forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 11 - Papak
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

tristan
Junior Member



Belgium
401 Posts

Member since 12/08/2005

Posted - 14/04/2011 : 12:55:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit tristan's Homepage  Send tristan a Private Message  Reply with Quote
Jako dobro, samo mi je nekako falilo nesto na kraju, u smislu zakljucka ili poante ili ne znam sto.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20738 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/07/2011 : 00:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
"Jel ti fali domovina?"
"Jurili smo u rat riješavati važna politička i vjerska pitanja, a nismo mogli dovesti u red vlastite obitelji.Na kraju smo dobili primitivne trgovce i lopove za vođe, a toliko željena država je rasprodana i zadužena do sudnjeg dana.Ne, ne fali mi takva domovina."

A šta reći o ovom stripu a da to već nije rečeno u ovom topiku.Genijalan strip.Definitivno jedan od najbolji stripova sa ovih prostora.
Čitaju ći ga, više puta su mi navirale suze na oči a srce počelo jače da lupa - ne pamtim mnogo stripova koji su imali ovakav efekat na mene!!!
Bravo za Frana, a bravo i za Marka!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/07/2011 00:06:27
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7057 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 21/10/2011 : 06:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Konacno sam se i ja docepao Papka! Odlican, odlican strip. Preporucujem ga svima! Ima onu nekakvu specijalnu snagu i toplinu. Nevjerovatno je koliko toga se moze reci na relativno malom broju strana.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 21/10/2011 : 17:47:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Stvarno izvrstan strip.
Petruša je progovorio iz petnih žila i ispričao u 60-ak stranica dovoljno stvari da se napravi cjelovečernji triler. Možda bude sreće da se nađe neki filmaš koji bi ovo prenio na platno, mislim da mu uspjeh ne gine.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 22/11/2011 : 11:05:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam ga na Interliberu.
Stvarno fenomenalan strip!! Istinita životna priča prenesena, vrhunski, u jedan medij.
Znala mi je "zapeti knedla" u grlu, u nekim trenucima čitanja, ovog remek-djela.

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 12/10/2012 : 09:18:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
Sad sam ga tek nabavio, procitao u jednom dahu.

Fenemenalan strip - tako teška priča ispričana tako tečno, lagano isprepletena prošlost i sadašnjost.

Ostao sam jednostavno oduševljen :)

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5281 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 14/10/2012 : 19:08:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Dugo sam preskakao ovaj strip i jucer ga konacno slistih...jebeno vrhunski anti anti ratni strip...narocito mi se svideo onaj deo o prljavim i obrijanim i prljavim i onima sa bradom...Petrusa majstore
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/01/2013 : 13:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Pročitah ovo sinoć napokon.
Odlična, ali odlična stvar sa jakom radnjom i jakom porukom, a sami kraj, tj zadnja stranica mi je možda i najdraža u cijelom stripu. Crtež mi se također sviđa. Stvarno ne znam šta bi drugo reka osim ovoga, strip jednostavno valja i amen. Nadam se da će Fibra objaviti i Mostar.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 19/01/2013 : 13:56:15  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01
Nadam se da će Fibra objaviti i Mostar.



Hear, hear.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2672 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 19/01/2013 : 16:41:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sandyboy

quote:
Originally posted by Paka01
Nadam se da će Fibra objaviti i Mostar.



Hear, hear.



+1
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4627 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 26/01/2013 : 18:12:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
evo danas kupih papka u fordu... hvala ljudima sto su me sacekali par nedelja... sta reći... ju ju kakvo jebeno remek delo... očekivao sam spori aperkat ali sam popio brzi direkt u glavu i nokaut... eto... još ako volite košarku kao neki ovde... a sada u miru gledam zadar cedevitu... sa mislima daleko daleko u stripu koji morate procitati...

sangue navajo
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19392 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 26/01/2013 : 18:27:33  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Papak je uz Bosanske absne (koliko sam pročitao, a nisam sve najbolji i najobjektivniji strip o ratu na ovim prostorima

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37386 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/01/2013 : 19:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Saccovo Gorazde nisi citao?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19392 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 26/01/2013 : 19:36:36  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
noup

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5552 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 27/01/2013 : 09:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Uistinu taknut, zahvaljujem svima na pohvalama.
Živjeli!
F.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 27/01/2013 : 10:57:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
eh, da i ja kažem da mi je ovo ponajbolji FIbrin strip
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 27/01/2013 : 16:43:18  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
i ove godine dolazi i fibrin - petrušin mostar! i imačemo tri najbolja ratna stripa na balkanu....
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1249 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 27/01/2013 : 17:27:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

i ove godine dolazi i fibrin - petrušin mostar! i imačemo tri najbolja ratna stripa na balkanu....



Imat čemo četiri
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19392 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 27/01/2013 : 19:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

i ove godine dolazi i fibrin - petrušin mostar! i imačemo tri najbolja antiratna stripa na balkanu....




Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

renda
Junior Member

Croatia
323 Posts

Member since 20/09/2002

Posted - 27/01/2013 : 20:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Send renda a Private Message  Reply with Quote
Tek danas vidio da postoji topic o ovom stripu.
To je definitivno najbolji strip 2010 godine. Prekrasno.
Poznajem Franu već godinama sa mnogih zagrebačkih haklova gdje smo se nadmetali stotinama puta. To je odličan i fin dečko i uopće mi nije izneneđenje da je napravio nešto tako lijepo.
Jedva čekam novi uradak
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 22/11/2013 : 17:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
Kod mene nije upalilo.Možda ponajviše zbog trenera Darija.Čovjek je uistinu agresivan,autoritativan,nasilan... osobno sam ga doživio kao psihopata,a uzdiže ga se kao pozitivnog karaktera.Koristi se i najgorom silom kako bi pridobio svoje interese.Neznam jesu li dečki iz tima u trenutku bili svjesni te agresije,ali čini mi se da nisu ni mogli nikako drugačije reagirat s obzirom na okolnosti.Scenarij mi
isto ne prolazi.Na kraju mi se Papak čini kao jedna patetična ratna drama kojoj još fali mini ljubavna priča unutra i strip je spreman za holivudsku ekranizaciju.U drugu ruku,kao uvijek,antiratna tematika
mi odgovara i čini mi se da je Petruša pokušao biti što objektivniji,i dobrim dijelom uspio.
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
594 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 03/12/2013 : 21:25:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
nije mi jasno kad nekome scenarij ne prolazi a praktično je riječ o biografskom stripu...

crtež sam po sebi nije remek dijelo ali strip kao cijelina je

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 03/12/2013 : 23:15:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
biografski ili ne ,meni se nesviđa.moglo je biti interpretirano na sto raznih načina,a ovaj mi ne odgovara.i koliko je to biografski strip,to isto dovodim u pitanje
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5552 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 04/12/2013 : 11:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote


Glede izraženih dilema, biografski je samo košarkaški dio.
Mada i tamo ima laži.
Prva velika koja mi pada na pamet jest to da ja niti sekundu nisam igrao u finalu. Nesiguran i usran jednostavno nisam bio dorastao zadatku.

Opet s druge strane bio sam najbolji bloker u klubu, pa ona "banana" u stripu ima neku težinu, ponajviše scenarističku.

U ratu nisam učestvovao kao vojnik, tako da Vukovarski dio je čista fikcija djeteta odrasla na Hollywoodu. Ta nije to tamo tako strašno bilo >:)

Glede trenera, apsolutno potpisujem sve izrečeno, no dodajem, jedino takvi klešu prave ljude. I onda, nekom čvrstom logikom, i on mora biti pravi čovjek.

Ruski film "Legenda o broju 17" točnije trener iz tog filma jako nalikuje treneru iz Papka.

Preporuke!
I oprez, istinita priča je pitanju!







Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 04/12/2013 : 12:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
''jedino takvi klešu prave ljude. I onda, nekom čvrstom logikom, i on mora biti pravi čovjek.''

sa ovim se jednostavno nemogu složit.mislim da sve sukobe,nesuglasice i slična nerazumijevanja u zivotu treba rjesavat verbalno,razumno,a ne fizicki i silom.ovakvim pristupom mogu se kod zrtava nasilja izrodit samo psihicki problemi i razno razni kompleksi.umjesto psihicki stabilnih osoba na kraju dobivamo iztraumatizirane.sto se tice same price,nisam htio i ne zelim ispast hejter.prica me jednostavno podsjetila na holivudsku produkciju od koje se silno zgrazam i samim time nije sjela.između ostalog sa tolikim pohvalama i dobrim kritikama pokazao si da strip ima iznimnu kvalitetu.cestitam

Edited by - ŠAŠ on 04/12/2013 12:25:55
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000