forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ---
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

morti
New Member

133 Posts

Member since 21/11/2006

Posted - 22/07/2010 : 16:48:23  Show Profile Show Extended Profile  Send morti a Private Message  Reply with Quote
-

Edited by - morti on 28/07/2010 09:35:28

jaki
Advanced Member



Croatia
26015 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/07/2010 : 16:57:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivija je tema ko je precrtao sliku za potrebu dnevnika?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
845 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 22/07/2010 : 17:54:46  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
Isto je Dnevnik radio i sa naslovnicama Malog rendžera, pretpostavljam....!Pa Tim i Dasti-ja.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39494 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/07/2010 : 19:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
A kome samo padne na pamet da precrta naslovnicu!?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26015 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/07/2010 : 19:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morti

Tko je obrađivao sve ili obradio neke od naslovnica za potrebe Dnevnika nije tema već niz imena ili jedno ime u ovom slučaju! Zanimljivo je da je uvijek nešto drugo zanimljivije!




Pa kad mi je zanimljivije.taj slikar originalnih blekovih korica i nije mi nešto.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 22/07/2010 : 19:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo vrhunski.Siniša,koja je dimenzija ove relikvije?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26015 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/07/2010 : 20:42:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morti

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by morti

Tko je obrađivao sve ili obradio neke od naslovnica za potrebe Dnevnika nije tema već niz imena ili jedno ime u ovom slučaju! Zanimljivo je da je uvijek nešto drugo zanimljivije!




Pa kad mi je zanimljivije.taj slikar originalnih blekovih korica i nije mi nešto.


Pa, mogao bih se možda i složiti s tobom ako mi to i argumentiraš! "Nije mi nešto" je NIŠTA!



pa i sam si rekao da je ništa.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26015 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/07/2010 : 21:11:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ne trebam se truditi da vidim da nije nešto .

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39494 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/07/2010 : 23:07:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Meni je bas super, za razliku od onih Parlovovih... Sada ce Markos da se obrusi na mene...
Go to Top of Page

Sekta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
767 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 22/07/2010 : 23:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Sekta a Private Message  Reply with Quote
Sa Mortijem se moram složiti da sam mnogo više uživao u stripovima kada sam o njima mnogo manje znao. Meni se ova orginalna naslovnica baš sviđa. Kao klinac uvjek sam volio i dugo sam zagledao naslovnice K. Mikija. Mislim na naslovnice koje su rađene kao ova Blekova. Na primjer Vatrene oči.

???? ????? ???? 100, ??? ?? ?? ?????? ???
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28989 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/07/2010 : 23:37:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Meni je bas super, za razliku od onih Parlovovih... Sada ce Markos da se obrusi na mene...


Nisam ni sumnjao da ce se tebi svidjeti. Uz duzno postovanje Mortiju, ovo je čisti kič kakav se prodaje na pjacama uz mrtvu prirodu, pejzaže, aktove, konje i uplakanog klauna. Sentimentalna vrijednost po strani, nije vrijedna spomena.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28989 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/07/2010 : 23:45:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Da ne ispadne da je stvar u Bleku, ja bih za taj novac radije kupio 40 ovakvih pasica
http://cgi.ebay.it/BLEK-LE-ROC-PLANCHE-ORIGINALE-Pag-243-Dessin-CEDRONI_W0QQitemZ310231729121QQcategoryZ24401QQcmdZViewItem
Meni je to osobno nemjerljivo ljepši crtež.

Trouble will find me
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39494 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 23/07/2010 : 00:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
'ajde da se i ja sa tobom slozim, i meni je lepsi taj crtez...
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 23/07/2010 : 00:31:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Da se malo i ja umiješam. Ovdje je riječ o originalu i plagijatu skinutom za naslovnicu stripa. Pošto je ovo ipak moj teren daću svoj komentar. Autor topika je imao lijepu namjeru da nam predoči da je poslije ne znam koliko godina došao do originalnog djela. Naše nije da pljujemo po tom djelu ili da kažemo kako je ovaj ili onaj bolji. Suvišna priča, o ukusima smo toliko puta rekli da ne treba da se rapravljamo.
Ja ću dati svoj stav. Original je ipak original. Kažu najlošiji original je bolji od najbolje kopije.
Naslovnica stripa ne može ni da se mjeri sa originalom. Ovdje je riječ o autorskom djelu, bez obzira na tehniku crtanja. Dakle samu ideju, prezentaciju likova i pejzaž sve je to dobro osmislio i prezentirao autor u svom djelu.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 23/07/2010 : 00:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by sawitch

Meni je bas super, za razliku od onih Parlovovih... Sada ce Markos da se obrusi na mene...


Nisam ni sumnjao da ce se tebi svidjeti. Uz duzno postovanje Mortiju, ovo je čisti kič kakav se prodaje na pjacama uz mrtvu prirodu, pejzaže, aktove, konje i uplakanog klauna. Sentimentalna vrijednost po strani, nije vrijedna spomena.



Da, bas to.
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 23/07/2010 : 00:58:27  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Aha, na ovom se topiku bas postuje tudje misljenje...

to volim.

A inace volim i ja tebe, mrtvi! MRKla noc i tebi!
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 23/07/2010 : 01:15:04  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morti

Dovoljno si drzak da nekoga citiraš i onda to nazoveš (svojim) mišljenjem ili si, pak, bio ante murale vlasnika ovog site-a! Ne budi tako komoran nego pokušaj nešto naučiti (a za to je potrebno puno, puno više od jednog posta)!



A sta to treba da naucim? Daj prosvetli me, elokventni profesore!

Imam pravo na misljenje, izneo sam ga u vidu repliciranja dela Markosovog posta jer se poklopilo sa mojim percipiranjem one gore ilustracije...da, nemam potrebe da se gadjam floskulama kao ti, i demagogisem likovnom terminologijom da bih bio aploget necega sto nije toliko vredno kako si ga ti nabudzio, o profeSSore...
Markos je koncizno objasnio sta je to, i to je TO!

I usput, veruj mi da i ja znam po nesto o slikarstvu . . .
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 23/07/2010 : 01:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morti

Vidim koliko znaš o slikarstvu čim si se tako brzo složio s Markosovim "konciznim" objašnjem "one gore ilustracije"! A, što je to Markos objasnio osim što nas je ljubazno uputio na Cedroni-ja i "objasnio" nam što je kić!



Ok.
Nemam ja pojma, ja sam verovatno (po tebi) glup i prost, i lupetam ovde na tvom topiku...
'ajde ti objasni sta je to kić..filoSofe, esteto, profeSSore, mudrijasu...pametnice jedna...

Spreman sam da ispratim tvoje veliko predavanje o kicu...

Slusam te.
Go to Top of Page

drakulloni
Senior Member



1317 Posts

Member since 25/09/2009

Posted - 23/07/2010 : 01:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Send drakulloni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA


I usput, veruj mi da i ja znam po nesto o slikarstvu . . .



Ja ti verujem Cak, sta vise, bio sam odusevljen tvojom polemikom nakon citave gajbe To se ceni, kad umetnost sama progovori iz coveka



Nego, da bacim i ja kratak osvrt. Ako vec poredimo, meni je prihvatljivija ova LMS naslovnica u kontekstu samog stripa i njegovog grafickog izrazaja. LMS je nekako vise "blekovska". Pominje se i neki kolaz, meni je to super. Moze da prodje i kao tehnika za sam strip. Dok je ova akrilna nekako suvise cista, sjajna, svetla, cak i prozirna, ne uklapa mi se u Blekov profil. Ipak je on jaka i snazna gromada od coveka.

Ali, s' druge strane, kapiram Mortijevo odusevljenje, posto je covek ljubitelj Velikog Bleka. Ja nisam, ne iz nekih specijalnih razloga, jednostavno nikad ga nisam citao. Potpuno mi je OK da se fanovi odusevljavaju ovakvim stvarima.

NPR: Nisam bas siguran da bih ikada priznao da su Mister Noove naslovnice, koje su radili Turci, bezveze

Lepo je promenniti se...Jos je lepse promeniti se zauvek.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39494 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 23/07/2010 : 01:53:43  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morti

quote:
Originally posted by Markos

Da ne ispadne da je stvar u Bleku, ja bih za taj novac radije kupio 40 ovakvih pasica
http://cgi.ebay.it/BLEK-LE-ROC-PLANCHE-ORIGINALE-Pag-243-Dessin-CEDRONI_W0QQitemZ310231729121QQcategoryZ24401QQcmdZViewItem
Meni je to osobno nemjerljivo ljepši crtež.


Izgleda da ne razlikuješ slikarske od grafičkih tehnika što te apsolutno ne kvalificira da budeš likovni arbiter elegantorum! Pored toga, slijedeći tvoju ekspertizu, ti ne bi kupio ni Ružićastog pierota Ivana Mirkovića! Očigledno spadaš u onu, dovoljno drsku, kategoriju poznavatelja umjetnosti koja ne poznaje ni "elementarnu gramatiku" likovnih umjetnosti a da ne spominjem umjetničku formu i stil u socio-kulturološkom kontekstu (Biatostocki, Pevsner....), pa si, kao nekada moji učenici, uvjeren da je i barokna ili rokoko umjetnost kič (Boucher, Fragonard, Watteau).
Da, nešto sam zaboravio! Marko, EsseGesse nije sinonim već akronim!



Ajoj al' mi je drago sto si strucnjaka Markosa opleo...
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 23/07/2010 : 02:08:01  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morti

Taman posla! Samo si mi ti nakon 20 godina rada u srednjem i visokom školstvu još nedostajao! Idem na balkon pripraviti sebi neko piće, zapaliti cigaretu........Laku noć!



Ok, profeSSore...al' nemoj na balkon bez badem mantila i tamnih naocara...nema veze sto je noc...
Ja sam, jebi ga, za razliku od Vas samo mali profesorcic, radim sa srednjeskolcima nekih sest godina, a pokvarim tu i tamo i po kojeg osnovca.. u prosveti sam nekih 9 godina, pa valjda cu vremenom ponesto i ja da naucim od ovog lingvisticko-edukavivnog performansa, pa to lepo implementiram kao Vi ovde na forumu, i svi kazu: bravo, gOCA!

Prijatan TOMPUS I KURvoazije na balkonu, profeSSore!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26015 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/07/2010 : 06:50:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morti

Pa, kulturno te molim da to i argumentiraš a ti kontinuirano ignoriraš moju molbu!? Evo, upravo razmišljam o nekome 'ko je uvaženi član ovoga Kluba kao što si to ti! Advanced Member , ni manje ni više! Zavidan broj postova! Jesi li u stanju napisati jednu, dvije rečenice kao ljubitelj stripa i umjetnosti? Ako nisi, a vidim da je tako, molim te da ne zamaraš ni sebe ni mene!



ima se novaca pa se kupi nostalgija a sada se triba to pritvorit u umjetnost jer zaboga ipak su potrošene tisuće kuna za bleka i slične gluposti.Drži se ti tvojih polica i kolekcije.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28989 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/07/2010 : 12:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morti

quote:
Originally posted by Markos

Da ne ispadne da je stvar u Bleku, ja bih za taj novac radije kupio 40 ovakvih pasica
http://cgi.ebay.it/BLEK-LE-ROC-PLANCHE-ORIGINALE-Pag-243-Dessin-CEDRONI_W0QQitemZ310231729121QQcategoryZ24401QQcmdZViewItem
Meni je to osobno nemjerljivo ljepši crtež.


Uz dužno poštovanje Marko, ja ove pasice uopće ne bih kupio ali sam kupio crtački zrelije pasice EsseGesse-a (posebno Sinchettove) i to za puno veću cijenu! Cedroni-ja bih ljubazno primio samo kao poklon i proslijedio ga nekome s čijom bi estetitkom njegovo djelo bilo komplementarno. Izgleda da ne razlikuješ slikarske od grafičkih tehnika što te apsolutno ne kvalificira da budeš likovni arbiter elegantorum! Pored toga, slijedeći tvoju ekspertizu, ti ne bi kupio ni Ružićastog pierota Ivana Mirkovića! Očigledno spadaš u onu, dovoljno drsku, kategoriju poznavatelja umjetnosti koja ne poznaje ni "elementarnu gramatiku" likovnih umjetnosti a da ne spominjem umjetničku formu i stil u socio-kulturološkom kontekstu (Biatostocki, Pevsner....), pa si, kao nekada moji učenici, uvjeren da je i barokna ili rokoko umjetnost kič (Boucher, Fragonard, Watteau).
Da, nešto sam zaboravio! Marko, EsseGesse nije sinonim već akronim!


Čekaj, ti stvarno misliš da ne razlikujem grafičke od slikarskih tehnika? I daj mani se jeftine demagogije, nisi za katedrom. Meni je ovo ružno i kičasto, dok mi je Cedronijev (i EsseGessev, naravno) crtež u tušu puno ljepši, elegantniji i draži. I savršeno me briga što će bilo koji povjesničar umjetnosti, kritičar ili galerist reći o tome.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28989 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/07/2010 : 13:21:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Dobro, što bi ti sad od mene htio? Da kažem da mi je ovo prekrasno? Ok, evo, prekrasno mi je. Svaka čast na izvanrednom ukusu i poznavanju umjetnosti, zadivljen sam. Je l' u redu? Mogu li sad ići nazad radit nešto pametnije nego natezati se s tobom?

Trouble will find me
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 23/07/2010 : 13:36:50  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
A sada nam daj fotke svog balkona pa da se još malo divimo
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 23/07/2010 : 13:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Mislim da si ti, morti, najverovatnije neki neostvareni slikar ili slicno, jer najcesce tako biva, odbiju vas na akademiju pa odete na filozofski fakultet, pa magistrirate, doktorirate i postanete veliki teoreticari, pa se onda date na "teoriju", jer "ko ne zna, taj poducava"...

Nikada nisam mirisao "likovne kriticare", istoricare umetnosti, teoreticare, galeriste i njima slicna laprdala! Prazne pricice.






"neovisno o psudoznanstvenoj terminologiji tvoga ex katedra habitusa"

"L'uomo universale si ti! Renesansni tip, i egzaktan i spekulativan!"

"Vidiš, drago mi je da se Salvatore i ja slažemo! Kako sam i sam sudjelovao u nekim projektima tj. dao svoj doprinos muzejsko-galerijskoj djelatnosti kao što je odabir umjetnina za stalni postav jednog muzeja, pisao predgovore, otvarao razne izložbe, vjerujem da bi Salvatore-u bilo drago da se slažemo!

"Izgleda da ne razlikuješ slikarske od grafičkih tehnika što te apsolutno ne kvalificira da budeš likovni arbiter elegantorum"




Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000