 6 meseci ni jednu novu! Zaboravi se šta se dešavalo, ipak se i ostarilo.


Ne bih se baš složio. Istina stoji da nekad čekamo i po nekoliko mjeseci novu knjigu, ali opet kad se sve zbroji tijekom cijele godine izađu u prosjeku bar 4 knjige (to je 12 epizoda) sa svim popratnim izdanjima. I taj ritam Libellus uspijeva pratiti sve ove godine (izuzev par godina kad je izdao 2 ili 3 knjige godišnje).

I ja bih volio da svaki mjesec izađe nova epizoda kao u kiosk izdanju, ali svi znamo da je to nemoguće i moramo biti zadovoljni što Libellus prati talijanski ritam. Već sam prije napisao, za 8-9 godina doći ćemo do Rata svjetova uz ovakav ritam, a onda i nije bitno hoćemo li i dalje pratiti Nathana, jer je očito u velikoj silaznoj putanji.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/08/2014 : 15:23:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Sve što je mlađe od 30 godina od Bonellija ne prolazi uglavnom... Pogledaj samo što izlazi na kioscima. Jedino Dylan Dog od relativno novijih, ali se zato Zagor, Mark, Miki, Blek, PSDZ prodaju ko ludi, a sve je to već izašlo u 100 reprinta diljem ex-Yu. NN je premalo na našim prostorima da bi imao veliku odanu bazu fanova. Svi ovi ostali serijali imaju stare fanove koji su samo nastavili kupovati svoje omiljene stripove. A i SF nije žanr kojeg ljudi masovno vole.

Također, veliki je izbor stripova, i teško je pokupovati sve što želiš. I onda treba teška srca napraviti selekciju i odabrati što ćeš uzimati. Pa neki stripovi izvise. Lako je tebi Jerry kad kupujuš samo Nathana... ;)

No nemam ja brige da to Libellus neće izgurati. Tih 300 odanih čitatelja osigurava (zasad) da ovo lagano izlazi.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/08/2014 : 00:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nathan nema nostalgičarsku notu plus što je mnogima skup.
I to je to.
Ali 300-tinjak ljudi može održati kontinuitet izdavanja, samo da se ne smanji.
Ja čitam Nathana i smatram da je strip vrlo dobar. Ima ponešto mana ali kada se sve zbroji serijal nije loš. S obzirom da sam SF fanatik i da sam pročitao popriličan broj knjiga te tematike, smeta me toliki broj "hommagea" koji su ponekad došli do toga da strip više nije SF nego kopija SF-a, makar mi se čini da se to ponešto smanjilo u zadnje vrijeme. S obzirom da pratim i more drugih stripova, te da imam još hobija (glazba, filmovi, Hi-Fi) nisam sada jedno vrijeme čitao Nathana ali mogao bih sad prije spavanja pročitati jednu - dvije epizode...

Dobar je Nathan

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/08/2014 : 19:39:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ali opet, to je zanimljivo - omjer broja kupaca i aktivnih forumaša na ovom topicu je stvarno interesantan. Čovjek bi pomislio da, ako nas već ima tristotinjak, da je ovdje barem desetina tog broja aktivna na forumu, kad ono ni blizu tog broja.Ali tako je kod svakog junaka - uvijek, u odnosu na ukupan broj čitalaca/kupaca relativno mali broj komentira na forumu ali je zato broj onih koji ne učestvuju u raspravama ali ih redovito čitaju puno veći.
Pročitao par starijih epizoda i skužio sam koliko me sad živcira kaj Sigmund muca - tak sam se naviknul da govori normalno da mi se sad teško prešaltat nazad :)) Ali sjećam se da mi to ni u početku nije bila baš neka fora - ok kod kraćih konverzacija ali kada se razgovor otegne, a on muca i muca...:))
Inače imam tu jedno ono talijansku 3 u 1 izdanje. donijela mi sestra iz Italije prije par godina. Izvrsno izgleda. Kad bi tak kod nas išlo...Na mjesečnoj bazi, 3 u 1, 36 epizoda godišnje...

Eh

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1228 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 27/08/2014 : 22:38:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo


Inače imam tu jedno ono talijansku 3 u 1 izdanje. donijela mi sestra iz Italije prije par godina. Izvrsno izgleda. Kad bi tak kod nas išlo...Na mjesečnoj bazi, 3 u 1, 36 epizoda godišnje...




Misliš na talijansko GrandeRistampa izdanje.

http://www.sergiobonelli.it/sezioni/513/nathan-never-granderistampa?pagina_tabella_albo=1&risultati_pagina_albo=40

Samo je problem što je ono zasada stopirano na broju 26. Ali mislim da bi to imalo realne šanse da opstane na kioscima. Ne baš u mjesečnom ritmu, prije u dvomjesečnom kao GrandeRistampe u Italiji, kvragu ako ne ide i to može ići i u tromjesečnom. Skoro tristotinjak stana Nathana za recimo 40 ili 50 kuna bi bilo veoma primamljivo. Makar imam te epizode, svjedno bi ih kupovao, čisto iz gušta da mogu kupovati Nathana na kiosku
Još jedan plus za GrandeRistampa izdanje bi bile Bertolinijeve naslovnice. Mašovite su i fakat privlačno izgledaju. Isticale bi se od ostale ponude na kiosku. Pravi eyecandy

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 28/08/2014 : 13:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Ali opet, to je zanimljivo - omjer broja kupaca i aktivnih forumaša na ovom topicu je stvarno interesantan. Čovjek bi pomislio da, ako nas već ima tristotinjak, da je ovdje barem desetina tog broja aktivna na forumu, kad ono ni blizu tog broja.Ali tako je kod svakog junaka - uvijek, u odnosu na ukupan broj čitalaca/kupaca relativno mali broj komentira na forumu ali je zato broj onih koji ne učestvuju u raspravama ali ih redovito čitaju puno veći.


Prije će biti stotina. ;)
Go to Top of Page

budo
Starting Member



Croatia
97 Posts

Member since 21/01/2008

Posted - 28/08/2014 : 13:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Send budo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by mladjo

Ali opet, to je zanimljivo - omjer broja kupaca i aktivnih forumaša na ovom topicu je stvarno interesantan. Čovjek bi pomislio da, ako nas već ima tristotinjak, da je ovdje barem desetina tog broja aktivna na forumu, kad ono ni blizu tog broja.Ali tako je kod svakog junaka - uvijek, u odnosu na ukupan broj čitalaca/kupaca relativno mali broj komentira na forumu ali je zato broj onih koji ne učestvuju u raspravama ali ih redovito čitaju puno veći.


Prije će biti stotina. ;)



mislim da ste obojica pogodila u bit
ja prvi priznajem da imam sve od nn ali da mi je ovo prvi post u ovom topicu
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 28/08/2014 : 13:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Eto, izašao si iz ormara, sad bi mogao biti puno aktivniji.
Go to Top of Page

Fiju
New Member



Croatia
170 Posts

Member since 03/01/2003

Posted - 28/08/2014 : 13:42:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Fiju's Homepage  Send Fiju a Private Message  Reply with Quote
Da poremetimo jerryevu racunicu, evo jos jednog. Ali odmah moram priznati da nemam sve od nn, ovi novi nathani su zapeli u putu, a ni arkonu nisam uzimao :)
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/08/2014 : 15:25:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by mladjo

Ali opet, to je zanimljivo - omjer broja kupaca i aktivnih forumaša na ovom topicu je stvarno interesantan. Čovjek bi pomislio da, ako nas već ima tristotinjak, da je ovdje barem desetina tog broja aktivna na forumu, kad ono ni blizu tog broja.Ali tako je kod svakog junaka - uvijek, u odnosu na ukupan broj čitalaca/kupaca relativno mali broj komentira na forumu ali je zato broj onih koji ne učestvuju u raspravama ali ih redovito čitaju puno veći.


Prije će biti stotina. ;)


Davno smo već ustanovili da forum uopće nije reprezentativan što se tiče čitatelja/kupaca stripova. Primjerice, zna jerry, na libellusovom forumu ima likova, odnosno NN fanova koji su samo tamo, a nisu na stripovi.com. Dosta ih u međuvremenu odustalo od bilo kakvih foruma.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/08/2014 : 15:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
mnogim ljudima je teško
kao i meni iskazati misli
tako da se ne upuštaju u to

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
Page: of 567 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.06 seconds. Snitz Forums 2000