forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Putopisi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/07/2010 : 13:21:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Volite li putovati?
Ma tko ne voli odlaziti u mjesta koja još nisu bila posjećena njegovom nogom, upoznavati nove ljude, običaje, gradove, sela...Bilo da se radi o poslovnom putu ili odmorko varijanti, uvijek nam je drago vidjeti kako žive ljudi koji ne dijele sa nama isto mjesto stanovanja. Ili otići tamo gdje ljudi nema...možda je tamo i najljepše:))
Evo jednog topica o dnevnicima putovanja gdje možemo podijeliti sva iskustva koja smo stekli putem odlaska negdje drugdje. Bilo gdje drugdje.
Samo da naglasim da se može pisati o svemu. O gradu nedaleko od Vas, o Vašoj općini, o izletima u prirodu, o odlascima na more, o posjetima rodbini na selo, dakle bilo kojem obliku i vrsti putovanja, jer cilj je da se što više ljudi upozna sa što više mjesta, a ono što je Vama susjedstvo nekome je jako daleko i obrnuto.
Krenimo na put!

Janjičari na okup!

Oduvijek sam volio praznike. Ne zbog toga što vjerujem u nekakve svece ili slično, nego zbog toga što se na dosta velikom broju tih praznika poprilično dobro jede i pije. A s obzirom da kod mene slave "i ove i one" svetke broj dobrih provoda je poduplan. Najgore je kad obadva Uskrsa padaju na isti dan, jaooooo...
Uglavnom, prije par dana bilo je Petrovo pa smo iz Zagreba potegnuli u Zamlaču, malo selo nedaleko od Hrvatske Kostajnice i Bosanskog Novog. S jedne strane prekrasna Una (dobila je ime od latinskog Unus = Jedina ) i Bosna, a a s druge strane obronci Banije, odnosno Zrinske gore. Raj na zemlji, barem što se prirode tiče. Una je prekrasna rijeka i melem za oči, a svatko tko je barem jednom išao Unskom prugom na more zna kakav je tamo raj. Autom se ide preko Petrinje i Hrvatske Kostajnice, pa desno uz Unu prema Dvoru i Bosanskom novom. Dan je bio fini proljetni, taman za klopu, ni vruće ni hladno, jedino je Una bila malo prehladna za kupanje...
Uglavnom, čim smo došli - rakijica,juhica, junetina na lešo i tri vrste salata. Nakon toga izvrsna prasetina pečena dan ranije i slatka kao putar. nakon toga pivica i onda je lagano slijedila faza čekanja janjetine. Okupilo se dosta ekipe, a dva janjca su se lagano počela okretati nešto ranije i tu su se pokazali Geni Šumski - od 8 muškaraca - jedino sam ja gledao četvrtfinale svjetskog prvenstva dok su ostali gledali janjad kako se vrti na ražnju. Al da ste vidjeli te poglede, ljudi moji: pogled lude sreće koja se cakli u oku i istinske želje za što skorim krkačenjem. Eh da...

Uglavnom, uskoro je došlo prvo janje na red: rakijica, janje, salata, pa ponovo rakijica pa ponovo janje i salata. I onda još tri piva...
Uglavnom, razgovor je nakon toga protekao u ležernoj atmosferi - koliko Dule naplaćuje za pečenje janjeta, da li meso od janjeta omekša kada mast curi sa njega, kako je Mićo zadnji put prodao staro janje te kako se to vidjelo po veličini rebrica, kako je Mara uzela par janjaca za rođendan, da li su bolji janjci iz Novog ili iz Kostajnice, kako se bolje kupati prije janjetine jer je poslije preteško za želudac, kako Goce jede janjetinu makar je vegetarijanka...uglavnom isto kako Eskimi imaju 100 riječi za snijeg tako i Banijci imaju 300 riječi za janje. Tako treba...
Uglavnom, morao sam isti dan nazad za ZAgreb i nikako to nisam mogao prežaliti jer fešta je tek počinjala. CD-ove Bijelog dugmeta lagano je zamjenjivala gitara a fešta je potrajala do duboko u noć. Živili!

Glavni junaci priče


mali Petar i ja


pogled na Hrvatsku Kostajnicu i Unu sa brda "Djed" (snimano nešto ranije)


pogled sa ulaza u Hrv. Kostajnicu



eto me:))


pogled na Unu iz Bosanskog Novog

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 04/09/2012 01:10:53

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/07/2010 : 13:26:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Eh da, preporučljivo slušati uz ovu reportažu:
http://www.youtube.com/watch?v=PgBN8_1t_Qc


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39110 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 12/07/2010 : 14:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Dobra ideja za topic.. Mislim da je ovdasnji forum obisao pola sveta pa ce uvek biti nekih saveta i ostalog... Ja nisam puno ali cu se potruditi ovih dana da nabacim koju slicicu i ostalo...

Eh, da.. Idem u Kusadasi (Turska) za 20-ak dana pa ako neko ima neki savet bio bih mu zahvalan..
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/07/2010 : 14:09:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Evo frend se baš za par dana vraća iz Turske pa ću ga pitat. A di je taj KosiDasi?
Frend je u Istanbul išel...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39110 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 12/07/2010 : 14:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Istambul.. E, nije tu..
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39110 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 12/07/2010 : 14:24:46  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote




Kusadasi valjda znaci ostrvo ptica... Kazu da imaju najveci akva park u Evropi, da je super mesto za letovanje... E sad, videcemo... Nisam ranije bio... Ali dosta drugara jeste i svi nose pozitivne utiske.. Savete naravno jos primam, pa ako je neko bio, verovatno ce pomoci... Jer ima dosta onih ekskurzija, e sad na sve mi ne pada na pamet da idem... Rusevine Efesa, Pamukale, krstarenje, ronjenje, tvrdjava itd...
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 12/07/2010 : 17:38:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
predlog svima koji nameravaju da pisu reportaze&co
ako ce da se stavlja preko 5+ slika po postu, nece svaka strana moci da se ucita po 5 minuta.

dajem predlog da se slika smanje sto je manje moguce, a onda po zelji da se traze uvelicane verzije. em sto ce biti preglednije, em sto ce se brze ucitavati stranice

ja barem nemam nameru da stavljam putopise bez po deset slika najmanje

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/07/2010 : 18:14:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Može, osim ako se stavljaju slike janjeta/praseta/zečetine/veprovine & co
Tu može slika i sto da sestavi

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 12/07/2010 : 18:26:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ma ne, slazem se ja da treba sto vise slika, naravno, ukoliko su relevantne necemu, ali da se znatno smanje, pa eventualno ako se nesto ne vidi, da se trazi veca fotografija.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39110 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 12/07/2010 : 18:37:53  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
A mogu da se smanje slike i da budu istovremeno linkovi ka vecim.. Kliknes i otvori ti se veca slika.... Malo komplikovanije ali efektivnije... Mislim da bi Markos morao malo da modernizuje forum i da tako nesto ubaci da se to samo smanji da kad kliknes uveca...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/07/2010 : 19:19:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Eh, i ja sam prošlih dana razmišljao o ovom skupnom topicu, a tko mi je kriv što razmišljam lokalno, ne globalno! valjda zazirem od ovih preglomaznih topica. Kad riješim svoj zadnji putopisni, prebacit ću se ovdje...

sawitch/vader, a pa ne idete valjda ovdje modemom?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 12/07/2010 19:20:27
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 12/07/2010 : 19:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

sawitch/vader, a pa ne idete valjda ovdje modemom?



jok ja, samo sam razmazen

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 12/07/2010 : 21:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Sawicu Pamukale i Akva park obavezno idi.Ja nisam bio ali dva drugara i drugarica su isli kazu da je fantazija.Isli su i na krstarenje i to im je sranje.Klasicna voznja brodom i to je to.Bili su i na Tursko vece i to im je bilo ok ali kazu ne vredi tih para.Ova dva nemoj propustiti video sam slike,super je pogotovo akva park.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 12/07/2010 : 22:01:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by okiboki

Sawicu Pamukale i Akva park obavezno idi.Ja nisam bio ali dva drugara i drugarica su isli kazu da je fantazija.Isli su i na krstarenje i to im je sranje.Klasicna voznja brodom i to je to.Bili su i na Tursko vece i to im je bilo ok ali kazu ne vredi tih para.Ova dva nemoj propustiti video sam slike,super je pogotovo akva park.


jes, ali aqua park ima svugde, cak i u Jagodini
Pamukale nema nigde na licu mesta

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39110 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 12/07/2010 : 22:09:07  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
@DeeCay

Ne koristim modem, ali opet ubi...

@Okiboki
Tako nesto sam i ja cuo...

@LV89
Planiram da idem i u Jagodinu...
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 12/07/2010 : 22:18:23  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
Na zalost nisam puno putovao ali profesija kojom se mozda budem bavio i za koju se sad obucavam trebalo bi da mi donese dosta putovanja u zivotu:)
Uvek volim da procitam ovakve putopise,posebne one o jagnjetini:)

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 12/07/2010 : 22:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nemanja93

Na zalost nisam puno putovao ali profesija kojom se mozda budem bavio i za koju se sad obucavam trebalo bi da mi donese dosta putovanja u zivotu:)
Uvek volim da procitam ovakve putopise,posebne one o jagnjetini:)




koja je to profesija?
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4546 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 12/07/2010 : 22:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Ko dolazi u Jagodinu u Akvapark, obavezno nek se javi da dobije pravi obilazak ruralno-modernisticke Srbije. :D

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 13/07/2010 : 01:09:16  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by nemanja93

Na zalost nisam puno putovao ali profesija kojom se mozda budem bavio i za koju se sad obucavam trebalo bi da mi donese dosta putovanja u zivotu:)
Uvek volim da procitam ovakve putopise,posebne one o jagnjetini:)




koja je to profesija?



Upisao sam Turistickog tehnicara.
Pa sta ispadne od toga videcemo

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39110 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/07/2010 : 07:38:13  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Sta znaci biti turisticki tehnicar?? Opravljas turiste?? Nateras ih na kanal i de/montaza??
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 13/07/2010 : 10:40:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Evo i mene sa najskorijim desavanjima
Pre mesec dana me je tezak zivot naterao da u Stokholmu provedem 2 dana, ihh.... uzrok za toliko cimanje mozete videti prilozen ispod



elem, glupo bi bilo da dodjem u tako lep grad samo da bih otisao do stadiona i nazad, te uzmem autobus koji stize bas rano ujutru, da bih stigao malo i da obidjem i slikam.
Par dana ranije odem malo na Wiki, procitam o Stokholmu, nadjem sta je najlepse sto bi se moglo videti, a sa ciljem da se napravi sto bolja moguca tura kroz grad (dakle, ovaj put bez muzeja i slicnih egzibicija, najjednostavnije - nema se vremena, imam pola dana+ par sati sledeceg dana) Onda google maps, trazenje gde se iste nalaze, i sastavljanje neke mini rute koja je trebala da izgleda nekako ovako:



1. Gamla stan
2. Riksbron
3. Terasa Evret Tabusa
4. Djurg#229;rden
5. Kraljevsko pozoriste
6. Dvor
7. Kulturhuset
8. Riksdag
9. Skogskyrkog#229;rden
10. Riddarhuset
11. Riddarholmskyrkan
12. Stortorget
13. Riddarholmen
14. Drottningsgatan
15. Stockholm`s city hall
16. Narodna biblioteka
17. STADION
18. Royal opera
19. Nordiska museet
20. Storkyrkan
21. St. Jakobs kyrka
22. Katarina kyrka
23. Klara kyrka
24. Sofia kyrka
25. Cityterminalen
26. Fj#230;llgatan, pogled na grad
27. Skeppsholmen, umetnost?
28. #216;stermalm`s saluhall – trg neki, pijaca…?
29. Staffars serier - stripovi
30. Avglans bokhandel - stripovi
31. Comic heaven (Stora nygata23) - stripovi
32. SF Bokhandelen (Vasterlanggatan 48) – SF i slicno

(objasnjenja su manje vise jasna )
ritno da je funkcionisalo, Stokholm nije mnogo veliki grad, i srecom je se sto treba videti skoncentrisano oko Starog grada, no, otom potom.

Stignem ja tako u Stokholm oko 06:30 ujutru, rano, ali vec uveliko dan, Sunce pici li pici. Ja ocekivao da nece biti nikoga na ulicama, taman da mogu neometano da slikam neko vreme. (ako nesto mrzim, to su ljudi, automobili i slicni rekviziti koji mi se trpaju u fotografije) no, iznenadih se! dobar deo ljudi je vec uveliko bio napolju, idu na posao, kolima, biciklima, dzogiraju, bas je bilo WOW, nocekivano

Za pocetak se uputim prema samom centru - Gamla stan, iliti Stari grad, za koji sam dobio najbolje preporuke. I zaista, to malo ostrvo* je nesto posebno, kada se udje u njega, kao da ste se momentalno prebacili u jedan drugi grad.

* "ostrvo" zato sto je Stokholm, kao sto se delimicno moze videti na mapi gore, sav razudjen i nije koherentna kopnena masa. (kao i cela Svedska, uostalom ) U celoj koncepciji, Stari grad zaista daje privid ostrva (gledan na mapi)

da ne pominjem da mi je i hostel bio stacioniran bas u tom starom gradu, hvala jangu neizmerno!!!!

evo par fotografija, da vidite kako je lepo, a da ne zaboravim sad, u svom ovom nabacivanju podataka, u pitanju je najocuvaniji stari grad u citavoj Evropi.







u Starom gradu se nalazi i kraljevska palata:




a evo i pogled na stari grad sa juznog dela Stokholma:




bio sam i novom delu grada, koji zaista ovako na oko nije nista posebno. mada, slazem se sa jednim komentarom koji sam cuo pre neki dan, definitivno se dobija neki osecaj da si u velikom gradu, za razliku od Osla.

na prelazu izmedju starog i novog dela grada imamo i stari parlament, ili Riksdag po svedski



dalje....bio sam i na ostrvu koje gleda na Wasa muzej, koji je posvecen ratnom brudu svedske mornarice iz prve polovine 17. veka. tamo sam samo izgubio vreme, ali sam uspeo da okinem nekoliko dobrih pogleda na grad




nakon ove podugacke setnje, napokon sam uspeo da namolim ove iz hostela da mi dozvole da udjem u svoju sobu i da napokon odspavam jedno pola sata. (noc pre toga nisam spavao, u autobusu sam bio, pa ono tipicno, kada zaspis - pauza, pa se onda zeni pored tebe piski, pa onda treba da izadje, i jos pride na sve to nije ni bila neka noc, nego tek neki sumrak....nisam sastavio 3 sata kako treba)

vec oko pola tri bih morao da krenem, treba stici na stadion, koncert pocinje u 9. raspitujem se za neki restoran, i dobijam preporuku, i ni manje ni vise, stizem tamo, a na tabli ispred u prvom redu, velikim slovima pise - PLJESKAVICA!!!
narafski, nije mi palo na pamet da probam to cudo, nego aj, kako dolikuje, u Svedskoj sam, narucim ribu neku, veoma fino, a i jeftino

na kraju zapalim za stadion, i tamo se vec pozamasna rulja skupila, sunce pici, zaklona bas i nema nesto mnogo, ljudi sve vise i vise, kad su nas pustili na stadion oduzeli nam flasice sa vodom....negde deset minuta pred koncert sam mislio da cu samo da se srusim, dok nije izasao - ROCK AND ROLL TRAIN!!!!!!

evo par fotki, cisto da ne ostanete uskraceni

ovako otprilike izgleda kad se stadion puni


the gig




na bolji koncert u zivotu necu otici, Svedjani su se pokazali kao mega fenomenalna publika, sto je i sam bend isto rekao vise puta!!!! a ne kao oni pederi norvezani....koji nisu dali da se svira For those about to rock....

najbolji pokazatelj je da sam hteo da mrtav padnem kada je prosao vatromet na kraju, ne znam ni kako sam uspeo d ase dovucem do hostela, a da zaspim nisam mogao, jer nisam mogao nikako da pogodim polozaj u kome cu da lezim, a da me noge ne bole.



Da ne pominjem da sam sutradan bio toliko ubiven fizicki, da sam odspavao maximalno koliko mi je check-out dozvoljavao, te sam odmah otisao i jeo nesto i pravac autobuska stanica. Kad sam dosao prethodno vece kuci, sve mi je bilo na pameti, samo ne da idem u jos neku setnju, i obidjem jedan deo grada koji mi je dan ranije preostao. (a steta, bas mi se cinilo da je taj deo vredan paznje (Djurgarden, broj 4. na mapi gore) Next time

I ukratko, ljudi iz Stokholma su za svaku pohvalu. Izuzetno su otvoreni, zivahni, svi znaju engleski, svi znaju da veceras svira AC/DC u gradu, zenskinje su im za primer, ma sve je na mestu!!!!

Jedva cekam da se vratim, pa da posvetim gradu onoliko pazje koliko zasluzuje.


Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 13/07/2010 10:41:40
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/07/2010 : 11:02:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Ima se što pogledati... Znači, ovo otočno područje, to je cijeli grad, a centar/star grad je samo Gamla? Ovako kad pogledaš raspored prema karti, izgleda baš onako teško za urbanistiku.

KOliko te je koštao put, hostel?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 13/07/2010 : 11:26:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Ima se što pogledati... Znači, ovo otočno područje, to je cijeli grad, a centar/star grad je samo Gamla? Ovako kad pogledaš raspored prema karti, izgleda baš onako teško za urbanistiku.


takoreci ostrvsko, jer sva ova voda je deo zaliva, sto se moze videti pri sirem pogledu na karti. ovaj deo sam izdvojio misleci da vise od toga na nogama ne mogu da pokrijem za neto jedan ceo dan koji sam planirao da provedem u obilasku.

tesko, mozda, al ono....super im radi metro, imaju i autobuse tramvaje....izgelda da su se snasli kao sto rekoh, cela zemlja im je takva, prepuna jezera i jezeraca, tek se valjda na severnom delu moze naci homogena kopnena masa pa su se navikli

quote:
KOliko te je koštao put, hostel?


put me je izasao oko 400 norveskih kruna (oko 50 evra, ugrubo), tamo i nazad, sto ce reci jedno 50 evra. MIslim da je izuzetno povoljno jer mene norvezani deru skoro toliko za duplo manju rutu od Osla do mesta gde studiram. mada opet, vozila je svedska firma.

Hostel je izasao oko 45 evra jedna noc u sobi koja izgleda ovako:




malo skupo, ali jbg, hostel je u samom starom gradu (ako pogledas na mapi, povuces pravu liniju izmedju 27 i 12, i smestis ga na obalu starog grada), a posto je bio na preporuku, zaista mi nije palo na pamet da trazim neki drugi i da se pitam koliko je pouzdan (jos jednom fala jangu)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 13/07/2010 : 14:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bob Rok

Nista Lorde, kada uvedu liniju Nis - Stokholm eto mene tamo, a tebe ko vodica Oduvek sam voleo Svedsku



dodji ti u Norge, ovde cu ti budem vodic, posto sam kao lokalni sada

ono sto sam zaboravio da kazem, sto je veoma pogodno za nas putnike namernike je to da imaju neki fazon od 11-16 sati maltene svi restorani nude neki "lunch menu", fazon ceo topli obrok za ok o8/9 evra, na primer.
Ja sam bio svinja, pa sam to iskoristio u Pizza huttu, gde je bilo "Eat as much as you can za iste pare"


a ako je neko bacio pogled na spisak znamenitosti (koji u sustini ne govori nista), videce da se na dnu nalazi Science fiction prodavnica Zaista nesto savrseno, sve je prepuno SF literature, filmova, figurica i merchandise, board igre, naravno - mange, posteri, stripovi (superhero i cela polica posvecena Star wars knjigama i stripovima)

a par striparnica koje sam nasao su bile ono....stari i novi stripovi, plus malo majica, figurica&co....vrlo simpaticno, i bas nekako pripadaju tom starom gradu kada ih vidis

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 13/07/2010 : 15:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Sta znaci biti turisticki tehnicar?? Opravljas turiste?? Nateras ih na kanal i de/montaza??




Pa zvuci malo kao to ali to ti je smer u Ekonomskoj skoli,kao Finansiski tehnicar,Pravni tehnicar,Ekonomski tehnicar...

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/07/2010 : 22:29:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Bratislava - nova godina 2005.


"Ajmo u Bratislavu za Novu!" - reče Maras nakon treće pive.
"Ajmo!" - velim ja i zeksam do kraja.
Ideja o putu bila je podkrijepljena željom sa se malo maknemo iz Zagreba na par dana i da se isponapijamo i dobro provedemo daleko od svega, a meni se iskreno nije dalo ići sa mojom tadašnjom curom i njenim planinarskim društvom na nekakvo penjanje tri sata do neke kolibe u pripizdini i onda cuganje usred ničega.
Eh ta zlatna vremena kad smo se još mogli opijati, a da nam žene ne vise za vratom...Ma vraga, uvijek su nam visile za vratom. Al ovaj put smo se nekako izvukli.
"Pet dana Bratislave!" - pisalo je u brošuri. Naravno, ovo je bila klasična agencijska navlakuša, s obzirom da se "prvi dan" sastojao od "Polaska u 23 i 30 sa parkirališta ispred koncertne dvorane Vatroslav Lisinski", tako da sam ja taj "prvi dan" puta u Bratislavu vidio Lisinski, Trnje i Novi Zagreb. Al ajde, bolje išta nego ništa...
S obzirom da je bus bio uglavnom popunjem cugošima, već smo do granice sa Madjarskom morali dva puta stajati, a sve je na kraju završilo bezobraznim upucavanjem Madjarskim curkama na carini uz povike "Nemam pasoš, pregledaj me!" i slično. Sva sreća da su nas valjda već u startu okarakterizirali kao dobroćudne idiote pa se nisu previše obazirale na nas. Naravno, tražile su da im damo nekakve pakete kao mito i, nakon što smo spriječili par momaka koji su nudili sebe, bus je krenuo dalje. U dva su već svi bili mortus, a u tri se hrkanje čulo do Beograda.
I eto nas ujutro u Bratislavi. Općenito se govori o "Budimpešta - Beč - Beograd" varijanti kada se govori o glavnim gradovima na Dunavu, ali eto, nakon nekoliko političkim pretumbavanja sada je tu isplivala i Bratislava kao četvrti. Zašto su svi na "B" - ne znam...
Eh da, u brošuri je pisalo "Noćenje u komfornom hotelu od tri zvijezdice". Ako je ovaj imao tri zvijezdice, onda Kineski rudnici imaju pet. Moje mišljenje je da je ovo nekoć davno bio donekle upotrebljivi studentski hostel, ali zadnjih tridesetak godina je nešto izgubio na čari...ma baš nas briga, tak i tak smo došli pit i brijat po gradu. Čim smo došli u grad, odmah smo u centru zapazili - zalogajnicu Balkan. Jednom kad se Ameri spuste na Mars naći će tamo dva Bosanca kako peku ćevape i jednog Hrvata kako iznajmljuje apartmane. I to po jako visokim cijenama. Naših jednostavno ima svuda.
Grad je srednje veličine (450 000 stanovnika) i, osim centra koji je otprilike veličine pola centra Zagreba i dvorca iznad Dunava, nema se baš puno toga za vidjeti. Ostatak grada je teška betonara koju je izgleda projektirao nekakav arhitekta koji se nikada nije maknuo sa druge godine faksa. Ali dobro, u par dana se ima što vidjeti. Inače, za one koji su markirali povijest, staro ime Bratislave je - Požun. Da, da, ovdje su se krunuli hrvatski kraljevi. Crkva, na žalost, ne djeluje pretjerano impresivno zbog politike sustavnog zanemarivanja koja ju je progonila desetljećima, a najbolje od svega je što je na pet metara od ulaza - autoput. Ako je netko popio malo više misnog vina vrlo lako mu se može desiti da zaluta i završi na nebeskim pašnjacima. Stara utvrda izgleda odlično, centar je stvarno sređen, jedino je problem sa autohtonim restoranima. Ima kineskih, francuskih, irskih...ali pojesti nešto slovačko gotovo je nemoguće. Inače, jezik je poprilično sličan našem. To me iznenadilo. Neke jednostavnije stvari, tipa natpisi na reklamama & co, se mogu bez problema shvatiti. Svi smo mi braća, nema tu...
Provod je bio izvrstan (osim što smo prvu večer zalutali u Ladies night disko, što smo shvatili kada se momak u uniformi počeo skidati. Bili smo već toliki cugoši da nam nije bilo sumnjivo što smo (skoro) jedini muškarci u disku)Slovakinje su lepe žene (imaju onaj slavenski štih), taxi je jeftin, Dunav je Dunav, a inače sam grad se nalazi na pedesetak kilometara od Beča, pa ako imate vremena...
Uglavnom, moja preporuka je da odete u vlastitom aranžmanu na dan - dva, prođete po gradu, popijete koju, posjetite čari Beča i Madjarske koji su iza ugla i, ako ste solo, zbarite koju Slovakinju. Viksa na Dunavu uvijek dobro dodje...
Ajd živili



COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 13/07/2010 22:30:31
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000