forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Neznanac 1 & 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Markos
Webmaster



Croatia
28896 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/05/2010 : 20:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Neznanac 1 • Nekoliko sati do zore - Pet draguljara • 132 stranica • C/B + Kolor • 240 x 320 mm • tvrdi uvez • Scenarij Magnus • Crtež Magnus • Prijevod Mihaela-Marija Perković • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.5.2010 • Cijena 110 Kn

Iako putuje s američkom putovnicom, pedesetogodišnjak sijede kose koji traži da ga se zove Unknow (upravo tako, bez zadnjeg „n”) čovjek je bez države, pojedinac pun sjećanja, razočaranja, nepriznatih osjećaja krivnje, ispunjen prošlošću, te zbog toga istinski i neizbježno obilježen: „Jednom davno gledao sam kako muče i mučio sam mnoge ljude...”, prisjeća se. Sve o Unknowu evocira nimalo lak život koji je proživio, i koji će biti prisiljen živjeti tko zna koliko još dugo, želi li nastaviti živjeti, ili preživljavati, usred kaosa koji ga ugrožava.

U školi gospodina Gautiera, kad se borio u Legiji stranaca, naučili su ga da ne popušta, da se ne zaustavlja, u ime starog mota „Marširaj ili umri“. I dakle, vrijedi marširati, ići naprijed, iako je prošlost življa i prisutnija od budućnosti, koja se pokazuje, od albuma do albuma, sve više prijetećom i nesigurnom. Crna je, jako crna, izvan svake sumnje. Tko je rekao da je „crnilo potpuna suprotnost Raju“, posve je prikazao svijet u koji je Magnus uronio svog antijunaka, propalog, boležljivog, ali još uvijek dovoljno jakoga da ne pogne glavu pred okolnom amoralnošću.

Ako ste fascinirani najcrnjim dijelom ljudskog uma, ako mislite da smo, barem u apstraktnom smislu, svi ubojice, ako vas zanimaju najtajanstveniji porivi koje stoje iza krvavog čina, onda je Neznanac strip koji vam pristaje, a provesti barem jednu noć u sablasnom hotelu na Mount St. Michel može se pokazati vrlo poučnim iskustvom.



Neznanac 2 • Trg Triju pčela - Smrt u Rimu • 116 stranica • C/B + Kolor • 240 x 320 mm • tvrdi uvez • Scenarij Magnus • Crtež Magnus • Prijevod Mihaela-Marija Perković • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.5.2010 • Cijena 110 Kn

„Trg Triju pčela” predstavljaju prilagodbu koktela jakih okusa na kojima je Raviola sastavljao sagu o Unknowu. S bolnom ranom u ramenu koju je zadobio u Marakešu, na kraju epizode „Nekoliko sati do zore”, opsjednut noćnim morama, razočaran sam u sebe, umoran od svega, Neznanac stiže u Rim, i pronalazi smještaj u jednom pansiončiću, a da ne zna kamo poći, što učiniti, kako ubiti vrijeme (prije nego što vrijeme ubije njega). Ali tada mu sudba dade da susretne Schwarza, „kolegu” s tisuću prošlih zadataka, bivšeg legionara sa samo jednim okom, koji plaću prima od jedne neofašističke organizacije. Schwarz osjeća nježnost, gotovo privrženost za svog druga u lošoj situaciji: on je „vrlo vješt tip ”, „opak i žestok tip”, „momak zlata vrijedan”, kaže o Unknowu, i pronalazi mu posao vozača jednog naprednjačkog biskupa, čiji su minute odbrojene …

Sad, kad se trudi ne upasti u nevolje (ali mu se sjećanja na prošle nevolje motaju po glavi, ne dopuštajući mu da zaspi), sad kad mu je stari prijatelj iz pustolovina pronašao (prividno) miran posao, čovjek bez imena, kojega je Magnus nazvao Neznanac (nepoznat svima, ali nažalost ne i sebi samomu), proglašava se hladnim, hini spokojnu, kontroliranu ravnodušnost. „Ja vozim auto... i dosta!“, kaže dobrome biskupu koji, naprotiv, ne namjerava pognuti glavu pred nepravdama koje trpe Proklete duše na Zemlji. Unknow blefira, jasno, zna da mu je sudbina određena: bio je svjedok previše intriga, napravio je previše sudbonosnih koraka. Tko poznaje rat, može zamijetiti njegovo prisustvo svugdje, u bilo kojem trenutku, čak i među baršunastim divanima patricijskih kuća, čak i među predivnim ruševinama Vječnoga Grada, a ne samo u Vijetnamu i Alžiru. Mirisu krvi, mirisu smrti, ne trebaju razbijene glave, otrgnuti udovi i utrobe razderane sačmom da bi ih se osjetilo.

Preview, prvih 40 stranica: http://www.fibra.hr/Download.asp?ID=48

Ukoliko sve bude kako treba, albumi bi trebali izaći za Mafest, gdje će se moći kupiti po prigodnom popustu od 10%.

Trouble will find me

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/05/2010 : 20:48:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Hm, kako vuče na Satanik/Kriminal i onaj format... Bilo bi interesantno pročitati Magnusa kad radi bez Bunkera!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10358 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 04/05/2010 : 21:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
izvrsno, iako je uzasno ruzno na korici vidjeti Trg Triju pčela umjesto Trg triju pčela...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 04/05/2010 : 21:49:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Fenomenalno
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28896 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/05/2010 : 21:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nije tako trivijalno kao što misliš. Zna se točno na koje se tri pčele misli, one s ovog grba
http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Coats_of_arms_of_the_House_of_Barberini

Trouble will find me
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10358 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 04/05/2010 : 23:27:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Ne, nema to nikakva znacenja sto su bas te tri pcele. U imenima ulica i trgova veliko slovo je SAMO u prvoj rijeci, a u ostalima ISKLJUCIVO ako su vlastita imena. Npr. pišemo Žrtava fašizma 13 (misleći na ulicu), ali je Trg žrtava fašizma.
Ne umanjuje to nimalo ovaj izniman strip, ali ruzno je sto je na korici.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28896 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/05/2010 : 23:37:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ja sam te Tri pčele shvatio kao (praktično) ime/simbol jedne dinastije. Ne znam. Uglavnom, bila je polemika oko toga i odlučeno je ovako. U svakom slučaju, korice bi se još i stigle promijeniti, ali unutra ne, pa neka ostane onda dosljedno, bilo točno ili ne.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12757 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/05/2010 : 23:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Hm, kako vuče na Satanik/Kriminal i onaj format... Bilo bi interesantno pročitati Magnusa kad radi bez Bunkera!


Po meni je Magnus puno bolji bez Bunkera, općenito kad radi sam. Jednostavno se čovjek oslobodio kad nije morao raditi po tuđim idejama. Evo, baš sam neki dan pogledao njegov strip "Le Femmine Incantate" (Začarane žene). Nevjerojatna je količina detalja u njegovom crtežu, a i kompozicija je zanimljiva, jednostavno briljantno. Takvu pažnju posvećenu detaljima sam vidio još samo kod nekih Japanaca, tipa Ryoichi Ikegami ili Kentaro Miura. Evo, pogledaj jednu stranicu iz "Začaranih žena".

http://i43.tinypic.com/20tktoj.jpg

Uglavnom, sve preporuke za Neznanca.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10358 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 04/05/2010 : 23:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ja sam te Tri pčele shvatio kao (praktično) ime/simbol jedne dinastije. Ne znam. Uglavnom, bila je polemika oko toga i odlučeno je ovako. U svakom slučaju, korice bi se još i stigle promijeniti, ali unutra ne, pa neka ostane onda dosljedno, bilo točno ili ne.



ne, samo da je vlastito ime kad ispred staviš Trg. ali dobro, bitno da se polemiziralo, i cudio sam se. znaci - urednicka intervencija, preuzmi grijeh na se
ps praktički ili gotovo. praktično znači zgodno za primjenu, u praksi.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 05/05/2010 : 01:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Evo, pogledaj jednu stranicu iz "Začaranih žena".

http://i43.tinypic.com/20tktoj.jpg





Uh sto ovo dobro izgleda
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 05/05/2010 : 03:43:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Jedna stvar kod Magnusa je sigurna,kad se crta onda se crta nema zajebancije,svaki milimetar papira se iskoristi a ide ka savrsenstvu.
Citajuci njegov Tex gigant mi se prvi put desilo da me crtez uzme i da se ne mogu koncentrisati na pricu,samo gledam ko zadnji blecak i uzivam .
Vrijeme za spavanje a bas me popalila ova izdanja za Mafest,sutra detaljnije uzivam.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18320 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/05/2010 : 06:30:42  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ako ne drugo ovo i Kena ču uzet od ove ture.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 05/05/2010 : 09:06:28  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
Joj i ovo bi morao uzeti,samo kako?
Jel ti treba hausmajstor ili nešto slično dok ne otplatim stripove? :)
U ove dvije zadnje ture sam se itekako našao.
Svaka čast!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33492 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 05/05/2010 : 09:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
ovo se uzima bez da uopće gledam preview
hebale te pčele,muzuviru jedan

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14924 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 05/05/2010 : 10:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

ovo se uzima bez da uopće gledam preview
hebale te pčele,muzuviru jedan



ajde šuti i spremaj se danas na dan žalosti

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

_saruman_
New Member



Croatia
203 Posts

Member since 07/10/2009

Posted - 05/05/2010 : 10:12:21  Show Profile Show Extended Profile  Send _saruman_ a Private Message  Reply with Quote
Uz Hodočasnike zvijezda i Sclavija ovo sam najviše iščekivao
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6022 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 05/05/2010 : 10:24:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Od svih najava ovo ću prvo pročitat.Marko, za tebe vrijedi isto kao i za Tehnoočeve;odmori malo, a nakon toga objavit i ostale Magnusove radove;100 pilula,Briganti,Milady , etc. Da imamo to onako kako dolikuje:-))

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 05/05/2010 : 10:45:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>svaki milimetar papira se iskoristi

Normalno, kad crta na mlimetarskom papiru.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28896 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/05/2010 : 11:07:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir
ne, samo da je vlastito ime kad ispred staviš Trg. ali dobro, bitno da se polemiziralo, i cudio sam se. znaci - urednicka intervencija, preuzmi grijeh na se


Ne, ja sam bio taj koji je popustio, ali u svakom slučaju je moja odgovornost.

Trouble will find me
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33492 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 05/05/2010 : 11:09:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco
a nakon toga objavit i ostale Magnusove radove;100 pilula,Briganti,Milady , etc. Da imamo to onako kako dolikuje:-))



https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/05/2010 : 13:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
Odlicno izdanje i preporuka svima koji se premisljaju.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 05/05/2010 : 15:09:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

>svaki milimetar papira se iskoristi

Normalno, kad crta na mlimetarskom papiru.

mcn


Pa na to sam i iso
Go to Top of Page

tristan
Junior Member



Belgium
401 Posts

Member since 12/08/2005

Posted - 05/05/2010 : 15:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit tristan's Homepage  Send tristan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Porter

Jedna stvar kod Magnusa je sigurna,kad se crta onda se crta nema zajebancije,svaki milimetar papira se iskoristi a ide ka savrsenstvu.
Citajuci njegov Tex gigant mi se prvi put desilo da me crtez uzme i da se ne mogu koncentrisati na pricu,samo gledam ko zadnji blecak i uzivam .
Vrijeme za spavanje a bas me popalila ova izdanja za Mafest,sutra detaljnije uzivam.



Izgleda istina izuzetno taj crtez. Uzimam svakako.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10358 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 05/05/2010 : 17:11:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Curunir
ne, samo da je vlastito ime kad ispred staviš Trg. ali dobro, bitno da se polemiziralo, i cudio sam se. znaci - urednicka intervencija, preuzmi grijeh na se


Ne, ja sam bio taj koji je popustio, ali u svakom slučaju je moja odgovornost.



ozbiljno? onda svaka cast. valjda posljedica braka (mislim na popustanje)

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 05/05/2010 : 17:30:19  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo izgleda, koliko će knjga ukupno biti?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28896 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/05/2010 : 19:01:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pet knjiga!

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000