forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 568

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 09/11/2022 : 11:32:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Prije nije bilo dobro što nema nikakvih najava o nathanu. Sada sumnjamo u njihove najave da li će to izgurati. Tko će nam uopće udovoljiti 😅
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1346 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 15/11/2022 : 15:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
Cekao Pretorijance godinama i sad kad su konacno stigli bljak. Opet ko ko zna koji put pola epizode smaranja oko multinacionalnih kompanija. Pa dokle vise ta tema?
bas sam ocekivao... al ajd videcemo dalje. Al veoma lose zagrevanje za Rat Svjetova, po meni
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7024 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 16/11/2022 : 12:30:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danielp

Cekao Pretorijance godinama i sad kad su konacno stigli bljak. Opet ko ko zna koji put pola epizode smaranja oko multinacionalnih kompanija. Pa dokle vise ta tema?
bas sam ocekivao... al ajd videcemo dalje. Al veoma lose zagrevanje za Rat Svjetova, po meni


Bezvezan komentar za početak sage koja se proteže na preko 1000 stranica. Kao da kažeš za neki strip od recimo 200 stranica da si pročitao prvih 15 i zasad ti je sranje.

Pa valjda treba malo strpljenja da se cijela saga razradi. Zato i ne volim ovo čitati rascjepkano epizodicu po epizodicu. Valjda će i Libellus održati obećanje i da ćemo imati cjelokupnu sagu za pola godine.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 16/11/2022 : 13:04:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote


Čitam sad Nathan Never/Justice League, i oko toga, vidim da je scenarista spomenuo kako povratak Tehnodroida nije big deal, jer ih i Vinja vraća u broju 377.

Pa rekoh, u naletu nepromišljenog mazohizma, da bacim pogled na broj 377.

Spojleri

Kao što sam se uhvatio za glavu svaki put kad sam pokušao da se vratim Nathanu (Saga Omega i Misija: Jupiter), tako bi i ovde.

U prvih dvadesetak stranica, Darver biva smenjen sa mesta šefa Saveta bezbednosti, i ODLAZI U SVEMIR na nejasnu misiju koju mu je dalo ultraajno društvo koje je rukovodilo ljudskom istorijom od XX veka, a za koje smo, igleda čuli prvi put tamo negde, posle broja 300. Ali ni to nije sve: Janine, sekretarica, je ODUVEK, još otkad se prvi put pojavila, u stvari bila špijun za tu organizaciju, Source, a da ni Reiser/Darver to nisu znali, o Nathanu da ne govorimo. I ona će biti Darverova zamena, ne baš šef Saveta bezbednosti, ali koordinator raznih tela, žena iz senke. Dakle, Janine, koju smo gledali kako kao šiparica pati za Nathanom, je prevejani agent.

Onda idemo u Agenciju Alfa u kojoj Nathan i Elania diskutuju da Elania treba da se povuče, a Nathan da nevoljno postane šef Agencije. Ali Ntahn i nije toliko nevoljan, organizuje tajni sastanak sa nekim ministrom - samo što je to zamka. Elania je u stvari ODUVEK radila za Pretorijance, jedan je i čuva, zamaskiran i sprema se da ubije Nathana - a onda je ubije Janine.

Ovo dosad je nevešto, ali da se oprostiti, Vinja želi da prebaci Nathana u svemirsku priču, više Expanse nego Blade Runner ili Gattaca, i to je okej, formula se izlizala. Nevešto, ali oprostivo. Ali...

Dakle, Janine ubije Elaniju (i Pretorijanca) i NATHAN I JANINE REŠE DA SAKRIJU NJEN LEŠ I PRAVE SE DA NE ZNAJU KUD JE NESTALA. Sigmund otkrije da joj je komunikator poluaktivan, pa Nathan mora da se preznojava i smišlja kako da prikrije ubistvo i leš. Onda ga ovi iz Sourcea provale, pozovu, kažu da će sve da bude u redu, ali mora da bude novi direktor Agencije Alfa, što on prihvati i na kraju to i postane, u trijumviratu sa Legs i Sigmundom KOJIMA NIJE REKAO ŠTA SE DESILO SA ELANIJOM.

A da, usred svega toga Nathan obiđe neku Skotosovu bazu u kojoj je neki portal koji Mendoza popravi i iz njega izađe Tehnodroid koga jedva ubiju. Tehndroidi spremaju povratak.


Kapiram kuda ide Vinja, ali način na koji to radi je... problematičan.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9202 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 16/11/2022 : 16:10:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
A kakav je NN/JL? Ili barem u poređenju sa Zagor/Flash?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 16/11/2022 : 16:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Zagor/Flash je ultra zabavan. NN/JLA… less so. Ali nisam završio, deca zapela da im čitam/prevodim, pa traje. Mada, jedno crta Gianfelice, drugo Giardo i baš takav je utisak, dinamični Gianfelice i usiljeni Giardo.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9202 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 16/11/2022 : 16:35:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Mda… kako sam i očekivao. Definitivno moram nabaviti tog Zagora.
Hvala na odgovoru!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1346 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 16/11/2022 : 18:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by danielp

Cekao Pretorijance godinama i sad kad su konacno stigli bljak. Opet ko ko zna koji put pola epizode smaranja oko multinacionalnih kompanija. Pa dokle vise ta tema?
bas sam ocekivao... al ajd videcemo dalje. Al veoma lose zagrevanje za Rat Svjetova, po meni


Bezvezan komentar za početak sage koja se proteže na preko 1000 stranica. Kao da kažeš za neki strip od recimo 200 stranica da si pročitao prvih 15 i zasad ti je sranje.

Pa valjda treba malo strpljenja da se cijela saga razradi. Zato i ne volim ovo čitati rascjepkano epizodicu po epizodicu. Valjda će i Libellus održati obećanje i da ćemo imati cjelokupnu sagu za pola godine.

u poredjenju sa pocetkom Rata sa Orbitalnim Stanicama je sranje. Nema one tenzije. Zakuvavanja. Nagovestaja da nesto "smrdi u zraku". Nego po stoti put istrazivanje mahinacija i malverzacija velikih tvrtki. Malo veca tajanstvenost sa Pretorijancima... nego dza bu. Ne kazem da ce biti lose kasnije i iskreno se nadam.
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



415 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 17/11/2022 : 08:36:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Izašao novi almanah vidim...


Edited by - Odoakar on 17/11/2022 08:37:43
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/11/2022 : 10:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danielp

quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by danielp

Cekao Pretorijance godinama i sad kad su konacno stigli bljak. Opet ko ko zna koji put pola epizode smaranja oko multinacionalnih kompanija. Pa dokle vise ta tema?
bas sam ocekivao... al ajd videcemo dalje. Al veoma lose zagrevanje za Rat Svjetova, po meni


Bezvezan komentar za početak sage koja se proteže na preko 1000 stranica. Kao da kažeš za neki strip od recimo 200 stranica da si pročitao prvih 15 i zasad ti je sranje.

Pa valjda treba malo strpljenja da se cijela saga razradi. Zato i ne volim ovo čitati rascjepkano epizodicu po epizodicu. Valjda će i Libellus održati obećanje i da ćemo imati cjelokupnu sagu za pola godine.

u poredjenju sa pocetkom Rata sa Orbitalnim Stanicama je sranje. Nema one tenzije. Zakuvavanja. Nagovestaja da nesto "smrdi u zraku". Nego po stoti put istrazivanje mahinacija i malverzacija velikih tvrtki. Malo veca tajanstvenost sa Pretorijancima... nego dza bu. Ne kazem da ce biti lose kasnije i iskreno se nadam.



Kužim što misliš ali kako sam pisao, napetost sa orbitalnim postajama gradila se praktički od početka sa povremenim vrućim eskalacijama dok konačno nije zakuhalo preko stotinu epizoda kasnije. I kad je počelo, to je bilo to, znali smo kako su karte podijeljene ( bez onih asova u rukavima) i udri.

Ovdje smo navrat nanos bačeni u rat svjetova, na žalost cijeli dio nakon 200-og broja uzalud je protracen a mogla se lijepo graditi atmosfera i pripremati teren za the događaj, da jebala ih kompanija. Zato nisam strog prema uvodu jer na malom broju stranica mora nas uvesti u kataklizmicki događaj koji se tiče cijelog solarnog sustava.

Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/11/2022 : 10:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

[img]....



Kakav je jupiter? To me baš zanima.

Inače pročitao spojlere, sreća što neću to doživjeti.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/11/2022 : 10:27:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Odoakar

Izašao novi almanah vidim...





Kupio već na intetliberu i pročitao. Mnjeh, budem kasnije ostavio dojmove.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 17/11/2022 : 11:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Kakav je jupiter? To me baš zanima.


Krene zanimljivo i onda se pogubi, a onda zaboravi da na kraju treba nešto i da se razreši.

Vinja zida novu mitologiju za Nathana, i ako zanemarimo enormne količine retroaktivnog kontinuiteta koje za to koristi, menjajući sve živo, od Mister Alfe do pada Uranije, sve to bi čak i moglo biti zanimljivo. Ali je, brate, trapavo i kilavo izvedeno.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/11/2022 : 11:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Kerempir

Kakav je jupiter? To me baš zanima.


Krene zanimljivo i onda se pogubi, a onda zaboravi da na kraju treba nešto i da se razreši.

Vinja zida novu mitologiju za Nathana, i ako zanemarimo enormne količine retroaktivnog kontinuiteta koje za to koristi, menjajući sve živo, od Mister Alfe do pada Uranije, sve to bi čak i moglo biti zanimljivo. Ali je, brate, trapavo i kilavo izvedeno.




Baš šteta, kako si i spomenuo, vigna mi često ostavlja dojam u svojim pričama da lijepo zakuha ali precesto se pogubi do svršetka. A sad je još i glavni showrunner...
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1346 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 17/11/2022 : 11:47:35  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
Procitao Djoletove spojlere :)
Meni se iskreno cita ovo. Ako ce se vratiti Tehnodroidi i sve ostalo, a prebaciti se u svemir, tipa Expanse, to mi lici na dobar zaokret.
Stp bi ovde neki rekli, ovo je samo zahuhtavanje. Mozda posle bude bolje. Ja volim otezanja. Sto se mene tice moze da se otegne do broja 400 i to onda neka kulminacija da bude 9do sad su NN jubilarci bili mnjah nebiitni). Da Nathan konacno krene da stari i da se radnja izmesti u svemir. Da krene na svemirsko putovanje sa Ann i Nathanielom i konacno se spoji sa vigninim Almanasima.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7024 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 17/11/2022 : 12:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danielp

Procitao Djoletove spojlere :)
Meni se iskreno cita ovo. Ako ce se vratiti Tehnodroidi i sve ostalo, a prebaciti se u svemir, tipa Expanse, to mi lici na dobar zaokret.
Stp bi ovde neki rekli, ovo je samo zahuhtavanje. Mozda posle bude bolje. Ja volim otezanja. Sto se mene tice moze da se otegne do broja 400 i to onda neka kulminacija da bude 9do sad su NN jubilarci bili mnjah nebiitni). Da Nathan konacno krene da stari i da se radnja izmesti u svemir. Da krene na svemirsko putovanje sa Ann i Nathanielom i konacno se spoji sa vigninim Almanasima.


Kao što kažeš, moglo bi to biti zanimljivo, ali ima jedna stvar. Ja nikako ne vjerujem Vigni i ne vjerujem da će to ispasti dobro. Svatko može imati dobru ideju šta da uradi s Nathanom i serijalom, ali realizacija je u Vigninom slučaju skroz upitna.

A ovo spajanje sa Vigninim almanasima lako moguće. Ono je bio Nathan iz drugog univerzuma, a svakako ovaj Nathan iza broja 300 nije Nathan koji sad čitamo.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/11/2022 : 13:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
znaci ovo sve sto je djole napisao stane u 98 stranica???

wtf

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/11/2022 : 14:45:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Almanah 2009/2010

Velika tama

Jednom polarnom mjestu sljeduje polugodišnje razdoblje tame, i dok se većina stanovnika iselila u južnije krajeve, za malu manjinu koja je odlučila ostati počinju košmarni događaji a povrh svega zbog misterioznih događaja ostali su izolirani od vanjskog svijeta, među njima i naš Nathan ali pod alter egom.

Naravno da mi je cijelo vrijeme zvonilo na tu premisu kao već viđenu, ali uzbudljiv mi je takav setting pa sam si čak dozvolio napeto iščekivanje što nam je Piani pripremio. Na žalost, rasplet mi je bio banalan i totalno nespretan.

Pobuna robota
U glavnoj ulozi su, naravno roboti . Ne znam što reći, korektna mi je epizoda, Vigna nije previše zapetljavao, vraćaju se neki stari likovi, referenciraju se prijašnje priče sa robotima, imamo i taj misterij na kraju, ali nešto mi fali. Kao da je to tek početak nove sage.

Inače dobar crtež u obje epizode.

Edited by - Kerempir on 17/11/2022 14:46:01
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2061 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 17/11/2022 : 15:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 17/11/2022 : 15:53:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

znaci ovo sve sto je djole napisao stane u 98 stranica???

wtf




O, da. A ima i romantični subplot gde se Nathan i Janine ponovo sretnu, pa se svašta desi, pa se kresnu, pa se svašta desi, pa raskinu.

Sve u jednom broju.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 17/11/2022 : 15:56:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

[quote]A ovo spajanje sa Vigninim almanasima lako moguće. Ono je bio Nathan iz drugog univerzuma, a svakako ovaj Nathan iza broja 300 nije Nathan koji sad čitamo.



Posle Misije Jupiter, postalo je NEMERLJIVO komplikovanije od toga.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 17/11/2022 : 16:04:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
ispostavlja se da je - možda - sve što nathan vidi matrix, jer se budi kao u matrixu i neke mašine/vanzemaljci ga nahvataju. A oko njega, u matrix kapsulama su drugi nathan i izgledno je da svaki živi u nekom svom svetu. Tako da Nathanov multiverzum - možda - nije multiverzum, već gomila klonova u različitim matriksima.

Možda. Priča nema ništa što bi se moglo nazvati raspletom.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1046 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 17/11/2022 : 16:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

quote:
Originally posted by Odoakar

Izašao novi almanah vidim...





Kupio već na intetliberu i pročitao. Mnjeh, budem kasnije ostavio dojmove.



Samo malo, dobio si svoj primjerak na Interliberu?
Meni su rekli da će taj i dva Mister No kolorca
poslati naknadno jer nije izašlo iz štampe.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/11/2022 : 16:17:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by udarnik007

quote:
Originally posted by Kerempir

quote:
Originally posted by Odoakar

Izašao novi almanah vidim...





Kupio već na intetliberu i pročitao. Mnjeh, budem kasnije ostavio dojmove.



Samo malo, dobio si svoj primjerak na Interliberu?
Meni su rekli da će taj i dva Mister No kolorca
poslati naknadno jer nije izašlo iz štampe.



Bio je nakon tebe, koji dan kasnije?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1346 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 17/11/2022 : 16:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Jerry Krause

[quote]A ovo spajanje sa Vigninim almanasima lako moguće. Ono je bio Nathan iz drugog univerzuma, a svakako ovaj Nathan iza broja 300 nije Nathan koji sad čitamo.



Posle Misije Jupiter, postalo je NEMERLJIVO komplikovanije od toga.

jel Jupiter iima veze sa redovnom serijom ili je izmesten u alternativnu diimenziju (kao generacije, godina nulta i onaj treci najlosiji) ?
Go to Top of Page
Page: of 568 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.76 seconds. Snitz Forums 2000