forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 568

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/04/2016 : 17:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

http://www.sergiobonelli.it/scheda/tex/39956/



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 06/04/2016 17:49:14
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2593 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 07/04/2016 : 00:04:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


http://www.sergiobonelli.it/scheda/tex/39956/






Reakcije na Bilala su uglavnom negativne, takodjer receno je da naslovnica nema veze sa radnjim, nikakve. Dakle broj 300 zove se "Drugi svjetovi" i ovo izdanje ce se moci nabaviti prije kiosk izdanja, kostat ce 6,00 eura imat ce 112 stranica, strip plus dodatak intervju sa Meddom, Serrom i Vignom.

Osobno, ostajem vjeran Giardu i 3,20 eura na kiosku.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2593 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 07/04/2016 : 01:34:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Koja fina lagana recka AA9 od Jerryja, za laku noc, bravo

Zanimljiv je taj Mutti, nista posebno nije pruzio, a onda osvanuo kao crtac na puno placenijim francuskim i americkim stripovima, a nedavno mi se ucinilo da je u nekom intervjuu prilicno s visoka gledao talijansku crno-bijelu scenu.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 07/04/2016 : 07:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

quote:
Originally posted by Poli


http://www.sergiobonelli.it/scheda/tex/39956/






Reakcije na Bilala su uglavnom negativne, takodjer receno je da naslovnica nema veze sa radnjim, nikakve. Dakle broj 300 zove se "Drugi svjetovi" i ovo izdanje ce se moci nabaviti prije kiosk izdanja, kostat ce 6,00 eura imat ce 112 stranica, strip plus dodatak intervju sa Meddom, Serrom i Vignom.

Osobno, ostajem vjeran Giardu i 3,20 eura na kiosku.



Kao ni skoro svaka variant za festivale, ne vidim po čemu je to sada problem kad je rečeno da autori imaju potpunu slobodu prikazat svoju viziju lika. meni je naslovnica OK, ipak je to Bilal.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2593 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 07/04/2016 : 11:41:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Nije problem, samo konstantacija.

Negodovanje talijana je zbog izvedbe, ono sto sam vidio smatraju da je nacrtano preko neke stvari, a autor je gigant stripa.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7010 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 07/04/2016 : 12:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Ajmo to čudo vizualizirati, ne preko linkova analizirati.


Go to Top of Page

AlenT
New Member



Croatia
179 Posts

Member since 19/11/2009

Posted - 08/04/2016 : 15:05:58  Show Profile Show Extended Profile  Send AlenT a Private Message  Reply with Quote
Nisam neki stručnjak i pričam čisto iz svog ukusa. Meni se ova naslovnica čini vrijedna eventualno dječjih stripova ili listova tipa Modra lasta.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7735 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 08/04/2016 : 15:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Bilalov crtež je uvik ovakav, tj. bezvezan.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7010 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 08/04/2016 : 23:44:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
IZRAVNAVANJE RAČUNA
Nathan Never
AA LIB 9b/125 str.
by Jerry Krause



Prošlo je par godina nakon događaja koji su probudili duhove Lukeove prošlosti. Luke i dalje radi na velikoj istrazi oko krijumčarenja opake droge ionix. Tragovi ga vode preko Tsun Laoa, opasnog kriminalca pretilog izgleda, vode u naručje Mister Alfe koji ga suočava izravno sa njegovim vlastitim klonom. Susret je koliko neizbježan toliko i pun naboja i emocija...





http://www.stripovi.com/recenzije/agencija-alfa-aa-lib-9b-izravnavanje-racuna/1898/
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7010 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 08/04/2016 : 23:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Bilalov crtež je uvik ovakav, tj. bezvezan.


Nije ni meni nešto. Čak je i Villa bolji u Nathanovim naslovnicama.
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2593 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 12/04/2016 : 22:53:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote


Jako mi se svidja ovo, debitira scenarist Thomas Pistoia i kad je vec sasvim jasno da prica nema veze s ikakvim kontinuitetom onda volim procitati ovakvu zaista posebnu pricu.

Prica je prenesena, cista alegorija, posveta jednom hrabrom talijanskom sudcu, borcu protiv mafije koji je pod policijskom zstitom od 90-ih godina. Pitanje je da li Nathanu odgovara takva radnja, jeli to Nathan uopce? Sto se mene tice, zasto ne? Zasto ne bi bilo malo hrabrosti, razlicitosti i originalnosti, previse se reciklaznog smeca nakupilo zadnjih 5 godina. Prica donosi brutalan opis mafije iz kuta sudca kojeg Nathan stiti, a kojeg zovu hodajuci mrtvac jer je mafija ubila bas cijeli njegov tim i ostaje sam na nisanu 24 sata. Radnja je u Napulju buducnosti, mafija se opisuje kao folklor, tradicija, shvacanje i stil zivota. Mafija je svugdje ima tisucu ociju i usiju, obiljezava ljude koje onda drugi izbjegavaju kao gubavce, utjerava strah i pomutnju u glave cijelog stanovnistva, ruga se i ponizava i posjecuje sprovode svojih zrtava, dolazeci u limuzinama, odijelu i ocalama i njenom licemjerju nema kraja. Odlicno razradjeno, vecim djelom ispricano sve kroz Nathanove unutarnje monologe. Najljepse od svega je sto nas junak mora proci kroz velike muke, potegnuti do skrivenih svjedoka i do Tersicora, sluziti se svakakvim lukavstinama kontaktirajuci sa Agencijom i voditi ogromnu bitku i igru zivaca hoce li primiti metak iz snajpera, strojnice (drive-by) ili biti raznesen u tisucu komada. Kad se uz to pridoda jako lijep kraj pun digniteta i lisen patetike, ovo je jako uspijesan strip i uz to prilicno dobar crtez Boccanfusa s dosta atraktivnih kadrova (pa cak i svemirskih borbi, ej). Ja prezadovoljan.

Kaizoku ou ni ore wa naru!

Edited by - Giuda Ballerino on 12/04/2016 22:54:27
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 12/04/2016 : 23:18:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Samo prema naslovnici, sluti na parafrazu Kenova "Štrajka" te Van Hammeova i Griffoova "SOS sreća", a prema sadržaju je razvidan društveno-politički angažman, što je Nathanu sasvim prikladan milje koji mu sjajno pristaje, ne samo kad je riječ o mutantima i robotima.
Već samo na temelju navedenog zavrjeđuje pohvalu.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 12/04/2016 23:19:39
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2593 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 14/04/2016 : 13:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
@thekide pogodi tko se vraca i to na redovnu seriju u dvobroj epizodi




Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7010 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 14/04/2016 : 13:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Počinje li ime sa O?
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 14/04/2016 : 13:42:56  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

@thekide pogodi tko se vraca i to na redovnu seriju u dvobroj epizodi



Nemam reči. Pa jedino što vredi zadnjih godina su crtači i sad će i tu da naprave lom. Eno već sam video - Calcaterra prešao na Dragonera, a ni ovde se nije mnogo naradio.

Srećom deli me minimum 12 godina materijala pre nego što stignem do ovog nesrećnika, ipak, ostaje mi nada da ću pre toga riknuti od starosti.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 14/04/2016 : 13:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Baš sam se pitao kad sam vidio onu tablu Calcaterre da nije slučajno sa Nathana jer je Vietti nešto hintovao u tom smislu...

Mislim da urednik Nathana može ruku po ruku sa Burattinijem po pitanju sposobnosti i kompetencije.

Edited by - solar on 14/04/2016 13:52:19
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2593 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 14/04/2016 : 13:59:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Najljepse od svega sto je urednik objavio povratak ovog "nesrecnika" sto kaze kide rijecima "znam da je mnogima neprobavljiv, ali eto..."

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 14/04/2016 : 14:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Baš sam se pitao kad sam vidio onu tablu Calcaterre da nije slučajno sa Nathana jer je Vietti nešto slično hintovao...

Mislim da urednik Nathana može ruku po ruku sa Burattinijem po pitanju sposobnosti i kompetencija.


Apsolutno. A i Vietti je zajeban igrač, išo je po sistemu - posle mene potop - sve najbolje crtače je odvukao sa sobom, a u suštini nema pokriće jer je Nathan (gotovo sigurno) i dalje ispred Dragonera po prodaji.

Jedino što je Calcaterra spor u majčinu, tako da će ova epizoda što si je postavio u olovci ugledati svetlo dana negde posle 2020. Al da je najbolji - najbolji je!

Neverovatno da i Nathan i Zagor služe kao poligon za isprobavanje crtača, i ko god se pokaže da vredi - odmah ga preuzmu. Recimo Adam Wild je davno ukinut pa niko nije prebacio najbolje igrače na važniji posao, nego eno ih, rade do sudnjeg dana. Al što kažeš, sve je stvar jakog urednika.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 14/04/2016 : 14:08:14  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Tako je, odličan primjer sa Adamom, većina tih crtača je jako kvalitetna i dobro bi se uklopila u Zagor staff, ali kladim se da nećemo vidjeti ni jednog.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 14/04/2016 : 14:09:30  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Najljepse od svega sto je urednik objavio povratak ovog "nesrecnika" sto kaze kide rijecima "znam da je mnogima neprobavljiv, ali eto..."



Pa to je ko prethodna objava istog urednika "znam da je Agencija Alfa smeće, ali eto... dok ima bud... vas vernih fanova, za nas nema zime!"
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4701 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 14/04/2016 : 14:10:00  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
ONOFRIO!!!!! to je to

Go kneel and weep
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/04/2016 : 14:28:12  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Vincent? Fisk? Salim se, gledao "Daredevila" pa...

Znaci NN je odskocna za Texa izgleda, nista novo...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2593 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 14/04/2016 : 14:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Iduci koji nece vise crtati Nathana su Matteo Resinanti i Antonella Vicari koji rade na serijalu Serra/Rigamonti, upitan je i Francesco Mortarino koji je odradio u velikom stilu dva-tri rada i vec je najavljen na Orfanima.

@emirem a ne nije za Texa nego Dragonero (Olivares, Rizzato, Platano, Bormida, Calcaterra) i Morgan Lost (Romeo i Bertolini), to je od nedavnih odlazaka.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7010 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 14/04/2016 : 23:35:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

ONOFRIO!!!!! to je to




Čovjek zna posao i gotovo.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 15/04/2016 : 12:22:37  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
@GB.. procizao sam da ide u Dragonero, nego ja to ironicnp prenosim situaciju iz Zagor/Tex staff kako je bilo ucestalo sa prelascima u drugi crtacki klub.

Onofrio je neki look-like Klaus Kinsky/Thor lik.

Na sta je spao NN kad sve pogledas u cjelini... c-c-c!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page
Page: of 568 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.89 seconds. Snitz Forums 2000