forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Art by Simao
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 08/07/2010 : 14:19:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
svaki napad na zagora se krvlju placa

meni se cini da nije lose, s obzirom na to da je rukom radjeno, a kad kazes "brljao sam", kapiram da bojenje nije bas nesto sto stalno radis

najupadljivije je to da su zagorove boje mnogo naglasenije od onih koje krase spartance, sto moze da iznedri vise zakljucaka:

- da je zagor jedini stvaran, a spartanci nisu....not likely
- isecak iz "301", pa glumac koji glumi zagora je jedini pravi, ostalo je sve studio i animacija....not likely
- ili si hteo da zagor bude u bonelli fazonu, a da spartanci budu u 300 fazonu, most likely

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Jur
New Member



Slovenia
179 Posts

Member since 31/05/2010

Posted - 13/07/2010 : 19:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Jur a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Simao

Muljakao nešto sa akvarel bojama :)
[/URL]



Ovde postoje greske u proporcijama in anatomiji ali prvo sto zapada u oko je nepravilna perspektiva. Glavni izvor pogresne perspektive je nacin kako si crtao tla. Sve crtice ti idu u istom smeru i nema nikakve perpsektive u njima, mada samo likovi naglasavaju snaznu perspektivu (velik FOV , ako cemu biti strucni ). Ako tla uopste ne bi crtao bilo bi puno bolje.
Evo nacrtao sam kako bi trebalo da crtas tla, pa da dobijes osecaj dubine. Zagora i tipa iza njega sam nacrtao i na svom planu tla sto dodatno pomaze, da se distanciraju od pozadinskih likova.


Nije jos idelano zato sto ima i nekih perspektivnih gresaka i kod likova u pozadini.
Cini mi se da radis perspektivu dosta tako, od oka mada sa njome i nemas nekog iskustva. Not good! Velike greske u perspektivi odmah bodu u oci. Predlazem da malo odlozis crtanje tog tipa u crvenoj majici i malo proucis perspektivu.

-----------------------------------------------
Composition Assistant
http://jugilus.com/composition_assistant/ca.php
Go to Top of Page

Simao
Starting Member



Slovenia
76 Posts

Member since 27/03/2009

Posted - 14/07/2010 : 07:06:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Simao's Homepage  Send Simao a Private Message  Reply with Quote
Hvala, ljudi. Posebno Jur, tvoja tla so puno puno bolja. Odlični i koristni savjeti. Baš to mi se čini, da je glavna svrha ovog foruma, da se dobiju kritike i koristni savjeti, da može čovjek da napreduje u svom radu. Ja ponekad ne vidim sve moje greške, i ako me netko ne opomene, to bi radio i dalje.
Proradit ču na toj perspektivi, mada mi je to mučan rad

We march! For honor and glory!
www.simonsanda.com
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4252 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 26/09/2010 : 19:47:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Simao,cekamo 2 meseca neki novi crtez Zagora
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 27/09/2010 : 10:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Simao

Muljakao nešto sa akvarel bojama :)
[/URL]



Jel postoji negdje scan ove slike u 1:1 veličini da si to isprintam i zaljepim negdje......ili je ovo 1:1?
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.1 seconds. Snitz Forums 2000