forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 568

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/11/2018 : 22:20:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Točno je, naime LL je počeo od redovne serije izdavati 22. knjigu 2007. godine, a tek od 2010 godine počeo je sa 1. knjigom.

Ta rupa do 22. knjige je već prije bila izlazila na kioscima pa su kao nastavili na brojeve izašle u drugim izdanjima, a navodno su se zezali i sa naslovnicama za te stare brojeve. Do danas smo od 22. knjige nastavili do trenutne 67., a onu rupu smo popunili do knjige broj 12.


Samo jos par detalja;
Libellus se 'nastavio' na Ludens, koji se 'nastavio' na Slobodnu Dalmaciju. Slobodna je izdavala Nathana u malo sirem formatu sa zutim hrbatima, ali sa izvanrednim originalnim naslovnicama velikog Claudija Castellinija, Ludens tada nastavlja sa specificnom vanjstinom knjizica istivjetnom onoj u Italiji. Ali nakon nekog vremena pocinje izbacivati manje atraktivne naslovnice, 'zamjenske', drugih crtaca. A sve zbog raskola, ilitiga razlaza Castellinija sa Sergio Bonelli editore. Zbog autorskih prava naravno. Danas Libellus 'zaposljava' jako dobrog Roberta de Angelisa na izradi naslovnica. Odlican, ali ni sjena velikom Castelliniju. A to je i razlog zasto se kao i svaki pravi Nathanovac nikada necu odvojiti od kiosk izdanja Slobodne i Ludensa. Zbog nevjerovatno vjesto uradenih copertina majstora Castellinija.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/11/2018 : 22:40:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Zar nisu Castellinijeve naslovnice unutra?
Nisam čitao te Libelluseve Nevere ali sam uvijek pretpostavljao da je tako
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/11/2018 : 23:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ne. De Angelisove su. Zamjenske na istu staru temu. Slicne, ako sto moze biti slicno Castelliniju... za 'lice' Libellusovih knjiga se izabere jedna, od tri unutra, te je broj te izabrane epizode, drugom bojom oznacen na hrbatu. Castellini ne da vise svoje copertine da mu koriste...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/11/2018 : 23:07:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ja sam si umislio, bez ikakve osnove, da je situacija ista kao s Castellinijevim crtežom na Dylanu koji se nije smio objavljivati u sveščicama, ali jest u integralima
pa da su isto tako Castellinijeve naslovnice u ovim trobrojima
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/11/2018 : 23:25:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Castellini je malo svoj covjek, na svoju ruku, sa svojim idejama, stavovima i vizijama sto bi i kako trebalo...,(kao i svaki veliki umjetnik),tako da su mu i stavovi oko toga tvrdi. Ali njegove su naslovnice i ima pravo raditi sa svojim pravima sto hoce... Mada su mu sve rasprodane. Neke su i vrlo blizu nas. U Sloveniji, Zagrebu cak...sad kad se ostavuo stripa i zivi u Spanjoljskoj radi crteze samo i iskljucivo preko 'commissiona'. Potrebne su i veze, a i skup je.

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 13/11/2018 23:35:53
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 14/11/2018 : 07:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ivanl je eto bolje objasnio, ali što se tiče naslovnica za prvih 60-ak brojeva, te stare mi i nisu nešto, često su mi efektnije novije (koje su opet zasebno gledajući, većinom prosječne), tako da ne doživljavam Castellinija, važniji mi je ionako sadržaj stripa. Jedine užasne naslovnice smatram ove naslovnice za skroz nove brojeve koje izlaze u Italiji a koje forumaši kače ovdje. Koje ionako ne mislim uzimati.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/11/2018 : 11:04:16  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Kerempir

naime LL je počeo od redovne serije izdavati 22. knjigu 2007. godine
Ta rupa do 22. knjige je već prije bila izlazila na kioscima pa su kao nastavili na brojeve izašle u drugim izdanjima, a navodno su se zezali i sa naslovnicama za te stare brojeve. Do danas smo od 22. knjige nastavili do trenutne 67., a onu rupu smo popunili do knjige broj 12.


Samo jos par detalja;
Danas Libellus 'zaposljava' jako dobrog Roberta de Angelisa na izradi naslovnica. Odlican, ali ni sjena velikom Castelliniju. A to je i razlog zasto se kao i svaki pravi Nathanovac nikada necu odvojiti od kiosk izdanja Slobodne i Ludensa. Zbog nevjerovatno vjesto uradenih copertina majstora Castellinija.



To velim i ja.
Libellus izdanje je kvalitetno i "opravdava" kolekcionarsku cijenu, cuj nema nas puno i spremni smo dati "malo vise" za zeljenu robu.
Naslovnice od DeAngelisa su mi previse staticne,cartoonirane,brzinski odradjene,ima par dobrih,u globali mogao se vise potruditi,ziher nije detaljista kao CC,ali brate mili daj nam nevidjeno. Kad mi spomenes RDA i covere uvijek mi padne ona gdje razvlaci 8mm film i ta mi je najgori cover od RDA.
CC je malcice zabrijao,njegovo je pravo na izdavanje prijasnjih djela.
Ali malcice me skaklja to narucivanje radova preko tog commisiona.
Sta je to,zvuci kao trgovina? Neki manager,online shop?

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 14/11/2018 11:05:10
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/11/2018 : 12:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Prvo da se nadovezem na misljenje clana Kerempira, da mu nisu nesto naslovnice Castellinija i da ga ne dozivljava. Mislim, sa punim respektom i uvazavanjem spram svakoga, da je to pitanje iznad nasih osobnih ukusa i onog sto dozivljavamo,vidimo,volimo ili ne. Covjek je radom na Nathanovim naslovnicama donio revoluciju, boom, i novi pogled na, (nazovimo to ovdje), naslovnicarstvo u Italiji. Da sad ne davim sa osvrtima na njegovu genijalnist i smisao za detalje, mogu samo reci da je on i sluzbeno top3 crtaca covera u SBE. Makar je sad vec bivsi. Villa,Stano i Castellini. Taljani su ludi za njihovim naslovnicama,na specijaliziranom trzistu, a i svi drugi uostalom. I dok je jednog Villu, vec moguce naci od 2 000 i 'nesto sitno' eura, Castellinija je nemoguce naci ispod 3 000 € ,pa sve do 5 000. I to ako 'ispilas' nekoga i taj ti je voljan prodati. Slicno kao i za Stanove Dylane. Tako da su to fakti. Covjek je genij u tom fahu i masu cijenjen. Kako je to posebno trziste tako se i stvari odvijaju usmenom predajom od kolekcionara do kolekcionara, poznanstvima i vezama. I sad dolazimo do pitanja, Emirema... pa posto se Claudio ostavio rada na stripu, ima vremena i sad crta slike po naruzbi za kolekcionare. Na tanane, sporo i u miru, bez rokova, kako on voli... Dakle trebas znati osobu koja zna njega, narucis, i ako prode njegov sud,(nista ne smije biti nasilno, tu je sad po svojim stavovima vrlo principjelan), nacrta ti, platis i to je to.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/11/2018 : 12:18:07  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Dakle trebas znati osobu koja zna njega, narucis, i ako prode njegov sud,(nista ne smije biti nasilno, tu je sad po svojim stavovima vrlo principjelan), nacrta ti, platis i to je to.


Jee, znaci kako volim one melankolicne,tears on the rain scene ne bi bila frka naruciti neku mirnodopsku sliku,ono dugi kaput,kisa pada,neon se zrcali na lokvi ispred fast fooda…
Treba naci lika…

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/11/2018 : 12:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Upravo slika koju si opisao je bila nedavno ovdje na stripovi.com u prodaji. Full figura, mantil, malo kise, ali bez pozadine, lijepa slika olovka-tus,(flomaster?), prodavala se za 3000 kuna.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 14/11/2018 : 12:42:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Post gore si napisao kako su cijene 3.000 eura i na više, a sad pišeš 3.000 kn
Nije to mala razlika
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/11/2018 : 12:44:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Post gore si napisao kako su cijene 3.000 eura i na više, a sad pišeš 3.000 kn
Nije to mala razlika


Tocno. Za oficijalne, objavljene naslovnice prva cifra, za crteze, koji su naruceni i ne objavljeni 300,400...kako se vec uskladite eura.
Dakle naglasak na objavljenim naslovnicama, to je najvrijednije. Ne plakatima, ilustracijama,crtezima...sve ima svoju vrijednost i gradaciju. A najbolje je kad je negdje i objavljeno. Copertine su najvise na cijeni.

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 14/11/2018 12:47:58
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 14/11/2018 : 18:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ne znam zašto bi to bilo iznad naših ukusa, više puta sam doživio da nešto što meni vrijedi, drugi se ne bi ni osvrnuo na to, i obrnuto. Vidio sam neke njegove crteže i dobar je, ali mi pričamo o naslovnicama za kiosk stripove, i meni kao što rekoh nije nešto. Ono ok je ali ne pada na dupe i više cijenim sadržaj stripa. Da su samo izabrali neki crtež iz stripa kao naslovnicu, meni bi opet bilo dobro. Tebi se sviđa i to je isto u redu.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/11/2018 : 18:57:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Cuj, mogu ja reci da Picasso meni nije u 'diru', i ovo i ono, ali to nista ne znaci,jer je on velik,prevelik i znacajan. Tako ti je i Castellini za ovu sferu. Ponavljam, nismo bitni ni ti ni ja, ni sto mi mislimo. On je neke standarde utvrdio, i potvrdio, ti se standardi kao takvi postuju, vrednuju a bogme i placaju. I kotira visoko kao umjetnik za ovo sto je uradio. Ti ocito nemas pretenzije prema naslovnicama, to ti nije bitno i zasigurno ne shvacas one koji 'sijeku vene' na to...a i ocito ne znas za cijelo trziste takvim, skupim artiklima.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/11/2018 : 19:45:12  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Svaka roba ima svog kupca.
Picasso je bio umjetnik svog vremena,unio neke novitete,smjer,postao svjetski poznat,kao i npr.Warhol sa svojim neobicnim djelima i onaj kako mu ime Lichtenstein… strip ima svoje umjetnike,necu sad nabrajati,evo imam priliku svako ljeto stati u red cekati crtez i potpis autora "walking dead", ali nema tih novaca da cekam satima sa tiketom i jos da platim za strip,a i seriju koja mi nije nikako sjela(motam fastforward!). Vidite,vise volim onu Lauru Zuccheri i Maria Albertija(eto covjek radio sa Kurt Busiekom na "Redhand") nije zbog bonellija,nego zbog smeka u stripu,melankolije,sta ti ja znam,ti je moj spiritus movens.
Ja bih dao tih 3000kn,koliko ce to biti 400€,ma evo majstore,gotivim te od Dylan Doga "ukleta kuca".

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 14/11/2018 : 20:21:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Cuj, mogu ja reci da Picasso meni nije u 'diru', i ovo i ono, ali to nista ne znaci,jer je on velik,prevelik i znacajan. Tako ti je i Castellini za ovu sferu. Ponavljam, nismo bitni ni ti ni ja, ni sto mi mislimo. On je neke standarde utvrdio, i potvrdio, ti se standardi kao takvi postuju, vrednuju a bogme i placaju. I kotira visoko kao umjetnik za ovo sto je uradio. Ti ocito nemas pretenzije prema naslovnicama, to ti nije bitno i zasigurno ne shvacas one koji 'sijeku vene' na to...a i ocito ne znas za cijelo trziste takvim, skupim artiklima.



Zapravo i znam za takvo tržište, ali kao što bi moja baka govorila za moje afinitete, svakoj budali njegovo veselje , pa kao što rekoh nije mi castellini nešto i ne mora se zbog toga nitko vrijeđati. Meni je to sve čisto dekorativno, znači možda mi se više svidi neki poster koji vrijedi, karikiram 20 kn, i držim ga na zidu. Bitno da mi je lijepo, a ne skupo da bi mi postalo lijepo. Ti bi pretpostavljam uvijek preferiraš castellini, a recimo meni su neke deangelisove naslovnice puno bolje riješene. I opet ok, ne moramo se slagati, no taj dio mi nije nikakva bitna stavka.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/11/2018 : 21:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
I da ne zaboravimo Max Bertolinija. Over.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7025 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 14/11/2018 : 22:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Naravno da su crtež ili naslovnice bitne da dočaraju scenarij, ali meni je ipak puno bitniji za ovaj serijal scenarij i priča koje su me od početka toliko prikovali da se više nisam odvajao od njega.

Jedan primjer: imamo epizodu NN 131 "Misterij trećeg mjeseca" s brljantnim De Angelisovim crtežom i naslovnicom, ali tanušnim Vigninim scenarijem i s druge strane, epizodu NN 152 "Pokolj" s vrlo dobrom Secchijevom pričom i jako lošim Resinantijevim crtežom. Koja vam je bolja epizoda?
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/11/2018 : 23:45:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

quote:
Originally posted by ivanl

Cuj, mogu ja reci da Picasso meni nije u 'diru', i ovo i ono, ali to nista ne znaci,jer je on velik,prevelik i znacajan. Tako ti je i Castellini za ovu sferu. Ponavljam, nismo bitni ni ti ni ja, ni sto mi mislimo. On je neke standarde utvrdio, i potvrdio, ti se standardi kao takvi postuju, vrednuju a bogme i placaju. I kotira visoko kao umjetnik za ovo sto je uradio. Ti ocito nemas pretenzije prema naslovnicama, to ti nije bitno i zasigurno ne shvacas one koji 'sijeku vene' na to...a i ocito ne znas za cijelo trziste takvim, skupim artiklima.



Zapravo i znam za takvo tržište, ali kao što bi moja baka govorila za moje afinitete, svakoj budali njegovo veselje , pa kao što rekoh nije mi castellini nešto i ne mora se zbog toga nitko vrijeđati. Meni je to sve čisto dekorativno, znači možda mi se više svidi neki poster koji vrijedi, karikiram 20 kn, i držim ga na zidu. Bitno da mi je lijepo, a ne skupo da bi mi postalo lijepo. Ti bi pretpostavljam uvijek preferiraš castellini, a recimo meni su neke deangelisove naslovnice puno bolje riješene. I opet ok, ne moramo se slagati, no taj dio mi nije nikakva bitna stavka.


Ja ne znam jesam li davno ovako sa nekim pricao, a da se nista ne razumijemo. Gluhi telefoni. Ili ako znas za briskulu i tresetu, ja kupe, ti spade, pa ti dinare, a ja bastone, ne ide...over and out!

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 14/11/2018 23:47:58
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/11/2018 : 00:02:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Naravno da su crtež ili naslovnice bitne da dočaraju scenarij, ali meni je ipak puno bitniji za ovaj serijal scenarij i priča koje su me od početka toliko prikovali da se više nisam odvajao od njega.

Jedan primjer: imamo epizodu NN 131 "Misterij trećeg mjeseca" s brljantnim De Angelisovim crtežom i naslovnicom, ali tanušnim Vigninim scenarijem i s druge strane, epizodu NN 152 "Pokolj" s vrlo dobrom Secchijevom pričom i jako lošim Resinantijevim crtežom. Koja vam je bolja epizoda?


Naslovnice kao posebna disciplina, ovog sve samo ne vise hobija,(strip mislim, jel'),postoje i vrlo su bitne. Ni manje, ni vise. Ljudi ih jako vole, a odreden broj ljudi i 'masno' placa. To je sve, sto ja kazem,ne ulazeci u raspravu da li je to bitno ili ispravno. Samo iznosim postojece stanje i otprilike sam htio predociti neke vrijednosne relacije,(citaj; koliko treba cashnit).
Za ovo sto iznosis, kao pitanje, diskutabilno je 100%. Nedavno je bila ogromna rasprava u odnosima naspram price/scenarija i crteza/vizualnog identiteta. Te njihove vaznosti i uzajamnog odnosa.Tesko mi je sad opet to otvarati...misljenja su oprecna, i svako ima svoje argumente...ali, ajde ja bi dao prednost De Angelisu i njegovom dobrom crtezu koji iznese cak i neinteresantni Vigin scenarij, nego onoj drugoj navedenoj epizodi.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 15/11/2018 : 12:22:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo mene opet sa glupim pitanjem.
Nakon kojeg broja redovne serije pada kvaliteta (ne mislim na crtež)?
Tako nešto sam skužio po vašim raspravama, da je do broja x super a nakon toga kreće lagani pad...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/11/2018 : 12:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Pada kvalitet čim je cijena skočila:D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/11/2018 : 12:30:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nema glupih pitanja, samo glupih odgovora...
Pa kaze se da,(neko uvrijezeno misljenje koje postoji kod mnogih), stagniranje serijala pocima tamo negdje od 250-tog broja pa dalje...(ali, to je isto podlozno diskusiji, tj. kako za koga...)

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 15/11/2018 : 12:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
A gle što se tiče naslovnica, iskreno kaem da nemam pojma kako izgledaju unutrašnje naslovnice, osim naravno onih na koricama.. jednostavno imam taj feler da nekako preskočim naslovnicu i odmah nastavljam na sljedeću epizodu. Zato i velim da me se nimalo ne dotiče vrijednosni sustav pervertiranja stripova koji su sve više ukras i čisto kolekcionarstvo a ne za čitanje i uživanje. Time ne mislim da su stripovi samo šund (većinom jesu), ima i izrazito vrijednih umjetničkih djela, ali Nathan Never, koliko god da ga volim, umjetnost nije. I to mu svejedno nije nikakav minus, jer je svejedno dobar.

Jerry, Pokolj je definitivno bolji. Misterij trećeg mjeseca je ok jer ga spašava crtež, ali problem je što dolazi nakon meni odlične 130.-e epizode.

Ipak svi ćemo se složiti da najgore kombinacije loš crtež i loša priča, a njih ni gole tete na naslovnicama ne mogu spasiti Čak bismo mogli imati suvisliju raspravu koja je najgora epizoda.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7025 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 15/11/2018 : 13:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
I meni je Pokolj bolja i draža epizoda mada je vizualno De Angelis savršen u onoj drugoj. Stvar ukusa kako tko voli u stripu.
Go to Top of Page
Page: of 568 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.81 seconds. Snitz Forums 2000