forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 567

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 24/03/2015 : 22:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

E sad ću te zaposliti kad toliko voliš šarati i tražiti stare informacije.. Ide za koji tren nova tjedna tema i treba mi suradnik da iskopamo dosta Nathanovih unutarnjih misli. Nemoj mi se samo izvlačiti da ti se bljuje na romantiku.

EDIT: odnosi se naravno na thekidea ovo gore, ne na kingleorica da se ne uplaši da ću ga odmah maltretirati.


Inter t vez mi j loš a. Stal o puc , ne č jem te niš... i u gužv sam na poslu...

EDIT: Odjava do sledećeg utorka.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 24/03/2015 : 22:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
4. tjedna tema



UĐIMO U NATHANOV UM



Pretposljednja tema u 3. mjesecu donosi nam malo veću dozu romantike i melankolije. Ajmo probuditi romantike u nama (mo'š mislit) i skupiti vrijednu kolekciju Nathanovih unutarnjih misli koje su ga tako definirale kroz serijal. Jer, ruku na srce, ipak je ovo jedan od glavnih razloga zašto smo se toliko navukli na serijal.

Idemo izvući neke citate iz epizoda i scena koje su vam ostale u pamćenju, pa ćemo na kraju sve staviti na jedno mjesto. I nema tu nikakvog srama, evo vidite kako ću navući okorjelog grub..., ovaj balk... ovaj druga thekidea da surađuje na ovoj temi.
Go to Top of Page

ZokAlex
Starting Member



36 Posts

Member since 04/01/2015

Posted - 24/03/2015 : 23:21:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ZokAlex a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav

Moze li mi ko od clanova pomoci oko cene Nathan Never libelus knjiga 23 i 24. Koja je realna cena trenutno za te brojeve?
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 24/03/2015 : 23:31:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Kako da joj objasnim da je samo htio živjeti kao prvak... te da je htio umrijeti kao čovjek?... (NN SR 16 "Prvak")


Čini se kao da ne želi prestati. Grad viđen kroz kišnu zavjesu ima još nestvarniji izgled, poput onih starih crno-bijelih holofilmova...
Samo je nebo u u boji. Svjetleće reklame sjaje se na kiši, bacajući neonsko svjetlo na jutro sivo poput pepela...
Ostajem nepomičan, kušajući svježu vodu koja mi se slijeva niz lice. Trčao sam cijelu noć i trebam doći do daha. Nisam se popeo ovamo kako bih se divio pogledu...
Ovdje sam kako bih uhvatio ubojicu.
(NN SR 9 "Oči neznanca")


Prizor koji se često može vidjeti... Jadnik koji se povjerava uređajima Eat-o-matica... Nije jedini koji se osjeća usamljeno... (NN SR 9 "Oči neznanca")


Jutro je i još uvijek kiši, ali više nema onih čistih oblaka nad gradom... Samo sivkasta masa koju proizvodi metropolitanska mikroklima. Iz nje padaju guste i ljepljive kapi neugodna mirisa... (NN SR 9 "Oči neznanca")


Ne znam zašto, ali pogledam van, na ulicu, kroz staklo obliveno kišom...
I primjećujem nju...
I ona vidi mene...
Naši pogledi načas se susreću kroz staklo...
Nakon čega se ona okreće i udaljava...
Ja se vraćam svojoj kavi i otkrivam da je već hladna...
Vani i dalje kiši...
(NN SR 9 "Oči neznanca")
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 25/03/2015 : 00:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZokAlex

Pozdrav

Moze li mi ko od clanova pomoci oko cene Nathan Never libelus knjiga 23 i 24. Koja je realna cena trenutno za te brojeve?


Za prodaju ili kupovinu? Jer ako prodaješ u Srbiji za njih ćeš teško dobiti više od 1500 din. A ako ih kupuješ, treba ih juriti. Ja sam ih početkom prošle godine uzeo u DWu po 1800 din, e sad dal još imaju te stare, pitanje je.
Uglavnom svi Nathani (sem prva dva giganta) se mogu naći po ceni ili čak ispod cene i u Srbiji i u Hrvatskoj.
Go to Top of Page

ZokAlex
Starting Member



36 Posts

Member since 04/01/2015

Posted - 25/03/2015 : 00:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ZokAlex a Private Message  Reply with Quote
Hvala na pomoci, uzeo sam ih ipak oba, cena 1700 din za oba, mislim da sam ok prosao.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 25/03/2015 : 17:35:26  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
Očevi bi uvijek trebali moći svojoj djeci dati objašnjenja, ali ja ne razumijem što se ovde dogodilo...

... Ne znam je li ono što smo vidjeli zaista bio pogled u vrijeme koje dolazi.

Uvijek sam ideju budućnosti vezao s osjećajem tuge... jer u budućnosti se nalazi smrt sveg onog što volimo...

Večeras, međutim... osjetio sam nešto drukčije... jedan novi osjećaj... nadu!


(NN SR 92 "Vizije budućnosti")

Porodična priča koju smo dugo čekali, na momente odlični Vigna nam pokazuje kakav je Nathan kao otac. Izuzetno bedan. Ćerka ga nije puno zanimala ni kad je bio u "sretnom" braku a kamoli kasnije kad je bila bolesna. Posećivao je dva-triput godišnje i to na pola sata. Donese joj jednu igračku (ne mož bit jeftiniju), mahne joj i ajd zdravo, odo u život.

U ovoj epizodi doktorka ga natera da je konačno, prvi put posle 10 godina odvede na godišnji odmor. On pristane, na jedvite jade i šta se desi. Ann odmah pokaže znake poboljšanja. Naravno Nathana to ne zanima i ne može da izdrži ni tih desetak dana, već je pre roka vrati u bolnicu. Pod obrazloženjem: plaši se za njen život. Ma da biće sigurnija u institutu, nego kod najboljeg specijalnog agenta East Cityja.
Sram te bilo, barabo!

Pa ja bih bio bolji otac od njega... dobro ne bi, al svakako ne bi bio gori.

Znam da nisi ovo tražio Jerry al nisam mogao da odolim. Naravno da sve ove mane samo pomažu da Nathan bude još realniji lik. Da su mu još dali Andyjev karakter i moralna načela bio bi savršen.

Pre nego što me optužite da ponovo izvrćem činjenice evo citata nekog ko zna Nathana bolje od svih nas:

"Kao otac, prava sam katastrofa..."
Nathan Never, 2099.

Edited by - thekide on 25/03/2015 17:36:18
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/03/2015 : 18:50:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Vidiš da nije bolilo, probio si led.

Odličan ti je ovaj citat, ali joj kako me je ova epizoda iživcirala. Imala je potencijala da bude top 5 čitavog serijala, ali Vigna jednostavno nije taj kapacitet da to napravi. Ideja odlična, realizacija nikakva.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 25/03/2015 : 19:46:14  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Vidiš da nije bolilo, probio si led.

Odličan ti je ovaj citat, ali joj kako me je ova epizoda iživcirala. Imala je potencijala da bude top 5 čitavog serijala, ali Vigna jednostavno nije taj kapacitet da to napravi. Ideja odlična, realizacija nikakva.


Slažem se da je imala veliki potencijal, ali u gomili glupavih detektivskih ideja, nije mi jasno zašto se scenaristi plaše da naprave jednu mirnu epizodu, koja neće imati otmičare, ubice, teroriste, čak mi tu nisu trebali ni oni čudni monasi sa vizijama budućnosti.
Jednostavno napraviš jednu mirnu pričicu o ocu i ćerci.

Naravno za to bi im trebao Meddin scenario i neki pristojniji crtač. Uostalom i tako 50% epizoda nije SF, pa daj nam onda običan život.

Evo ova mini serija o Nathanovoj prošlosti koja uskoro startuje je mogla biti prilika za nešto veličanstveno, al džaba kad upakuju Vignu sa De Angelisom. A onda dogodine Meddu sa Bonazzijem. Kao da namerno rasparuju dream timove da bi mogli da prodaju mešano meso.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/03/2015 : 23:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Sam...
Sam, kao i svake noći tijekom zadnjih šest godina...
Ništa mi ne pomaže u ovakvim trenucima...
Ne mogu čitati...
Ni gledati neki stari film...
A da ne spominjem glazbu...
Mislim samo na svoju ženu, koje više nema...
I koja me ostavila sama...
Sama...
U noći...
(NN SR 7 Zabranjena zona)


Sam... Iako je tko zna koliko očiju uperenih u mene... Radoznalih, iznenađenih... Zlih očiju...
Priznajem da ima boljih i gorih zadataka...
Uostalom, ja sam već napustio ovaj prokleti posao... Da me Reiser nije opet uvalio, sad bih živio mirno...
Ili možda pričam gluposti. Možda samo pokušavam zavarati samoga sebe...
I napokon susresti jedinu pravu družicu za čovjeka kao što sam ja...
Smrt...
(NN SR 7 Zabranjena zona)


Noćas nisam sam... (NN SR 7 Zabranjena zona)


Izgledaju kao djeca, no oni to nisu... I sami imaju djecu, a na licima im se vidi da su proživjeli mnogo toga...
Ne treba puno da bi se shvatilo da su i oni proizvod zla koje je pogodilo ovo mjesto... Ljudi osuđeni da zauvijek ostanu djeca...
Pitam se hoću li, pod uvjetom da se uspijemo izvući iz ove nevolje, moći pronaći odgovore na sva pitanja koja mi se motaju glavom...
(NN SR 8 Ljudi sjene)


Sam...
Pred smrću...
Ovo nije prvi put da se nalazim u takvoj situaciji. Suočio sam se sa smrću na desetke puta...
No nije se lako naviknuti... Ne znam kako je ostalima koji se bave ovim poslom, ali, što se mene tiče, strah me uvijek prožima...
(NN SR 8 Ljudi sjene)


Kroz plač vičem njezino ime, ali ne mogu čuti svoj glas...
U trenu je sve gotovo... Spušta se tišina teška kao kazna...
Opet sam sam...
(NN SR 8 Ljudi sjene)



Edited by - Jerry Krause on 26/03/2015 09:27:25
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/03/2015 : 23:52:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause




[i]Noćas nisam sam...
(NN SR 7 Zabranjena zona)




Jooj, ovdje me baš dirnuo, ostalo mi u sjećanju kao jedan od moćnijih trenutaka u kojima je tako dobro, duboko dočarano koliko je usamljen, jadan, niškoristi, luzer..kad je unatoć cijeloj situaciji i opasnosti on zahvalan na tome što ima nekoga koga čuva jer eto..barem nije sam..

I mislim da iz toga u njemu izvire snaga, neustrašivost.. Tako nešto sam i napisala o tome na onoj temi, da mu, suočenim s vlastitim demonima, sve ostalo i nije toliko strašno i ne djeluje pogibeljno..

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 26/03/2015 : 00:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Ona (Laura)je mrzila ovakvu vrstu književnosti, no ipak je bila jako vezana za ovu knjigu. Vjerojatno je blesava i sladunjava...
možda ti, ako je ikada pročitaš, usadi slijepu vjeru u romantičnu ljubav i sve one iluzije što donose samo bol...
Bol i samoću..
Prokletstvo!..


NN LIB 23 Hadija

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 26/03/2015 : 00:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Susrećem je po izlasku iz stana,
trenutak prije no što stigne dizalo..
Ne gleda me..

No, ja primjećujem bljesak u njezinom pogledu...Bljesak koji mi je dobro znan.. Bljesak udaljen i zagasit od samoće..



NN LIB 23 Hadija


(pa dobro, sad kad vadimo misli iz njegove glave; razmišlja li taj čovjek o bilo čemu drugom osim o svojoj samoći? .. No, doista nije pretjerano reći da je i stvarni svijet prepun usamljenih ljudi, još gore - usamljenih u dvoje..)

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 26/03/2015 : 09:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by Jerry Krause




[i]Noćas nisam sam...
(NN SR 7 Zabranjena zona)




Jooj, ovdje me baš dirnuo, ostalo mi u sjećanju kao jedan od moćnijih trenutaka u kojima je tako dobro, duboko dočarano koliko je usamljen, jadan, niškoristi, luzer..kad je unatoć cijeloj situaciji i opasnosti on zahvalan na tome što ima nekoga koga čuva jer eto..barem nije sam..

I mislim da iz toga u njemu izvire snaga, neustrašivost.. Tako nešto sam i napisala o tome na onoj temi, da mu, suočenim s vlastitim demonima, sve ostalo i nije toliko strašno i ne djeluje pogibeljno..


Fino zapažanje Čarlice. Nema ništa gore od osjećaja samoće koja te može razoriti iznutra. I to su Nathanu dugo vremena bili najveći demoni. Ovo je ujedno jedna od njegovih najemotivnijih scena.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 26/03/2015 : 10:01:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Pa zasto to onda nije ( ne sjecam se da je) uslo u onih 10 najemotivnijih scena, vec je iz te epizode upalo u najintrigantnije.

Ajmo ponovo :)

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 26/03/2015 : 11:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Pa zasto to onda nije ( ne sjecam se da je) uslo u onih 10 najemotivnijih scena, vec je iz te epizode upalo u najintrigantnije.

Ajmo ponovo :)


To su krivi Nathanovci koji je nisu izglasali u najemotivnije trenutke. Tko ti je kriv što smo svi tvrda balkanska muškad, da je još koja curica na ovom topicu bila bi druga priča.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 26/03/2015 : 11:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Imam dojam da je zbog svega onoga što nosi na savjesti, odnosno zbog odgovornosti za Laurinu smrt i svog preljuba, kao i zbog Anneina stanja (bez obzira što će s njom poslije biti), za koje se također smatra odgovornim, Nathan junak koji bi vlastitu smrt u akciji, odnosno žrtvovanje za nešto ispravno i pravedno, smatrao olakšanjem a u određenoj mjeri i spasom.

Spasom od "ponora sjećanja" tj. bezdana vlastite duše i savjesti, a zapravo iskupljenjem za svoje grijehe.

U tom je smislu i poetika noira dosta bitna u najuspjelijim (čitaj: najosobnijim i najemotivnijim) pričama, u kojima se najbolje i najplastičnije profilira i oslikava Nathanov karakter.

To je kompleksan karakter jedne možda samo podsvjesno autodestruktivne, ali ipak autodestruktivne osobe kojoj je posvećenost poslu bijeg od samog sebe i vlastite destruktivnosti.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 26/03/2015 : 16:22:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Baš zbog svega ovoga što si naveo Johnny svi smo se navukli na Nathanov lik. Postoji ta neka vrsta perverzije kod nas čitatelja u činjenici da što je Nathan jadniji i čemerniji u svojoj duši to je čitateljima draži.

Bum tras i beng je u potpuno drugom planu (iako u serijalu ima akcije koliko god hoćeš), već baš ta emotivna komponenta koja je kreirala njegov karakter. Teško da bi Nathan toliko čitateljima prirastao srcu i ovoliko godina opstao da nije ove emotivne komponente u njemu.

Ima bezbroj citata kroz njegove unutarnje misli kroz cijeli serijal. Pokušat ćemo ovaj tjedan što više ih prikupiti.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 26/03/2015 : 17:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
I baš zbog toga se pitam kako je uopće preživio do sada? (znam, strip mora živjeti..) Jer, on je zbog svoje emotivnosti u stanju ugroziti ne samo sebe, već i druge. Tu je njegov odnos prema poslu. Uzmimo samo za primjer one mutante protiv kojih se uputio samo puškom za uspavljivanje, na zadatak da spasi taoce i na mjesto s kojeg možda nema povratka. On ugrožava uspjeh i umanjuje šanse za povratak sa zadatka na kojeg je poslan i to je sebično od njega jer kao profesionalac ne bi trebao toliko škripati u razboritosti.

Imam ideju za novu temu o situacijama u kojima je zbog svoje autodestruktivnosti ugrožavao ne samo sebe već i druge, ili umanjivao šanse za jednostavnija rješenja prilikom obavljanja posla.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 26/03/2015 : 18:34:54  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Jedina misao koju sam zapamtio je iz mislim "Posljednji val" gdje frend od NN zivi na plazi i kaze poput..sad ne znam napamet kako tocno ide misao...ali ovako otprilike.."To stalno izazivanje opasnosti je samo vjeciti pokusaj da se zauvijek ostane mlad.." pfff zaboravio sam dalje...i ima jos nesto sa novcicem da je zivot poput njega da se pazi da ne isklizne iz ruke..pff davno citao ali su mi neke misli koje sam procitao jos u glavi ..i ima jedna iz "Dirty Boulevarda" ali moram naci... bas sam u ponoru sjecanja..a i sijede idu...


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 26/03/2015 23:31:00
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 26/03/2015 : 22:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Razgovarali smo... I nije mi bilo nimalo lako.
Živjeli smo zajedno nekoliko godina...
I ne mogu reći da nisam bio sretan s njom, ali ona nije ni najmanje posumnjala kad je vidjela one fotografije... Nije mi vjerovala...

"Trebala sam malo vremena za sebe kako bih prihvatila sve ono što se dogodilo..."
"Ništa se nije dogodilo, Hadija..."
"Imaš pravo, nije... Oprosti."

"Ne mogu ti oprostiti... Nestala si, sakrila si se... Htjela si me kazniti... Ili me možda natjerati da razmislim..."

"I imao sam dovoljno vremena za razmišljanje... Nisi imala povjerenja, nisi dopustila da ti objasnim, nisi pružila priliku našoj vezi... "

"Izdala si me."
(NN SR 137 Mutant, Nathan i Hadija- prekid veze)


Silazim u dušu ove kosturnice, na pola puta između glave i stopalaovoga beskrajnog grada... Ovdje se nalazi trbuh čudovišta, gdje se sve probavlja...
Grad unutar grada, s vlastitim pravilima i zakonima... Možda i posljednje mjesto na kojem se izraz "memorija" ne odnosi samo na računala, nego i na povijest svake osobe...
(NN SR 138 Šifra: Nula, Nathan o 4. razini grada)


Katkad bi mi bilo draže da ništa ne razumijem...
Bilo bi jednostavnije...
Colin je ubio Nadiju. On je ubojica i točka.
Ali ne mogu ga ne razumijeti...
Osjećajan i pametan mladić, pun ideala, pokušao se obraniti kako je znao i umio od svijeta odraslih, od njegove dvoličnosti i užasa...
Ne mogu ga kriviti zbog toga.
(NN SR 140 Nužna samoobrana)


Zbilja ne znam...
Možda bi bilo dovoljno da je Colin imao hrabrosti virnuti preko živice...
Pogledati svijetu u lice bez straha da će ga raskomadati...
Bez strepnje da će stvari u koje vjeruje biti uništene...
Ili možda svijet naprosto nije u stanju osjetiti, shvatiti i poštovati vrijednosti poput onih koje je Colin poštovao...
Da... Možda svijet zbilja čuči u zasjedi poput divlje zvijeri...
(NN SR 140 Nužna samoobrana)


"I ovaj put znam da to nije san..."
I kakve veze ima što to ne proživljavam baš ja..."
"Sve ono što je proživio bilo koji drugi ja na neki način pripada i meni."
"To je samo jedan od tolikih mogućih svjetova"
"A svi su za mene."
(NN SR 120 Beskonačni univerzumi)


"Jedan život ima milijun mogućnosti, no za mene one rastu eksponencijalno... Ako prihvatim dogovor, ništa ne bi bilo potraćeno... Nijedna odluka ne bi bila pogrešna, uvijek bi postojao izlaz..."
"Moj alter ego je imao pravo... Šti bi tu bilo pogrešno? Tko je to odredio?"
(NN SR 120 Beskonačni univerzumi)
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 26/03/2015 : 22:59:04  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
Kad sam se vratio doma, imao sam neugodan dojam da je moj stan osjetno hladniji, negostoljubiviji i sivlji nego što sam ga se sjećao...


...Zajedno s pijeskom Teritorija, na sebi, na svojoj koži, još uvijek sam osjećao Asjiin topli dah, blagi dodir njezinih ruku, ponosni trag njezinih tetovaža...
...A znao sam i da jedno tuširanje neće biti dovoljno da se ispere uspomena na sve to...


Vrijeme će odlučiti za nju... Odlučit će za nas...


(NN SR 153 "Vučje lice")

Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 28/03/2015 : 16:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Vidio sam najgore lice rata... Ono nakon što se prebroje mrtvi! NN133 (NN LIB 45 Orlovsko gnjezdo)

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 28/03/2015 : 23:12:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Kora više ne postoji... na neki način kao da nije nikada ni postojala...
Nadam se kako će Hedy ostvariti barem neke od <Korinih želja... Možda uistinu postane glumica i život joj postane bolji...
Tko zna, možda se koji put u njenim snovima pojavi i neznanac iz zračne luke, a da ona... Neće znati objasniti zašto.
(NN ALM 1/a Osveta jakuza)


Nikad nisam znao puno o svojoj obitelji. Sjećam se da je moj otac govorio da sam plod susreta između neba i zemlje...
Možda je aludirao na to što je moja majka bila rođena tu na Zemlji, dok je on pak bio s orbitalnih postaja.
(NN ALM 2/a Priče o prošloj budućnosti)


Kad je čovjek mlad, nikad ne misli na sadašnjost...
Nestrpljivo korača prema budućnosti, zatvarajući iza sebe vrata djetinjstva i ide prema naprijed, gladan novih iskustava.
Ali i vrijeme ide naprijed... Dok se pred nama ne pojavi linija sjene koja nas upozorava da smo iza sebe ostavili i prve dane mladosti!
(NN ALM 2/b Mladi dani Nathana Nevera)


Dobro se sjećam tog babljeg ljeta... Bilo je poput lijepe djevojke... Toplo, zavodničko, strastveno, ali i nestalno.
Stiglo bi nenadano, kako i kada bi htjelo, i nijedne godine nitko nije znao hoće li zaista doćii koliko dugo će trajati.
(NN ALM 3/a Doba letećih tanjura)


Otići na svemirski brod oduvijek je bio moj san...
U trenutku kad se po prvi put napusti Zemljina atmosfera i otkrije beskonačni prostor izvan oblaka, naviru snažne emocije...
(NN ALM 3/b Dječak koji je otkrio svemir)

Doktorica Duchateau jednom mi je rekla, citirajući velikog dramaturga 20. stoljeća po starom datiranju, da je duša djeteta baš kao i dijete: nikad je se ne može uhvatiti ako se trči prema njoj. Treba ostati na mjestu i nakon nekog vremena dijete i njegova duša vratit će se sami od sebe od ljubavi...
Tu rečenicu mi je rekla u kontekstu moje kćeri Ann, ali mislim da vrijedi za svu djecu na ovom svijetu...
I siguran sam da će i za Martina Tylera doći dan kad će se njegovo pamćenje vratiti zbog osjećaja ljubavi prema roditeljima bez kojih je tako rano ostao...
(NN ALM 4/a Svjedok)

Edited by - Jerry Krause on 28/03/2015 23:13:52
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 28/03/2015 : 23:51:11  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Doktorica Duchateau jednom mi je rekla, citirajući velikog dramaturga 20. stoljeća po starom datiranju, da je duša djeteta baš kao i dijete: nikad je se ne može uhvatiti ako se trči prema njoj. Treba ostati na mjestu i nakon nekog vremena dijete i njegova duša vratit će se sami od sebe od ljubavi...
Tu rečenicu mi je rekla u kontekstu moje kćeri Ann, ali mislim da vrijedi za svu djecu na ovom svijetu...
I siguran sam da će i za Martina Tylera doći dan kad će se njegovo pamćenje vratiti zbog osjećaja ljubavi prema roditeljima bez kojih je tako rano ostao...
(NN ALM 4/a Svjedok)


Ako dozvoljavaš citate, onda si trebao ubaciti i odličan citat Joea Vengeancea, izmišljenog pisca koji će se roditi 2037. godine. Jedna od nezaboravnih scena gde je Vigna odlično uklopio ostarelog Nathana kako čita knjigu i seća se svog prvog poljupca:

Ništa se ne može usporediti s čarolijom prve jubavi... S onim dugačkim poljupcima čiji sam spomen budi opet iste emocije...

Božanski poljupci, misteriozni kao snovi... Poljupci koji su uvod u još nepoznata zadovoljstva... Topla zadovoljstva koja se iz trbuha pritajeno penju sve do glave...

...Dok ne eksplodiraju kao prividna munja koja sadrži bit svakog dobra i svake sreće, ali koja je i neizbježno prekratka da bi od nje ostalo išta više od nejasne ideje svega i ničega.


(NN ALM 3/a Doba letećih tanjura)


Go to Top of Page
Page: of 567 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.02 seconds. Snitz Forums 2000