forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 568

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/07/2020 : 23:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
129:ZAROBLJENICI OTOKA
- Dobro je li ovo neka šala? - bila je reakcija kada sam prvi puta vidio crtež ovog stripa. s vremenom sam se naviknuo ali stvarno mislim da ovog crtača treba maknuti iz serijala (ne znam je li crtao još).
Priča je dosta šuplja i taman kada se pomisli da će se desiti neki kvalitetan preokret - mućak.
Mah.
Scenarij:5/10
Crtež:5/10

130:PRAVA PRIČA O MISTER ALFI
Hm, hm, tu me jedna stvar interesira - jel' moguće da Alfa ima samo 60 godina? Izgleda kao da ima 200. A kaj je najbolje sa 40 je izgledao kao da ima 20. i onda u 20 godina ostari u licu za 100 godina:)) Hm, možda je negdje to i objašnjeno...sve u svemu, fina "Alfa priča" ali ima tu još materijala za ispričati.
Scenarij:7/10
Crtež:7/10

131:MISTERIJ TREĆEG MJESECA
Vigna je ovdje pogodio. Volim te svemirsko-psihološke priče sa horror/triler atmosferom. Istina, moglo se na kraju to i malo "žešće" rasplesti ali i ovako je to dosta dobra priča. De Angelisov crtež odlično dočarava atmosferu.
Scenarij:7/10
Crtež:7/10

132:VJETROVI RATA
Ova mini-sagica od dvije epizode sa "Hoćemo li mi u taj rat ili ne?" tematikom je odlično pogođena. Sviđa mi se kako se kroz više epizoda, njih, koliko, tridesetak, svako malo spominje rat sa postajama i kako ta napetost malo po malo raste. To je baš odlično odrađeno. Ovdje je Vietti dosta dobro pogodio i radnju i naraciju što je pokazatelj da može napraviti kako odlične stvari tako i...ha, manje odlične.
Scenarij:7/10
Crtež:7/10

133:ORLOVSKO GNIJEZDO
Ima onaj film sa Cleantom Eastwoodom, nacisti, planina...Isto je Orlovsko gnijezdo. Uglavnom, vrlo dobar, napeti završetak priče. Svijet je na rubu rata, čak je u jednom tenutku i prešao taj rub ali se ipak vratio nazad.
Scenarij:7/10
Crtež:7/10

134:DUHOVI PROŠLOSTI
Ah da, nakon par dobrih epizoda ide (barem) jedna onak.
Vigna...
Toffanetti solidan.
Scenarij:5/10
Crež:6/10

135/136/137 DRŽAVNI NEPRIJATELJ/MIDIAN/MUTANT
Odlična priča! Bravo Serra i Piani! A i Bonazzi je ovdje odličan. Inače, znate što me se najviše dojmilo? Ona porota koja je izabrana lutrijom preko televizije! i onda oni preko telkaća odlučuju tko je kriv, a tko ne. Totalno Orwelovski! Sve u svemu, odlična priča sa starim prijateljima i starim neprijateljima
Scenarij:8/10
Crtež:8/10
P.S. Kako to da u Neverovom svijetu ima novina ako je na snazi Callahan act? Možda novine nisu od papira?


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/07/2020 : 23:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Ovom mladji bi trebalo zabraniti da ocjenjuje epizode, potjerat će i ovo malo preostalih fanova. ;)



Ajd ne pizdi
Meni je sedmica već ozbiljna ocjena, a kao što vidiš svako malo dođe jedna. a evo i osmice gore što je već fakat ozbiljna ocjena, tak da...
...ne pizdi

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 25/07/2020 : 18:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast Mladjo što ti se da bacat osvrt na svaku epizodu.;)
Ja sam pomalo izgubio volju pisat osvrte, samo mi se čita.
Nego upravo sam jedva pročitao Maxi 3, tj Pleasant City mi je bio OK, ali Međunarodna zavjera mi je jedna od najdosadnijih epizoda.
Baš sam se silio da to pročitam.
Evo po do sada pročitanom (sada slijedi 192 redovna epizoda, čitam sve po redu čitanja), moram priznat da mi je redovan serijal daleko najbolji, pa bi išla Agencija Alfa, pa Specijali, Almanasi, Giganti i najlošiji su mi Asteroid Argo i Maxiji (adj Maxi je vj ispred Arga). Do UA još nisam došao, a Superbookova je premalo pa ih nisam ni ubacivao, oni su čisto OK.
Još malo i stižem vas ostale koji ste sve pročitali. :D

EDIT: Moram priznat da su mi baš simpatične ove epizode sa Kay i njenom školskom ekipom. A i svidjela mi se epizoda gdje je android B.U.D. izgovorio poznati citat...cijela epizoda je više humoristična, ajde da ima i mrvu toga u NN.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 26/07/2020 19:50:30
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7024 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 26/07/2020 : 21:19:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

EDIT: Moram priznat da su mi baš simpatične ove epizode sa Kay i njenom školskom ekipom. A i svidjela mi se epizoda gdje je android B.U.D. izgovorio poznati citat...cijela epizoda je više humoristična, ajde da ima i mrvu toga u NN.


Čestitam, sad si postao pravi hard core fan. :)
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 27/07/2020 : 15:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Svaka čast Mladjo što ti se da bacat osvrt na svaku epizodu.;)
Ja sam pomalo izgubio volju pisat osvrte, samo mi se čita.
Nego upravo sam jedva pročitao Maxi 3, tj Pleasant City mi je bio OK, ali Međunarodna zavjera mi je jedna od najdosadnijih epizoda.
Baš sam se silio da to pročitam.
Evo po do sada pročitanom (sada slijedi 192 redovna epizoda, čitam sve po redu čitanja), moram priznat da mi je redovan serijal daleko najbolji, pa bi išla Agencija Alfa, pa Specijali, Almanasi, Giganti i najlošiji su mi Asteroid Argo i Maxiji (adj Maxi je vj ispred Arga). Do UA još nisam došao, a Superbookova je premalo pa ih nisam ni ubacivao, oni su čisto OK.
Još malo i stižem vas ostale koji ste sve pročitali. :D

EDIT: Moram priznat da su mi baš simpatične ove epizode sa Kay i njenom školskom ekipom. A i svidjela mi se epizoda gdje je android B.U.D. izgovorio poznati citat...cijela epizoda je više humoristična, ajde da ima i mrvu toga u NN.



I meni su te epizode simpa i mislim da su nepravedno podcijenjene.

Btw, procitao Nathana Nevera 15 i bas sam gustao, doslovce su sve epizode bile dosta dobre, osim Ravenovog povratka koja mi he za nijansu slabija. Ili je to sto sam stariji ili zato sto se nisam navikao na takav, po neni zastarjeli nacin price (karikirani negativci sa muahahaha, vratit cu se! Plus dosadna Janine), bas se moze vidjeti kako je taj univerzum scenaristicki sazrijevao.

Crtez isto vecinom dobar kroz sve epizode, a tu je i meni omiljeni Casini.

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 28/07/2020 : 15:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Svaka čast Mladjo što ti se da bacat osvrt na svaku epizodu.;)
Ja sam pomalo izgubio volju pisat osvrte, samo mi se čita.
Nego upravo sam jedva pročitao Maxi 3, tj Pleasant City mi je bio OK, ali Međunarodna zavjera mi je jedna od najdosadnijih epizoda.
Baš sam se silio da to pročitam.
Evo po do sada pročitanom (sada slijedi 192 redovna epizoda, čitam sve po redu čitanja), moram priznat da mi je redovan serijal daleko najbolji, pa bi išla Agencija Alfa, pa Specijali, Almanasi, Giganti i najlošiji su mi Asteroid Argo i Maxiji (adj Maxi je vj ispred Arga). Do UA još nisam došao, a Superbookova je premalo pa ih nisam ni ubacivao, oni su čisto OK.
Još malo i stižem vas ostale koji ste sve pročitali. :D

EDIT: Moram priznat da su mi baš simpatične ove epizode sa Kay i njenom školskom ekipom. A i svidjela mi se epizoda gdje je android B.U.D. izgovorio poznati citat...cijela epizoda je više humoristična, ajde da ima i mrvu toga u NN.



Thnx! Mogu reći da mi je baš gušt pisati te mini osvrte, a i ljutim Jerryja s ocjenama pa sve to ima posebnu draž:D Ali evo sada sam već došao do epizoda koje nikada nisam čitao i osjećaj je odličan! Nije naravno kao da prvi put čitam Nathana ali baš imam pozitivni feeling kad uzmem nepročitanu epizodu.

Nathan je odličan strip.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

yasmiel
Starting Member

84 Posts

Member since 07/05/2016

Posted - 28/07/2020 : 22:50:06  Show Profile Show Extended Profile  Send yasmiel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

i je li otklonjena misterija oko ove edicije?? da li su u pitanju nove price ili samo reprinti iz nekih drugih edicija upakovane u novi serijal, bas kao kod ovih novih martijevih maxija...


Ne mogu nigdje naći potvrdu ali čini mi se da se ovdje radi o reprintima epizoda iz Agencije Alfa.

Agencija Alfa 31 ima isti naziv, i autore kao Kay serijal, i čini mi se da su u toj AA knjizi zapravo prva dva "sveska" Kay.

No, nisam 100%




Edited by - yasmiel on 28/07/2020 22:56:49
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/07/2020 : 20:10:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Steta ako je neka 'reprintaza', upakirana u drugo ruho...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/08/2020 : 17:49:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
138:ŠIFRA NULA
Simpatična filler epizoda sa par zanimljivih novih likova.
Scenarij:6/10
Crtež:6/10

139:UMJETNI ŽIVOT
Dooosaaadnoooo!!!Užas.
Scenarij:2/10
Crtež:5/10

140:NUŽNA SAMOOBRANA
Rekoh već jednom, ne postoji nužna saoobrana, postoji nužna obrana i obrana u krajnjoj nuždi al' ajde...Uglavnom i ovaj strip je dosadan ali barem je čitljiv. Ali opet, cijelo vrijeme se očekuje nekakav preokret, twist, čekamo neku naglu promjenu radnje...kad ono mućak. Njeh.
Scenarij:5/10
Crtež:5/10

141:BIJELA SMRT
Netko bi trebao odrobijati tog Casinija. Pa dokle više? Radnja? Niskobudžetni akcijski filmić.
Scenarij:5/10
Crtež:5/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7024 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 01/08/2020 : 18:09:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Stvarno ću morati organizirati peticiju ovdje da se mladji zabrani ocjenjivati Nathanove epizode. :)
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 01/08/2020 : 18:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Šifra nula bolja od nužne samoobrane, bijele smrti i umjetnog života?

Go kneel and weep
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/08/2020 : 18:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Pojma nemate:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 01/08/2020 : 19:08:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo i ja se malo razočarao 200-om epizodom (pogotovo nakon odlične 6-to dijelne priče prije 200-ke), ali je AA18 Kaliopa to malo popravila. ;)
A sada lagano dalje...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 02/08/2020 : 19:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Stvarno ću morati organizirati peticiju ovdje da se mladji zabrani ocjenjivati Nathanove epizode. :)



Dajem potpis. I apeliram na moderatora mladju da banira forumasa mladju.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/08/2020 : 11:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
AA 05:S ONU STRANU GALAKTIKE
E ovdje je već riječ o ozbiljnoj epizodi koja bi imala i veću ocjenu da na zadnjem dijelu stripa nije došlo do laganog zamora materijala. Inače, osvrnuo bih se ovdje na komentar jednog člana kod recke da "kako to da ta xyz rasa nema koncept pregovaranja?" E pa stvar je u tome što ne treba sve gledati logički. Koliko mi ljudi radimo nelogičkih stvari koje bi nekim drugim vrstama izgledale čudno? Npr. ples? Zamislite neku alien rasu koja dođe do Zemlje i onda vidi da u svakom trenutku hrpa stanovnika izvodi čudne pokrete zbog određenih vibracija zvučnih valova. Možda bi oni mislili da smo mi poludjeli. Sjetio sam se također jedne odlične priče iz SIRIUSA gdje jedna napredna vrsta dolazi u posjet drugoj (možda i Zemlji, ne sjeća mse više) i onda ostane skamenjena kada vidi ni više ni manje nego - most. Dakle ta napredna vrsta koja putuje svemirom uopće nije imala koncept stvaranja, odnosno koncept kreativnosti iako su imali veliku inteligenciju. Uglavnom, u tome je stvar - ne treba gledati samo logiku. Na kraj ukrajeva, ljudi smo, nismo Vulkanci:))
Scenarij:7/10
Crtež:7/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/08/2020 : 12:33:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
tako sam ja prestao gledati filmove kad sam skontao većina ocjena 7/10


:D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/08/2020 : 12:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Pusti, meni se sedmica prva ozbiljna ocjena

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/08/2020 : 23:54:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Malo sad ponavljam gradivo sa Nathanom (čitam tekstove, doslovce učim napamet stvari...) i pada mi na pamet par pitanja:

Ako su Ljudi Sjene putovali putem svojih esencija u prošlost – kako to da se ne sjećaju svega što su doživjeli? Dakle, oni su negdje u jednom trenutku zaboravili svoju cjelokupnu povijest! Jer kada su došli na Zemlju, trebali su skužiti da je to Zemlja iz njihove prošlosti. OK, u Bratstvo sjene/Egzodus epizodama vidi se da skoro nitko ne zna da su oni zapravo prognani sa Zemlje te tamo skoro nitko Zemlju nije ni vidio uživo ali opet – trebalo bi im to sve barem malo biti sumnjivo…

Drugo pitanje je pitanje samih Ljudi Sjena – ok, oni žive u Ultra Sapiens „odijelima“ ali što kada tim odijelima „istekne rok trajanja?“ Da li se onda oni premjeste u novo (Ultra Sapiens) tijelo? Ali to bi značilo da uvijek negdje ima jedno rezervno tijelo za svakoga Ultra Sapiensa što bi značilo da oni a) imaju potomke na standardni, biološki način a usput i sebe prebacuju iz tijela u tijelo. Ili kad su se jednom prebacili u novo tijelo, više nema prebacivanja? Jbga ne sjećam se više jel' o tome bilo riječi, a ne da mi se sada listati strip...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/08/2020 : 01:48:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
DISTOPIJA DEPRESIJE:POGLED U UM NATHANA NEVERA
Nathan je depresivna ikona - osoba koja se izjeda krivnjom, odnosno osoba čija je krivnja postala njegova druga koža. I iako u kasnijim epizodama taj njegov osjećaj ipak malo jenjava, pa se zna čak i nasmijati, ipak je i dalje prisutan. Svi znamo priču - ubijena žena, oteta pa pronađena kćer koja je zapala u autizam...Naravno, koga to ne bi satlo ali ovdje je potrebno napraviti dihotomiju - tuga koju Nathan osjeća je jedno, a krivnja je drugo. Jasno nathan je shrvan gubitkom supruge i tragičnim događajima vezanim za kćer ali, usudio bih se reći, još jači osjećaj je taj osjećaj da je on kriv za to što im se desilo.Međutim, tu imam drukčije mišljenje i znam da se mnogi neće složiti ali NATHAN NIJE KRIV ZA ONO ŠTO SE DESILO NJEGOVOJ OBITELJI! Pravnici bi rekli da ne postoji uzročno-posljedična veza odnosno kauzalni neksus koji bi povezivao ubojstvo i otmicu sa Nathanovim ponašanjem. Ok, on je bio kod sare ali isto tako je mogao biti i negdje drugdje! On osjeća krivnju zato što nije uspio spasiti svoju obitelj, ali taj osjećaj (koji objektivno nije osnovan) još je pojačan zato što nije bio tamo gdje je trebalo radeći moralno neprihvatljivi čin! I ta nemoralnost njegovog čina zapravo dodaje nove stupnjeve na njegovoj ljestvici grižnje savjesti. Međutim, to je sve objektivno potpuno irelevantno ali naravno - ljudski um jako često nije objektivan. Nathan je potražio utočište u kontemplaciji i novoj životnoj filozofiji što je u redu ali ta filozofija se usredotočila samo na to da prihvati stajališta koja je imao vezano za tragediju, ali pravi odgovor na njegove duševne patnje bi bio da shvati da krivnja nije na njemu. naravno, ljudski mozak je uvrnuta stvar i koliko puta smo svi mi sami sebe krivili zbog nečega na što nismo mogli utjecati ali bit je da uvijek u zakucima uma trebamo imati onaj tračak istine koji nam govori da naše emocije nisu u skladu sa istinom. Lako je to reći naravno ali treba tome težiti uvijek i konstantno. Dakle, Nathan zapravo boluje od dvije bolesti:depresije uzrokovane duševnom boli zbog događaja koji su zadesili njegovu obitelj i depresije uzrokovane osjećajem krivnje. na prvo se, naravno, može utjecati kombinacijom vremena, lijekova i razgovora sa bitnim ljudima iz životne tapiserije ali drugo - drugo se mora poništiti, odnosno Nathan mora shvatiti da on nije kriv.
Mislim da Nathanovi krahovi vezani za veze zapravo dolaze od ovog drugog osjećaja - osjećaja krivnje. Da je samo depresija, još bi se on i mogao s tim suočiti ali taj osjećaj da je on za sve kriv - e to je pravi uzrok svih njegovih ljubavnih brodoloma.
Također, ono što je uočljivo kroz sve epizode je njegova kontemplacija - sve o njegovom duševnom stanju zapravo saznajemo iz njegovih vlastitih misli. Kada je zapravo on sjeo s nekim i pričao o tome? Pričao, pričao pričao...Izbaci to iz sebe Nathane! i to ne Legs, nađi kompića! Ok, sad ispadam šovinist a i moglo bi se reći da je i Legs "kompić"(:D) ali budimo otvoreni - takve duševne rane se moraju podijeliti s nekim. Ono što Nathanu terba je jedan dobar muški prijatelj koji će ga slušati. Inače zanimljivo je da je Nathan jedan od rijetkih junaka iz Bonelli univerzuma (barem gledajući one starije) koji nema sidekicka! Natan nema Chica, Groucha, Marvina, Javu, Kita Carsona...Možda da ga ima, možda bi bio i razgovorljiviji i možda bi mu to pomoglo u njegovom depresivnom pogledu na neke stvari u njegovom životu.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7024 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 06/08/2020 : 09:02:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Kako nema sajdkikove.
U startu serijala to je stalno bila Legs.
Onda se priključio Jack O'Ryan dok nije otišao u vasionu, sad je većinom Branko kockica s njim.
A Siggy je vječita sajdkikina, gotovo uvijek riješi slučaj u pozadini iz svoje fotelje... ;)

Edited by - Jerry Krause on 06/08/2020 09:02:48
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/08/2020 : 10:40:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ma dobro znaš kaj mislim - jedan sajdkik koji je uvijek uz njega. Ovi svi su povremeni. sigmund nije sajdkik kad se pojavi na desetak strana i to zato što sa strane daje informacije.
Inače razmišljam da nastavim ovaj gornji tekst pa da se to sve opet objavi na sajtu

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7024 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 06/08/2020 : 12:04:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Ma samo piši, fino je vidjeti da si opet zagrijan za Nathana.

Što se tiče Nathanovog psihološkog stanja to je stvarno kompleksna stvar u serijalu. Nathanov um je toliko kaotičan i kompliciran da bi se o tome moglo napisati nekoliko stranica.

Meni osobno najintenzivnije scene stanja njegovog uma su bile u trodijelnoj priči "Poslije apokalipse". Nevjerovatno intenzivne scene koje će teško iščeznuti iz sjećanja. Zato i jest Nathan uvjerljivo najbolji Bonellijev junak.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 06/08/2020 : 12:33:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Vidim nikom se neda nastavit gdje je The Kide stao, pa reko da odradim to brzinski.
Nego nije mi jasno, Grad Tame je kod The Kide-a na 292-om mjestu, a u LL Almanasima je to tek 287-mo mjesto.
Gdje i kako je došlo do razlike?

293. Međunarodna zavjera -NN LIB MX 3
294. Pleasant City -NN LIB MX 3
295. Savez -NN LIB 65
296. Zasjeda u džungli -AA LIB 16
297. Kuća na brežuljku AA LIB 16
298. Čelični vojnici -AA LIB 16
299. Big red -AA LIB 16
300. Zakon krvi -NN LIB 65
301. Ulice New Yorka -NN LIB 65
302. Luna 51 -NN LIB ALM 8
303. Misterij Sub Cityja -NN LIB 66
304. U ubojičinim rukama -NN LIB 66
305. Kad grad umire -NN LIB 66
306. Zemlja vukova -UA LIB 1
307. Život onkraj života -NN LIB 67
308. Prljavi poslovi -NN LIB SP 17
309. Osveta -NN LIB 67
310. Posljednja karika -NN LIB 67
311. Kaliopa -AA LIB 17
312. Neuhvatljivi -NN LIB 68
313. Toranj sa satom -NN LIB 68
314. Krik u tami -NN LIB MX 4
315. Slučaj iz prošlosti -NN LIB MX 4
316. Svijet sutrašnjice -NN LIB 68
317. Androidska prijetnja -UA LIB 2
318. Tajni Rat -NN LIB 69
319. Zagonetka senatora Kanea -NN LIB 69
320. Na krovu svijeta -AA LIB 18
321. Dvostruka prijetnja -AA LIB 18
322. Stroj za snove -AA LIB 18
323. Asteroid smrti -AA LIB 18
324. Sam protiv svih -NN LIB 69
325. Izdajnik -NN LIB ALM 8
326. Potpuna kontrola -NN LIB 70
327. Nestali sin -NN LIB 70
328. Iluzionistički trikovi -NN LIB 70
329. Strava iz rudnika -UA LIB 3
330. Rat za vodu -NN LIB 71
331. Bezimeni užas -NN LIP SP 18
332. Čudovište u sjeni -NN LIB 71
333. Žrtve i krvnici -NN LIB 71
334. Bitka za slobodu -AA LIB 19
335. Crvena uzbuna -NN LIB 72
336. Ukradena sjećanja -NN LIB G 12
337. Krtica -NN LIB 72
338. Zatočeni u svemiru -NN LIB MX 5
339. Na granicama ''Teritorija'' -NN LIB 72


EDIT: Sada pročito ovo o sidekickovima, pa i ja bi rekao da ih Nathan nema, to su mu radni kolege. ;)
Inače da, zaboravio sam napisati, da mi je jedna od najboljih stvari koju su ''popravili'' to što su makli ono iritantno Sigmundovo mucanje. Baš mi je to bilo naporno za čitat.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 06/08/2020 13:37:57
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 06/08/2020 : 14:03:19  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Pravim neke svoje popise Bonelli junaka, a sa NN sam baš slab, pa mi stoga treba pomoć. Da li u Italiji izlazi i dalje Agenzia Alfa? Poslednji broj izašao 2019/06, a obično bude dva do tri broja godišnje.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/08/2020 : 21:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#5
Scenarij: Alessandro Russo, Giovanni Gualdoni
Crtež: Massimo Dall'Oglio, Luciano Regazzoni
Naslovnica: Massimo Dall'Oglio
Format: 13x18, c/b, 160 str. (SC)

https://shop.sergiobonelli.it/kay-la-guerra-del-buio/2020/08/06/libro/kay-la-guerra-del-buio-05-1008565/

table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1596622755210.jpg--.jpg?1596622755000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1596622755518.jpg--.jpg?1596622755000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1596622755814.jpg--.jpg?1596622756000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1596622756084.jpg--.jpg?1596622756000
Go to Top of Page
Page: of 568 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.84 seconds. Snitz Forums 2000