forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Filip crta Marvel
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 10/06/2010 : 13:12:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
> Jel mi to prijetiš?

Ohladi, Emire. Nit' sam zid, nit' ti prijetim. Nitko ti ne stoji na putu osim tebe samog.

Ali to je preozbiljna tema za forum, pa jednom, na kavi ...

mcn


Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6219 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 10/06/2010 : 13:16:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw
Marvelova filozofija kadriranja ne dozvoljava objektivnu staticnu kameru . Uvek insistiraju na pokretnoj kameri koja seta gore dole, levo desno i nikada nije na stalku nego snima stono kazu iz ruke.
Drugim recima, pokusavaju da od citaoca naprave ucesnika a ne posmatraca.


Zahvaljuje ti se (možda ga uspijemo s ovim novim konceptom foruma navesti da se učlani).
Meni (znači, ne njemu) trenutno nije jasno šta u ovom konkretnom uzorku stranica ovo šta si napisao uopšte znači? Drugim riječima, šta je trebao promjeniti u kompoziciji kadra da bi to izgledalo Marvelovskije?
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 10/06/2010 : 13:21:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message
Kad već govorimo o ukusima, i činjenicama, naravno...

Ako je Denis Bodart izuzetan crtač, onda Matthieu Bonhomme to ne može biti, niti jest. Osim ako se kadriranje "ala Gradić Pejton" tretira kao vrh. Ili možda ne govorimo o istom čoveku?

Bryan Hitch i Stuart Immonen su izuzetni crtači.

Amnezija je odličan strip, sa sopstvenom stilizacijom, duhovit (što bi i trebao biti) kao retko koji na ex-Yu prostorima.
Filipov crtež za Vekovnike je fenomenalan.

Pritom, termin "sladak" svakako se ne može koristiti pri definisanju vizuelnog.

I da... akcija koju Filip nudi na svojim tablama po kriterijumima amera nije ono što se traži.

P.S. Moj favorit za "izuzetnost"- R.M.Guera.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6219 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 10/06/2010 : 13:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by mcn
Ali to je preozbiljna tema za forum, pa jednom, na kavi ...


Ovaj vikend sam još zauzet, ali sljedeće sam sedmice frei, kad god imaš vremena.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 10/06/2010 : 13:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
Doslovce, nema donjeg i gornjeg rakursa, nema zablje perspektive, osa crteza je uvek uspravna (to vazi i za tablu na kojoj je naizgled kosa), los ritam izmene krupnih planova sa totalima...

Ose (crvene linije) objekata (i likova) na tabli ne smeju biti iste na dve susedne slike.

Filipu za utehu, vecina evropskih crtaca pati od tog sindroma. Odatle i potice cuvena Marvelova odjebnica - ''suvise evropski''.
S druge strane, francuska odjebnica glasi ''suvise americki''. U prevodu, obe odjebnice znace da urednik odavno nije nista jebo ili je morao da jebe svoju ruznu zenu.

Posto anatomija Marvelu nista ne znaci, necemo i o tome.




Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 10/06/2010 : 13:35:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>onda Matthieu Bonhomme to ne može biti, niti jest. Osim ako se kadriranje "ala Gradić Pejton" tretira kao vrh. Ili možda ne govorimo o istom čoveku?

Kadriranje mu je Jacobsovsko, ali njegovi likovi žive.

>Pritom, termin "sladak" svakako se ne može koristiti pri definisanju vizuelnog.

Kako ne može? Evo, ja sam ga upotrijebio.

>P.S. Moj favorit za "izuzetnost"- R.M.Guera.

Može, iako više na nivou crteža (ima stvari u Scalpedu da ti pamet stane) nego pripovjedanja.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 10/06/2010 : 13:37:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by mcn
Ali to je preozbiljna tema za forum, pa jednom, na kavi ...


Ovaj vikend sam još zauzet, ali sljedeće sam sedmice frei, kad god imaš vremena.



OK.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Lundvalnaden
Starting Member

89 Posts

Member since 18/04/2010

Posted - 10/06/2010 : 13:50:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Lundvalnaden a Private Message
sta to marvel svako malo pravi natjecaje za nove suradnike
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6219 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 10/06/2010 : 13:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

Ose (crvene linije) objekata (i likova) na tabli ne smeju biti iste na dve susedne slike.

Inače ne obraćam toliko pažnje na ove stvari, ali opet moram uzeti odgovornost kod ovog konkretno scenarija. Pratim Cebulskog na internetu i nebrojeno je puta ponovio da se probni crtači drže osnovne mreže kod crtanja tabli. I onda sam ja to Filipu utuvio u glavu. Jebiga, vjerovatno je to jedini i osnovni razlog zašto nedostaju ove stvari koje ti spominješ jer da je mogao probijati ivicu kadra ili promjeniti layout stranice u dogovoru sa scenaristom i/ili urednikom, onda bi to bila druga priča. Ovako je pokušavao prikazati ono što je napisano najbolje što je mogao.
quote:

U prevodu, obe odjebnice znace da urednik odavno nije nista jebo ili je morao da jebe svoju ruznu zenu.


Ne mogu da se sjetim ko je to rekao, jel Wilde ili Twain, ali parafraziram: Svi su urednici propali (i ogorčeni) pisci.
Go to Top of Page

Lundvalnaden
Starting Member

89 Posts

Member since 18/04/2010

Posted - 10/06/2010 : 13:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Lundvalnaden a Private Message
svi su producenti promaseni dirigenti
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6219 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 10/06/2010 : 14:01:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Eto ni jedan ni drugi nego T.S. Eliot: Some editors are failed writers, but so are most writers.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22159 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/06/2010 : 14:04:19  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted

iznimni crtači
Od Francuza, trenutačno, Matthieu Bonhomme i Denis Bodart.

Od Amera ljudi u rasponu Bryana Hitcha i Stuarta Immonena.




Cudan neki izbor. Bas cudan.
Nisam eksperta da ih ocijenim povlacenjem nekih linija, ali sam konzument koji kupuje njihove stripove.
Mozda rijec "izniman" po novom znaci "skoro prosjecan", moram pogledati u leksikonu...S.Immonen dobar crtac!? Prvi put da ovako nesto cujem
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5624 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 10/06/2010 : 14:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted

iznimni crtači
Od Francuza, trenutačno, Matthieu Bonhomme i Denis Bodart.

Od Amera ljudi u rasponu Bryana Hitcha i Stuarta Immonena.




Cudan neki izbor. Bas cudan.
Nisam eksperta da ih ocijenim povlacenjem nekih linija, ali sam konzument koji kupuje njihove stripove.
Mozda rijec "izniman" po novom znaci "skoro prosjecan", moram pogledati u leksikonu...S.Immonen dobar crtac!? Prvi put da ovako nesto cujem



Čemu ovakve stvari? I sam kažeš da nisi stručnjak, pa zašto onda podrugljiv ton? Nije strip samo crtež, da je tako, svi koji znaju crtati bili bi dobri strip-crtači, a znamo da to nije tako... Previše je tu čimbenika na koje treba obratiti pažnju...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22159 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/06/2010 : 14:47:44  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by Beva


Čemu ovakve stvari? I sam kažeš da nisi stručnjak, pa zašto onda podrugljiv ton? Nije strip samo crtež, da je tako, svi koji znaju crtati bili bi dobri strip-crtači, a znamo da to nije tako... Previše je tu čimbenika na koje treba obratiti pažnju...


Jesi li ti ikad procitao neki od stripova od navedenih crtaca?
Zasto opet zapocinjes, zar ti nisam rekao da me pustis na miru?!
Je li se sjecas sta sam ti posljednji put rekao kada si me na pravdi boga poceo provocirati? Evo da ponovim jos jednom:

quote:
Originally posted by King Warrior


Ne diram te, nemoj me dirati.



Jednostavno me zaobidji. U tvoju "dobronamjernost" sam imao prilike da se uvjerim, pa jos jednom: jednostavno me zaobidji.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5624 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 10/06/2010 : 14:53:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
Znači, ti možeš pisati što hoćeš, a kad ti netko odgovori, prijetiš?

Ovo nije napad na tebe, na onakvu bih rečenicu odgovorio bilo kome... Mislim, prvo napisati nisam stručnjak, pa se onda izrugivati mišljenju stručnijih ljudi... Jer ona boldana rečenica je izrugivanje...

I ovdje uopće nema veze što si moderator, a na tu se diskusiju pozivaš, nego moj komentar na tvoje pisanje kao člana foruma... Samo mi odgovori: Imaš li ti, po pravilima, pravo meni zabraniti odgovaranje na tvoje postove na javnom forumu? Bez osobnih uvreda i napadanja, naravno (ma kako ti to tumačio)...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 10/06/2010 : 14:57:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message
quote:
Originally posted by mcn
Vidi se da se s dinamikom nije rodio i da mu bolje leži picanjenje snoubajka nego rajcanje raje razularenim razbijaštvom.
mcn
mcn



koji si ti car!!! Teorija 4R
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22159 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/06/2010 : 15:01:07  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

Znači, ti možeš pisati što hoćeš, a kad ti netko odgovori, prijetiš?

Ovo nije napad na tebe, na onakvu bih rečenicu odgovorio bilo kome... Mislim, prvo napisati nisam stručnjak, pa se onda izrugivati mišljenju stručnijih ljudi... Jer ona boldana rečenica je izrugivanje...

I ovdje uopće nema veze što si moderator, a na tu se diskusiju pozivaš, nego moj komentar na tvoje pisanje kao člana foruma... Samo mi odgovori: Imaš li ti, po pravilima, pravo meni zabraniti odgovaranje na tvoje postove na javnom forumu? Bez osobnih uvreda i napadanja, naravno (ma kako ti to tumačio)...


To je to o cemu sam govorio i onda, izokreces rijeci i provociras, na pravdi boga.

Nemam sta da ti kazem osim to da mislim da si provokator i da imas los karakter.

Sa ljudima kao sto si ti ne zelim da komuniciram.
Zaobidji me jednostavno, sa tobom nemam sta da raspravljam, pokusaj da shvatis.
"Ne diram te, nemoj me dirati."

akceptiraj, prezivjeces i bez toga da mene provociras.
Bilo bi dobro da ne trujemo vise ovu temu sa slicnim stvarima.

Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5624 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 10/06/2010 : 15:07:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

To je to o cemu sam govorio i onda, izokreces rijeci i provociras, na pravdi boga.


OK, slažem se, zagušujemo temu, neću više, ali samo jedno pitanje, pošto mi nije jasno:

Koje sam riječi u postovima iznad ja izokrenuo?

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Lundvalnaden
Starting Member

89 Posts

Member since 18/04/2010

Posted - 10/06/2010 : 15:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Lundvalnaden a Private Message
catfight!
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 10/06/2010 : 17:25:27  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
gde? GDE???
Go to Top of Page

maza
New Member

Bosnia and Herzegovina
189 Posts

Member since 20/11/2006

Posted - 10/06/2010 : 20:58:51  Show Profile Show Extended Profile  Send maza a Private Message
Da se malo ukljucim. Ovo je, ako pogledate odgovor koji je dobio i Filip izgleda automatska sekretarica odradila... :)
Nadam se da ce neko od ljudi koji rade probe postaviti neki drugaciji a ako ne dajte da uporedimo koliko se poklapaju.
Naravno, table necu postaviti.

Hello Maza,

Thanks for the samples!

They look nice, but I’d advise the following:

Change how close and how far away your camera is from the action. You are using mostly one distance from the action and it makes the story feel static. Make the reader feel like they are there in the scene with them. Move the camera around so the readers feel like they are moving around with the action. Pull the camera out to show more of the figures.

Loosen up the poses and facial expressions of the characters. Many look a little too stiff or are facing either a 45 degree or 90 degree angle toward the reader. This gets noticed and may lead the reader to become unexcited with the storytelling.

Thanks and please keep in touch!

Maza
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6219 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 10/06/2010 : 21:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Ja nemam ništa protiv da postaviš i table, samo ću promjeniti naslov topica, pa ćemo linkati kada ostali nešto urade i objave ako ne bude ovdje.
Jedino što ti mogu reći je ono što sam i Filipu: to je Bon odgovarao, dajte šansu Cebulskom da pregleda, odgovori i proslijedi radove ostalim urednicima ako bude proslijeđivao. Ako ne uradi nešto od toga, onda je šupak i tu je gotova priča.
Go to Top of Page

Lundvalnaden
Starting Member

89 Posts

Member since 18/04/2010

Posted - 10/06/2010 : 21:40:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Lundvalnaden a Private Message
kako bi rekli (ne)slavni misfitsi (koji su svoju karijeru osnovali na pjesmama koje govore o trash horror B-filmovima i istima takvim stripovima!): "This is the static age we live in, Our eyes criss-cross, hold and gaze; This is the static age we live in - Breathe in - Catch your radiation blue disease and turning.."
Go to Top of Page

maza
New Member

Bosnia and Herzegovina
189 Posts

Member since 20/11/2006

Posted - 10/06/2010 : 21:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Send maza a Private Message
Ne vjerujem da ce on ista od toga odgovarati. 3 table su na fb upravo postavljene.
Mislim da sam uradio jedino moguce s obzirom sta je pisalo u scenariju. Za razliku od Filipa kod mene je
scenario takav gdje se samo prica. Nadam se da me necete krivo shvatiti ali kad za 4 dana , nepuna ,uradite 5 olovki i isto toliko istusirate i dobijete onakav odgovor
niste bas raspolozeni za seciranje i strucne analize. Bilo bi mi puno draze da kazu hvala ali to nije za nas. Ja sam ponosan na ono sto sam uradio a stoji i to da uvijek moze bolje.

Maza
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 10/06/2010 : 22:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
Vidio sam na uppsu, pa ko želi vidit klik, klik... naravno, neču ovdje komentirati:) Mazi je pun Q:)))

Samo da napomenem, ljudi, ipak ste radili probne table za "Marvel" nije baš ni realno očekivati tamo odmah posao.

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000