forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 568

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 14/02/2024 : 20:33:12  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
toliko je vremena prošlo da se više ne sjećam ni vlastite teorije :).

Till I Collapse
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/02/2024 : 21:13:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darkwoodaxe

toliko je vremena prošlo da se više ne sjećam ni vlastite teorije :).



Nekidan vadim s police broj 14 i 19, i veze nemam sto vadim i sto je to...
Danas sam dobio najavu za 25, pa cu ponoviti sve po primitku.
Mozda me i iznenadi...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 15/02/2024 : 09:58:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darkwoodaxe

toliko je vremena prošlo da se više ne sjećam ni vlastite teorije :).



Da je to sve samo san
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 15/02/2024 : 12:20:50  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
o, pa to je nova teorija.
pitanje je čiji san, možda je kolektivna halucinacija u pitanju :).

Till I Collapse
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7030 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 15/02/2024 : 12:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Pa zar nisu snovi i cijeli naši životi ;)
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15041 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 15/02/2024 : 12:37:32  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Vidim da je uz ovo sunčano vrijeme i uskoro proljeće procvala i filozofija

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 15/02/2024 : 12:42:38  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
...ili noćne more, možda kombinacija u mjeri kako kome.
bilo kako bilo, ona fotografija iz rata svjetova na kojoj poljak kao da je sklepan od željeza i šarafa iz nekog sf filma prije ere specijalnih efekata mi ne sluti na dobro .
pa onaj boldani poklič, sigmund je ...!
Ne bu to dobro završilo

Till I Collapse
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 15/02/2024 : 15:45:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Sad, možda krivo pamtim, ali možda bi ta preobrazba/zamjena/san objasnila najvažniju sigmundovu tajnu - onu kako je postao sex mašina
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/02/2024 : 17:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Pa zar nisu snovi i cijeli naši životi ;)



Pa da, covjek sniva, Bog mu se smije...
Samo ne znam kome idu nocne more...
A i bas je 'bedara' ako ste ikad o tome promisljali, sto trecinu zivota odradimo sklopljenih ociju. To bas i nije zivot...

Da se pridruzim predproljetnoj filozofiji, jer dan je zaista preljep.

Ja stoga spavam sto manje mogu i izuzetno mi dobro ide. Najcesce kad nemam vremena onda spavam sto brze.

Znaci kad nemate vremena, morate nauciti spavati brze! Ide to dobro vjerujte mi.

Ne treba vrijeme 0 profesora Jinxa...

Da se to samoistrenirati. Pa se ima jako puno vtemena za citanje.

Moram, (po ko zna koji put ovo sebi kazem), iscitati cijelokupnog Nathana od pocetka, kronoloski, ponovo...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 15/02/2024 : 19:06:31  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
ivanl,
tu će ti vrijeme biti saveznik jer starenjem se manje spava. doduše, opadaju i kognitivne sposobnosti pa nam za manje treba više, a kasnije i previše ako se ne zalegne na ...vrijeme.

quote:
Originally posted by Kerempir

Sad, možda krivo pamtim, ali možda bi ta preobrazba/zamjena/san objasnila najvažniju sigmundovu tajnu - onu kako je postao sex mašina



to dokazuje da postoje dva sigmunda, ovaj obični radi u svom brlogu dok je robot sex mašina. oteli su krivog...ili pravog ovisi tko je otmičar(ka).

Till I Collapse
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/02/2024 : 19:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Moguce.
Ne znam.
Ja ne spavam vise od 4-5 sati nikada. Nekad ni toliko. I to bar deset i vise godina. Ali bitan je odmor. Makar ne i san. Ja tu 'insomniu' iskoristim za citanje tona i tona stiva. S moje tocke gledista, kunem se nema boljeg odmora...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 16/02/2024 : 09:34:48  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
uglavnom, odustajem od svih teorija vezano za sigmunda jer mi svaka djeluje blesavo i neuvjerljivo te nepotrebno. meni je odgovarao kao kržljavi genijalni cinik jakog libida. kakve crne proteze koje izgledaju kao zglobne konstrukcije za zubarske brusilice od prije 50 godina.
rat svjetova je mogao završiti i bez toga, ova prijelazna mini saga od 4 epizode se nekome učinila kao dobra ideja, određena tampon zona između viettijevog/postviettijevog svijeta.

no da se vratimo revijalnom tonu, ova nova ili s moje strane previđena teorija sna mi se čini najbolja jer snovi u smislu reorganizacije misli i sjećanja trpe svakojake gluposti, dapače, ne poznaju pojam gluposti.
ako je istina da između ostalog izražavaju skrivene želje snivatelja onda bi rekao da je vietti želio biti sex mašina.
pametan i nezasitan kao sigmund :).

(a onda odjednom...)
fućkaš razmišljanje bez malo urote, pa sigmund nije viettijev lik, netko drugi ga je osmislio i dao mu freudovo ime. istina, scenaristi mini sage o sigmundu su rigamonti i perniola, no zaplet je serrino djelo (soggetto: serra antonio) koji je očito dogovorio s odlazećim viettijem ubacivanje te jedne scene potpuno beznačajne za rat svjetova kao temelja za buduću mini sagu.
dakle, nije preobrazba niti zamjena, već je san i to serrin da bude kržljava sex mašina.
ovime oslobađam viettija svake krivnje, imam novog pedra, serru naravno :).


Till I Collapse

Edited by - darkwoodaxe on 16/02/2024 09:45:44
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 16/02/2024 : 10:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
😅😅😅😅


Trebamo napraviti skupni članak na ovu temu za sajt 😄
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 16/02/2024 : 10:50:44  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
a ne, psihodelija se tolerira samo na ovom topicu i to povremeno :).

Till I Collapse
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2052 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 20/02/2024 : 08:40:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
#394
Scenarij: Davide Rigamonti
Crtež: Mario Janni
Naslovnica: Sergio Giardo



https://shop.sergiobonelli.it/nathan-never/2024/02/16/albo/l-essenza-dell-infinito-1024283/

Table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1708101797878.jpg--.jpg?1708101798000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1708101798308.jpg--.jpg?1708101798000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1708101798805.jpg--.jpg?1708101799000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1708101799536.jpg--.jpg?1708101800000

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 22/02/2024 : 08:01:40  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Ima kakvih najava o agenciji Alfa? Baš planiram ponoviti prethodne brojeve.



u snk stiglo, u skab će drugi tjedan :)

Till I Collapse
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 22/02/2024 : 15:41:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ok, skidam sa police prijasnje epizode :)
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 28/02/2024 : 22:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darkwoodaxe

sada treba u trećoj knjizi obnoviti novu alfu, uvesti nove likove kada je skoro sve potamanio, postaviti okvir priče, razraditi ju i ne zaribati završetak. na kraju treba ostaviti nekakvu završnu sliku agencije i tog budućeg svijeta u odnosu na nathanovo vrijeme.



i sve je to ostvareno. jako dobro!
ipak, neke odgovore nismo dobili, pretpostavljam namjerno. ovdje mi ništa ne strši poput pojedinosti vezano za pretorijance u ratu svjetova o čemu smo puno razglabali.
nedorečenosti ne smatram nedostatkom, upravo suprotno.
ako su uopće nedorečenosti

SPOJLERČINA !
1. tko je i kada stvorio matricu na kojoj je započeto stvaranje ultra mutea i koja je bila izvorna i pronađena,
2. tko stoji iza programa stare alfe čuvanja i razvoja genetskog koda nathana, may i branka. kako kaže joanna- tko ga je pokrenuo, ažurirao tijekom stoljeća kako je opstao do njhovih dana da je mogao biti primijenjen na njima.
kao i kod rata svjetova, vietti je očito htio neke stvari ostaviti čitateljima na volju. to ne umanjuje kvalitetu ove priče.

Till I Collapse

Edited by - darkwoodaxe on 12/03/2024 10:15:16
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 29/02/2024 : 08:13:00  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
...a možda se odgovori nameću

SPOJLER!

tko je poveznica starih i novih vremena, tko je cijenio i dobro poznavao agente stare alfe, uz to bio zainteresiran za dobrobit robota i njihov krajnji napredak. tko je osnovao svijet robota nakon progona od strane sabora ravnoteže, čiji alter ego je započeo rat sa zemljom, čija ideja su mogli biti mutei (ultra mute matrica) kao poveznica između robota i ljudi.
tko bi mogao biti "link" između sadašnjosti i budućnosti
ono što ne ide u prilog je linkovo pohranjivanje sjećanja iz davne prošlosti kao praktično nebitnih ili manje bitnih za sadašnjost.da stoji iza svega u nadzornoj funkciji sve bi bilo važno u vremenu zbivanja.
sad možemo reći da je samo glumio "zaborav" i preći u sferu beskonačne manipulacije i nagađanja.

ps
kaj ćemo s resyjom, imala je ulogu u evolucijskom procesu majke, zašto se uopće mažnjavanjem tronožca uplela u sve to...
u nedostatku odgovora uvijek se možemo pozvati na mister alfu, za njega su prostor, vrijeme, materija i energija samo tričarije.

Till I Collapse

Edited by - darkwoodaxe on 12/03/2024 10:16:18
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 29/02/2024 : 11:02:46  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
što se tiče sigmunda tu ćemo se malo načekati :)

"85-ica neće ići u paru s knjigom 17, ali zato će relativno uskoro ići knjiga 18. Potom ćemo malo prošarati novo i staro, a onda... Pomalo, trudimo se maksimalno da svi serijali idu što je brže moguće (u granicama realnosti, naravno)."

Till I Collapse
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 29/02/2024 : 13:49:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Neka šaraju, sutra nabavljam aa pa pogledam spojlere, možda i komentiram?
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 05/03/2024 : 07:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Pročitao cijelu trilogiju i slažem se, zadovoljan sam. Dugo nismo u komadu imali uzbudljivo čitanje Nathanovog svijeta kroz UA, redovnu seriju i AA. (Maxije svjesno potiskujem) Imali smo baš lijepi tvrdi SF

SLIJEDE SPOJLERI:

Generalno sam se bojao da će cijela priča biti razvučena jer je dobar dio radnje uzelo novo formiranje Agencije Alfa. Ipak drago mi je što nije djelovalo zbrzano ali na žalost ostao je nerazriješen oko Kay i tajanstvenog telepata iz Bitke za slobodu.

Drago mi je što se razriješila tajna sa tronošcem iz Svijeta ratova. Ta zadnja scena iz te sage o ratu svijetova me doista mučila.

Darkwoodaxe, slažem se, tijekom čitanja mi je sinulo da je uloga Linka osmišljena na temelju lika robota Daneela Olivawa iz Asimovljeve Fondacije. Uostalom kako je mračni link znao gdje uputiti svoje marionete da pomogne novim junacima. A i generalno ima smisla da je na temelju svojih iskustava tražio riješenja iz svoje prošlosti da riješi probleme u budućnosti. Uostalom referiraju se na priču Osvajači iz AA 23 gdje je Link opisivati kako pohranjuje memoriju, da ne sponenem kako mi se čini da je upravo taj podsvemir bio okosnica radnje u AA 19 gdje su pobunjenici smjestili svoju bazu.

Jedino moram priznati da mi je veza Liam- Nathan karakterno promašena. Više me podsjeća na Ringa iz Siročadi .

Muteovi mi pak djeluju inspirirani replikantima iz blade runnera.

Za onog kralja marioneta moram priznati da sam tijekom čitanja mislio kako je riječ o Baginovu. Počinjem sve više dvojiti oko njega, zašto i on nije potrajao kroz stoljeća?

Edited by - Kerempir on 05/03/2024 07:35:26
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 05/03/2024 : 08:36:02  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
SPOJLERI!

asimov bi na kraju sve posložio i zaokružio. vietti ne samo da ne razriješi sve stvari, nego još kao rješenje ponudi neku novinu koja je cliffhanger za kojeg zna da neće biti nastavka.

ideja genetske povezanosti stare i nove alfe je odlična, osnovni pokretač mini serijala. lako je zaključiti da su ju osmislili poljak i link, a proveo link. međutim kaoko i kada. u vrijeme rođenja novih agenata nije bilo virusa i cijele te havarije pa ni samog rata. sami oni govore o trenutku kada je agenciju trebalo obnoviti. naknadno je u sf u moguće, ali na koji način i kako, to bi oni morali znati i sam link ne bi mogao pohraniti kao manje bitna sjećanja, pa on je nadzirač...ili nije, tek je onda to rupa.

mutei su se pojavili rečeno je tek nakon uništenja robota 014. imamo bijeg na linkov planet robota, mračnog linka, rat. doktora mosesa, sabor ravnoreže i pokušaj stvaranja ultra mute od one trojke.
što onda s matricom, majkom, 400 godina hibernacije (evoluirala je za resyinog života), resyom. čija i koja je bila svrha toga, ne vidim vezu događaja od prije 400 g i svega uvjetovanog bijegom virusa i pomorom koji je bio nepredvidiv. mutei su po meni trebali biti produkt znanja, težnji i osobnosti linka i mračnog linka u kontekstu tadašnjih zbivanja.
majka mi je potpuni višak.

nedavno sam čitao vojsku strojeva iz aa 21. izvrsno povezano s ua fantomski timom, čip za emocije, link, onaj klinac na otoku, sve se se uklapa. to je po meni mjera.

što se tiče sigmunda jedina granica je mašta autora, nakon viettija je očito nije bilo previše.

generalno, budući naraštaj je složena i kvalitetna priča.

Till I Collapse

Edited by - darkwoodaxe on 05/03/2024 08:40:47
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 05/03/2024 : 09:00:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Mene zbunjuje ono srce, odnosno čip od ultime koji je mračni link dao mangiafuocu, zar nije tako nešto link dao onoj matici u Osvajačima? Morat ću se podsjetiti.

Link je toliko proživio i ne čudi me da nema sva sjecanja ( možda je nešto od toga prebacio mračnom linku?)

Muteo mi isto nisu previše jasni.

Mračni link lansira muteove na zemlju kao osvetu za pokolj robota.

Saznajemo da su ih ljudi stvorili iz majke. I u prvom i u trećem dijelu imamo naznake da se eksperimentiralo s njima u više laboratorija ( neki su ajmo reći imali izvorne muteove, a moses je eksperimentirao na zarobljenim)

Sama majka kaže da je pobjegla iz zarobljeništva usred neke havarije, možda je to mračni link izveo i tako došao do svojih muteova.

E sad zašto je resya sačuvala majku... radila je sa skotosom i mr.alfom, doživjela je uništenje prvog hrama i nije mi ništa neobično da je odlučila sačuvati ultimativna oružja za slučaj da se klima opet okrene protiv telepata.
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 05/03/2024 : 10:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
prihvaćam ovo za motive i vezu resye i biološkog dijela tronožca koji je odvajanjem i evolucijom postao majka. ne zaboravimo da su mutei i telepati.drugo je pitanje kako i kada je resya zamislila da će nakon njenog povlaćenja majka djelovati. hibernirala je kroz stoljeća. nisam shvatio da je majka svjesna neke svoje misije osim da zaštiti muteove kao svoju djecu.

tko je razvio matricu i kakva mu je veza s majkom. iz matrice proizlazi čežnja mutea za neogranićenošću i razvojem. nastali su nakon virusa, u novije vrijeme, na jednom mjestu je rečeno da su trebali biti poveznica između strojeva i ljudi. to miriši na linka.

ako je link odgovoran za aktiviranje genetskog materijala starih agenata u novoj generaciji te ako je on u suradnji s drugima uključujući telepate sudjelovao u osmišljavanju matrice koja sadrži čežnju mutea (bio - strojeva) za osobnošću, razvojem i potpunošću, onda mu to nisu mogla biti periferna sjećanja.
pitanje je gdje i kada počinje periferija.

mutei su mi mutniji :),
za genetsko nasljeđe novog naraštaja nema dileme. ako vietti kroz joannu za taj program kaže- tko ga je pokrenuo, ažurirao tijekom stoljeća, kako je opstao do njhovih dana... dodao bi tko ga je, kada i kako aktivirao u konkretnim osobama (poznato je jedino zašto)...

to znači da nam poručuje mislite si sami, odoh ja u dragonero :).

no sve su to trivijalije, pitam se ja da li je sigmund čovjek, robot ili utvara...svakako je noćna mora onih koji čekaju knjigu 85 koja nije ni na vidiku :)).




Till I Collapse
Go to Top of Page
Page: of 568 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.86 seconds. Snitz Forums 2000