forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 571

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7198 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 15/09/2023 : 21:30:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
NN SR 248: ZAVRŠNI OKRŠAJ


Auuu ljudi, šta sad... Srce će me strefiti...

Kako sad ostati hladan i čekati zadnju epizodu. Već sad grizem nokte. Kako god ova saga završila, već sad slobodno mogu reći da je ovo najbolja saga u cijelom serijalu. Usudio bih se reći kontra onim onim Nathanovim nostalgičarima da se niti Serrina saga o Bratstvu sjene ne može s ovim mjeriti.

Svaka čast Viettiju...

Da bacimo neku okladu. Ajmo, tko je u stvari Sigmund:

- čisti robot
- sofisticiranija verzija Linka
- čovjek s roboumecima
- robot u koga je ugrađen Sigmundov um
- Marsovsko djelo

Samo treba uzeti u obzir da je Sigmund u serijalu sigurno bio čovjek do neke epizode. U epizodi NN SR 87/88 Gospodari Marsa saznajemo o Sigmundovoj prošlosti i znamo da ima sestru Olgu. Kad se sve ovo promijenilo ostaje da sad izgorimo dok ne saznamo.
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 15/09/2023 : 22:01:59  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
ova epizoda je grandiozna i uz uništenje/najduži dan vjerujem da će mi biti najbolja i nakon čitanje zadnje jer je prijelomna. ovaj zadnji napad tronožca bit će nekako spriječen, nema više jednouma u funkciji, nema glavnog carskog broda, darka, mutantske vojske. to što će pobunjenici s marsa dokrajčiti cara i formirati nekakvu demokratsku vlast manje mi je bitno, rekli smo pretorijanci će se vratiti.
što se tiče sigmunda mislim da je čovjek s umecima, kerempir je žutim slovima neki dan tipovao na robota s ljudskim mozgom. sljedeće 4 epizode su po opisima razotkrivanje sigmunda, samo to nisu narativno povezane epizode. opise sa sbe sam s engleskog na hrvatski preslikao na stranici 536, s time da mi sada nakon čitanja sage drugačije zvuči.
što bi moglo značiti u epizodi omega da nathan i legs moraju rekonstruirati sigmundov život, ujedno i svoj, a na kraju tunela ih čeka kraj svega...
zato ja povezujući ovaj twist s naslovnicom i opisom omege manipuliram da je epizoda 253 bitna, a u kojoj mjeri vidjet ćemo.
još mogu reći da površno čitanje najava za daljnje epizode se ne čini ništa posebno, to je stvarno novi početak i više neće biti ovih isčekivanja.

Till I Collapse

Edited by - darkwoodaxe on 15/09/2023 22:03:31
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7198 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 15/09/2023 : 22:30:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Sljedece 4 epizode od 250-253 bit će vrlo zanimljive. Talijani su ih ocijenili visokim ocjenama. S tim da je zadnja No 253 Omega najkontroverznija. Ocjene su im od desetki do jedinica. Nekima će se svidjeti taj rasplet oko Sigmunda, ali dosta njih će ga popljuvati samo tako. Baš me zanima kako će se nama svidjeti. Nadam se toj knjizi br. 85 u ovoj godini.
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 15/09/2023 : 23:17:44  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
s jedne strane ovo isčekivanje nije loše, puno je to informacija za progutati 11 epizoda odjednom.
samo da ljeto i akcija nisu prolongirali objavu zadnje epizode, prethodni razmaci mi nisu teško pali jer prve epizode idu sporo, a posljednje dvije knjige su izašle u finom ritmu.
tko zna što su smislili sa sigmundom, meni je cijela ideja odbojna, ne vidim zašto su u njega na taj način morali dirati. dovoljno je bilo što je genijalni čovjek, skromnog fizičkog izgleda, lako sklopljivih kompromisa s vlastitom savješću, šarmantan kad nije mrzovoljan i svakako duhovit te u biti dobronamjeran. ponekad čiste ruke ostanu prazne(ništa nisam radio pa se nisam ni uprljao), ili što bi rakao tex moraš razbiti jaja ako hoćeš napraviti kajganu :).
neka idu vrit s tom robotizacijom kakva god bila

Till I Collapse

Edited by - darkwoodaxe on 15/09/2023 23:24:06
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 16/09/2023 : 08:06:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ivane, probaj malo sporije čitati, barem nekoliko puta, pa možda i shvatiš. "Brale".

Darkwoodaxe, slažem se. Ovakav šok moment zaslužuje, "stani, probaj probaviti ovo što se sad desilo? Kako to prije nismo vidjeli?"

Tako je originalno i bilo zamišljeno kada je izlazilo broj mjesečno. Baš lijepo zaokruži epizodu i digne vrhunac na neslućene razmjere koji se realno izgubi ako se sve odjednom pročita. A time se poništi i fanfiction :)

Jerry, da baš te marsovske epizode sam i ja spominjao da se nadam kako neće biti zaboravljene ili vankanonske. Moje nagađanje je cyberprostor. Da imam vremena baš bih kopao da vidim kada su počele te promjene :)

Inače znam da je sve uzbudljivo, ali zar nikog drugo nisu nacimala arheološka iskopavanja?
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15726 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/09/2023 : 10:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Ivane, probaj malo sporije čitati, barem nekoliko puta, pa možda i shvatiš. "Brale".





Evo sacu brale! Cek...

Jesan brale.

Osim viska drskosti brale, di si dobro potkovan, vidin da nemos ti toliko sporo napisat, brale, da bi neko shvatija zasto si ti takav. To u konacnici brale moj nije ni bitno, jer puno zujis a malo meda dajes, brale.

Pa u stvari to brale, nije ni bitno. Nevazno je brale.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 16/09/2023 : 17:50:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Počašćen sam što ti je bilo bitno naglasiti nebitnost

S obzirom da drskost iščitavaš tamo gdje je manjak moje zasljepljenošću tvojom veličinom, očito ti ni 10 čitanja uz nečiju pomoć sa razumijevanjem ne bi pomoglo shvatiti smisao izrečenog, pa samim time stavljam točku na ovo a ti kako hoćeš.

Sad imamo dobar nathanov period pa da citiram tbf, ništa mi neće ovi dan pokvariti. Puse, mrgudu moj.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15726 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/09/2023 : 17:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Počašćen sam što ti je bilo bitno naglasiti nebitnost

S obzirom da drskost iščitavaš tamo gdje je manjak moje zasljepljenošću tvojom veličinom, očito ti ni 10 čitanja uz nečiju pomoć sa razumijevanjem ne bi pomoglo shvatiti smisao izrečenog, pa samim time stavljam točku na ovo a ti kako hoćeš.

Sad imamo dobar nathanov period pa da citiram tbf, ništa mi neće ovi dan pokvariti. Puse, mrgudu moj.




A sta bi mi zube tija izvadit?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7198 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 17/09/2023 : 21:34:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Ova saga me je motivirala da počnem napokon pisati recenziju za G10 s obzirom na brojne poveznice između ovog rata i tog giganta. Da potrošim vrijeme prije ove knjige br. 84.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 18/09/2023 : 07:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Kad bih u jednoj rečenici opisao taj gigant spomenuo bih Bonazzijev crtež uvećan da sterilnost dođe do izražaja i Vignin tipičan akcijsko špijunski scenarij po sistemu babuški ili luka punog slojeva :), ali kako tada nisam imao pojma o pretorijancina a i mars je bio općenito loše zastupljen, dalo se pročitati.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 18/09/2023 : 09:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nathan Never LIBELLUS 246:BRANITELJI
Ova epizoda u prvoj polovici dođe kao predah u ratu što je čist' ok. Spomenuo bih prvo crtež koji, osim što je odličan, također paše cjelokupnoj atmosferi. Naime, stripom prevladava crnilo i ono baš dobro odražava ratnu atmosferu i crne misli glavnih protagonista.

Zanimljivo je da ovdje prvi put vidimo da u marsovskoj vojsci ima i ljudi na visokim položajima. Koliko će njihova peta kolona uspjeti u namjeri da smjeni marsovsko vodstvo i okonča rat, vidjet ćemo. Također mi se, kao i Jerryju, ne sviđa slučajno otkriće Jednouma. Mogli su ga npr. otkriti pomoću onih senzora što ih postavljaju po gradu.Tako mi se isto nije svidjelo što je bivši predsjednik Abraham slučajno sreo mambu Yeru. Inače i dalje ne mogu prežaliti to kaj su nju tako brzo maknuli:))

Ali idemo dalje, avantura se nastavlja!
Scenarij:8/10
Crtež:9/10
Naslovnica:8/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 18/09/2023 : 09:20:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Inače ko da su godine prošle kada sam bio toliko uzbuđen oko Nathana Nevera:)

P.s. a di nam je risbo??





Nego fakat, di je risbo?:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15726 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/09/2023 : 09:58:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
U 'Maksimir' se vratio.
Mozda ce skoro i ovdje.
Borise jaaaaavi se!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 18/09/2023 : 11:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nathan Never LIBELLUS 247:JEDNOUM
O sunce ti jbm!
Koji akcijski thriller!

Ali...ali...ali...Nije valjda sve bilo uzalud?!

I sada...da vidimo još zadnju objavljenu epizodu i toliko spominjani twist.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 18/09/2023 : 11:20:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ocjene:
Scenarij:9/10
Crtež:9/10
Naslovnica:8/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7198 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 18/09/2023 : 23:03:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Kad bih u jednoj rečenici opisao taj gigant spomenuo bih Bonazzijev crtež uvećan da sterilnost dođe do izražaja i Vignin tipičan akcijsko špijunski scenarij po sistemu babuški ili luka punog slojeva :), ali kako tada nisam imao pojma o pretorijancina a i mars je bio općenito loše zastupljen, dalo se pročitati.


Ne podcjenjuj ovaj gigant. Meni je sasvim dobar, možda pati od nekih naivnih rješenja, ali neobičnost univerzuma, povratak nekih starih likova te radnja na Marsu daju mu neki poseban štih. Nije neki vrh gigant edicije, ali je sasvim solidna zlatna sredina.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/09/2023 : 05:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nathan Never LIBELLLUS 248: ZAVRŠNI OKRŠAJ
Jerry ima pravo.
Ovo je sam vrh Bonellija.
Kakva priča!
Ako ćemo sada tražiti dlaku u jajetu, mogla je akcija marsovske oporbe biti malo više prikazana. Ovako je sve napravljeno previše zbrzano. Također mi nije jasna jedna stvar:tronošci su se u
Istočnom gradu iznenada pojavili iz zgrada koje su građene ali što je sa ostatkom svijeta? Kako su se tamo spustili/pojavili? Zanimljiva je i sudbina tužiteljice Klint ali stvarno je šteta da o tome doznajemo samo usput, kroz razgovor dvoje protagonista. Taj linč je trebao biti prikazan na nekoliko strana jer ipak je ona jedan od glavnih krivaca za pojavljivanje tronožaca u gradu. Što se tiče twista nije me toliko iznenadio jer mi je negdje u primozgu ostala ona naslovnica sa Sigmundom ali zato zadnja scena...O sunce ti jbm!:))
Inače biti će zanimljivo pratiti Sigmundovu sudbinu i kada je i zašto postao to što je. Btw jedna od jačih scena je kada zemaljski brod uništi Ares iz čiste osvete. Uhhh...

Scenarij:10/10
Crtež: 10/10
Naslovnica: nije baš za desetku ali da ne kvari ocjenu:10/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 19/09/2023 07:39:59
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2122 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 19/09/2023 : 10:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
#389
Scenarij: Michele Medda
Crtež: Simona Denna, Mariano De Biase
Naslovnica: Sergio Giardo



https://shop.sergiobonelli.it/nathan-never/2023/09/19/albo/la-dea-della-guerra-1023598/

Table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1695109051305.jpg--.jpg?1695109052000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1695109052029.jpg--.jpg?1695109052000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1695109052601.jpg--.jpg?1695109053000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1695109053145.jpg--.jpg?1695109053000


Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15726 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/09/2023 : 11:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiv hommage copertine Texu, sigurno niposto slucajno, a nije ni prvi put u SBE. (Meni je najdrazi onaj Dylanov specijalac cija je naslovnica u cast Maidenovog Life After Death albuma)
Treba imati dobar 'trening' sjecanja pa ovo zapaziti.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/09/2023 : 11:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Zanimljiv hommage copertine Texu, sigurno niposto slucajno, a nije ni prvi put u SBE. (Meni je najdrazi onaj Dylanov specijalac cija je naslovnica u cast Maidenovog Life After Death albuma)
Treba imati dobar 'trening' sjecanja pa ovo zapaziti.



Ma to ti sad rade masovno sa svim SBE junacima kao hommage 75. godišnjici Texa. Ima negdje na forumu o tome.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15726 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/09/2023 : 12:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by ivanl

Zanimljiv hommage copertine Texu, sigurno niposto slucajno, a nije ni prvi put u SBE. (Meni je najdrazi onaj Dylanov specijalac cija je naslovnica u cast Maidenovog Life After Death albuma)
Treba imati dobar 'trening' sjecanja pa ovo zapaziti.



Ma to ti sad rade masovno sa svim SBE junacima kao hommage 75. godišnjici Texa. Ima negdje na forumu o tome.



A jel...
(Da 75 godina...)
Ako imas link posalji molim te.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/09/2023 : 14:48:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Imaš na zadnje dvije strane Texovog sticky topica.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 19/09/2023 : 14:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by Kerempir

Kad bih u jednoj rečenici opisao taj gigant spomenuo bih Bonazzijev crtež uvećan da sterilnost dođe do izražaja i Vignin tipičan akcijsko špijunski scenarij po sistemu babuški ili luka punog slojeva :), ali kako tada nisam imao pojma o pretorijancina a i mars je bio općenito loše zastupljen, dalo se pročitati.


Ne podcjenjuj ovaj gigant. Meni je sasvim dobar, možda pati od nekih naivnih rješenja, ali neobičnost univerzuma, povratak nekih starih likova te radnja na Marsu daju mu neki poseban štih. Nije neki vrh gigant edicije, ali je sasvim solidna zlatna sredina.



Ovo podebljano su mi istoznačnice
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 19/09/2023 : 15:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Mladjo, baš šteta što si sebi nehotice zadpojlao. Ali to i je karma kada baš zaostajemo za talijanima a stalno se šibaju talijanske naslovnice koje su praktički spijleri.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15726 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/09/2023 : 15:13:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Imaš na zadnje dvije strane Texovog sticky topica.



👍
Nisam ni znao za ove slavljenicke naslovnice, hvala ti. Nisam toliki fan rendzera.
(Svasta nesto vidis na Nathan topicu)

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 571 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1 seconds. Snitz Forums 2000