forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Najave koncerata - Hrvatska
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 34

ivanl
Advanced Member



Croatia
15716 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/06/2024 : 19:34:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
TIGHT GRIP
22. lipanj 2024.
Hard Place, Zagreb

Dobro je prokopavati ilitiga njuskati po nezavisnoj, neafirmiranoj sceni uopce, a kamoli ne i po ovoj nasoj hrvatskoj.

Uvijek mozes ocekivati da zasija poneki biser usred mulja i blata na glazbenom 'morskom dnu'.

Bar kako je bilo ove subote.

Pista je doveo dva prilicno nepoznata benda u svoj sjajni mali-veliki klub i to za 0 Eura 'upad'! Sto je jako bitno naglasiti.

Prvi po redu su bili mladi karlovacki bend Tight Grip pred solidno ispunjenim auditorijem. Mladi svakako po 'godini proizvodnje', ali nikako i po djelovanju. Prvi demo donose na 'svijetlo dana' 2014e, a dvije godine kasnije i prvi album; Storyline. Da bi vec 2018e snimili i drugi; Move Along. Cujem da upravo sad rade i na trecem koji je pri zavrsetku radnji da ide 'van'. Znaci, bend postoji vec deset godina i ima zavidnu koncertnu reputaciju u nas i u susjedstvu.

Ja sam ih 'uhvatio' ove subote i bas sam se ugodno iznenadio.

Sjedeci za malim stolicem ispod plakata Ane Popovic, dakako, uz hladne gemiste, jako me ponjela kako energija ovog benda, tako i koncertna atraktivnost to jest, glazbena vjestina. Ovo je cisti dokaz da Hrvatska ima dobrih bendova koji naprosto moraju i zasluzuju da se vise o njima pise i da se cuju uokolo, a ne samo na petnaestak kilometara distance od njihovog doma...

Rekao bi klasican Rock trio, (kojima ja naprosto ne mogu odoljeti), i koji spaja Indie preko Stonera koketorajuci i s Metalom. Ukratko i ugrubo da ih brzinski opisem.

Nije da sam se nesto naslusao njihovih uradaka prije, ali poslije ovako dobrog koncerta, bogme jesam kuci. Bas ugodna i kvalitetno producirana te odsvirana glazba. Uzivo je to tri nijanse prljavije i zesce pa mi je cak i draze. Ali vrijedi truda poslusati ih po bespucima interneta a svakako ih vrijedi vidjeti uzivo na pozornici.

Bas mi je bilo ugodno i drago provesti neko vrijeme s ovako kvalitetnim 'mladim' snagama. Zanimljivo je bilo vidjeti gitaristu s majicom Slayer a bubnjara u majici She Loves Pablo, sto sugerira i povecu razlicitost u uzorima te sigurno i utjece na zanimljivost procesa stvaranja njihovih pjesama.

Svakako im zelim svu srecu u daljnjem radu i sto vise svirki, a na nekoj buducoj vidim i sebe ponovo. Bas velika preporuka s moje strane!!! S tri usklicnika. Koga bude zanimalo a tko ovo cita...

Potom su izisli neki EOT, za koje nisam znao prije ali receno mi je da su autorski bend i da rade neki Pank-Metal...

Odslusao sam, (smo), tri-cetiri pjesme ali nismo se nasli u tom izricaju pa smo napustili klub da ne unistimo vibru Karlovcana. Basistica je bila okej, ali cinilo mi se da ne zna sto ce s tom svojom vjestinom. Nisu mi se bas svidjele pjesme a kako i ne znam nista o njima, to jest, nisam im popratio cijeli nastup cini mi se nefer i pisanje o njihovoj svirci.

Ali Tigh Grip mi ostaje u sjecanju sigurno.

Jedna ugodna subota u najvecem malom klubu u Zagrebu, svakako!

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 25/06/2024 19:37:46
Go to Top of Page
Page: of 34 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000