forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 568

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 03/12/2020 : 12:41:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Zahvaljujući maxijima cijenimo redovnu seriju.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15073 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 03/12/2020 : 19:48:10  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Zahvaljujući maxijima cijenimo redovnu seriju.



istina, kad tak gledaš

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15698 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/12/2020 : 20:04:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Svi su SBE Maxiji, skladista epizoda koje nisu za redovnu seriju. Sa iznimkom Dylana, tamo su meni famozni M&G.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/12/2020 : 20:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Veliki sam obožavatelj M&G ali na MAXIJIMA mi nisu ni blizu onoga kaj su bili u redovnoj seriji. Pogledaj Noći punog mjeseca. Jedan od najboljih DD-ova ikad i po radnji i po atmosferi i po crtežu (koji i je najviše zaslužan za atmosferu.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15698 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/12/2020 : 21:04:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Stoji. Ali kad se naviknes na njih i kako i sam kazes, jako ih volis, onda i oni iz Maxija skroz dobro prolaze. Njih se bas, ili voli ili ljudima nista ne valjaju. Drago mi je da tamo imaju svoj 'poligon'. No, evo okladio bi se da se uhvate Nathan Nevera da bi izvrsno izgledala buducnost sa onim njihovim igrama sjene i svijetla. Bas ono jako atmosfericno, tako to zamisljam...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 03/12/2020 : 21:34:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danielp

Jel citao neko ovaj serijal Key 1-8?
Skoro sam procita Agnecija Alfa - generazzio Futuro. Cini se da je sudbina Key povezana sa tim La Guera del Buio serijalom

Bas bih voleo da neko odradi iscrpnu recenziju ova dva AA 14, 19. Dosta je dobro al mislim da nisam bas sve pokontao



Evo ja bih isto volio da Ll nekako progura ovaj spinoff. Nekako sam sve više ziher da sa Ratom svjetova raskrstavam sa redovnim Nathanom ali volio bih pokrpati ove priče
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15073 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 03/12/2020 : 22:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Rat svjetova završava u 250-oj epizodi..ili..zaboravio sam..kaj buš godine

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15698 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/12/2020 : 22:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kad samo promislim da ne odustajem od Zagora i strica Martina, (jao), kako bi onda mogao odustati od Nathana. No way.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 03/12/2020 : 22:43:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ma znam da je to oko 250. Zato još i trpim ovu kalvariju sa 30-ak epizoda Kompanije, jer nakon rata svjetova patiti se sa sljedećih 70-80 epizoda, nema smisla. Naprosto nakon 200-og broja vise nemam to uzbuđenje za čitanjem Nathana, još nisam ni nabavio zadnji trobroj, premda je to vise zbog korone, ali koliko bih se ja prije grizao zašto to još nemam! Još me eventualno drže epizode kojima se popunjava rupa premda je to nešto slabiji period, ali i opet za te epizode barem znam što sam čitao dok se zadnjih trobrojeva uopće ne sjećam.. izuzev Kanea, ali za to zasluge ide Mladji

Ovako ću imati esencijalni dio omiljenog junaka, a pritom ću sačuvati prostor i novac. Ali eto, intrigira me Kay u budućnosti.
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

951 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 05/12/2020 : 19:38:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Meni je još uvjek Nathan broj jedan.
Jes da mu Dragonero ozbiljno konkurira ali to samo znači da ne odustajem ni od Nathana niti od Dragonera.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15073 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 05/12/2020 : 23:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Odustati od daljnje kupnje NN, ne znači da je neko odustao od NN ,nego od loših epizoda

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6073 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 06/12/2020 : 06:42:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

Odustati od daljnje kupnje NN, ne znači da je neko odustao od NN ,nego od loših epizoda


+1

A Dragonero sam bio škicao, ali jednostavno sam odusta em zbog love, em zbog mjesta (gdje fizički sa silnim stripovima) skupljat još jedan dugi serijl. Od dugih, samo NN.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 06/12/2020 : 10:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Eto, obojica lijepo to rekla. Uostalom, jednom kada i prestanem kupovati, ne znači da ću ga prestati citati. I meni je Dragonero bio velika dilema, ali naprosto prevagli isti razlozi ko i u mog zemljaka. Jos sam u u hobbyju sa boardgames, naprosto moram stati dok se djeca ne počnu iseljavati

Ali i dalje bih Kay, pa ako netko ima veze sa LL
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7057 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 06/12/2020 : 17:32:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Ma kakva Kay kolega, ostavi se toga. ;)

Nego kad smo već kod razdoblja iza broja 250 Kerempir mi je opet otvorio stare rane, pa sam opet njuškao po talijanskom forumu.

Pa stvarno koji je kaos bio Serra napravio. Toliko je bilo diskusija, nervoza, žustrih rasprava i kontroverzi da vjerujem da će i kod nas tlakovi skočiti na maksimum kad dođemo do tog razdoblja.

Znači, ne govorim o razdoblju od broja 250. Tu je, sjetit će te bilo govora o rebootu, ali ipak to nije bio reboot iako su se mnoge stvari izmijenile. Ovo je inače razdoblje prepušteno samom sebi. Vietti odlepršao i pojavio se tamo neki "strašni" zlikovac Omega na kojem su se svi iživljavali bez ikakvog reda i maštovitosti.

Govorim o razdoblju iza jubilarnog broja 300. Tu je Serra završnom trodijelnom epizodom o Omegi učinio nešto što nije viđeno u Bonellija. Neću spojlati, ali muka mi dođe svaki put kad pomislim što je uradio s Nathanom. :(
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 06/12/2020 : 23:24:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Slobodno spojlaj (ili zabijeli), pitanje tko će od nas doživjeti te epizode
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7057 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 06/12/2020 : 23:58:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Slobodno spojlaj (ili zabijeli), pitanje tko će od nas doživjeti te epizode


Bilo već na topicu, ali ja sam mislio da si ti, iako noviji član na forumu, pročešljao svih 300-400 stranica topica kao pravi NN fan i pronašao ovaj spoiler.

Uglavnom za tebe i za sve znatiželjne nove članove evo linka stranice topica na kojoj smo ovo objavili.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37297&whichpage=350
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

951 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 07/12/2020 : 09:37:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Ovako sad kad gledam i slušam vas, žao mi je što kasnimo 10-tak godina jer me baš zanimaju te "kontroverze" ili "brljotine".
Znam da sam negdje pročitao (valjda u nekom almanahu) da se oko Nathanovog univerzuma sve i svašta može dogoditi i sve uništiti pa ako hoćete i svemir ali da Nathan "mora" preživjeti bez obzira u kojem "obliku".
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 07/12/2020 : 09:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Jerry, evo bacio sam i koju stranicu unatrag i naprijed i prisjetio se. Nisam bio registriran, ali pratio sam forum. Kak sam to uspio zaboraviti, nije mi jasno.

Sad kada se prisjetio, moram odmah upozoriti da Generacije povlači neke motive iz tog zapleta/raspleta, ali taj miniserijal ne gledam kao dio Nathanovog univerzuma, čak ne pokušava podastrijeti istinu kao u Godini Nultoj da je naš preljubnik Nathan lazan. To je naprosto zgodna interpretacija omiljenog lika smještenog u različitim sf žanrovska, a u srži svega su osjećaji poput ljubavi, mržnje...



Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15698 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/12/2020 : 13:10:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nisam i necu citati unaprijed dogadaje i radnje koje su vec objavljene u Italiji. Kad dode vrijeme za te epizode vidjet cu i sam. Nekako se nadam da ne moze to biti toliko lose koliko se pricalo. A opet, i da bude lose, necu odustati od Nevera. Nek vozi dalje, i puno/jako puno losiji dugovjecni junaci voze i dalje na autopilotu.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6073 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 08/12/2020 : 17:26:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Nisam i necu citati unaprijed dogadaje i radnje koje su vec objavljene u Italiji. Kad dode vrijeme za te epizode vidjet cu i sam. Nekako se nadam da ne moze to biti toliko lose koliko se pricalo. A opet, i da bude lose, necu odustati od Nevera. Nek vozi dalje, i puno/jako puno losiji dugovjecni junaci voze i dalje na autopilotu.



Ovako i ja razmišljam, nekako sumnjam da može biti baš toliko loše.
Godina Nulta i Ponovno Rođenje su mi recimo ful OK, dok vidim da se većina zgraža. Ja sam uvijek za takva kemijanje sa serijalima (bili filmovi, serije, stripovi), pogotovo kada je to ovako dugi serijal, pa ajmo malo osvježenja. Samo me strah da stvarno nisu neš gadno skenjali, jer ne vjerujem da bi bilo toliko buke nizašto...
Ali kako je već rečeno, prosudit ću sam.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

yasmiel
Starting Member

84 Posts

Member since 07/05/2016

Posted - 08/12/2020 : 21:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Send yasmiel a Private Message  Reply with Quote
Meni je mrvicu opao entuzijazam nakon broja 199., ali i dalje je čitljvo (znam za sada samo ono sto je izaslo kod nas). Nastavljam skroz dok financije i police dozvoljavaju.
Pozitivno je i da se u Italiji znatno smanjio broj raznolikih izdanja, jer je stvarno postalo teško za pratiti silne edicije.

S druge strane, neki projekti kao ova dva broja u suradnji s ASI mi izgledaju zanimljivo, i nadam se da če i to Libellus izbaciti preko reda. Ovakvo izdanje "ponekad po 1 broj" mi funkcionira bolje od prisilnog popratnog serijala s predodređenim tempom izlaženja.

S druge strane, novi junaci su mi za sad najslabiji dio Agencije Alfa, pa samim time i nemam neki interes za Kay.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7057 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 08/12/2020 : 21:48:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ja sam uvijek za takva kemijanje sa serijalima (bili filmovi, serije, stripovi), pogotovo kada je to ovako dugi serijal, pa ajmo malo osvježenja. Samo me strah da stvarno nisu neš gadno skenjali, jer ne vjerujem da bi bilo toliko buke nizašto...
Ali kako je već rečeno, prosudit ću sam.


Oh, oh stvarno su skenjali. Ali ako ne želiš znati tvoje pravo. U stvari, bolje da ne znaš, nije za ljude tankih živaca. ;).
Broj 303 stiže u nas za 7-8 godina, strpljen-spašen.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6073 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 09/12/2020 : 07:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ja sam uvijek za takva kemijanje sa serijalima (bili filmovi, serije, stripovi), pogotovo kada je to ovako dugi serijal, pa ajmo malo osvježenja. Samo me strah da stvarno nisu neš gadno skenjali, jer ne vjerujem da bi bilo toliko buke nizašto...
Ali kako je već rečeno, prosudit ću sam.


Oh, oh stvarno su skenjali. Ali ako ne želiš znati tvoje pravo. U stvari, bolje da ne znaš, nije za ljude tankih živaca. ;).
Broj 303 stiže u nas za 7-8 godina, strpljen-spašen.



A do tada tko živ tko mrtav.
Možda ću se sa skupljanja i čitanja stripova prebaciti na sakupljanje salveta...i počet volit sve što vole mladi.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15698 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/12/2020 : 19:32:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Osim sta moram umrit, samo jos moram skupljat romane u zivotu!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 16/12/2020 : 08:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
I tako se kao rekonvalescent konacno primio novog trobroja, a nakon prve procitane epizode Zaboravljeni zivoti vise nisam samo fizički već i umno iscrpljen..

Na početku me malo zaintrigiralo kada klonovi pričaju, ali onda postane previše repetitivno "ja sam john brody", točnije vrlo brzo dosadi.

Pa imamo sukob Nathana Nevera i šefa osiguranja Mulligana tko će voditi istragu. Na stranu to dosadno zapišavanje teritorija, nego što je to trebalo poslužiti kao motivacija za Mulliganove idiotske postupke.

Onda imamo Nathanov svijet budućnosti gdje smo kroz n epizoda vidjeli kako brojne korporacije, vojni odjeli i zločinačke organizacije ulože tolike resurse i vremena u razvoj klonova, ali Vigna kao da je odlučio prenijeti mitologiju Silicijske doline o klincima iz garaže, pa nam je podario znanstvenika iz garaže "napravi sam svog klona iz epruvete". Valjda je i Vigna bio svjestan ove idiotske postavke, pa su klonovi iz garaže imali feler sladoleda ostavljenog van zamrzivača.

A opet znanstvenik iz garaže je, nejasno kako, uspio sve te klonove posijati po svijetu i dati im nove identitete, ali tako da to nitko ne primijeti, primjerice koledž zaposli jednog klona kao profesora bez ikakvih kvalifikacija. Izgleda da će se standardi obrazovanja još više srozati u budućnosti.

A u kriminalističkoj istrazi ubojstva direktora jedne korporacije gdje od samog početka sve vrišti tko je sudjelovao u zavjeri, maltene da su mu Vigna i Toffanetti namjestili da mu slučajno ispadne oružje iz džepa već odmah na prvom brifingu, pa imamo traljave pokušaje zataškavanja tragova, ipak je vrhunac da je za usmjeravanje istrage bila potrebna trash emisija tipa "vjerovali ili ne".

I naravno, trešnjica na torti je sudbina znanstvenika iz garaže. S obzirom kakvi su mu klonovi i kakva je cijela priča, debilna epizoda je zaokružena zasluženim debilnim završetkom.

Nakon pročitane priče, možda čujete tresak. Ne brinite, to je samo vaša inteligencija (čitatelja) koja je pala na pod.

Edit: crtež nisam ni spomenuo, na momente (doslovce trenutak dva) mi je djelovalo da bi moglo biti interesantno, ali toffanetti se ovdje pokazao kao majstor neproporcionalnosti (što me čak manje smetalo) te očito ima fetiš na drvene lutke u kazalištu jer tako mu izgledaju i likovi, skroz neživotno.




Edited by - Kerempir on 16/12/2020 08:22:06
Go to Top of Page
Page: of 568 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.75 seconds. Snitz Forums 2000