forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 568

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6063 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 09/02/2021 : 06:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Glasao sam za 68.
Ajde napokon Generacije, jedva čekam. :)
I ta naslovnica druge knjige mi je baš vrhunska.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/02/2021 : 16:54:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by yasmiel

9. runda:
https://www.sergiobonelli.it/news/2021/02/08/sondaggi/la-copertina-piu-bella-nono-turno-1009201/

Dvoumio se između 68 i 1, odabrao 68 na kraju.


Teska odluka. Jedinica je jedinica. Ali u gadnoj konkurenciji sa brojem 22. No na kraju ipak glas za velicanstvenu no.31. Drzao sam je u ruci. Prekrasna je.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/02/2021 : 16:56:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kako cujem nakon malog kasnjenja, Generacije su slijedeci tjedan u Splitu. Napokon, ni dana kasnije. Bilo je i vrijeme vise.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7025 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 11/02/2021 : 16:47:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Uskoro...



Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/02/2021 : 17:49:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Generacije u rukama! Upravo sam ih pokupio. Nakon zavrsetka nekih zaostataka, slijedi citanje/proucavanje...pa da vidim to do sada nahvaljeno djelo.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/02/2021 : 05:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sto vise gledam ovaj devetnaesti specijalac to mi je i naslovnica sve bolja i bolja. Bas mi se svida.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6063 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/02/2021 : 16:00:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Slistio sam Generacije, i ukratko meni su odlične.
Kao prvo meni nisu loša ni prva dva reboota, ali ovaj ipak odskače dosta izmjenjenom pričom i jako simpatičnim pristupom svakoj epizodi koja je crtana potpuno drugačijim stilom i daje omaž nekim drugim djelima...

Imamo prvo kratki uvod, pa se bacamo na jedan hard-boiled noir u alternativnoj prošlosti koji me naslovnicom momentalno podsjetio na Sin City (a i nekim drugim stvarima unutra, ali SC još nisam čitao ).

Nakon toga me baš oduševila naslovnica druge epizode, odmah sam skužio da je to Fist Of The North Star (obožavam anime, tako da su me tu autori odmah pogodili gdje treba). Tu ima i munjenog Max-a, ali već spomenuti FOTNS.

Treća epizoda je bez ikakvog prikrivanja omaž jednom od prvih strip SF junaka, neću ništa spojlat.

Druga knjiga kreće odmah bombastično sa 4-om epizodom koja se čita ''naopako'', strip se drži okomito i jedino meni pozntao je da je omaž starim novniskim stripovima, eh sada kojem točno...neka se javi ko je ovo skužio. Ovdje je crtež jako čist i lijep, baš onako stvoren za SF, vidim da je to Giardo, koji je čini mi se trenutni naslovničar za nove epizode i njegov stil mi se baš posebno sviđa. Nisam siguran da je ovo isti crtač, ali već će me netko ispraviti ako sam fulao.

5-a epizoda me baš posebno oduševila, moj najdraži SF podžanr, steampunk. Nathan i ekipa upogonjeni parom, jednostavno predobro, ovdje srećemo i neke poznate likove iz drugih svjetskih poznatih franšiza. Naslovnica mi je odlična(EDIT: I crtež, pogotovo ''okviri'' oko sličica...baš predobro).

6-a epizoda, totalno ludilo, podsjetila me opet na anime i na Millerovog Ronina koji mi se inače jako svidio.

Namjerno nema nikakvih spojelra, niti dubioza, ja sam u ovom miniserijalu baš uživao. Kao što sam već napisao, meni su i prva dva bili jako dobri, ali ovo je bez pretjerivanja barem dva koplja iznad.
Odlično osmišljeno i ostvareno.
Bravo za Serru i cijelu ekipicu crtača!

EDIT: Zaboravio sam napomenuti, ovo može čitati i netko tko ne inače ne čita NN, ali mislim da mu neće biti ni blizu napeto kao nama, ljubiteljima NN.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 14/02/2021 16:08:07
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

948 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 14/02/2021 : 16:29:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo strip godine.
Vidi se da je uložen veliki trud u ovo i da su crtači se svojski potrudili da se podrede određenom stilu koji je zahtjevan od njih.
Pogotovo Giardo koji se prilagodio načinu crtanja stripova iz 50-tih ili 60-tih godina 20-tog stoljeća.
A 6-ta priča koja je totalni "mrak" je od crtača (Massimo Dall'Oglio) kojeg baš i ne volim ali ovdje totalno "rastura".

Možda bi bilo bolje zbog crteža da je to Bonelli izdao u većem formatu, makar kao nastavak gigant edicije.
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

948 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 14/02/2021 : 19:05:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Sto vise gledam ovaj devetnaesti specijalac to mi je i naslovnica sve bolja i bolja. Bas mi se svida.


A ovo (75. knjiga redovne serije Nathana Nevera):

[url=https://ibb.co/Pg3M08V][/url]
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 14/02/2021 : 19:11:11  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Dali ove godine idu dvije knjige ili samo jedna iz NN-rupe u izdanju..?

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

948 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 14/02/2021 : 19:22:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

Dali ove godine idu dvije knjige ili samo jedna iz NN-rupe u izdanju..?


Vjerojatno ćemo odgovor znati na kraju godine.
Ako i pitaš LL-ovce vjerojatno nećeš dobiti precizan odgovor.
Znam samo da bi uskoro (to uskoro znači par mjeseci) trebala izaći 16. knjiga.

Samo da se nadopunim. dosta ovisi o isporuci naslovnica za svaku epizodu.

Edited by - mmihoci on 14/02/2021 19:25:35
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7736 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 14/02/2021 : 19:49:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Klasična De Angelisova naslovnica, najnemaštovitiji naslovničar u SBE.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/02/2021 : 21:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Uskoro...







Bas mocna naslovna strana!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7025 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 14/02/2021 : 21:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Da, ova jest moćna, ali pomalo zamaraju ove brojne pozerske Nathanove naslovnice. Ovo razdoblje je baš nemaštovito od strane De Angelisa.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7025 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 14/02/2021 : 21:29:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Slistio sam Generacije, i ukratko meni su odlične.


Propustio sam ih jučer pokupiti tako da još čekam da mi dođu. Ne želim pročitati tvoj cijeli komentar dok ne pročitam. Jedva čekam...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 14/02/2021 : 22:18:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by ivanl

Sto vise gledam ovaj devetnaesti specijalac to mi je i naslovnica sve bolja i bolja. Bas mi se svida.


A ovo (75. knjiga redovne serije Nathana Nevera):

[url=https://ibb.co/Pg3M08V][/url]



Skeletor?
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 14/02/2021 : 22:23:39  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by risbozg

Dali ove godine idu dvije knjige ili samo jedna iz NN-rupe u izdanju..?


Vjerojatno ćemo odgovor znati na kraju godine.
Ako i pitaš LL-ovce vjerojatno nećeš dobiti precizan odgovor.
Znam samo da bi uskoro (to uskoro znači par mjeseci) trebala izaći 16. knjiga.

Samo da se nadopunim. dosta ovisi o isporuci naslovnica za svaku epizodu.



Pitao sam zato jer su postavili ritam izdavanja. Jednu godinu izdaju jednu knjigu jednu godinu dvije...sad sam pogledao..nažalost ovu godinu ide samo jedna knjiga..sranje

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 14/02/2021 : 22:28:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH


Odlično osmišljeno i ostvareno.
Bravo za Serru i cijelu ekipicu crtača!



Iako se ne slažem s tvojom konstatacijom kako su drugi miniserijali ok, ovdje je doista originalno obradjena glavna tema Nathanovog svijeta no o tome sam svojedobno dovoljno rekao.

Ali osvrćem se na ovaj izdvojeni dio citata da se ne bi zaboravili i drugi scenaristi a zapravo jako me interesira je li Serra vise bio idejni inspirator ili i aktivni scenarist?
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7025 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 14/02/2021 : 22:28:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Doživiš to Rizbo, doživiš...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 14/02/2021 : 22:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by risbozg

Dali ove godine idu dvije knjige ili samo jedna iz NN-rupe u izdanju..?


Vjerojatno ćemo odgovor znati na kraju godine.
Ako i pitaš LL-ovce vjerojatno nećeš dobiti precizan odgovor.
Znam samo da bi uskoro (to uskoro znači par mjeseci) trebala izaći 16. knjiga.

Samo da se nadopunim. dosta ovisi o isporuci naslovnica za svaku epizodu.



Pitao sam zato jer su postavili ritam izdavanja. Jednu godinu izdaju jednu knjigu jednu godinu dvije...sad sam pogledao..nažalost ovu godinu ide samo jedna knjiga..sranje



Ja još živim u nadi da ćemo nekako istodobno zaključiti rat svjetova i zatvoriti rupu
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 14/02/2021 : 23:45:14  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Doživiš to Rizbo, doživiš...




Krajem godine bi trebao u penziju..ko bu to platil..to je pravo pitanje uz ovu tvoju konstataciju

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/02/2021 : 00:03:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Da, ova jest moćna, ali pomalo zamaraju ove brojne pozerske Nathanove naslovnice. Ovo razdoblje je baš nemaštovito od strane De Angelisa.


Sta oce rec???

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/02/2021 : 00:05:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

Dali ove godine idu dvije knjige ili samo jedna iz NN-rupe u izdanju..?


Izgleda opet samo jedna...
Hocemo li docekati to 'plombiranje' u slijedecih 5 godina?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7025 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 15/02/2021 : 09:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Jerry Krause

Da, ova jest moćna, ali pomalo zamaraju ove brojne pozerske Nathanove naslovnice. Ovo razdoblje je baš nemaštovito od strane De Angelisa.


Sta oce rec???


Da je u početnom razdoblju u serijalu imao bolje naslovnice od Castellinija. Kad je prešao na nove tehnike i digitaliju pao je s kvalitetom.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/02/2021 : 10:10:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
prvi navod.
Drugi dio posve tocan.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 568 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.12 seconds. Snitz Forums 2000