forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 567

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 08/07/2015 : 23:42:15  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Ja bih Natana čitao čim bih imao neko pristupačnije izdanje, nije mi toliko bitan kvalitet, od onoga što sam pročitao sve mi se svidelo, ali jebi ga.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 08/07/2015 : 23:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

I daj thekide otkrij Deersu kako ono dobivaš na kladionici da se i zalutali bivši NN-ovci oslade i krenu opet s Nathanom.


E kasno je sad. Sistem je puko, upravo zbog tih razloga, što su ga ljudi koji su provalili širili priču i uključivali nove. Samo ja sam uključio 5-6 ljudi. Ili su kladionice jednostavno instalirale nove softvere i zarada je vremenom bila sve tanja da bi prošle godine potpuno stala.

Sad živim isključivo od stare kladioničke ušteđevine, koja se krcka i krcka. A bedna plata i tako ode isti dan na račune i džeparac za malog glupka, pardon mlađeg brata.

Ovim tempom za dve-tri godine i ja ću morati da se oprostim od raznih poroka.
A ako bude novih poskupljenja i pada tiraža, možda i od... uh, ne mogu ni da izgovorim.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 08/07/2015 : 23:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by solar

Već duže vrijeme mislim o tome da opet počnem s čitati Nathana, odradio sam prve dvije epizode ali me nisu oduševile pa sam posustao.


Pa pričali smo da je potrebno desetak epizoda za postati Nathanovac. Samo pregrmi prvih 6 i onda si na konju.





Evo počni od ove, a sve ostalo bit će povijest. Još ako voliš Marija iz Dylana onda ne možeš pogriješiti.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 08/07/2015 : 23:51:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
U istoj sekundi postovi, vidiš kako Nathanovci imaju telepatske moći.

A za kladionicu, čudio sam se kako itko može od njih biti u plusu. Ne kupuj kruha, ostavi za Nathana.
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 09/07/2015 : 00:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Već duže vrijeme mislim o tome da opet počnem s čitati Nathana, odradio sam prve dvije epizode ali me nisu oduševile pa sam posustao.



Također, čitao sam ga relativo redovito tamo negdje do Ludensova preuzimanja. Pa sam opet započeo, mislim 2007., od početka, i došao do osmog broja, ali zbog obaveza nisam bio u mogućnosti nastaviti. Prije ili poslije krećem opet iznova, pa šta bude.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 09/07/2015 : 00:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

U istoj sekundi postovi, vidiš kako Nathanovci imaju telepatske moći.




quote:
Originally posted by Jerry Krause
A za kladionicu, čudio sam se kako itko može od njih biti u plusu. Ne kupuj kruha, ostavi za Nathana.


Ma samo da odlučim dal da prvo leti Nathan ili pedeseti reprint Zagora.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/07/2015 : 00:03:09  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
@Willer
Da, i ja pratim hrpu toga pa ne stignem sve pročitati (komplet Cassidija nisam ni taknuo) a kamoli se navući na serijal koji me na prvu i ne privlači toliko... ipak ne želim odustati tako lako.

Edited by - solar on 09/07/2015 00:03:56
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 09/07/2015 : 00:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

@Willer
Da, i ja pratim hrpu toga pa ne stignem sve pročitati (komplet Cassidija nisam ni taknuo) a kamoli se navući na serijal koji me na prvu i ne privlači toliko... ipak ne želim odustati tako lako.



Ni ja. Meni je bio drag dok sam ga čitao, ali mi je svejedno uvijek bio iza drugih Bonellijevih stripova. Recimo, daleko omiljenu epizodu "Prljava ulica" pročitao sam bezbroj puta, čak sam bio i pisao (i nikad dovršio) recenziju, ali sam uvijek imao osjećaj da bi na mjestu Nathana mogao lako biti netko drugi. Onda sam jednom stao brojiti, i mislim da je glavnog junaka bilo na svega 30ak stranica.

Kako bi mi danas sjeo Nathan i kako ta epizoda, ha, ne znam, ali vidjet ću kad-tad, sasvim sigurno.
Go to Top of Page

overlord
Starting Member



Croatia
16 Posts

Member since 23/06/2013

Posted - 09/07/2015 : 03:46:50  Show Profile Show Extended Profile  Send overlord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sergej773

Ja bih Natana čitao čim bih imao neko pristupačnije izdanje, nije mi toliko bitan kvalitet, od onoga što sam pročitao sve mi se svidelo, ali jebi ga.


također. imam brojeve 1-98, nekoliko almanaha i specijalaca, prva dva giganta i prvu alfu, ali to sam skupio tijekom dužeg vremena. da je bar neko pristupačnije izdanje :(. ogroman sam nathanov fan, volim svaku epizodu, i stvarno mi se sviđa nathanov svijet. želio bih nastaviti čitati nathana, ali libellus je za studenta preskup :/.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 09/07/2015 : 12:14:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
koliko bi natan bio popularniji da je barem desetak brojeva izašlo prije famoznog rata
ovako je ostao na marginama ali je eto jači zbog žanra od nik rajdera

ponavljam
ja kao sf ljubitelj sam izbjegavao nathana od 1994 negdje do 1997. jer sam mislio da je to neki bolirački SF u budućnosti :D i kad skontaš tako su im sugestivne naslovnice bile i neka furka na istočnjačke folove te onaj monolit
nikako se nisam mogao povezati... tek negdje od vampirusa i onaj dvodijelni broj je bilo jasno da imamo sf serijal

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2593 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 12/07/2015 : 13:42:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Sergio Giardo, zadnji entuzijast na Nathanu dok svi ostali bjeze s broda





Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 13/07/2015 : 13:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
SHAOLIN
Nathan Never
NN LIB 51a/ 94 str.
by Jerry Krause



Shaolinski samostan na Terpsihori mjesto je novog borilačkog turnira u jeet kune dou. Jednu od pozivnica dobija i senator s Talije Ramon Echavarretia koji to želi iskoristiti u svoju promidžbu. Angažira Nathana kao svog osobnog trenera koji istovremeno istražuje pretorijanske aktivnosti na orbitalnim postajama. Stvari će postati puno ozbiljnije kad se otkrije da Ramon ima puno opakije planove sa Shaolinom, ali ni Pretorijancima nije u cilju da ojača svoj politički utjecaj...






http://www.stripovi.com/recenzije/nathan-never-nn-lib-51a-shaolin/1831/

Edited by - Jerry Krause on 13/07/2015 13:13:26
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2593 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 15/07/2015 : 01:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Prilicno zanimljiv post uvijek dostupnog urednika Guardiglia koji se dotice par tema:

quote:
Sicuramente nel futuro prossimo di Nathan ci sarà un ridimensionamento delle uscite. Non perché le cose vadano male (i nostri "fuori serie" per quanto vendano molto meno della serie regolare, vendono ben più di altri strombazzatissimi successi :) ) ma proprio per tornare a dedicarci a Nathan personaggio.
Per il discorso libreria, non escludo per il futuro uscite ad hoc, ma non per il momento. Abbiamo bisogno di farci un catalogo.


Kaze da ce na serijalu doci do preslagivanja, reorganizacije raznih edicija i to ne zato jer se prodaju lose nego se zeli vise paznje posvetiti samom Nathanu. Kaze da se edicije van redovne serije prodaju mnogo manje od same redovne serije, ali i dalje vise od raznih razvikanih stvari. I za kraj za sad nema Nathana u HC knjizara izdanju.

Kaizoku ou ni ore wa naru!

Edited by - Giuda Ballerino on 15/07/2015 01:06:59
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1346 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 15/07/2015 : 08:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
odnosno, verovatno će da ukinu Agenciju Alfa, Asteroid Argo, universo Alfa, a sve to neće poboljšati kvalitet redovne serije

Evidentno je da je NN u krizi
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 17/07/2015 : 10:30:58  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Dragi moji evo jedne zanimljivosti iz epizode "Ultimatum Zemlji". Vidim da Vietti i dalje baca reference na Američki građanski rat pa tako oklopnjača klase A "Merrimack" je postojala kao USS Merrimack koji je bio izgrađen 1855 godine, ali ga je Sjever potopio na početku rata samo da ga se Južnjaci ne dokopaju. Nakon nekog vremena su ga Južnjaci izukli i pretvorili u prvu oklopnjaču CSS Virginia koja će se 1862. sukobiti s drugom oklopnjačom USS Monitor te će to biti prvi sukob takve vrste u povijesti.

Druga stvar, obratite pozornost s kojim detaljima je crtan lik admirala Longstreeta. Na ovratniku ima tri zvjezdice, a južnjački general James Longstreet je bio u činu general pukovnika (tri zvjezdice).

Savannah se vjerojatno odnosi na USS Savannah koji je isto na početku rata bio u aktivnoj službi, a poslije je bio poligon za vježbu mornara. Postoje ista ime i na južnjačkoj strani, ali pošto je Zemlja (Unija) onda se vjerojatno ovaj brod odnosi na USS.

Alexandria je povezana s USS Alecandria koji je originalno bio pod zapovjedništvom Konfederaije, ali je zarobljen i postao sjevernjački brod.

Čitam priču polako pa ću ovdje ubacivati još kakvu zanimljivost, nadam se da tko god bude pisao recenziju će uzeti ovo u promišljanje

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Edited by - bjelolasica on 17/07/2015 12:16:03
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 17/07/2015 : 18:56:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Tek nedavno sam pročitao petodijelni rat sa orbitalnim stanicama, i zadnje AA i almanah. Čekao sam godišnji i plažu da to u miru odjednom pročitam. Kad sam ih nabavio zaključio sam ako sam već toliko godina čekao da pročitam tu sagu, mogu i još dodatnih mjesec dana do odlaska na odmor.

Uglavnom, zadovoljan sam. Puno toga se je dogodilo, ostalo je otvorenih pitanja, veliki zaokret u serijalu, šteta što nema više ovakvih priča, a manje Nickraiderovskih. Planiram za mjesec-dva još jednom pročitati tih pet brojeva, kako bih stekao kompletniju i jasniju sliku oko svih događanja, jer mi je sa samo jednim čitanjem to malo teže.
Go to Top of Page

elva
Junior Member

391 Posts

Member since 22/01/2006

Posted - 18/07/2015 : 12:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Send elva a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav ljubiteljima Nathan Nevera!
Uvijek sam ga nekako preskakao i par epizoda koje sam pročitao mi nisu nikako legle,konfuzno, bezkarakterno itd...
Pričam o iskustvu od prije 10 i više godina.

Došao sam u posjed svih brojeva Nathan Nevera izašlih kod nas (do prije nekih godinu i pol), pa bi zamolio ljubitelje da mi preporuče par brojeva da vidim dali će mi odgovarati.

Znam da je kontinuitet u Nathan Neveru bitan, ali bi volio pročitati one shot epizode, ako je to ikako moguće.
Znači,može redovna serija, giganti, agencija Alfa, specijali itd...

Bio bi vrlo zahvalan!

Ja ili drugi,razlike su to posrijedi.
Pa ti kontaj sada,šta je sve to šta nas djeli.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 18/07/2015 : 13:00:08  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Eh,kako je pao interes za ovog strip junaka bar s moje strane,jos ce dobiti last chance nakon g.o. jer tad donosim zadnje tri redovne knjige i sa jos tri knjige od prije za koje stvarno nisam imao cajta za procitati...svetogrdje,jel'?..
Za mene serijal je osobno zavrsio sa trilogijom giganata, a sve ostalo je suvisak...rado cu nakon maratonskog citanja sest redovnih, preci na prve knjige,prve price zbog kojih sam zavolio ovaj serijal....

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/07/2015 : 13:56:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
elva,
kreni od pocetka
to ce ti najvise odgovarati
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 18/07/2015 : 16:12:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elva

Pozdrav ljubiteljima Nathan Nevera!
Uvijek sam ga nekako preskakao i par epizoda koje sam pročitao mi nisu nikako legle,konfuzno, bezkarakterno itd...
Pričam o iskustvu od prije 10 i više godina.

Došao sam u posjed svih brojeva Nathan Nevera izašlih kod nas (do prije nekih godinu i pol), pa bi zamolio ljubitelje da mi preporuče par brojeva da vidim dali će mi odgovarati.

Znam da je kontinuitet u Nathan Neveru bitan, ali bi volio pročitati one shot epizode, ako je to ikako moguće.
Znači,može redovna serija, giganti, agencija Alfa, specijali itd...

Bio bi vrlo zahvalan!


One shot epizode ti ovdje ništa ne znači. Nathan se voli zbog kontinuiteta i sve su edicije usko povezane s redovnom serijom. Zato kreni s čitanjem prvih 10-ak epizoda i ako ti se tad ne svidi neće ni nikad.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 18/07/2015 : 16:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Eh,kako je pao interes za ovog strip junaka bar s moje strane,jos ce dobiti last chance nakon g.o. jer tad donosim zadnje tri redovne knjige i sa jos tri knjige od prije za koje stvarno nisam imao cajta za procitati...svetogrdje,jel'?..
Za mene serijal je osobno zavrsio sa trilogijom giganata, a sve ostalo je suvisak...rado cu nakon maratonskog citanja sest redovnih, preci na prve knjige,prve price zbog kojih sam zavolio ovaj serijal....


Ti si, čini mi se, na last chanceovima već zadnje 2 godine što se tiče Nathana. Pročitaj napokon Orbitalne ratove i ako te ni to nije oduševilo onda odustani. U suprotnome Nathan će s kvalitetom ići samo na bolje i moći ćeš uživati.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 18/07/2015 : 16:17:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Tek nedavno sam pročitao petodijelni rat sa orbitalnim stanicama, i zadnje AA i almanah. Čekao sam godišnji i plažu da to u miru odjednom pročitam. Kad sam ih nabavio zaključio sam ako sam već toliko godina čekao da pročitam tu sagu, mogu i još dodatnih mjesec dana do odlaska na odmor.

Uglavnom, zadovoljan sam. Puno toga se je dogodilo, ostalo je otvorenih pitanja, veliki zaokret u serijalu, šteta što nema više ovakvih priča, a manje Nickraiderovskih. Planiram za mjesec-dva još jednom pročitati tih pet brojeva, kako bih stekao kompletniju i jasniju sliku oko svih događanja, jer mi je sa samo jednim čitanjem to malo teže.


Da, treba malo da se slegnu dojmovi i opet sve trezvenije pročitati. Uskoro ćemo svi malo razglabati o ratovima kroz jednu tjednu temu, nek samo prođu ove vrućine.
Go to Top of Page

elva
Junior Member

391 Posts

Member since 22/01/2006

Posted - 18/07/2015 : 17:04:07  Show Profile Show Extended Profile  Send elva a Private Message  Reply with Quote
To sam si i mislio, ali ne mogu početi ispočetka,nemam toliko vremena, a toliko stripova za koje sam siguran da su dobri čekaju...

Probat ću nasumice izvući par epizoda, pa ako mi se ne sviđa ide u prodaju.

Hvala svejedno!

Ja ili drugi,razlike su to posrijedi.
Pa ti kontaj sada,šta je sve to šta nas djeli.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/07/2015 : 17:05:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Pa isto ces izgubiti vremena procitao prvih deset brojeva ili nasumičnih deset...
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 18/07/2015 : 23:05:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elva

Probat ću nasumice izvući par epizoda, pa ako mi se ne sviđa ide u prodaju.


A onda uzmi bar ovu dvodijelnu NN SD 6/7 Zabranjena zona/Ljudi sjene. Ova je mene navukla na serijal, pa možda i tebe zaintrigira.
Go to Top of Page
Page: of 567 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.73 seconds. Snitz Forums 2000