forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 571

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/09/2023 : 13:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Da, Yera je baš imala jbnu karizmu i šteta što je "potrošena" tako brzo.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 08/09/2023 : 23:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Dođem u zg i u striparnici još uvijek nemaju novi broj

Još tjedan patnje i već me nervira taj neos
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7220 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 09/09/2023 : 15:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Nathan Never LIB 242:IMPERIUM
Nego dvije stvari sam zaboravio spomenuti kod prijašnje epizode:prva je da nisam znao da su osobe x i y ljubavnici, a druga je mala zgrada Vijeća sigurnosti. Pa to kao da je središte općine a ne Vijeća.
A sad ova epizoda.
Uglavnom, kod Pretorijanaca je najbitniji taj odnos između određenih osoba, a ovdje vidimo mladost tog odnosa, odnosno njegovu dužinu koja traje sve do aktualnih događaja. Odnos se fino razrađuje kroz strip, ubacuje se pravovremeno i radnja na tu temu traje točno koliko treba.
S druge strane imamo još jedan tragičan događaj (joj kako čekam da svi ovo pročitamo pa da možemo svi sve komentirati!:)) i budućnost zemlje se još malo pomaknula ka ponoru. Ali iznenada se pojavljuje pomalo neočekivani saveznik...
Crtež? Bonazzi i dalje bolji nego inače ali nije to ni blizu nekoj vrhunskoj kvaliteti. Nadam se da najbolje crtače čuvaju za glavne epizode:))
Scenarij:9/10
Crtež:7/10
Naslovnica:9/10


Strašna epizoda. Puno toga je sad jasnije, cjelokupna slika se gotovo u potpunosti stvara. Svaka narativna linija je uzbudljiva, i istraga agencije usmjerena prema predsjedniku, i Nathanova istraga prema Kaneovoj ženi, a šta tek reći za Marsovu prošlost prije teraformiranja. Cijelu epizodu sam doslovno polako čitao svaki oblačić da nešto ne propustim, toliko je bila uzbudljiva.

A sad malo rasprave o ovoj epizodu. Vidim da ste na str. 541 ovog topica kvalitetno raspravljali i slažem se s tvrdnjama.
Bilo je baš uzbudljivo otkriti pravu prirodu Pretorijanaca i način na koji su nastali s obzirom da u cijelom serijalu dosad gotovo ništa nismo bili otkrili. Ali stoji da je nategnuta ova teza kako su Pretorijance postavili na vlast. Mada ima sve ovo neku svoju logiku. Mislim da bi bilo pametno pročitati jednu jako ranu epizodu u serijalu gdje se prvi put otkrivaju čari Marsa - NN SR 68 "Crveni planet". Jako zanimljiva epizoda gdje se susrećemo tek s prvim kolonizatorima. Tu se može vidjeti sva negostoljubivost Crvenog planeta. Možda je zato onaj znanstvenik imao velike ovlasti da sam napravi plan za razvoj Marsa. Jer je tada doći do Marsa bilo jako nepraktično i nepristupačno. Morali su naprednim mutantima dati velike ovlasti radi bržeg razvoja. A sad, druga je priča što su dvojica od njih imali druge planove u svojoj glavi.

I usput mladjo, da, malo čudno izgleda odakle sad Nathana s Dianom, ali trebalo je prvo pročitati ovaj novi specijalac No22 da bi mogao skužiti njihovu vezu.
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 09/09/2023 : 17:22:25  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
u epizodama o gordonu pretorijanci su već velika nepoznanica i to se usput provlači i u nekim ranijim epizodama. istovremeno strukture zemlje su jako aktivne i zainteresirane za procese na marsu.
kako su se po tebi pretorijanci iz potpune podređenosti, možemo reći laboratorijskih uvjeta u kojima su stvoreni i namijenjene im uloge poslušnih upravljača u interesu kolonizatora osamostalili, postali nevidljivi, ojačali do prave svemirske sile, pored političkih,vojnih i korporativnih struktura zemlje koje u isto vrijeme teraformiraju, drže baze, provode genetski inženjering i sve ostalo(nemoj kvotati, na sivom je vidljivo).
sjećam se da se u kontekstu orbitalnih ratova spominje mars, ali sam zaboravio da li se navode pretorijanci ili samo mars kao takav. tamo je mister alfa imao ključnu ulogu u odnosu na orbitalne postaje, ne znam da li ga se ikada dovodilo u vezu s pretorijancima ili marsom općenito.

Till I Collapse
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7220 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 09/09/2023 : 18:06:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Mister Alfa je puštao svugdje pipke, pa i na Mars gdje je slao tehnologiju za teraformiranje.
U Orbitalnom ratu Mars se stvarno malo spominjao, ali ima jedan dio kad se Broj jedan našao s izaslanicom Ade Morgan, predsjednice Melpomene i jasno rekao da će stati na njihovu stranu u ovom ratu.

A sad kako su Pretorijanci tako ojačali? Možda nam kraj Rata svjetova to nagovijesti. Ne znam, recimo da su ljudi u svojoj pohlepi da pokore ovaj planet podcijenili inteligenciju Pretorijanaca koji su, kad su skužili sve upravljačke mehanizme, jednostavno uzeli ponuđeno i na pametan način ojačali mudro i neprimjetno svoju vlast.
U what if priči u gigantu 10 koji se ne dešava u ovome Nathanovom univerzumu, dogodio se pokret otpora s ostarjelim Nathanom na čelu protiv diktature Pretorijanaca. Ali tamo se odavno Mars teraformirao dok ovdje još ne znamo koliko je Mars teraformiran i kako se stanovništvo u tome snalazi (barem do epizode do koje sam ja trenutno). Puno je tu još pitanja i živo me zanima kako će se sve razvijati.
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 09/09/2023 : 18:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
u broju 12 UA počinju kronike s marsa, vidim po opisima na SBE to je razdoblje povratka pretorijanaca na vlast nakon rata svjetova i novog velikog terora. 3 su epizode, vigna je autor, a počelo je 2013., nešto više od godine dana nakon izlaska redovnog broja 249.
pitanje je da li je vigna pisao samostalno, ne znam koliko prije objave oni završavaju epizode, posebno po pitanju scenarija,a vjerujem da i crtež mora biti završen dosta ranije s obzirom na ritam uhodane produkcije.
uglavnom, u sljedećoj epizodi počinje rat, a onoj iza viettijeve majstorije.

Till I Collapse
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7220 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 09/09/2023 : 19:06:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Da, kronike s Marsa, to sam zaboravio. Mada nisam baš optimističan s tim pričama ako ih je Vigna sam radio. Ovo sad u ovom ratu jasno je da je pravio scenarij pod Viettijevom ingerencijom.

Jebemu, sad više nisam siguran da će Libellus izdati zadnju knjigu u roku od tjedan dana. Sve se bojim da ću i ja goriti na laganoj vatri, jer se ovo više ne može ispuštati iz ruku. :)
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 09/09/2023 : 19:10:09  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Dođem u zg i u striparnici još uvijek nemaju novi broj

Još tjedan patnje i već me nervira taj neos



ako misliš na knjigu 84 kako da bude u striparnici prije objave :).
do druge subote je libellus akcija, sigurno će biti puno narudžbi tako da će vjerojatno trebati još strpljenja.

Till I Collapse
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 09/09/2023 : 19:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Da, kronike s Marsa, to sam zaboravio. Mada nisam baš optimističan s tim pričama ako ih je Vigna sam radio. Ovo sad u ovom ratu jasno je da je pravio scenarij pod Viettijevom ingerencijom.

Jebemu, sad više nisam siguran da će Libellus izdati zadnju knjigu u roku od tjedan dana. Sve se bojim da ću i ja goriti na laganoj vatri, jer se ovo više ne može ispuštati iz ruku. :)



može još za sada, do viettijevih epizoda :).
da sam nakon čitanja knjige 82 imao pri ruci knjigu 83 sigurno bi sve slistio na eks.

Till I Collapse
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 10/09/2023 : 00:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Na 204. strani, epizoda Imperijum, doktor Crowley doslovno kaže:"Važna je samo budućnost Marsa! Stotinu odabranih predstavljat će oligarhiju kojoj će biti suđeno vladati narednih stoljeća, vodstvo koje je nasušno potrebno ovo mjestu na rubu svemira!" E sad, tu imam nekoliko pitanja:Tko je ovlastio doktora Crowleya da stvori tu kastu? I opet ponavljam - kako to da su ljudi to sve mirno prihvatili? Međutim, na pitanje njegovog pomoćnika:"A što će biti s ostalima?" on odgovara: Oni će predstavljati udarnu silu radne snage potrebne za razvoj ekonomije te će činiti vojsku koja će morati braniti planet (!) Dakle, ovdje vidimo da doktor Crowley stvara od mutanata osobe koje će držati sve bitne uzde u svojim rukama:političke, ekonomske i vojne! Dakle, ljudi su potpuno isključeni iz najbitnijih sfera društva, a mutanti upravljaju politikom (Pretorijanci), ekonomijom i vojskom! Fakat zanimljivo. Međutim, tu je još nekoliko stvari nejasno:prvo, vidimo da su ljudi i dalje u određenoj mjeri uključeni u vojsku i drugo, vidimo da su
ljudi predvodili cijeli taj proces preuzimanja praktički svih oblika vlasti od strane mutanata. E sad, da li je doktor Crowley jednostavno ludi znanstvenik ala Hellingen koji je uspio svoj strašni san sprovesti u djelo? Sumnjam, ta operacija iziskuje previše uključenih ljudi i sredstava da bi to bio one man show čime možemo zaključiti da je dotadašnje ljudsko političko vodstvo Marsa (a koje ne vidimo ni u jednom trenutku!) dalo nevjerojatne ovlasti doktoru Crowleyu da stvori Pretorijance @ co. i da im preda vlast. A također, nigdje ne vidimo ni ponašanje običnog stanovništva. Kako su oni sve to podnijeli? Koliko na Marsu živi ljudi? Milioni? I svi oni su šutke prihvatili ovaj plan?
Hmmm...Ta pitanja zasad ostaju bez odgovora.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7220 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 10/09/2023 : 18:26:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Nathan Never LIB 243:NOĆNI NAPAD
Upravo sam završio čitanje epizode i oduševljen sam! Rat je krenuo!
Puno toga se izdešavalo u ovoj epizodi, a naročito su interesantne zadnje stranice stripa (i to ne samo zbog početka rata) ali da ne spoilam - odlično! Tko bi rekao da je Vigna u stanju napraviti ovako nešto:))
Također mi je i crtež odličan. Bonazzi je ovdje opet "nadmašio sam sebe" i ovo mu je zasad najbolji rad koji sam vidio od njega.
Mislio sam sada ići spavati ali ne mogu izdržati - pročitati ću još jednu epizodu:))
Scenarij:9/10
Crtež:8/10


Uuuu tko će sad odoliti ovom iskušenju. Moram ići na neki kviz, ali sad bi najradije to otkazao.

Kao što sam i očekivao priča se rasplamsala, opet brdo novih obrata, još jedna karika u sagi eliminirana. Lako što je rat krenuo, bilo je za očekivati, ali ono prije toga me baš diglo s nogu.

Moram sad tu istaći jednu stvar. Znači, Nathan daje otkaz nakon šokantnih saznanja što je svakom čitatelju za izuti se iz cipela. Ali me malo to iznenađuje od Nathana. Pa zar je još i dalje toliki naivac kao što mu je Darver rekao. Svi mi volimo tu njegovu crtu moralnog pravednika svijeta. Ali čovječe Božji, već te je Sigmund zajebao u Sagi Alga s Reiserom sa svojim tajnama. Pa zar ti nije ostalo malo mudrosti u glavi da mu ne vjeruješ previše!

U svakom slučaju noćas se ne spava. :)
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 10/09/2023 : 20:48:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Xexexexe a najbolje tek dolazi:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 11/09/2023 : 14:16:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Trebalo bi pričekati zadnji broj pa da vidimo hoće li se pojasniti misterij oko pretorijanaca kao i oko onog artefakta kojeg iskopavaju.

Petorijanaca se najviše sjećam u gigantu u onoj epizodi sa pobunom na Marsu, gordonovom trobroju i u sporednoj ulozi u ratu sa orbitalnim postajama. Ima još negdje gdje se pojavljuju?


Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/09/2023 : 18:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Baš sam čitao tvoj post kad sam išao sa posla i sjetio sam se da se Mars spominje u ranijim epizodama. Također mi je ostalo u sjećanju da ta epizoda ima veze sa povezivanjem Stonogaša sa Teritorija sa sličnom, ako ne skoro istom vrstom na Marsu. Sad sam pogledao i riječ je o epizodama 67/68:Zagonetka spilje i Crveni planet. Pročitao sam sažetak prve i na brzinu malo preletio drugu: čini se da još nema ni traga Pretorijancima, a glavni održavatelji reda i mira su komesari - koji su istovremeno i policija i sud. Nemam sad vremena proučavati ali trebalo bi definitivno baciti pogled i na te epizode.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7220 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 11/09/2023 : 19:39:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Tu epizodu sam i ja preporučio koji post iznad, ali više radi nekog potpunijeg doživljaja Marsa. Tu se Pretorijanci ne spominju, više da se stekne dojam kako je to bilo u ranim počecima kolonizacije Marsa.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 11/09/2023 : 20:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Baš sam čitao tvoj post kad sam išao sa posla i sjetio sam se da se Mars spominje u ranijim epizodama. Također mi je ostalo u sjećanju da ta epizoda ima veze sa povezivanjem Stonogaša sa Teritorija sa sličnom, ako ne skoro istom vrstom na Marsu. Sad sam pogledao i riječ je o epizodama 67/68:Zagonetka spilje i Crveni planet. Pročitao sam sažetak prve i na brzinu malo preletio drugu: čini se da još nema ni traga Pretorijancima, a glavni održavatelji reda i mira su komesari - koji su istovremeno i policija i sud. Nemam sad vremena proučavati ali trebalo bi definitivno baciti pogled i na te epizode.



Zbog twista koji me frapirao, sjetio se upravo ovog dvobroja. Objasnim kada dođete do njega.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7220 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 11/09/2023 : 22:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Nathan Never LIB 244:UNIŠTENJE
Kakav strip!
Odlično!
Imati ćemo prilika za komentiranje kada svi ovo pročitamo ali ovo je prva liga!
A Nathanov bijes u jednoj situaciji...Izvrsna karakterizacija.
Scenarij:10/10
Crtež:10/10
Naslovnica:10/10


Šta još reći? A najbolje od svega što se Nathan vrlo malo pojavljuje u ovoj epizodi. Vietti je otvorio frontu na sve strane, ne znaš koja je narativna linija napetija. Idemo dalje...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/09/2023 : 23:52:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by mladjo

Nathan Never LIB 244:UNIŠTENJE
Kakav strip!
Odlično!
Imati ćemo prilika za komentiranje kada svi ovo pročitamo ali ovo je prva liga!
A Nathanov bijes u jednoj situaciji...Izvrsna karakterizacija.
Scenarij:10/10
Crtež:10/10
Naslovnica:10/10


Šta još reći? A najbolje od svega što se Nathan vrlo malo pojavljuje u ovoj epizodi. Vietti je otvorio frontu na sve strane, ne znaš koja je narativna linija napetija. Idemo dalje...



Ma ovo je remek-djelo.
Biti će vremena za proučavanje Rata svijetova, njegovo seciranje, ponovno čitanje, uspoređivanje mišljenja, recenziranje, pisanje komentara na recke...Ali zasad uživaj u tome trenutku. Trenutku kad si prvi put pročitao ove epizode:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15750 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/09/2023 : 12:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Dok cekam zavrsnu LL knjigu Rata svijetova, procitao sam 'specijalac' No.22 Zarazeni.

Ponadao sam se dobroj 'zombijadi' kad sam vidio naslovnicu, ali dobio sam gorko razocarenje.

Epizoda se naslanja na likove i radnju jedne druge ne toliko bitne epizode regularnog serijala, a ovdje je ponavljanje tog motiva i likova nabacano zbrda-zdola. Ovaj specijal je ociti dokaz kako jedan kompleksni i razgranati serijal, koji mora pod svaku cijenu doci ma kioske, moze zastraniti u losu pricu. Jer razlozi tome koji i ne mogu dati drugaciji rezultat proizvoda, su recikliranje i podgrijavanje vec videnog, a ideja se nema i ne moze se izmisliti nova topla voda. Dosadna, lose vodena prica, puna patetike, tipa; moramo spasiti svijet/dodavola, tko zna hocemo li sutra biti tu... i dok bi se tu patetiku i moglo prihvatiti, (ima je koliko hoces u stripovima), okus ove 'neslane', 'nezacinjene' epizode s mnostvom nelogicnosti me moze se prihvatiti.

U stvari ne sjecam se, kad sam procitao ovako los strip.

A crtez...
Katastrofa.
I ovo je dokaz kako nesto mora izlaziti na silu, pa se onda ovako nemusto crta. Inace Nathan pati kao veliki serijal koji trazi velike crtace za komplicirane stvari buducnosti,(jer ih naprosto nema dovoljno vjestih), no ovo je dno dna.
Bas lose, do bola.

Jedan od najlosije nacrtanih stripova kojeg sam do sad u SBE procitao. (A nije da nema kandidata)

Trebali bi malo zaista vise pripaziti tko im ide raditi SF.

I nije bilo zombija, to jest nesto lose nacrtanih, malo i nista a bezveze, a bas sam se ponadao na racun naslovnice.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15750 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/09/2023 : 12:41:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
A onda, nikako se sjetiti gdje sam stavio Gigant 14, pa kad sam ga hvala Bogu nasao, nisam se uopce mogao sjetiti epizode...

Hajde da ga ponovim kazem si, i brzo mi je sve ponovo nadoslo.

Velika ideja o problemu vode za malu tanusnu pricu. Malo detekcije, malo gramzljivosti, malo vec videnih situacija: tko jaci taj tlaci, (citaj tko ima vise novaca, jer svijet se danas ne osvaja ognjem i macem vec kapitalom) i to je to. Neka sredina, rekao bi. Ni sjena Gigantima u doslovnom znacenju i vrijednosti te rijeci.


Bar je korektno nacrtan. Bonazziju je ovo vec treci nacrtan Gigante, a ovdje su mu pustili i scenaristicku, to jest idejnu sirinu.

Uglavnom, kako sam gore kazao tesko je naci vjeste crtace tehnike i detalja SF prica iz buducnosti i to se sve vise da primjetiti na Nathan Never serijalu uopce, pa je svaka, iole korektnost u crtezu i stilu dobrodosla.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30576 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 12/09/2023 : 12:53:01  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam tek na knjizi 22, zasad super serijal! Planiram svakako pročitati sve dostupno!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 12/09/2023 : 16:10:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Samo naprijed :)
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7220 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 12/09/2023 : 22:48:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Nathan Never LIB 245:NAJDUŽI DAN
Još jedna odlična epizoda!
Nevjerojatno je koliko se toga desilo u samo jednom danu. Stvarno je to "Najduži dan."
Vraćaju se i neki stari likovi, sada je jasna i uloga nekih neprijatelja...
Ma savršeno.
Scenarij:10/10
Crtež:10/10
Naslovnica:10/10

P.S. Naslovnica na prvoj unutrašnjoj strani koja se prvi put pojavljuje u epizodi Uništenje:9/10 ali da ne kvarim ukupni dojam dajem ocjenu 10/10.

P.P.S. Naslovnica je za 8 ali da ne kvarim ukupnu ocjenu, pišem i njoj desetku.


Jebote, šta je ovo! Najbolja epizoda dosad! Fantastičan scenarij, ne znaš koje bi scene stavio na prvo mjesto, napetost na vrhuncu. Stvarno ne znam kako ovo Zemljani mogu dobiti. Kao da gledam nogometnu utakmicu gdje gosti uz odličnu igru na poluvremenu vode 1:4.

A sad malo spoilera...

Nyda Maverick. Kako mi je žao njenog lika. Sjeća li je se tko? Bila je u nekoliko epizoda, postala je i prokonzulica. Vjerojatno je se najviše neki sjećaju po onoj epizodi "More pustoši" na Mjesecu kad se prvi put Branko pojavio.
Sub City. Baš iznenađenje, na njih sam potpuno smetnuo. Mada ne znam kakav bi oni mogli biti adut u rukavu uz ovakav superioran Mars.
Link. Šta mu je ovo Sigmund nadogradio? Nije mu ni Superman ravan.
Melpomena. E to je adut u rukavu.


Guštam ko prasac u blatu.
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 13/09/2023 : 00:17:27  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
sjećam se nyde u jednoj od epioda kada je nathan morao surađivati s prokonzulima u nekoj istrazi, jako su se oduševili shvativši da su to oni, a susret je bio toliko srdačan da su dvojca prokonzula koji su gledali sa strane samo začuđeno buljili, što je sad ovo :)
e da, more pustoši, pokušaj otmice one letjelice na početku...

Till I Collapse

Edited by - darkwoodaxe on 13/09/2023 00:24:54
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15750 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/09/2023 : 06:51:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Tri price u Agenciji Alfa broj 24, donose nam dosta razlicite varijacije kvalitete.

Prva Pokolj nevinih je pravi 'visak' autorskih ideja, koje se trpaju u ovu ediciju, ali ajd moze proci zbog lika konkurentske Alfine agencije koji May odrzi jedno 'moralno' predavanje o odnosima u takvoj vrsti posla i takvom svijetu.

Druga Babilonsko cudoviste koja ima reference iz proslosti serijala zavrsi taman kad citatelja zaintrigira. Kratka i naprasna. Sve sto si saznao, ustvari nista nisi saznao dok si ovo citao a zanimljivo je jer se tice bitnih stvari koje su se izdogadale u serijalu.

Treca, Specijalna agentica Janine, ce biti simpaticna kome je i Janine simpaticna. I donosi jednu epizodicu atipicnu za njezin uobicajen zivot, jer je stavlja u sasvim drugaciju ulogu.

Nakon Zarazenih, specijala 22, ovo je mila majka, inace prosjek koji se brzo zaboravlja, osim druge kratke price sa kojom te 'napale' pa 'nogiraju'. Samo meni se osobno sve manje i manje svidaju crtezi na svim Nathanovim edicijama, mada su sva tri stila ovdje korektna, solidna, meni ne daju prevec zadovoljstva.

Kad li ce vise redovna knjiga 84... da zapocnem tu famoznu sagu i da me izljeci od prosjecnosti serijala u koji neminovno ide sa brdom popratnih edicija... izludjeh od ove vase zute stampe, koju moram izbjegavati da slucajno sto ne saznam prije vremena.

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 13/09/2023 06:56:37
Go to Top of Page
Page: of 571 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 3 seconds. Snitz Forums 2000