forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 567

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 26/02/2019 : 21:44:31  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

Ja čekam da LL još popuni rupu od 36-62 i onda idem ispočetka. Načekat ću se još barem 4-5 godina (ako ne ubrzaju tempo) ali bit će slađe. Ako budemo živi i zdravi :)



+1

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/02/2019 : 23:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nathan Never 02:CRNI MONOLIT

Ono što me dosta zasmetalo u ovoj epizodi je ta priča da nitko ali nitko nije čuo za film 2001:Odiseja u svemiru. To mi jednostavno nema previše smisla. Ok, čovječanstvo je u NN svijetu zadesila kataklizma ali da baš nitko nije sačuvao niti jednu kopiju jednog od najpoznatijih SF filmova ikada i, da stvar bude još gora, da nema nikakvog pisanog traga o tom filmu - ma ne, nemoguće. Ali pazite ovo - kroz filmske postere se pojavljuju najave za filmove Pakleni toranj 3 i Rocky 6 što znači da, pazi sad, ljudi znaju za te originalne filmove ali na znaju za Odiseju. Rocky je preživio a 2001. nije?
Ne znam, nije mi to logično.
Inače, još jedna stvar nije dobro razrađena u NN svijetu, a to će se vidjeti kasnije:previše se generaliziraju stvari. Npr. kao "brza hrana" uvijek su na meniju Trashburgeri, a od jake cuge tu je Whidka.

I to je to.

To dvoje.

U gradu od 70 miliona ljudi.

Zamislite da, npr. u Zagrebu svi jedu samo u Mcdonaldsu i piju samo Ožujsko.

Svi svuda.

Uglavnom, nakon odlične prve, slijedi dosta lošija druga epizoda koja ima odličnu naraciju, fluidnost i dobru karakterizaciju junaka ali jednostavno ne mogu prijeći preko ovakvog zapleta u radnji.
Ash i Leonid su dobro zamišljeni. Kao ona dva iz MM specijalaca :D
Bonazzi nije loš ali nije ni blizu Castelinniju.

Scenarij:6/10
Crtež:7/10


Tagovi:
- Marcus Hackman
- Mac
- Ash i Leonide
- Penelope Peabody
- Katia i Giulia (susjede)
- Klonz Ubiq

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/02/2019 : 04:31:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ovo za Odiseju, nisam bas tako dozivio, meni je to nepoznavanje takvog filmskog klasika od strane populacije buducnosti bas zanimljivo kao mogucnost. Jer svijet buducnosti i jest otuden i stvara neke nove interese i zanimacije. Narocito poslje kataklizme. Tko jos misli o proslosti i njezinoj 'nekoj tamo' umjetnosti... meni se cini to logicno i zanimljivo. Iako spomenuti plakati nastavaka nekih drugih kultnih filmova daju dojam kontraverze.
Za whidku i trashburgere se slazem. I sam sam to onomad primjetio.
Ali dobro je to sasvim bilo, tada, za otvaranje nekog serijala. Sjetite se samo koliki je to odmak Bonellija bio tada od svojih uvrijezenih stamenih tradicija.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 27/02/2019 04:35:21
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/02/2019 : 05:53:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ovo za Odiseju, nisam bas tako dozivio, meni je to nepoznavanje takvog filmskog klasika od strane populacije buducnosti bas zanimljivo kao mogucnost. Jer svijet buducnosti i jest otuden i stvara neke nove interese i zanimacije. Narocito poslje kataklizme. Tko jos misli o proslosti i njezinoj 'nekoj tamo' umjetnosti... meni se cini to logicno i zanimljivo. Iako spomenuti plakati nastavaka nekih drugih kultnih filmova daju dojam kontraverze.
Za whidku i trashburgere se slazem. I sam sam to onomad primjetio.
Ali dobro je to sasvim bilo, tada, za otvaranje nekog serijala. Sjetite se samo koliki je to odmak Bonellija bio tada od svojih uvrijezenih stamenih tradicija.



Da ali gledaj - jedno je kulturna devolucija, a drugo je potpuni nestanak bilo kakvog materijalnog traga nekog filma. A što je najbolje, svijet NN-a ipak nije otišao na razinu barbarstva, pa da se s tim može opravdati nestanak kopije filma. Kužiš, uzmimo npr. Jeremiaha - za taj svijet se može reći da je potonuo u (neo)barbarstvo te je moguće da je nestao svaki trag nečemu, npr. filmu ili npr. pjesmama Depeche Modea (aaargh koja pomisao, da sam u tom svijetu ubio bih se odmah :D) ali čak i tamo postoje tragovi civilizacije i moguće je da netko negdje ima kopiju (makar bi bilo razumljivo da su skoro svi zaboravili na taj film).
Znači, da je riječ o Jeremiahu, još bih i razumio ali ovdje mi to ipak nije tako realno.
Ali generalno gledajući si u pravu - NN je velika stvar za Bonelli i strip ima odlične tmelje, kako u likovima tako i u svijetu koji je stvoren.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 27/02/2019 : 07:04:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Teško je zamišljati budućnost i takvim piscima je najteže. U Nathanu ima puno takvih nelogičnosti, ali u kojem SF-u nema? Pod SF stavljam "realnu" zamišljenu budućnost, ne fantasy sranja. Iz današnje prespektive puno mi je stvari smiješno, ali tko je početkom devedesetih to mogao zamisliti. Npr.: nemaju mobitela, imaju diskete za kompjutere. Dali se sjećate disketa?
Nije to čudno. Ako pogledamo Zvjezdane Staze iz šezdesetih, to je urnebesno, ali pisci takvih stvari tjeraju ljude na izume koji su tamo zamišljeni. Holodek, teleportacija, warp pogon su samo neki od pojmova koji su ti pisci izmislili, a znanstvenici pokušavaju ostvariti. Tko je tada mogao pomisliti da ćemo imati ovakve mobitele (još su parlafoni na brodu), a da od svemirskih putovanja neće biti ništa!?

Meni je ovaj drugi broj ostao čak i u boljem sjećanju nego prvi. Posebno mi je bio efektan taj omaž Odiseji, a odlično mi je bilo otkrivati taj novi Nathanov svijet i njegove kontradikcije. Slijedeća dvodijelna epizoda je opet posveta filmu, u biti čista kopija, ali ti početni Nathani su toliko efektni da se sjećam većine, što ne mogu kazati za ostale serijale.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 27/02/2019 : 08:57:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ne čudi me što je odiseja u svemiru ostala zaboravljena u prošlosti, osim par pop kulturnih referenci riječ je o dosadnom i precijenjenom filmu, gledat ću ga samo ako se mogu mirno i udobno smjestiti kako bih mogao zaspati poput bebe već nakon 10 minuta. Takav film će poznavati samo rijetki geekovi.

Isto kao i sa knjigama, ljudi neće masovno tiskati dostojevskog, ali hoće Stephena Kinga, pa što je onda vjerojatnije da će preživjeti u budućnosti?

I baš me zanima koliko ih ovdje ovdje sluša, ma naprosto guta muziku staru par stoljeća? Ne govorim o sačuvanim audio zapisima jer logično nisu tada ni postojali, ali barem današnje izvedbe klasičnih djela? Ni od ljudi u nathanovom svijetu ne očekujem da znaju tko je Lady Gaga, oni će slušati system, no system.
To što su pisci pretenciozni pa moraju naglašavati kako cu cool ubacivanjem takvih detalja, srećom ne remeti čitanje nathana.

Btw, u zagrebu ću većinom naći samo ožujsko, zakon vjerojatnosti. Popizdio bih da sad nathan naručuje whidku. Kakvu whidku? Kakvu imate? Stromanoff, McRomanoff... Stromanoff. Sa okusom višnje, jabuke, pomela, kruške, vanilije? Vanilije. Da vam promiješamo? Ne, samo protresite. Sa ledom? Dvije kockice, i krišku jabuke za umakanje, ako imate onu sa orbitalnih postaja. Joj nestalo nam. Jebate, dajte čovjeku jebenu whidku i ne tupite nam s naručivanjem u opskurnom bircu.

Btw, da se razumijemo meni je isto bezveznjikava priča.

Edited by - Kerempir on 27/02/2019 09:17:55
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 27/02/2019 : 09:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
I'm sorry Dave. I'm afraid I can't do that! I ja sam s Nathanom počeo od crnog monolita. I od tada i nakon dodatnih par epizoda i povezanosti s Blade Runnerom postaje i ostaje mi najdraži Bonellijev serijal.

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 27/02/2019 : 09:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Btw, u zagrebu ću većinom naći samo ožujsko, zakon vjerojatnosti. Popizdio bih da sad nathan naručuje whidku. Kakvu whidku? Kakvu imate? Stromanoff, McRomanoff... Stromanoff. Sa okusom višnje, jabuke, pomela, kruške, vanilije? Vanilije. Da vam promiješamo? Ne, samo protresite. Sa ledom? Dvije kockice, i krišku jabuke za umakanje, ako imate onu sa orbitalnih postaja. Joj nestalo nam. Jebate, dajte čovjeku jebenu whidku i ne tupite nam s naručivanjem u opskurnom bircu.


Ja bih probao Govos Eye.

Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 27/02/2019 : 09:54:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
E, to je piće za prave muškarce, nije za seka-perse koji cjepidlače po whidki. A ja mislio da sam najveća cjepidlaka ovdje..

Jerry, naruči obojici. I ima da namlatimo te babalote.

Edited by - Kerempir on 27/02/2019 09:56:32
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/02/2019 : 10:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Teško je zamišljati budućnost i takvim piscima je najteže. U Nathanu ima puno takvih nelogičnosti, ali u kojem SF-u nema? Pod SF stavljam "realnu" zamišljenu budućnost, ne fantasy sranja. Iz današnje prespektive puno mi je stvari smiješno, ali tko je početkom devedesetih to mogao zamisliti. Npr.: nemaju mobitela, imaju diskete za kompjutere. Dali se sjećate disketa?
Nije to čudno. Ako pogledamo Zvjezdane Staze iz šezdesetih, to je urnebesno, ali pisci takvih stvari tjeraju ljude na izume koji su tamo zamišljeni. Holodek, teleportacija, warp pogon su samo neki od pojmova koji su ti pisci izmislili, a znanstvenici pokušavaju ostvariti. Tko je tada mogao pomisliti da ćemo imati ovakve mobitele (još su parlafoni na brodu), a da od svemirskih putovanja neće biti ništa!?

Meni je ovaj drugi broj ostao čak i u boljem sjećanju nego prvi. Posebno mi je bio efektan taj omaž Odiseji, a odlično mi je bilo otkrivati taj novi Nathanov svijet i njegove kontradikcije. Slijedeća dvodijelna epizoda je opet posveta filmu, u biti čista kopija, ali ti početni Nathani su toliko efektni da se sjećam većine, što ne mogu kazati za ostale serijale.



Zahodsku skoljku i obavljanje nuzde u bestezinskom stanju, Nasa je rijesila i dizajnirala upravo po pisanju Arthura Clarka u svojoj legendarnoj knjizi.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/02/2019 : 10:57:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by ivanl

Ovo za Odiseju, nisam bas tako dozivio, meni je to nepoznavanje takvog filmskog klasika od strane populacije buducnosti bas zanimljivo kao mogucnost. Jer svijet buducnosti i jest otuden i stvara neke nove interese i zanimacije. Narocito poslje kataklizme. Tko jos misli o proslosti i njezinoj 'nekoj tamo' umjetnosti... meni se cini to logicno i zanimljivo. Iako spomenuti plakati nastavaka nekih drugih kultnih filmova daju dojam kontraverze.
Za whidku i trashburgere se slazem. I sam sam to onomad primjetio.
Ali dobro je to sasvim bilo, tada, za otvaranje nekog serijala. Sjetite se samo koliki je to odmak Bonellija bio tada od svojih uvrijezenih stamenih tradicija.



Da ali gledaj - jedno je kulturna devolucija, a drugo je potpuni nestanak bilo kakvog materijalnog traga nekog filma. A što je najbolje, svijet NN-a ipak nije otišao na razinu barbarstva, pa da se s tim može opravdati nestanak kopije filma. Kužiš, uzmimo npr. Jeremiaha - za taj svijet se može reći da je potonuo u (neo)barbarstvo te je moguće da je nestao svaki trag nečemu, npr. filmu ili npr. pjesmama Depeche Modea (aaargh koja pomisao, da sam u tom svijetu ubio bih se odmah :D) ali čak i tamo postoje tragovi civilizacije i moguće je da netko negdje ima kopiju (makar bi bilo razumljivo da su skoro svi zaboravili na taj film).
Znači, da je riječ o Jeremiahu, još bih i razumio ali ovdje mi to ipak nije tako realno.
Ali generalno gledajući si u pravu - NN je velika stvar za Bonelli i strip ima odlične tmelje, kako u likovima tako i u svijetu koji je stvoren.


Kuzim naravno. Jeremiahov svijet i okruzenje jest bolja platforma za takvo sto. Ali iz ovog vremena, kad se osvrnem na izlazak Nathana kao serijala i stripa, to dozivljavam kao prekretnicu Sergio Bonelli Editorea, ka otvaranju vidika sa novim idejama i izlazak iz krute dotadasnje tradicije, prvenstveno westerna. Sa izuzetkom strica Martina i Doga. Utoliko mi taj pocetak jos vise znaci, nekim manama unatoc, koje mozemo smatrati porodajnim bolovima.
Inace volis Depechovce?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 27/02/2019 10:59:45
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/02/2019 : 11:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by Kerempir

Btw, u zagrebu ću većinom naći samo ožujsko, zakon vjerojatnosti. Popizdio bih da sad nathan naručuje whidku. Kakvu whidku? Kakvu imate? Stromanoff, McRomanoff... Stromanoff. Sa okusom višnje, jabuke, pomela, kruške, vanilije? Vanilije. Da vam promiješamo? Ne, samo protresite. Sa ledom? Dvije kockice, i krišku jabuke za umakanje, ako imate onu sa orbitalnih postaja. Joj nestalo nam. Jebate, dajte čovjeku jebenu whidku i ne tupite nam s naručivanjem u opskurnom bircu.


Ja bih probao Govos Eye.




Ja u Zagrebu obavezno udarim par zlatnih meda u Medvedgradu, ili par 5-ih elemenata u Batku. Ozujsko vise ne pijem uopce. Sad za advent, sam se natocio i Zmajske i Nove runde, ostalih se naziva i etiketa bas i ne sjecam. Sjajne su mi te craft pive.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 27/02/2019 : 11:57:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Ipak sam ostao osupnut nakon prve priče

Iznenadio sam se kada sam vidio na koji film sam naletio (neću spojlati), i toliko mi je treši da mi je bilo dobro

Crtež je loš, siromašan, likovi imaju neprimjerene izraze lica, a priča, kako rekoh, bila mi je dobra, ali sa zbrzanim krajem. Da je bolji crtež, baš bi mi bila dobra epizoda.


Baš to, čisti trash od epizode. Izgleda da je ovo Meddi godinama sjedilo u ladici, jer epizoda realno nije bila za regularnu seriju, pa su je naknadno ubacili u maxi.

Malo Die Harda, malo Planeta majmuna, brdo akcije i zbunjenog Nathana kojeg pleskaju majmuni sve u šesnaest. Sve u svemu shvatit ću ovo kao Meddinu zajebanciju s Nathanovim svijetom. Dok je onaj Rossi neka ispolirana verzija famoznog Cattacchija, znači bezze.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 28/02/2019 : 20:23:06  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#335
Scenarij: Davide Rigamonti
Crtež: Vanessa Belardo
Naslovnica: Sergio Giardo

http://www.sergiobonelli.it/nathan-never/2019/02/27/albo/elania-e-scomparsa-1004317/

table:
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1551287283138.png--.png?1551287284000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1551287284217.png--.png?1551287284000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1551287284671.png--.png?1551287284000

Edited by - solar on 28/02/2019 20:45:03
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 28/02/2019 : 20:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ova posljednja tabla nije u potpunosti istuširana, izgleda da je netko kačio krive fajlove.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/03/2019 : 22:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nathan Never 03 i 04:OPERACIJA ZMAJ/OTOK SMRTI

Idejnim tvorcima Nathanovog svijeta mora se priznati jedno:odmah u početku dobili smo izrazito kompleksan svijet, te smo u npr. prve 4 epizode već upoznali gomilu zanimljivih likova (pozitivnih i negativnih), dobili smo uvid u Nathanov dobro zamišljeni univerzum,, saznali smo mnogo o mutantima, borilačkim vještinama, korumpiranoj policiji, robotima...Sve u svemu, početak ovog serijala je stvarno na nivou, a ono što je obećavajuće je to što ništa od toga nije na uštrb akcije. Radnja, unatoč velikoj količini informacija jednostavno teče brzinom brzaka i stoga scenaristima sve pohvale.
Inače, krenuti ću sa ocjenom scenarija:Ona bi bila za jedan viša da, strip nije poprilična kopija filma U Zmajevu gnijezdu i da sam ja malo veći ljubitelj borilačkih vještina nego što jesam (međutim nisam baš previše zainteresiran za tu furku:))
Sve u svemu, u 3(4) broja dobili smo tri zanimljiva i jaka negativca, a pri prvom čitanju se za barem dvojicu zna da će se pojaviti ponovo.

Nije loše.

Athos Than je klasični neslojeviti negativac iako između njega i Skotosa (koji je isto oličenje čistog zla) ima dosta razlika. Skotos mi je bolji negativac. Than nekako ide previše na agresivu, dosta je nekakve ljutnje u njemu, dok Skotos svoje mračne misli ispoljuje na drukčiji način. On je čisto zlo, ali opredjelio se za malo drukčiji pristup koji se temelji više na psihičkoj manipulaciji masa (makar, naravno, i kod njega element sile igra vrlo bitnu ulogu ali ipak ne presudnu.)


Također još jednu - dv'je o kopi...khm, pardon hommageima:naravno da je danas lako razglabati o tome jer je sve lako provjerljivo ali tko je tada kada se strip radio mislio da će sve ove informacije biti jednog dana dostupne jendim klikom. Tako je npr. i Brega, kad je "posuđivao" dioince iz drugih pjesama mislio "ma tko zna za te pjesme, a i onih stotinjak u cijeloj Jugi što zna, njih se lako ušutka ili jednostavno neće biti bitni jer će ljudi voljeti pjesme." Možda su i ovdje išli sa tolikim kopiranjem jer, realno, da nema nema neta, koliko bi ljudi uopće znalo za sve te kopije?
Ali ipak, u serijalu prevladavaju origigi elementi i u prvim brojevima su postavljeni stabilni temelji koji će odrediti daljnji serijal.
Scenarij:7/10
crtež:6/10

Tagovi:
- Athos Than
- general Powers i pukovnica Talbot - totalni zakon likovi! Jel' se pojavljuju oni još negdje?
- Jeet Kune Doo
- hram Lo Shaolin na Melpomeni
- Dragon island
- Tiger (pravi - Martin, lažni - Jerry)
- Terry, traži brata Chena

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 01/03/2019 : 23:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
Citam sad u ovom novom Universo Alfa da je kao bio najavljen La Stripe Segreta. Kolko znam nije ga ipak bilo u Universo Alfa. Sera ga je pominjao i na Magestu pre 10 godina... Sta je sa ovim serijalom?
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/03/2019 : 16:38:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Da, dobro pitanje...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 02/03/2019 : 18:54:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Athos Than mi je jedan od najslabijih negativaca na koje sam do sada naletio. Premda mi je ta prva epizoda koji spominješ jako draga jer sam to čitao kao mulac dok smo svi lupali po Mortal Kombatu i ovo mi je doslovno bilo kao da čitam MK

Evo baš sam pročitao AA 2 i tu je riječ o Asteroid Argo ekipici, hoće li ih biti još, ili se nastavljaju baš u Argo serijalu?

BTW u AA 2 Muhamed i Janine gledaju zakrivljeni TV, a sada to Samsung podvaljuje ljudima.
Prvi put da sam u NN naletio na nešto što su ''predvidjeli''. :D


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 02/03/2019 18:56:36
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 02/03/2019 : 21:12:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Evo baš sam pročitao AA 2 i tu je riječ o Asteroid Argo ekipici, hoće li ih biti još, ili se nastavljaju baš u Argo serijalu?




Na ovoj http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37297&whichpage=409#top i sljedećoj stranici imaš sve odgovore!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 02/03/2019 21:14:10
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/03/2019 : 17:17:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Evo baš sam pročitao AA 2 i tu je riječ o Asteroid Argo ekipici, hoće li ih biti još, ili se nastavljaju baš u Argo serijalu?




Na ovoj http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37297&whichpage=409#top i sljedećoj stranici imaš sve odgovore!




Odlično, nisam čitao da ne spojlam, ali Argo znači ide nakon AA 2.
Bzvz je malo što i agencija i asteroid imaju istu kraticu AA

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 03/03/2019 : 17:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Ne ide, već nakon AA 5. Pa Spock ti je sve doslovno predstavio.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/03/2019 : 19:21:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Ne ide, već nakon AA 5. Pa Spock ti je sve doslovno predstavio.



Ma joj, lapsus sa moje strane, mislio sam na AA 5

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 04/03/2019 : 11:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danielp

Citam sad u ovom novom Universo Alfa da je kao bio najavljen La Stripe Segreta. Kolko znam nije ga ipak bilo u Universo Alfa. Sera ga je pominjao i na Magestu pre 10 godina... Sta je sa ovim serijalom?

Zna li neko od Neverijanaca ?
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 04/03/2019 : 20:19:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nathan Never 05:NEVIDLJIVA SILA

Početu ća jednom zanimljivosti koju sam nazvao "Star trek fenomen". uzmimo npr. Picardov Enterprise - D koji ima više od 1000 ljudi na sebi (točnije 1017 ako se ne varam). E sad, zanimljivo je da u tako velikom brodu, od svih tih ljudi - sve radi njih 7:)) zar nije pomalo čudno da kapetan, prvi oficir i cijelo vodstvo sve radi kao dasu sami na brodu?
naravno da je to tako zbog radnje, zna se koji su glavni junaci i nema tu previše mogućnosti za manevar. Jednostavno se prihvaća da je to tako, kao što npr. prihvaćamo eksplozije u svemiru koje su full glasne (iako u svemiru nema zvuka) ili situaciju kada npr. u glazbenom spotu lik svira električnu gitaru na nekom brdu - za što ju je priključio, odkud mu struja?
uglavnom, zgrada agencije Alfa je velika. Fakat velika. na drugoj strni ovoga broja u rubrici "Svijet nathana Nevera" vidimo njen veliki dio, a u tekstu piše:"Zgrada u kojoj je središte Agencije Alfa nalazi se na sedmoj gradskoj razini. Osim uredskih prostora Agencije, tu je i jedna galerija suvremene umjetnosti, vrlo elegantan hotel i prostrani trgovački centar u prizemlju."
E sad, ako uzmemo u obzir da galerija zauzima maksimalno jedna kat, a da i hotel sigurno nije na više od nekoliko katova, onda nam, osim trgovačkog centra u prizemlju, ostaje za zaključiti da ostatak zgrade korisiti Agencija Alfa!
A ako Alfa koristi sav taj prostor, pa koliko onda oni imaju agenata? 100? 300? 500?
U svakom slučaju, trebali bi ih imati više nego što se vrti kroz radnju. Ok, naravno da zbog "Star trek fenomena" ne mogu svi biti akteri priče, ali moglo bi se malo dati do znanja da i oni postoje. Osim toga, kada su naši junaci u "uredu" (koji je jedna velika prostorija) stalno su oko njih neki ljudi koji su - što? Agenti? Pomoćno osoblje?
Eto teme za raspravu.

Inače, epizoda je vrlo dobra. Napeta, dinamična, pomalo mračna i crna...Mora se priznati da se svakom epizodom nathanov svijet sve više proširuje, odnosno saznajemo sve više i više o njemu.
Angel je zanimljiv i višeslojan lik i nadam se da se još pojavljuje u serijalu (nekako mi zvoni da će je još vidjeti).
Uvođenje mutanida je odlična stvar. nekako sam potpuno zaboravio na njih :))
Sve u svemu, epizoda je i više nego ok.

Scenarij:7/10
Crtež:7/10

Tagovi:
- mutanidi
- Angel De Heaven (Marsha)
- osim Whidke tu su i Koronja i Afroket

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 567 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.8 seconds. Snitz Forums 2000