forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 568

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 14/06/2023 : 08:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
240 Hram telepatkinja

Da, to su one telepatkinje koje su preživjele i obnovili hram nakon pokolja od strane Skotosovih tehnodroida, a i dobivamo još neke opće informacije o telepatima.

Bivši predsjednik UN Abraham primjećuje kako Marsovci koriste telepate za svoje poslove na orbitalnim postajama pa se isto uključuju u istragu a sad i Kay zbog isto svojih telepatskih sposobnosti dobiva važnije ulogu.

S druge strane Marsovci, opet zbog tajanstvenih razloga, potiskuju nezavisne rudare i preuzimaju monopol nad svemirskim rudama.

A vratio se i Aran Darko! Sve u svemu počelo je veliko čišćenje i pospremanje Nathanovog svijeta pa nije ni čudo što je cijeli serijal kreativno pao sa završetkom rata (tzv reboot koji je zapravo izazvao rat) jer pitanje je tko će uopće preživjeti!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7071 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 14/06/2023 : 09:08:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Samo šibaj Kerempir dalje s komentarima. Ja ću ipak sačekati da izađu sve epizode za Rat svjetova, pa tek onda čitanje.

Nisam još preuzeo ovih zadnjih 6 knjiga, nikako se organizirati za preuzimanje. :(
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 14/06/2023 : 10:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Evo trudim se da ne ostavljam nikakve spojlere zato sam štur sa komentarima, više ostavljam trailere za nadolazeće epizode 😀

241 Stanovnice tame
Nakon nasilne smrti ...... , telepatkinje shvaćaju da se ne mogu držati po strani u nadolazećem sukobu, tim više što se suparnička frakcija telepata otvoreno stavila na stranu Pretorijanaca. A nasa Kay, za koju smo i prije znali da ima iznimne telepastke sposobnosti, sad već mlada curka, da parafraziram, shvaća da s velikom moći dolazi i velika odgovornost. No koliko su Reysine telepatkinje iskrene saveznice?

S druge strane zemaljske strukture vlasti su eutanazirane što zbog korupcije što zbog sjaja velike obnove pa Solomon Darver dolazi u nemoguću poziciju za njega - slabljenje političke moći.

A tu su i arheološka iskapanje na Marsu. Da li je to naznaka da je postojala neka drevne civilizacija i zašto je vođa pretorijanaca opsjednut marsovskom tajanstvenom prošlošću?

Edited by - Kerempir on 14/06/2023 12:41:26
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 14/06/2023 : 12:47:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
242 Imperium

Konačno dobivamo naznake o prošlosti marsovskih mutanata, pretorijanaca kao i glavnih aktera koji pokreću pakleni plan protiv Zemlje.

A Agencija Alfa postaje sve izoliranija i nemoćnija u naporima da ulažu na neposrednu opasnost.

Ovu epizodu je posao Vigna, ali valjda je bio pod kontrolom i samo je slijedio upute pa nije bilo muljanja. Nemam više što čitati a dođe mi da se upiškim od napetosti 😀
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7071 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 14/06/2023 : 12:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

242 Imperium

Nemam više što čitati a dođe mi da se upiškim od napetosti 😀


Znači odlično je kao što se već i govorilo. Nadam se krajem ljeta da ćemo ovo kompletirati.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 14/06/2023 : 13:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Najbolja stvar je što ratnih zbivanja uopce nema (još). Čak mi palo na pamet da je ovako trebala izgledati ona zlosretna saga o kompaniji.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 16/06/2023 : 09:12:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Baš razmišljam kako smo nakon rata sa orbitalnim postajama imali cijelu organizaciju suca dreddova i u nekom trenu su samo isparili?
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7071 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 16/06/2023 : 12:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Baš razmišljam kako smo nakon rata sa orbitalnim postajama imali cijelu organizaciju suca dreddova i u nekom trenu su samo isparili?


Jesu i to je baš šteta. To je bila Viettijeva ideja, ali kako je on odmaglio na neko vrijeme iz serijala tako su i ovi suci nestali. A ostali autori (čitaj Piani) se nisu unosili u to. Većinom je to tako, svatko gura neku svoju narativnu liniju.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/06/2023 : 08:25:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Jbg kad su došli šuplji ljudi i vjerojatno ih tako potaracali da bi bilo prebrutalno da su nam napravili epizodu o tome 😁 Uostalom ni Agencija Alfa im nije mogla ništa već su se samouništili 🤪

Da, baš je šteta. Iza rata je slijedio onaj odlični meddin troboj sa sarinom otmicom i to je bilo njihovo prvo pojavljivanje ( koliko se sjecam) ali može biti da je vietti napravio osnovne postavke a ostali su slijedili.

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7071 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 17/06/2023 : 12:17:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
U biti u pravu si, Medda je prvi krenuo s tim sucima, Vietti ih je spominjao u svojim epizodama, ali ih nije toliko razradio. Valjda je čekao Rat svjetova da ih uključi.
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2064 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 17/06/2023 : 21:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
#386
Scenarij: Bepi Vigna
Crtež: Max Bertolini, Dante Bastianoni
Naslovnica: Sergio Giardo



https://shop.sergiobonelli.it/nathan-never/2023/06/15/albo/la-vendetta-di-skotos-1023243/

Table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1686843285140.jpg--.jpg?1686843285000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1686843285838.jpg--.jpg?1686843286000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1686843286347.jpg--.jpg?1686843286000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1686843286924.jpg--.jpg?1686843287000

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7071 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/06/2023 : 09:37:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy



Ne pamtim kad sam zadnji put pročitao jednog Nathana odmah čim mi je dospio u šape, vjerojatno tamo negdje 2015-e, dok mi je entuzijazam za serijal još bio na kakvoj-takvoj razini i dok su to poslovne obaveze dopuštale. Danas neke popratne edicije čekaju i po nekoliko godina da dođu na red za čitanje, ako uopće i dođu, no gigant edicija je nešto posebno. Riječ je o najboljoj NN popratnoj ediciji i činjenica da smo na ovaj četrnaesti installment iste čekali točno deset godina ("Na granicama" uma je objavljen 6.3.13.) nekako je doprinjela želji da se "Skriveni izvor" odmah pročita. No je li vrijedilo desetljetnog čekanja? Pa, i ne baš. Ovo je, naime, najgori NN gigant nakon "Dvije neprijateljice".

Ono što odmah upada u oči jest Bonazzi i njegov crtež uz pitanje zašto je opet on morao crtati gigant ediciju? Daleko od toga da je loš crtač, ali njegov minimalistički stil nikako ne odgovara velikom formatu, plus, Bonazzi je u ovome periodu u svojoj najgoroj fazi od početka serijala, a nije se baš ni pretjerano potrudio za gigant format. Odgovor na to pitanje je dao Antonio Serra u predgovoru. Naime, Bonazzi je predložio koncept za priču te je skupa u paru s Viettijem kreditiran za scenarij, pa je nekako i logično da je i nacrta, zar ne? No to nije sve. U ono vrijeme čini se da je u NN staffu manjkalo crtača koji su u stanju isporučiti 224 table unutar godine dana (Na gigante br 9 "Paralelni univerzumi i br. 12 "Ukradena sjećanja" je trebalo čekati dvije godine da izađu u Italiji) te je to ujedno i glavni razlog zašto brzi Bonazzi uz di Clementaa dominira ovu ediciju.

Elem, priča. Koncept o nedostatku resursa vode i potrage za istom može funkcuonirati u jednom SF settingu, budući da je to problem koji vjerojatno čeka i nas u nekoj dalekoj budućnosti, ali ne smatram da su za potrebe radnje Bonazzi i Vietti trebali izmisliti novi grad od dvadeset milijuna stanovnika (zvan New Alamo) na rubu neke pustare o kojemu nikad prije nije bilo spomena u serijalu kad je sam Istočni Grad mogao bez ikakvih problema biti upotrebljen kao mjesto kojemu počinje nedostajati pitke vode. Negativci su poprilično jednodimenzionalni i nezanimljivi, radnja je tečna, ali ne previše napeta, a ima i pregršt sitnih detalja koji nerviraju poput uporabe zastarjele tehnologije koju vidimo u stripu (tipa CD-i koji su bili "obsolete" još 2011. kad je ovaj gigant originalno izašao u italiji).

Ima i nekoliko dobrih međuscena sa solidnim dijalozima, Bonazzi čak na momente uspijeva i iznenaditi pokojom iznadprosječnom tablom, ali to je manje-više to što se pozitivnih stvari tiče. No budući da je ovo standalone epizoda još je i dobro ispala, s obzirom da Viettiju takve priče baš i ne leže. Riječima Anatolyja Dyatlova "not great, not terrible".
6,6,6,8

PS. inače, pitao sam na ovogodišnjem CRŠ-u Luccu Enocha kada će se Vietti vratiti na NN-a. Kaže mi on odlučno "Nikad! Ne puštam ga!".


Napokon sam se i ja dohvatio zadnjih 6 knjiga i krenulo čitanje.

Fino sročeno drogsy. Sve je rečeno. Solidna priča, idealna kao neka stand-alone dvodijelna epizoda za regularnu seriju, ali nipošto za giganta. Ljestvica za gigant je ipak puno više podignuta, a ova priča nema njeni kapacitet.

Sve je ovdje solidno složeno, ali toliko već viđeno. Nekako mi je puno kapa tih jednodimenzionalnih negativaca koji su tako zločesti u svojim nečastivim radnjama, a jadni pozitivci se s tim moraju boriti. Baš fali dubine da bi priča bila iznad prosjeka na kakav nas je navikao Nathan.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7071 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/06/2023 : 12:52:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Nathan Never specijal 21 - 3 koraka u sutrašnjicu

Kada sam počeo čitati, prvo sam se iznenadio da je kolor.

Onda sam se iznenadio da nije jednodijelna priča nego sadrži 3 nepovezane priče.

Sljedeće iznenađenje je bilo da sve te priče više smještene u prvom dijelu nathanove kronologije ( reiser, skotos...), ali sve te priče napravio je izvorni autorski trio tako da se i nije trebalo previše iznenaditi.

Priče manje više ok, ali (pre)kratke.

Vigna i Mari su nam dali priču o cybersvemiru. Generalno su mi epizode koje obrađuju virtualni svemir među najslabijima pa ni tu nisam bio previše oduševljen premda nije to vigna previše zapetljao kako inače zna.

Medda i Bonazzi su napravili priču o životu u ratnoj zoni i nevinim stradalnicima. Nema tu sf-a ali generalno ideja skroz ok, prepoznaje se medda, ali na žalost to su samo odjeci stare slave zbog koje smo ga voljeli, a nije ni bonazzi pomogao.

Serra i Angelis je neiskorišten potencijal, što li se sve tu moglo napraviti! Velika šteta; to je mogao biti cijeli miniserijal


Uopće ne znam koja je svrha ovog specijalca i to još u boji. Maštanje o boljim vremenima starih tvoraca?? Hajde, nije loše ubaciti malo Reisera, pa Skotosa i tehnodroide i stvoriti retro štih. A sve su pričice diskutabilne.

Vigna sa svojom vječnom opsesijom cybersvemirom (čak toliko i nije davio kako zna daviti), Medda sa solidnom ratnom pričom, ali ništa više od toga. A tek Serra, ubaci nam malo Skotosa za priču u priči, pa onda stavi toliki cliffhanger s tehnodroidima da nas više to od njega ni ne čudi.

Serra mi se sve više čini kao stari "fejker" koji tu i tamo baci udicu i zamuti vodu samo kao da nešto radi u serijalu. Živi na staroj slavi i svaka mu čast na onome što je napravio s Nathanom u prvih nekoliko godina u serijalu. Ali ovo je sad čisto iživljavanje, ako već nema motiva za pisanje scenarija neka preda uzde nekom svom učeniku. Ali čini mi se da će tako i biti nakon broja 250.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7071 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/06/2023 : 13:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir


Pobuna u Redsandu
Zatvorenici su preuzeli kontrolu nad svemirskom kaznionicom a Nathan pokušava ugusiti pobunu i osloboditi taoce.
Doslovce jedina mana mi je ideja glavnog bossa da pobije sve taoce a kaznionica postane autonomna cjelina kojom će upravljati zatvorenici. To nema nikakvog smisla iz x razloga ( nije samoodrziva, teško da bi vlasti pustile kaznionicu na miru, ultranasilno društvo je milhama daleko od neke utopije) ali ok, možemo donekle opravdati da u kaznionicama zavrsavaju ljudi odmaknuti od realnosti.


Ugodno iznenađenje! U stvari, slobodno mogu reći, najbolja priča iz maxi edicije dosad. Znamo kakvo već smeće ovdje možemo naći, ali ovo je bilo baš dobro. Priča nije ništa originalno, pobuna u orbitalnom zatvoru, Nathan ide u akciju u stilu "Umri muški". Ali priča cijelo vrijeme drži vodu, ultrazanimljiv je način na koji Nathan mora svladati sve prepreke koje su pune obrata do samog kraja. Rigmontiju palac gore kao i crtačima koji su napravi sasvim solidan posao.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 20/06/2023 : 14:32:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause
Serra mi se sve više čini kao stari "fejker" koji tu i tamo baci udicu i zamuti vodu samo kao da nešto radi u serijalu. Živi na staroj slavi i svaka mu čast na onome što je napravio s Nathanom u prvih nekoliko godina u serijalu. Ali ovo je sad čisto iživljavanje, ako već nema motiva za pisanje scenarija neka preda uzde nekom svom učeniku. Ali čini mi se da će tako i biti nakon broja 250.



S ovim bih se složio. Ista stvar kao i ona epizoda Svijet sutrašnjice u regularcu gdje Nathan piše priče. Zanimljive ideje ali samo nabacane bez ikakve razrade. Iz svega toga su se mogle iznositi dobre ili barem interesantne priče pa čak i čitavi miniserijali ali ta lijenost ili nezainteresiranost u razradi... tako da sve više mislim da serrin miniserijal Generacije uvelike duguje supotpisanim scenaristima, možda i više negoli samom serri.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7071 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/06/2023 : 13:02:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir



Jeti
E to je prava "maxi" epizoda. Žao mi gledati Casinija koji mi je baš pasao u nekim drugim pričama, svidjelo mi se njegovo kadriranje i dinamika scene, ali ovdje se baš utopio u "lošost". Znate ono kada čitate i ne znate tko je scenarist ali već nakon prvih par stranica zvoni vam na uzbunu jer sve smrdi na Pianija, kad gle vraga... Time je sve bilo jasno što ćemo dobiti i to nam je servirano. Radnja tipično zbrkana i neprepricljiva, a uzbuđenje na nivou gledanja boje kako se suši i baš vas briga što se događa.



E ovo je već u stilu maxi edicije. Tipična neambiciozna Pianijeva epizoda za popunjavanje broja. Radnja toliko već viđena, ljudska pohlepa i borba oko skupocjene formule u laboratoriju smještenom u planinskoj zabiti. A da bude baš sve stereotipno Piani je ubacio mitologiju Jetija i njegovo tajanstveno pojavljivanje. Jako originalno.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7071 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 27/06/2023 : 09:32:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Agencija Alfa 23

Knjige sadrži 2 epizode, obje potpisuje Vietti i međusobno su komplementarne ali rezultat je vrlo neujednačen.

Prva epizoda Pariški misteriji se zapravo sastoji od dvije priče, a u objema je glavna akterica nova agentica Betty o kojoj dosad nismo znali ništa pa je prva priča doslovce nasilno ubačena kako bi, eto, imali neku njenu karakterizaciju pa smo dobili neuvjerljiv krimić sa obiteljskom dramom o bolesnoj majci i uvijek odsutnom ocu.

Ubrzo nakon toga Betty i Sigmund putuju Pariz kako bi za agenciju riješili patent o novoj tehnologiji na polju robotike, a s obzirom na već odavno prisutne međusobne simpatije i kad su već u Parizu...

Uglavnom dobili smo red vidljivog grudnjaka u avionu, cmakanja i sličnog proljeva što bude vrlo iritantno. Da se razumijemo, smatram se romantikom, ali razvoj romanse je prikazan vrlo neuvjerljivo a i očekujem ipak neku razinu profesionalnosti od agenata na zadatku, za početak ne pokazujes grudnjak svima u avionu na izvolite.

Ajde tu imamo i robote, ali generalno je sve to meh.



Tipična epizoda iz AA edicije s tim da je Vietti to sve začinio dozom velike tajanstvenosti na kraju. Sastoji se iz dvije povezane priče, a glavna junakinja je ovaj put nova agentica Betty Hayworth. Malo više upoznajemo njeni karakter i njen odnos sa Sigmundom koji će se produbljivati poslije. Najintrigantniji je razgovor samosvjesnih robota sa Sigmundom na kraju. Tu je Vietti otvorio samo vrh sante leda velike tajne o Sigmundu.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15701 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/06/2023 : 06:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Evo nema valjda sedmicu dana da sam procitao NN Specijal 21, Agenciju Alfu 23 i Gigant 14, a nista se ne sjecam. I to valjda nesto govori. Ajd, sjecam se da je Specijal u boji. Trebao bi sad krenuti na Universum 8, ali problem je sto se ne sjecam ni onih 7 prije. Lagano mi to postaje problem s Nathanom u moru drugih stripova. Jos se mislim krenuti s ponovnim iscitavanjem kompletnog NN opusa zaredom, svih edicija, ali kad cu, ne znam. Jednom bi morao, jer se periodicno kroz godine vratim nekad cijelom serijalu. (Zadnje, u Koroni sam to uradio s kompletnim Dylanom i Zagorom)
A za primjer, recimo, upravo citam Odmetnute, Delana i Suduke i to treci put i svega se sa najvecim zadovoljstvom sjecam. Prvi put sam ga procitao 2008, kad je izdan za vrijeme Mafesta, pa drugi put malo poslije, recimo 2010e. To sam siguran. Treci put je sad, 13 godina poslije, i sto zelim reci: dobar strip je dobar strip! Sjecas ga se uvijek s malo ponavljanja. I mozes ga procitati koliko hoces puta s gustom.
Sa Nathanom mi to vec odavno ne ide...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6080 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 28/06/2023 : 08:16:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ni ja baš ne pamtim, trebao bi vj jedno 3-4 puta sve pročitat da bi većinu zapamtio.
Pamtim samo neke epizode koje su me se zbog nečega dojmile.
Ja krećem na ovu novu rundu čim dokusurim Fordove.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7071 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 29/06/2023 : 16:27:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Agencija Alfa 23

Osvajači.

E TO je prava poslastica. Prvo, glavni lik je Link, a ja obožavam taj lik, u mnogočemu mi je bolji i od Nathana. Posebice njegov razvoj svijesti.

Drugo, gdje je Link, tu su i roboti, a generalno mi je taj žanr u SF-u ali i u Nathanu zanimljiv.

Treće, tu imamo ultrakontinuitet, pojam tako dobro poznat nama Nathanovcima, doslovce sve gdje se spominju roboti, bilo u redovnoj seriji, ili Agenciji Alfa ( pa i u Novim jubacima!) ili u Univerzumu Alfa, kao da su povezali sve, čak i one lošije epizode o robotima.

Četvrto, vratio nam se glavni lutkar!

Peto, imamo zastrašujuću vanzemaljsku vrstu i akciju u svemiru.

Na žalost, priča bude povremeno narušena crtežom jer povremeno neki likovi izgledaju bljedunjavo kao da su duhovi ili hologrami. Ili je do tiska?

Ali sve u svemu ova epizoda mi je baš popravila večer.




To je ono što se traži od serijala. Vietti opet u onom svom punom zamahu i to u ediciji koja je svojom kvalitetom spala skroz na margine. Moglo bi se reći nastavak "Čeličnog stijega" (AA 7) koji je kvalitetom gotovo u rangu s njim. Link u punom zamahu u pravoj SF priči kakvu želimo u serijalu. Jedina zamjerka puno teksta i nepotrebnih objašnjenja što je opća boljka u Bonellija. Crtež solidan, ali ništa više od toga.

Vietti opet gura neke nove narativne linije i stvara tajanstvenost. Sve bi to bilo super da ne znamo kako će se nakon "Rata svjetova" povući iz serijala. Baš me zanima da li će netko drugi pokušati nastaviti njegove ideje.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7071 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 02/07/2023 : 13:17:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Ispast će da mi je Željko hakirao profil, ali moram ukazati na ovu stvar.

Univerzum Alfa 8 - izašao prije 2 mjeseca, cijena uz akciju prva dva mjeseca oko 18€.

Univerzum Alfa 9 - izašao prije 10 dana, isti tiraž, isti broj stranica, cijena uz akciju prva dva mjeseca 23 €.

Postajem gunđalo, znam, sad će se i Renky javiti, ali zar nije malo pretjerano dignuti cijenu 5 eura u roku od mjesec i pol dana od dva broja. Hajde euro ili dva, ali ovo je baš prešlo svaku mjeru. Sve ide baš u onom smjeru, istjerat ćemo Nathana do kraja makar tiraž bio 50 komada.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15701 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/07/2023 : 17:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Ispast će da mi je Željko hakirao profil, ali moram ukazati na ovu stvar.

Univerzum Alfa 8 - izašao prije 2 mjeseca, cijena uz akciju prva dva mjeseca oko 18€.

Univerzum Alfa 9 - izašao prije 10 dana, isti tiraž, isti broj stranica, cijena uz akciju prva dva mjeseca 23 €.

Postajem gunđalo, znam, sad će se i Renky javiti, ali zar nije malo pretjerano dignuti cijenu 5 eura u roku od mjesec i pol dana od dva broja. Hajde euro ili dva, ali ovo je baš prešlo svaku mjeru. Sve ide baš u onom smjeru, istjerat ćemo Nathana do kraja makar tiraž bio 50 komada.



Jedino si u pravu, istjerat cemo Nathana do kraju po svqku cijenu!
Drugo su pizdarije.
Piva je bila na koncertu 3 €. Sad je 5. U dva miseca razlike... S gustom cu ne misliti se kupiti bilo koji strip po novim 'vampirskim' cijenama.
Nes ti.
Ka ono; triba nalit gorivo, triba jist...
Triba i srat!
Romane je bas zadovoljstvo kupovat...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 02/07/2023 : 18:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Zato i imaju još 22 komada 9. na lageru a samo 4 komada 8. I Agencija Alfa je isto poskupila zadnja 2 broja. Sad sam baš kad ste to spomenuli pogledao. Nisam ni gledao cijene. Najbolje je niti ne uspoređivat te cijene koje luduju jer bi onda lako došao do zaključka da to više nije normalno i prestao sve kupovati. Nathan mi je najbolji Bonelli (uz naravno Zagora) i njega bi se zadnjeg odrekao. Ne kupujem puno Libellusovih Bonellija (Zagora, Nathan Nevera, Martina Mystera i sad Alan Forda kojeg ću sa 50. knjigom ionako prestati uzimati, te Siročad koji su kratak serijal) pa mogu s time izaći na kraj bez nekih većih problema. Ali da uzimam sve? E to bi bio bankrot .
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7071 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 02/07/2023 : 21:07:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Jerry Krause

Ispast će da mi je Željko hakirao profil, ali moram ukazati na ovu stvar.

Univerzum Alfa 8 - izašao prije 2 mjeseca, cijena uz akciju prva dva mjeseca oko 18€.

Univerzum Alfa 9 - izašao prije 10 dana, isti tiraž, isti broj stranica, cijena uz akciju prva dva mjeseca 23 €.

Postajem gunđalo, znam, sad će se i Renky javiti, ali zar nije malo pretjerano dignuti cijenu 5 eura u roku od mjesec i pol dana od dva broja. Hajde euro ili dva, ali ovo je baš prešlo svaku mjeru. Sve ide baš u onom smjeru, istjerat ćemo Nathana do kraja makar tiraž bio 50 komada.



Jedino si u pravu, istjerat cemo Nathana do kraju po svqku cijenu!
Drugo su pizdarije.
Piva je bila na koncertu 3 €. Sad je 5. U dva miseca razlike... S gustom cu ne misliti se kupiti bilo koji strip po novim 'vampirskim' cijenama.
Nes ti.
Ka ono; triba nalit gorivo, triba jist...
Triba i srat!
Romane je bas zadovoljstvo kupovat...


Jedini koji piše stalno pozdarije si ti.

Zašto onda ova piva iz ture u turu stalno poskupljuje, euro, dva, pet? I tako već duže vrijeme. Pri tom ne mislim na kratko razdoblje u ovoj godini.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15701 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/07/2023 : 23:33:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Jerry Krause

Ispast će da mi je Željko hakirao profil, ali moram ukazati na ovu stvar.

Univerzum Alfa 8 - izašao prije 2 mjeseca, cijena uz akciju prva dva mjeseca oko 18€.

Univerzum Alfa 9 - izašao prije 10 dana, isti tiraž, isti broj stranica, cijena uz akciju prva dva mjeseca 23 €.

Postajem gunđalo, znam, sad će se i Renky javiti, ali zar nije malo pretjerano dignuti cijenu 5 eura u roku od mjesec i pol dana od dva broja. Hajde euro ili dva, ali ovo je baš prešlo svaku mjeru. Sve ide baš u onom smjeru, istjerat ćemo Nathana do kraja makar tiraž bio 50 komada.



Jedino si u pravu, istjerat cemo Nathana do kraju po svqku cijenu!
Drugo su pizdarije.
Piva je bila na koncertu 3 €. Sad je 5. U dva miseca razlike... S gustom cu ne misliti se kupiti bilo koji strip po novim 'vampirskim' cijenama.
Nes ti.
Ka ono; triba nalit gorivo, triba jist...
Triba i srat!
Romane je bas zadovoljstvo kupovat...


Jedini koji piše stalno pozdarije si ti.

Zašto onda ova piva iz ture u turu stalno poskupljuje, euro, dva, pet? I tako već duže vrijeme. Pri tom ne mislim na kratko razdoblje u ovoj godini.



Napisa si i ti pizdarija i kurcu u svom scenaristickom cedu, a kamoli po forumu sto je ok. Pa sta,?

Nega, men' piva nikad ne poskupluje! Isto, romani! To se daje lovica s gustom, kako za teletinu ispod peke!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 568 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.77 seconds. Snitz Forums 2000