forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 567

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 13/12/2019 : 23:51:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Pročitao Ponovno rođenje.

Dakle, kako je rečeno, Medda je iznova reinterpretirao Nathanov život nakon osobne tragedije a prije početka rada za Agenciju Alfu. Priča nije dio glavne narativne linije u redovnom serijalu, premda iznova kombinira likove i elemente iz te glavne priče i premda je fora što dok se Medda drži osnovne priče iz glavnog "kontinuuma" (Nathan lovi Macea koji mu je ubio ženu i oteo kćer) i pritom miksa elemente koji su u tom "kontinuumu" vremenski udaljeni, to može povremeno dovesti do zbunjujuće motivacije likova.

I dok je ok što je opširnije pokriven period koji nam je zapravo slabo poznat iz glavnog kontinuuma (Nathanov život prije početka rada za Alfu, odnos Macea i Ann, Reiserov trud za osnivanje agencije itd.), opet dolazimo do problema da novi čitatelji koji ne poznaju redovnog Nathana, mogli bi biti zbunjeni tko je sad ovaj ili onaj lik, zašto se tako ponašaju i sl.

Nathan je skroz nesimpatičan. Jasno mi je zašto je okorjeo ali problem je što cijelo vrijeme imam dojam kao da je robot koji pokušava naći Macea i Ann ne zbog emocija poput osvete, grižnje savjesti, želje da nađe kćer, već zato što mu robotska logika nalaže da se od njega to očekuje.

Crtež nažalost ne pomaže popravljanju dojma, u najboljem slučaju ga mogu opisati kao prolazno. Ista stvar vrijedi i za naslovnice. Nije mi najgori crtač, ali i inače u glavnoj seriji, ono mogu podnijeti Bonazzijevu jednu nacrtanu epizodu među epizodama drugih crtača, a ovdje ih imamo 6 u nizu. No dobro, to sam od Bonazzija i očekivao, ali Medda je taj koji me razočarao i čije priče inače obožavam, jer ne bi me smetalo što iznova čitamo na drugačiji način već ispričanu priču, ali nije mi se svidjelo što je ispuštena glavna Meddina osobina u pripovijedanju - emotivnost. Vrlo zaboravljivo, a nisam mislio da će mi Vignina Godina Nulta biti bolja.


Napokon pročitao i ja.

Moram te odmah poklopiti, odmah me je ubola u oči ova tvoja zadnja rečenica. I dalje stojim pri svojoj davnoj konstataciji da je Vignina Godina Nulta čisto smeće kojoj je jedini cilj bio provocirati čitateljevo strpljenje i emocije poigravajući se s Nathanovim likom kao s igračkom.
Ne možeš reći da je Meddin miniserijal lošiji, sigurno da je bolji, ako ništa trezveniji, logičniji i svakako tečniji. Medda je majstor naracije, njegova je priča puno logičnija, ima glavu i rep za razliku od kletog Vigne kojem je samo bilo u glavi provokativnom pričom uvući se pod kožu čitatelja.
Isto tako se ne slažem s Bonazzijem, shvaćam da nije omiljen među čitateljima, ali ovdje se baš potrudio. Onaj njegov prljaviji stil koji je mnoge iritirao ovdje je nestao. Dosta se potrudio oko likova koji su odrađeni s više pažnje. Možda su zbog toga postali malo plastičniji, ali bez obzira na to ovo je za mene bio iznenađujuće dobar Bonazzi.

Ono s čime bih se složio s tobom i što i mene najviše bode u oči je sami Nathan. Ovog Nathana teško da bih ikad zavolio, uopće mi nije emotivan. Potpuno ukočenih kretnji i radnji, niti malo emotivnosti u njegovim postupcima, čak u nekim situacijama iritantan.
Sama priča oko osnivanja agencije je vrlo dobro dočarana, sviđa mi se što Medda miksa starije i novije elemente iz serijala, robot C-09 je zakon, odlična je i postavka da su ovdje Sigmund i Nathan prijatelji od djetinjstva mada to nije u potpunosti razrađeno. Sara mi je za razliku od Vignina miniserijala baš faca, Medda odmah Legsicu stavlja u lezbo-bar, Ned Mace je faca negativac. Sama razrada cijele priče je solidna i većina elemenata se čini ok, ali...

Nathan, baš ono što čini dušu serijala... nema onog našeg Nathana. Kao da mu je Medda u pokušaju da napravi drugačiju perspektivu postavke serijala, isisao dušu. To mi baš fali i kad bi teoretski sad započeo serijal s postavkom iz ovog miniserijala ne znam baš da li bih uživao u njemu kao što sad uživam.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/12/2019 : 00:40:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nisam jos ni taknuo, samo kupio, bez listanja. Ceka me citanje/proucavanje kad se vratim doma. Vjerujem da je tesko, nakon toliko stotina procitanih Nathanovih epizoda sa razradenim melankolicnim junakom, dozivljavati neku novu, drugaciju osobnost naseg junaka. Ali sticem dojam da su ovi mini serijali okej, po vasim impresijama. Meni nije bila losa ni Godina nulta. Uglavnom, procitati cu to ponovo, skupa s ovim novim mini serijalom.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 16/12/2019 : 08:58:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Kada kažem da je bolja Godina nulta, ne govorim da je za ocjenu dvije bolji, tu su mi negdje.

Radi se o sljedećem, usprkos nebulozama Vigna me držao napetim do kraja kada me zadnjom stranicom natjerao da ga na glas opsujem i skoro zavitlam strip prema zidu. No povukao je nekakvu emociju.

Medda, ne mogu poreći, usprkos crtežu radnja je puno logičnija, ima dobre momente, ali imao sam puno veća očekivanja od tog meni inače omiljenog autora, a cijelo vrijeme mi je bilo dosadnjikavo sa pitanjem kada će konačno postati zanimljivo (ili završiti).

Btw, dobre su nove recke, čitam ih, čitam, svaka čast.

I također vesele me novi stripovi u najavi.

Edited by - Kerempir on 16/12/2019 09:01:32
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 18/12/2019 : 19:37:32  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#344
Scenarij: Michele Medda
Crtež: Simona Denna
Naslovnica: Sergio Giardo

https://www.sergiobonelli.it/nathan-never/2019/12/18/albo/tradimento-1007529/
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/12/2019 : 05:20:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ide mi na nerve ovaj signore Giardo, ali ovaj mu Nathan na ovoj naslovnici i u ovoj kompoziciji slike, moze proci. Usprkos ovom predizioniranom, megalomanskom, neskladnom oruzju.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 22/12/2019 : 17:27:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote



Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 22/12/2019 : 17:28:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
72. knjiga Nathana Nevera drugo je izdanje u našoj dvanaestoj ovogodišnjoj turi koja bi za nekoliko dana trebala biti u prodaji, a epizode (213-215) koje vas čekaju u njoj su:

CRVENA UZBUNA (Stefano Piani / Andrea Cascioli)
KRTICA (Stefano Piani / Andrea Cascioli)
NA GRANICAMA “TERITORIJA” (Mirko Perniola / Matteo Resinanti & Sergio Giardo)


Navedene priče u Italiji su izvorno objavljene u razdoblju od veljače do travnja 2009., a autor svih naslovnica je naš dragi prijatelj Roberto De Angelis!

Regularna cijena 72. Nathanove bit će 195 kuna, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete je kupiti za 156 HRK.

Bacite pogled:




Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 22/12/2019 : 17:29:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Četvrto izdanje u našoj zadnjoj ovogodišnjoj turi koja bi sutra trebala ugledati svjetlo dana nosi naslov “Bezimeni užas” i riječ je o 18. specijalcu Nathana Nevera koji je u Italiji izvorno objavljen u prosincu 2008. godine.[smile]

Autori ove pustolovine su sjajni Stefano Vietti (scenarij) i Paolo Di Clemente (crtež), a naslovnicu - kao i obično - potpisuje fenomenalni Roberto De Angelis.

Inače, u “Bezimenom užasu” i svi ljubitelji Martina Mystèrea će doći na svoje jer upravo u ovoj epizodi čeka vas nova suradnja Nathana Nevera i DSSM-a![cool]

Regularna cijena 18. specijalca Nathana Nevera bit će 150 kuna, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete ga kupiti za 120 kn.

Bacite pogled:





Edited by - Jerry Krause on 22/12/2019 17:30:00
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 22/12/2019 : 17:30:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Peto izdanje u turi koja će sutra ugledati svjetlo dana je 8. almanah Nathana Nevera, a epizode i autori koji vas čekaju unutra su:

Luna 51 (Bepi Vigna / Patrizia Mandanici & Silvia Corbetta)

Izdajnik (Bepi Vigna / Romeo Toffanetti)


Priče iz ove knjige izvorno su u Italiji objavljene u srpnju 2007. i 2008. godine, a osim njih u ovom almanahu čeka vas ne jedan, nego čak dva sjajna teksta Danijela Kuzmića (u kojima je savršeno detaljno priveo kraju povijest sukoba između Zemlje i Orbitalnih postaja) te nastavak kronologije čitanja za lakše praćenje kompliciranog (ali ujedno i predivnog!) Nathanovog univerzuma.

Regularna 8. almanaha Nathana Nevera bit će 160 kuna, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete ga kupiti za 128 kn.

Bacite pogled:




Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 23/12/2019 : 16:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Citam specijalce
Bolje reci mucim se
Ovo je necitljivo
3 4 5 6...

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/12/2019 : 06:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Tja, meni je bas drago sto nam je 'djed mraz', donio 3 Nathana za kraj godine...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 25/12/2019 : 21:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Istom brzinom citam Spinozu i Nathana

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 01/01/2020 : 20:11:59  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ako postoji savršeni spoj u recenzentskom svemiru, to mora da je ovo - Jerry, Nathan i stomatologija!

https://www.stripovi.com/recenzije/aa-aa-lib-18c-stroj-za-snove/2351/

Edited by - solar on 01/01/2020 20:12:26
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 01/01/2020 : 22:43:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Ako postoji savršeni spoj u recenzentskom svemiru, to mora da je ovo - Jerry, Nathan i stomatologija!




Da ovo nisam recenzirao grizao bih sam sebe.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 01/01/2020 : 23:04:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Eh moj Nathane... svaka ti čast na prošloj godini...

Malo sam pripit... neko odlično vino... ali hajdemo malo sagledati godinu:


- 15 novih knjiga (13 Libellus + 2 ČK)
- 38 novih epizoda
- prosjek više od 3 epizode po mjesecu
- 4 regularca s novim epizodama
- 1 regularac sa starim
- po 1 specijalac, maxi, almanah i AA
- Universo Alfa, nova edicija s prve dvije epizode
- dva nova miniserijala od različitih izdavača
- i Čarobna knjiga se uključila u priču oko Nathana


Nazdravimo još jednu za Nathana...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/01/2020 : 12:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nazdravimo svakako.
Zadovoljavajuc broj knjiga, ali moglo bi i jace obzirom koliko Nathan ima podserijala. Svaka cast za Ck ali nakaskat ce se oni za LL-om...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/01/2020 : 22:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Dragi nathanovci nadam se da niste zaboravili na naseg dragog clana thekidea, koji nas je pre godinu dana napustio. Bas sam sad gledao neke recenzije i naisao na njegovu recenziju Mister NOove price Povratak u Njujork. I bas sam se rastuzio kada sam se setio da nas je tako mlad covek napustio.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 02/01/2020 : 23:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Eh moj Nathane... svaka ti čast na prošloj godini...

Malo sam pripit... neko odlično vino... ali hajdemo malo sagledati godinu:


- 15 novih knjiga (13 Libellus + 2 ČK)
- 38 novih epizoda
- prosjek više od 3 epizode po mjesecu
- 4 regularca s novim epizodama
- 1 regularac sa starim
- po 1 specijalac, maxi, almanah i AA
- Universo Alfa, nova edicija s prve dvije epizode
- dva nova miniserijala od različitih izdavača
- i Čarobna knjiga se uključila u priču oko Nathana


Nazdravimo još jednu za Nathana...



nazdravljam

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/01/2020 : 10:15:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ove godine neka ih bude bar 20 :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/01/2020 : 11:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sto se mene tice, od tih dvadeset nek odrade onih osam knjiga prvih epizoda.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 03/01/2020 : 11:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Dragi nathanovci nadam se da niste zaboravili na naseg dragog clana thekidea, koji nas je pre godinu dana napustio. Bas sam sad gledao neke recenzije i naisao na njegovu recenziju Mister NOove price Povratak u Njujork. I bas sam se rastuzio kada sam se setio da nas je tako mlad covek napustio.



Nema dana da ne pročitam neki njegov post ili članak. Nadam se da nas promatra negdje gore s nekog boljeg mjesta.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/01/2020 : 13:46:44  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by going going

Dragi nathanovci nadam se da niste zaboravili na naseg dragog clana thekidea, koji nas je pre godinu dana napustio. Bas sam sad gledao neke recenzije i naisao na njegovu recenziju Mister NOove price Povratak u Njujork. I bas sam se rastuzio kada sam se setio da nas je tako mlad covek napustio.



Nema dana da ne pročitam neki njegov post ili članak. Nadam se da nas promatra negdje gore s nekog boljeg mjesta.



I ja se tome iskreno nadam.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12356 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 04/01/2020 : 08:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Jerry - baš mi se svidjela tvoja friško objavljena recenzija Nathana :) Pogotovo taj zadnji odlomčić (jer znam da si već pisao čime se baviš pa je fora ispala ta zadnja misao)

Ako ti se bude dalo, baci usput pogled na Kit Teller temu, ovaj post: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=39814&REPLY_ID=2294907


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6948 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 04/01/2020 : 09:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

@Jerry - baš mi se svidjela tvoja friško objavljena recenzija Nathana :) Pogotovo taj zadnji odlomčić (jer znam da si već pisao čime se baviš pa je fora ispala ta zadnja misao)

Ako ti se bude dalo, baci usput pogled na Kit Teller temu, ovaj post: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=39814&REPLY_ID=2294907





Da, nije neka sofisticirana tehnologija kao u Nathanu, ali činjenica da nitko nije čuo pacijente doktora Knoxa da viču dok im ovaj vadi zube!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12356 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 04/01/2020 : 10:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page
Page: of 567 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.25 seconds. Snitz Forums 2000