forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Western za sva vremena
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 89

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/05/2014 : 22:13:47  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Hvala Bushido!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/05/2014 : 18:39:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Sutra ujutro u 7.31 sati na HTV1 "Destry Rides Again" (1939) i ponavljanje navecer u 2.13.




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/05/2014 : 21:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Odgledao sam sinoc Unforgiven (Neoprosteno). Dobar vestern, sa odlicnim dijalozima. Svidja mi se sto kroz citav film pratimo promenu karaktera Bilija Manija (Klinta Istvuda) i to kako ga grize savest, uopste nije lako ubiti coveka, a to su okusili i Kid i Ned. Ocekivao sam na kraju da ce i on da pogine, delovalo mi je to kao jedini izlaz za njega iz te spirale nasilja i uzasa, ali ipak nije, to mi se nije svidelo.

Dao bih ocenu od 85 posto. Falilo mi je nesto malo pa da bude perfektno.

Nije mi najbolji Istvudov vestern, bolji su mi i Za dolar vise i Dobar los zao.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/05/2014 : 16:17:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Sutra ujutro u 7.40 sati na HTV1 "Chief Crazy Horse" (1955), i ponovno u 1.40 sati uvecer.








U nedjelju u 16.15 sati na HTV3 "Vera Cruz" (1954).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 21/05/2014 : 11:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Večeras na HRT3 jedan i jedini Lee Van Cleef u Il Grande Duello.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 21/05/2014 : 20:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Večeras u 23:30, na HTV3: "The Grand Duel"
Subota, HTV1, u 7:25: "The Mississippi Gambler"
Subota, HTV3, u 15 sati: "Texas, addio"
Nedjelja, HTV3, u 16 sati: "Man of the West".

Edited by - dsormaz1 on 21/05/2014 21:01:52
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 29/05/2014 : 19:45:42  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Subota, u 7:45, na HTV1: "The Lone Hand"
Nedjelja, u 16:15, na HTV3: "Apache"
Nedjelja, u 20:00, na HTV2: "Open Range".
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 29/05/2014 : 20:56:26  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
prošli tjedan vera cruz sad i apache...vjerojaton možemo očekivati i ulzanu i the last sunset i time bi pokrili najbolje westerne roberta aldricha
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 29/05/2014 : 21:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

prošli tjedan vera cruz sad i apache...vjerojaton možemo očekivati i ulzanu i the last sunset i time bi pokrili najbolje westerne roberta aldricha


U nedjeljnom terminu, od 16 sati na HTV3, u sljedeća 3 tjedna neće biti tih filmova.
Nakon toga, tko zna...
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 04/06/2014 : 21:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Subota, HTV1, u 7:45: "The Redhead from Wyoming"
Nedjelja, HTV3, u 16:00: "Apache Drums".
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 04/06/2014 : 23:44:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

Subota, u 7:45, na HTV1: "The Lone Hand"
Nedjelja, u 16:15, na HTV3: "Apache"
Nedjelja, u 20:00, na HTV2: "Open Range".



Gledao sam Costnerov "Open Range". Ovaj je ok. Premda o Costneru iskreno nemam neko visoko mišljenje, ovaj je bio sasvim ok.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 05/06/2014 : 00:30:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Costner je odličan redatelj i Open Range je odličan film.
Čovjeku vesterni leže samo tako, i prava je šteta što zbog nekoliko komercijalnih (i kvalitativnih) flopova više možda nikad neće stati iza kamere.
Ali dobro, meni je dovoljno već i to da nastupa u produkcijama Luca Bessona i kao sporedni lik u Man of Steel, pa da ga se barem može negdje vidjeti.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 05/06/2014 : 10:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Meni nije jasan razlog zašto je Costner postao svima toliko antipatičan, i publici i kritičarima (a Tom Cruise je još uvijek prvoligaška zvijezda :) )

Dobro Vodeni svijet i Poštar su bili prebudžetirane katastrofe, ali i oni su imali svog šarma (meni naročito Poštar). Costner je jedan od zadnjih filmaša koji održava svoj omiljeni vestern na životu. Od njegovih vesterna Ples s vukovima sam doživio precjenjenim, no zato sam ulazio u žestoke rasprave braneći Wyatt Earpa koji po meni ima nezasluženo nisku reputaciju. Mislim da je utjecaj na tu reputaciju uvelike imala priča o nastanku filma i svađa sa kreatorima Tombstone-a gdje je ekipa oko Wyatt Earpa ispala bahati bully. Meni je Tombstone zabavni trash, a Wyatt Earp epski klasik, jedan od najbolji vesterna od osamdesetih naovamo...
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 05/06/2014 : 15:42:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Costner je odličan redatelj i Open Range je odličan film.
Čovjeku vesterni leže samo tako, i prava je šteta što zbog nekoliko komercijalnih (i kvalitativnih) flopova više možda nikad neće stati iza kamere.



A dobro, govorio si da je tebi Costner inače super (znači ono, njegov si fan), tak da ovo je ipak tvoj posve subjektivni dojam.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 05/06/2014 : 15:58:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Meni nije jasan razlog zašto je Costner postao svima toliko antipatičan, i publici i kritičarima (a Tom Cruise je još uvijek prvoligaška zvijezda :) )


A ono, možda (otprilike) ko M. Night Shyamalan. Kužiš ono, lik snimi neki film s kojim pokaže veliko obećanje, koje na kraju ne ispuni. Tak ti je otprilike bilo i sa Costnerom, snimio je Ples s vukovima, a onda nastupio u nekolicini filmskih promašaja (ne po defaultu, već s kritičke strane).

quote:
Dobro Vodeni svijet i Poštar su bili prebudžetirane katastrofe, ali i oni su imali svog šarma (meni naročito Poštar).


Meni Poštar i Vodeni svijet jesu bili sranja, al od ovih njegovih kakti promašaja, meni se recimo svidio Robin Hood (iako je on bio onak, ni da ni ne, kritički gledano). Ono što moram priznat, Costner tu jest bio najslabija karika, al eto, daj pohvalu gdje je možeš dat, čovjek nije bio katastrofalan. A osim toga, što se tiče Robin Hood glumaca u generalnom smislu, vidio sam i puno gorih.

quote:
Costner je jedan od zadnjih filmaša koji održava svoj omiljeni vestern na životu. Od njegovih vesterna Ples s vukovima sam doživio precjenjenim, no zato sam ulazio u žestoke rasprave braneći Wyatt Earpa koji po meni ima nezasluženo nisku reputaciju. Mislim da je utjecaj na tu reputaciju uvelike imala priča o nastanku filma i svađa sa kreatorima Tombstone-a gdje je ekipa oko Wyatt Earpa ispala bahati bully. Meni je Tombstone zabavni trash, a Wyatt Earp epski klasik, jedan od najbolji vesterna od osamdesetih naovamo...



Meni je Wyatt Earp definitivno sranje. Mislim, ni Tombstone mi iskreno nije bio ono 'wow', al je definitivno bolji. Glavni razlog zašto mi je Wyatt Earp bio sranje je: film je generalno predugačak i prerastegnut, totalno spori tempo radnje (ko da nešto gledaš u slow motionu), preveliki fokus na Costnera, i istovremeno preveliko zapostavljanje ostalih glumaca (namely, Dennisa Quaida). I mislim, jasno mi je, film se zove Wyatt Earp pa ono, logično jest da on bude u centru filma, al određenu mjeru se mora imat. Quaida mi je iskreno najviše i žao jer se čovjek jako potrudio oko uloge (ne samo glumački, već i vizualno), dok ovi ostali jedva da su i primjetni. Onda, neke scene su generalno preloše režirane - primjerice, pogledajte onu scenu obračuna kod OK korala (koji se ni ne događa kod OK korala!), da uopće ne uspiješ razaznat što se događa. Kažem, meni ni Tombstone nije bio sam po sebi genijalan, al mi je ipak daleko bolji.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/06/2014 : 16:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Costner je odličan redatelj i Open Range je odličan film.
Čovjeku vesterni leže samo tako, i prava je šteta što zbog nekoliko komercijalnih (i kvalitativnih) flopova više možda nikad neće stati iza kamere.



A dobro, govorio si da je tebi Costner inače super (znači ono, njegov si fan), tak da ovo je ipak tvoj posve subjektivni dojam.


A kakav bi drukčiji bio? Inače, ovo zvuči kao da nemaš nekih dobrih argumenata, pa imaš potrebu istaknuti nešto općenito.

Zbilja, nije mi jasno što ti zapravo tražiš. Nekakav kritički konsenzus ili što? Nekakvo generalno mišljenje koje bi te (ukoliko je pozitivno) uopće natjeralo da pogledaš neki film?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 05/06/2014 : 16:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

A kakav bi drukčiji bio? Inače, ovo zvuči kao da nemaš nekih dobrih argumenata, pa imaš potrebu istaknuti nešto općenito.


Za početak, što ti to znači: dobri argumenti? Jesu to oni koje je netko rekao, a pritom se slažu sa tvojima, ili šta?

Ajde da ja onda upotrijebim ove tvoje riječi ispod: što ti zapravo tražiš? Odnosno, kakve argumente hoćeš?

quote:
Zbilja, nije mi jasno što ti zapravo tražiš. Nekakav kritički konsenzus ili što? Nekakvo generalno mišljenje koje bi te (ukoliko je pozitivno) uopće natjeralo da pogledaš neki film?



Kritički konsenzus? Ne, zašto?

Ono što me tjera da pogledam neki film jest moj interes za njega. Moram se zainteresirat. To da li je on dobio dobre ili loše kritike je sasvim minorna stvar, to mi je (otprilike) samo mjerilo onoga što mogu očekivat kad gledam dotični film. Što opet ne mora značit ništa, u konačnici, jel.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/06/2014 : 16:18:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

Za početak, što ti to znači: dobri argumenti? Jesu to oni koje je netko rekao, a pritom se slažu sa tvojima, ili šta?

Ajde da ja onda upotrijebim ove tvoje riječi ispod: što ti zapravo tražiš? Odnosno, kakve argumente hoćeš?


Ako se već upuštaš u raspravu s nekim i želiš istaknuti kako se ne slažeš s njim, nekako ne očekujem argument u stilu "Voda je prozirna."

Doslovce zvuči kao da ne znaš što bi odgovorio.

quote:
Originally posted by Darth Ivan

Kritički konsenzus? Ne, zašto?

Ono što me tjera da pogledam neki film jest moj interes za njega. Moram se zainteresirat. To da li je on dobio dobre ili loše kritike je sasvim minorna stvar, to mi je (otprilike) samo mjerilo onoga što mogu očekivat kad gledam dotični film. Što opet ne mora značit ništa, u konačnici, jel.


Primjetio sam da rado u svojim raspravama spominješ kritičke konsenzuse i nekakva generalna mišljenja, kao da pokušavaš nekako legitimirati svoje argumente.

Također, kada krene rasprava o nekom filmu koji nisi gledao, imaš tendenciju stopiti se s dominantnom strujom mišljenja o filmu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 05/06/2014 : 16:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan



Meni je Wyatt Earp definitivno sranje. Mislim, ni Tombstone mi iskreno nije bio ono 'wow', al je definitivno bolji. Glavni razlog zašto mi je Wyatt Earp bio sranje je: film je generalno predugačak i prerastegnut, totalno spori tempo radnje (ko da nešto gledaš u slow motionu), preveliki fokus na Costnera, i istovremeno preveliko zapostavljanje ostalih glumaca (namely, Dennisa Quaida). I mislim, jasno mi je, film se zove Wyatt Earp pa ono, logično jest da on bude u centru filma, al određenu mjeru se mora imat. Quaida mi je iskreno najviše i žao jer se čovjek jako potrudio oko uloge (ne samo glumački, već i vizualno), dok ovi ostali jedva da su i primjetni. Onda, neke scene su generalno preloše režirane - primjerice, pogledajte onu scenu obračuna kod OK korala (koji se ni ne događa kod OK korala!), da uopće ne uspiješ razaznat što se događa. Kažem, meni ni Tombstone nije bio sam po sebi genijalan, al mi je ipak daleko bolji.



Ova zamjerka da je film predugačak je najčešća mana koja mu se spominje i upravo zbog nje sam ulazio u rasprave, malo bezobrazno optužujući druge za short attention span i slično - neću opet upasti u istu zamku ;) Meni je spori tempo odgovarao - dao je epski štih priči i štih klasičnih vesterna. I filmovi Forda i Leonea su predugački za neke ukuse.

No, mislim da si u krivu što se tiče Quaida. On je rasturio ulogu i mnogi su to primjetili. Totalni show stealer (isto ko i Kilmer u drugom filmu), tako da mislim da nije zapostavljen...
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 05/06/2014 : 16:38:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ako se već upuštaš u raspravu s nekim i želiš istaknuti kako se ne slažeš s njim, nekako ne očekujem argument u stilu "Voda je prozirna."

Doslovce zvuči kao da ne znaš što bi odgovorio.


Kao što možeš vidjeti iz priloženog, odnosno mog prethodnog posta, iznio sam svoje mišljenje o filmu Wyatt Earp, nakon što ga je kolega spomenuo, i iznio sam sasvim konkretne argumente zašto smatram da mi se ne sviđa. Znači, znam što bi odgovorio.

quote:
Primjetio sam da rado u svojim raspravama spominješ kritičke konsenzuse i nekakva generalna mišljenja, kao da pokušavaš nekako legitimirati svoje argumente.


Pa gledaj, svatko nastoji legitimirati svoje argumente, zar ne?

Sad, ako hoćeš reć da ja svoje mišljenje temeljim isključivo na IMDB-u, Rotten Tomatoesu, Metacriticu i sličnim glupostima, ne, rekao sam ti, to je samo mjerilo onoga što mogu očekivat od filma.

To što sam spomenuo kritičke konsenzuse, spomenuo sam ih zato što ih je kolega spomenuo (da Costner nije baš previše naklonjen kritičarima i publici u zadnje vrijeme. Jel to možda generalno, btw?). Nadovezao sam se.

quote:
Također, kada krene rasprava o nekom filmu koji nisi gledao, imaš tendenciju stopiti se s dominantnom strujom mišljenja o filmu.



Nema to veze da li sam gledao film ili ne. U vezi nečega se uvijek iznose mišljenja, i uvijek postoje ona negativna, i ona pozitivna. To da li se ja nekoj priklanjam, to je tako, svatko se priklanja nekoj struji mišljenja. Ja imam svoje vlastito mišljenje, i to je to. To u koju će se skupinu moje mišljenje uvrstit je za mene sasvim nebitno.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 05/06/2014 : 16:40:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ova zamjerka da je film predugačak je najčešća mana koja mu se spominje i upravo zbog nje sam ulazio u rasprave, malo bezobrazno optužujući druge za short attention span i slično - neću opet upasti u istu zamku ;) Meni je spori tempo odgovarao - dao je epski štih priči i štih klasičnih vesterna. I filmovi Forda i Leonea su predugački za neke ukuse.


Ne, ne mora to ništa značit, može dugačko trajanje filma biti i prednost. Samo film mora imati nešto što će kompenzirati/opravdati takvo trajanje. Wyatt Earp mi je imao previše nepotrebnih i razvučenih scena, i ono, imao sam dojam da se pol toga moglo izbacit i opet postić isti efekt.

quote:
No, mislim da si u krivu što se tiče Quaida. On je rasturio ulogu i mnogi su to primjetili. Totalni show stealer (isto ko i Kilmer u drugom filmu), tako da mislim da nije zapostavljen...



Ne, mislio sam, ono, u smislu da su mu trebali dati više prostora. I to da je rasturio ulogu se slažem, baš kao i Kilmer, ali je nažalost ostao nedovoljno iskorišten. Njemu su stvarno dali premalo prostora, Kilmer je dobio puno više.

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 05/06/2014 16:46:10
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 05/06/2014 : 16:42:03  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
"Film je predugačak", ima li besmislenijeg načina za komentirati umjetničko djelo. Pa pobogu ne pripevodamo o metrima platna ili mrtvacima (:

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 05/06/2014 : 16:47:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

"Film je predugačak", ima li besmislenijeg načina za komentirati umjetničko djelo. Pa pobogu ne pripevodamo o metrima platna ili mrtvacima (:



U čemu je problem?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 05/06/2014 : 17:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by dosada

"Film je predugačak", ima li besmislenijeg načina za komentirati umjetničko djelo. Pa pobogu ne pripevodamo o metrima platna ili mrtvacima (:



U čemu je problem?



Samo konstatiram, nema problema

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/06/2014 : 18:02:03  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec


Ova zamjerka da je film predugačak je najčešća mana koja mu se spominje i upravo zbog nje sam ulazio u rasprave, malo bezobrazno optužujući druge za short attention span i slično - neću opet upasti u istu zamku ;) Meni je spori tempo odgovarao - dao je epski štih priči i štih klasičnih vesterna. I filmovi Forda i Leonea su predugački za neke ukuse.

No, mislim da si u krivu što se tiče Quaida. On je rasturio ulogu i mnogi su to primjetili. Totalni show stealer (isto ko i Kilmer u drugom filmu), tako da mislim da nije zapostavljen...



I meni se svideo Earp, nije mi smetalo sto je dug film, ja volim duge filmove, vrlo je detaljno uradjen film i trudili su se da se drze istorijskih cinjenica.

Najbolja mi je ona scena pred okrsaj kada se okupljaju u glavnoj ulici Costner, Madson, Quaid i ostali i idu u okrsaj!
Go to Top of Page
Page: of 89 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000