forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 571

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7214 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 11/10/2023 : 18:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Sad sam zvao SKAB, još je nemaju, rekao je VJ da dolazi vjerojatno sutra navečer.


Vi purgeri varate, privilegirani ste. Tko zna kad ćemo mi lokalci dobiti primjerak.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/10/2023 : 20:01:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Slikati ću sebe sa kupljenim primjerkom i staviti ovdje sliku samo da ti vadim mast

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15744 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/10/2023 : 07:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Doci ce to odmah u Kolumba, ali sam se zafrkao i sad sam na polovici kompletnog ponovnog iscitavanja Magicnog Vjetra. Dakle, nista od Rata svjetova bar jos petnaestak dana.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1078 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 13/10/2023 : 12:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Jučer uzeo novog Nevera i taman se spremao
sljuštiti čitavu sagu kad vidim da nakon svake
epizode u novoj knjizi ima "nastavlja se".
Šta se ovo sve nastavlja u još jednoj knjizi ili?
Zna netko?
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15744 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/10/2023 : 14:06:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by udarnik007

Jučer uzeo novog Nevera i taman se spremao
sljuštiti čitavu sagu kad vidim da nakon svake
epizode u novoj knjizi ima "nastavlja se".
Šta se ovo sve nastavlja u još jednoj knjizi ili?
Zna netko?



Ne kuzim sad...
Sto se u knjizi No.84 opet sve nastavlja? Nije kraj sage Rata svjetova s prvom epizodom ove nove knjige?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6154 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 13/10/2023 : 14:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by udarnik007

Jučer uzeo novog Nevera i taman se spremao
sljuštiti čitavu sagu kad vidim da nakon svake
epizode u novoj knjizi ima "nastavlja se".
Šta se ovo sve nastavlja u još jednoj knjizi ili?
Zna netko?



U 84 knjizi ti je završetak Rata Svjetova, ali isto tako kreće i nova veća priča od mislim 5 brojeva, tako da si ti vj skočio na zadnju stranu i vidio to. Samo rokaj i ne brigaj!

Sigmundova tajna je mislim nova priča, a Vatreno Nebo je kraj RS-a.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 13/10/2023 14:15:06
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7311 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 13/10/2023 : 16:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Mars i Jerry iz nekog drugog multiverzuma:

https://www.stripovi.com/recenzije/nathan-never-nn-libg-10-pobunjenici-s-marsa/3100/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1078 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 13/10/2023 : 18:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by udarnik007

Jučer uzeo novog Nevera i taman se spremao
sljuštiti čitavu sagu kad vidim da nakon svake
epizode u novoj knjizi ima "nastavlja se".
Šta se ovo sve nastavlja u još jednoj knjizi ili?
Zna netko?



U 84 knjizi ti je završetak Rata Svjetova, ali isto tako kreće i nova veća priča od mislim 5 brojeva, tako da si ti vj skočio na zadnju stranu i vidio to. Samo rokaj i ne brigaj!

Sigmundova tajna je mislim nova priča, a Vatreno Nebo je kraj RS-a.



Ma, ne! Baš svaka epizoda ima nastavlja se
na kraju...
Nema brige. Sutra se starta pa kako god! 😉
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15744 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/10/2023 : 19:08:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E sad mi je zbunjoza...
Inace, doslo je i u Kolumba, ali nema zurbe. Uzest cu tek u ponedjeljak. Pa cu sam vidjeti to, nastavlja se. Citam ih poslije Magica.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 13/10/2023 : 19:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
svako objašnjenje je blizu spojlera. rat svjetova završava u epizodi 249. ovi nastavci se ne odnose na rat svjetova nego na nešto drugo i nisu klasični nastavci u narativnom smislu, nego svaka priča pored svoje teme otkriva nešto o sigmundu. dakle radi se o sigmundu kao poveznici, a ne nastavcima neke višedjelne priče. sve će završiti u priči 253 za koju jerry kaže da je kontroverzna, fanovi su u rasponu od ljuti do oduševljeni. ne razbijajmo glavu s time, tko ima knjige neka slobodno čita.

Till I Collapse

Edited by - darkwoodaxe on 13/10/2023 19:32:59
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15744 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/10/2023 : 20:04:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Onda ok. Kako mi izgleda sad, procitat cu to sve sa knjigom 85.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 13/10/2023 : 20:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
može i tako, ali ta knjiga tko zna kada će izaći, po meni nije potrebno odgađati. uskoro će mladjo pročitati ovu knjigu pa će se i on izjasniti.

Till I Collapse
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7214 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 13/10/2023 : 20:14:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
A jesi li je ti već pročitao?
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 13/10/2023 : 20:22:58  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
jesam, ali ništa neću komentirati, kad ti, mladjo i kerempir pročitate nabacit ćemo komentare žutim slovima. tko čeka posljednju knjigu bolje da pročita bez ikakvih prethodnih komentara jer po meni je neočekivano završilo, ne pitaj za sada zašto :).

Till I Collapse
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/10/2023 : 21:42:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
NATHAN NEVER LIBELLUS 249:VATRENO NEBO
I gotovo je!
Ili...
...ili...
...ili ipak nije?

Nema straha, Rat svjetova završio je u ovoj epizodi i sve glavne narativne linije su došle do svog kraja, tako da vi koji niste, slobodno možete čitati do ovog broja, tu je kraj. Međutim otvaraju se neke nove narativne epizode i priča se ponovo zapliće i to na vrlo kvalitetan način.

Ali samo da posebno naglasim - kakva epizoda! Prepuna akcije, politike i kakvih twistova!
Kako je sve posloženo na odličan način!

Ukratko:
Prve tri strane: crtačko remek - djelo. A ima još dosta odličnih scena u stripu. Crtež je za deset. Kao i priča, uostalom.
Str. 73 - 74:Čovječe, nova priča u serijalu! Kamo će ovo odvesti?
Str. 86 - 87:.
Str.90:A evo i njega...
Str.90 i 91:Opa, ovo je bilo neočekivano:))
Str. 97 i 98: Odlično! Ali bome, ne sluti na dobro...

Uglavnom, pojava ovog vanzemaljca na 73.str. je zanimljiva jer otkriva potpuno novu rasu koja a)očito zna podosta o Pretorijarcima kad kaže da su stvoreni u laboratoriju i b)ima cijeli plan za povratak na planet kada se ispuni to famozno proročanstvo.. Tu bi se mogla razviti odlična priča. A što reći o iznenadnoj pojavi Reisera? Kako su samo lukavo njega ubacili. Znači Darver nije Reiser koji je napravio plastičnu operaciju nego se Reiser ubacio u njegov um. I pitanje je koliko je Reiser kroz "podsvijest" upravljao Darverom...
A što reći na majku Resyju i njeno aktiviranje posljednjeg posebnog tronošca i njegovo prebacivanje na Teritorij...Uh koliko uzbudljivih narativnih linija ovdje imamo.


Uglavnom, nakon što sam pročitao ovaj strip, još sam neko vrijeme bio pod dojmom. Nisam htio čitati dalje, htio sam osjetiti taj dojam što duže.
Svaka čast autorima na ovoj epizodi.
Scenarij:10/10
Crtež:10/10




COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 13/10/2023 : 22:12:17  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

NATHAN NEVER LIBELLUS 249:VATRENO NEBO
I gotovo je!
Ili...
...ili...
...ili ipak nije?

Str. 73 - 74:Čovječe, nova priča u serijalu! Kamo će ovo odvesti?




da kamo, zar nisu autori rekli da se sve što je napravio vietti ne poništava, ali se njegove narativne linije zatvaraju i od broja 254 kreće dalje bez osvrtanja. uostalom i ti pišeš kako su narativne linije zatvorene, ali se otvaraju nove. možda jerry zna više, ali meni je to kontradiktorno. nisam zadovoljan ovakvim raspletom. ja sam očekivao grandiozno finale ala ona prva scena s darkom i orbitalnim topom, čisti završetak kao u slučaju orbitalnih ratova, 4 epizode sa sigmundom koje su po meni potpuno nepotrebne osim sa ciljem njegove rehabilitacije i taj novi početak bez osvrtanja na prošlost kako svi opisuju uključujući autore, zaboravio sam točno koji je to citiran. ako ostane nedorečeno u smislu evo znamo da postoji nepoznata civilizacija koja se primirila iz nepoznatih razloga do ispunjenja proročanstva o kojem nitko nema pojma osim telepatkinja to će biti prilično bez veze.

Till I Collapse
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 13/10/2023 : 22:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
evo mladjo, da te podsjetim, pazi da ne spojlamo :)

quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by darkwoodaxe

quote:
Originally posted by Jerry Krause


[quote]Originally posted by DeeCay

Tekst od Mirka Perniole u vezi reboota...

Znači, ne reboot, nego novi "starting point", sve što se desilo desilo se (Ned Mace ubio Lauru, Legs bila u zatvoru, ratovi s Orbitalnim stanicama, rat svjetova), ali neće se kao spominjati više. Po meni bi to značilo da se podrazumijeva da su svi prijašnji storylineovi završeni (kako i kada?), i da se gradi novi kontinuitet nakon sveopćeg rata. Vjerojatno smatraju da se teško bilo uključiti u Rat svjetova ili temporalnu sagu ako nisi čitao Rat s orbitalnim stanicama. A vietti je vukao neke storylineove kroz desetke epizoda.

Imaju i codename za novi početak - NiNo (Nuovo Inizio Neveriano)





dakle, to je rješenje svih naših dilema, pustimo kraju, što je bilo bilo je, ne kopajmo više po tome, idemo dalje :)





Tako je, odnosno pometimo sve pod tepih. Očito im je Vietti rekao kad je prešao u Dragonero staff, nema mene više, ne vraćam se. Zatvorite sve moje narativne linije i počnite iz početka. I oni ga poslušaše.



majka telepatkinja je maznula tronožac, odšetala se s njime na teritorij i sakrila ga u spilji do neke druge prilike. i to je onda taj novi kontinuitet koji čitatelja opet vraća na rat svjetova i druge sage.

Till I Collapse

Edited by - darkwoodaxe on 14/10/2023 10:09:35
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/10/2023 : 10:05:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Da, uglavnom, mnoge stvari su ostale neriješene, a potpuno nova narativna linija sa Ancient Marsovcima bi u načelu bila odlična ako će je u jednom trenutku pretvoriti u jednu kvalitetnu desetodijelnu epizodnu sagu ali koliko znamo ništa od toga. Šteta.
Spika sa redom telepatkinja je isto ostala nedovršena, a ona se može vezati uz Ancient Marsovce ali i ne mora tako da i tu ima prostora za nastavak priče.
Reiser u Darverovu umu je isto nedorečena priča oko koje bi se dala složiti jedna kvalitetna, barem petodijelna epizodica...
Mister Alfa je i dalje tu i sa njim priča isto nije završena.
Darver kao predsjednik Vijeća sigurnosti, a Elania kao nova šefica Alfe? Odlično izvedeno ali tu je isto ostalo par nedorečenih stvari što se vidi kad Elania kaže svom pomoćniku da plješće jer ona sigurno neće. Dakle postoje određene tenzije između Darvera i Elanie i o tome bi se dala napraviti solidna priča.
Na kraju je priča sa Sigmundom jedina koja će biti dovršena.
Bar se nadam.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/10/2023 : 10:14:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darkwoodaxe

evo mladjo, da te podsjetim, pazi da ne spojlamo :)

quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by darkwoodaxe

quote:
Originally posted by Jerry Krause


[quote]Originally posted by DeeCay

Tekst od Mirka Perniole u vezi reboota...

Znači, ne reboot, nego novi "starting point", sve što se desilo desilo se (Ned Mace ubio Lauru, Legs bila u zatvoru, ratovi s Orbitalnim stanicama, rat svjetova), ali neće se kao spominjati više. Po meni bi to značilo da se podrazumijeva da su svi prijašnji storylineovi završeni (kako i kada?), i da se gradi novi kontinuitet nakon sveopćeg rata. Vjerojatno smatraju da se teško bilo uključiti u Rat svjetova ili temporalnu sagu ako nisi čitao Rat s orbitalnim stanicama. A vietti je vukao neke storylineove kroz desetke epizoda.

Imaju i codename za novi početak - NiNo (Nuovo Inizio Neveriano)





dakle, to je rješenje svih naših dilema, pustimo kraju, što je bilo bilo je, ne kopajmo više po tome, idemo dalje :)





Tako je, odnosno pometimo sve pod tepih. Očito im je Vietti rekao kad je prešao u Dragonero staff, nema mene više, ne vraćam se. Zatvorite sve moje narativne linije i počnite iz početka. I oni ga poslušaše.



majka telepatkinja je




Da ali kakav je to "novi početak" koji nas vraća na stare spike?:)) Da se razumijemo, nitko sretniji od mene da se te stare stvari ponovo pojave i riješe.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 14/10/2023 : 10:36:58  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
odlična i precizno iznesena zapažanja, spomenuo sam gore u editu zadnju scenu s majkom telepatkinjom.zanimljivo je to s elanijom i darverom, već mi je ranije kada je htjela zabrijati s nathanom u onoj kupaonici dojam bio odakle sada to kada su u naizgled skladnoj vezi. tko zna kako će završiti sa sigmundom, nathan pravda sve njihove konflikte time što je robot u pitanju. čekaj malo, pa kada je on otet i koliko to traje, tko ga je oteo i gdje ga drži, kakav je to robot, nije valjda mister alfa iza svega...
ponekad su viettijeve ideje s neba pa u rebra i naknadno nerazrađene, nešto mu padne na pamet i ne opterećuje se s onim što je bilo i učincima i daljnjim posljedicama same ideje.
karikiram, mogao se dosjetiti da je naš nathan ustvari nathan drugog univerzuma, a onda dovući pripadajućeg nathana drugačije naravi i karaktera koji počne stvarati nered. fanovi bi rekli što ti bi, a on bi pomislio samo vi laprdajte. hoću reći, ja krupne stvari ne bi uvodio rezovima i blic idejama za koje me možda više neće biti briga. svaki glavni scenarist nosi sa sobom cjelokupnu ostavštinu serijala o čemu treba voditi brigu.

Till I Collapse

Edited by - darkwoodaxe on 14/10/2023 10:59:31
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 14/10/2023 : 12:28:56  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
250 sigmundova tajna

mene je epizoda oduševila. s jedne strane ide po obrascu prve epizode u duhu naslovnice, čak je preslikana jedna scena iz specijalnog agenta allfe kad nathan,legs i sigmund sjede u onom lokalu/zalogajnici, a skotos laprda u 3d prijenosu , međutim neki likovi su izmijenjeni, a također i objekt potrage. dakle, isto i potpuno drugačije. odlično je to izvedeno. sve je dinamično i puno akcije, a onda, kao usput mada u biti glavno, otkriva se prva sigmundova tajna. lagano se kreće na put prema epizodi 253. crtež odličan. čvrsta desetka s moje strane.
ps. u jednoj sceni nathan od robota maca kupuje iron maiden bootleg live at the marquee club, super fora.

Till I Collapse
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/10/2023 : 12:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
To bum slistil popodne:))
A naslovnica je praktički ista kao prvi broj.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 14/10/2023 : 12:50:08  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
sbe najava epizode 253:

Postoji samo duga mračna uličica. I to je naš život, na kraju krajeva. Nathan i Legs morat će krenuti tim putem kako bi rekonstruirali život Sigmunda Baginova, a zajedno s njim i svoje živote. Ali što ih čeka na kraju tunela? Kraj svega!...

evo nas opet na početku, kad će knjiga 85

Till I Collapse
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/10/2023 : 13:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Pitanje za Risboa:da li bi rađe nove knjige pa da sazna kaj se konačno sve dešava (uključujući i knjigu 85 i druge) ili bi rađe da se popuni rupa?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/10/2023 : 14:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Znate kaj bi trebalo napraviti? Jedan serijal na godišnjoj razini koji bi se bavio multiverzumima (ili samo jednim) gdje u Nathanovom svijetu postoje vanzemaljci. Pa onda priče s njima, borbe, savezi, nova oružja...To bi bilo ok.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 571 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.86 seconds. Snitz Forums 2000