forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor u izdanju Veselog četvrtka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 89

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3912 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 27/05/2011 : 17:43:39  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Slazem se sa Batom, i ja uglavnom imam potpuno razlicito misljenje od njih:

http://www.ubcfumetti.com/zagor/?IT-ZG-501-503 za mene odlicna epizoda
http://www.ubcfumetti.com/zagor/?IT-ZG-251-253 takodje odlicna
http://www.ubcfumetti.com/zg/453_r.htm uzas od price
http://www.ubcfumetti.com/zg/sp15_r.htm dno dna
http://www.ubcfumetti.com/zg/sp14_r.htm nije los ali nije ni bas toliko dobar
http://www.ubcfumetti.com/zg/m2_r.htm odlicna prica
http://www.ubcfumetti.com/zg/sp13_r.htm meni medju tri najbolja Specijala

Pa ti sad vjeruj Talijanima...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 27/05/2011 : 17:53:25  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
recimo mmeni je prica o insektima ubicama dobra...tebi ne...sve je stvar ukusa druze...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/05/2011 : 19:18:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Pored milostivih recenzenata sa UBC-a, Hagot 2 se nije svideo ni Buretu, ni Kaponeu, ni Talijano funovima, niti domacima koji su ga vec procitali. Ebiga :(

Edited by - kasper on 27/05/2011 19:21:29
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 27/05/2011 : 19:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
ajd za sve ostale...ali kako se nije svideo ni samom scenaristi caponeu ?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/05/2011 : 19:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

ajd za sve ostale...ali kako se nije svideo ni samom scenaristi caponeu ?



Bure ga je molio da nesto napise, pa je ovaj sa pola volje nesto uradio :(
Go to Top of Page

Kutuzov
Junior Member

370 Posts

Member since 06/05/2011

Posted - 27/05/2011 : 19:29:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Kutuzov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

dobri su recni vukovi.....jako zadovoljan sam posle citanja...sto se povratka hagota tice....feri je odlican u toj epizodi....ali italijani nisu bas nesto ocenili tu epizodu....mislim oko 33 posto da je bila ocena..videcemo kad procitamo na nasem jeziku kako ce to izgledati

Ma nemaju oni pojma, sama činjenica da je nastavak jedne odlične priče i da dolazi posle 25 godina, uz to od istih autora dovoljno govori o čemu se radi.

Stiven Hagot je pre 1/4 veka pobrao velike simpatije, njegov povratak je bio najisčekivaniji uz Tkača i Rendala, evo ga uskoro pred nama.

Meni lično prvi susret sa Hagotom u top 3, fantastična atmosfera u Novom Salemu.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7100 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 27/05/2011 : 19:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Ipak, ako se ni samom scenaristu koji ga je napisao ne svida... ne mirise na dobro
A taj koji je ocjenio Dugo putovanje sa 46%, stvarno ima "dobar" ukus.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Kutuzov
Junior Member

370 Posts

Member since 06/05/2011

Posted - 27/05/2011 : 19:34:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Kutuzov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

ajd za sve ostale...ali kako se nije svideo ni samom scenaristi caponeu ?

Lep je osećaj dočekati nastavak remek-dela posle 25 godina, od istih autora, sve isto samo smo mnogo stariji, nisu svi povratci isti, pogledajte kako su Toričeli i Marcelo unakazili Kandraka, ili Monika Rakosija. Mnogo znači da autori ostanu isti.

Ima i slučaja gde novi crtači unaprede lik, to je uradio Verni sa Rendalom, nadvisio je Bignotija za tri koplja, a i Buratini je ovde očitao lekciju Tonineliju.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7100 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 27/05/2011 : 19:41:56  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kutuzov

quote:
Originally posted by dzoni

ajd za sve ostale...ali kako se nije svideo ni samom scenaristi caponeu ?

Lep je osećaj dočekati nastavak remek-dela posle 25 godina, od istih autora, sve isto samo smo mnogo stariji, nisu svi povratci isti, pogledajte kako su Toričeli i Marcelo unakazili Kandraka, ili Monika Rakosija. Mnogo znači da autori ostanu isti.

Ima i slučaja gde novi crtači unaprede lik, to je uradio Verni sa Rendalom, nadvisio je Bignotija za tri koplja, a i Buratini je ovde očitao lekciju Tonineliju.


He, he ipak sve ovisi o ukusu, meni su sto se tice scenarija ovi kasniji samo unaprijedili Kandraksa i Rakosija, a Tonineliju uglavnom nije tesko dati lekciju.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 27/05/2011 : 20:13:10  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

Ipak, ako se ni samom scenaristu koji ga je napisao ne svida... ne mirise na dobro
A taj koji je ocjenio Dugo putovanje sa 46%, stvarno ima "dobar" ukus.


Taj "stručnjak" nema pojma...
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 27/05/2011 : 21:43:21  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
meni je toninelli uvek bio car....scenarista mog detinjstva..i uvek cu voleti njegove epizode zagora...njegov tkac mi je fenomenalan..mislim na pricu....
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 27/05/2011 : 21:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
ustvari..casteli je to napisao sad sam se setio
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 27/05/2011 : 21:44:46  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Kutuzov
Junior Member

370 Posts

Member since 06/05/2011

Posted - 27/05/2011 : 21:55:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Kutuzov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

ustvari..casteli je to napisao sad sam se setio

Da Džoni, Tonineli je plodan autor, ali nažalost muzički rečeno bez hita. Ostavio je vrlo malo legendarnih stripova, po meni najbolja priča mu je Opklada za strah.

Obeležio je i moje detinjstvo, ali sa ove tačke gledišta nije se proslavio. Obično je u tom periodu njegove ''vladavine'' situaciju vadio neko od autora ''padobranaca''. Tako je Nicolau uradio Kandraksa, a Capone Hagota.

Jednostavno nije znao da napiše dobru fantastičnu priču i zato je i doveo Zagora pred gašenje.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 27/05/2011 : 22:03:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Niste u pravu, po meni. Ima tu hitova. Pljackasi Djavolje Doline, Tonkino Prokletstvo, i, moj favorit, Gospodar Vremena su sasvim solidne price. Nije to neki superzenit Zagora, ali su price bile pitke, zabavne i konsistentne.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 27/05/2011 : 22:06:03  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
nije on doveo zagora pred gasenje..mozda neznas ali toninelli je i sam uvideo da zagoru treba sveza krv..on je trazio da mu daju odresene ruke da serijal unapredi na svoj nacin medjutim ideja nije prosla...nemam informacije kakav je plan imao...ostao je u boneliju jos kratko posle toga i na kraju se povlaci ne zeleci da bude zapamcen po scanaristi koji je bio glavni tad u zagoru a zagor ugasen....onda se zagoru desio buratini i boselli i preporod je poceo....tonineli je jos krajem 80 yih imao ideje za totalni novi kurs zagora...i on je uvideo da se n4esto mora promeniti..voleo bi cuti kakve je ideje imao?....i neslazem se,tonineli je imao puno dobrih prica...meni su uglavnom sve lepe..dali ti je bolji scenarista koji napravi tri price za ocenu 10 a deset prica za ocenu 6...ili scenarista koji 13 prica napravi za ocenu 8....?upravo takav je toninelli....ima dobre price i njegov zagor mi je u stvari onaj pravi zagor..naravno i nolitin...volim ja i nove price...ali secanja su secanja i to vreme se nemoze vratiti..
Go to Top of Page

Kutuzov
Junior Member

370 Posts

Member since 06/05/2011

Posted - 27/05/2011 : 22:49:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Kutuzov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

nije on doveo zagora pred gasenje..mozda neznas ali toninelli je i sam uvideo da zagoru treba sveza krv..on je trazio da mu daju odresene ruke da serijal unapredi na svoj nacin medjutim ideja nije prosla...nemam informacije kakav je plan imao...ostao je u boneliju jos kratko posle toga i na kraju se povlaci ne zeleci da bude zapamcen po scanaristi koji je bio glavni tad u zagoru a zagor ugasen....onda se zagoru desio buratini i boselli i preporod je poceo....tonineli je jos krajem 80 yih imao ideje za totalni novi kurs zagora...i on je uvideo da se n4esto mora promeniti..voleo bi cuti kakve je ideje imao?....i neslazem se,tonineli je imao puno dobrih prica...meni su uglavnom sve lepe..dali ti je bolji scenarista koji napravi tri price za ocenu 10 a deset prica za ocenu 6...ili scenarista koji 13 prica napravi za ocenu 8....?upravo takav je toninelli....ima dobre price i njegov zagor mi je u stvari onaj pravi zagor..naravno i nolitin...volim ja i nove price...ali secanja su secanja i to vreme se nemoze vratiti..

Malo si subjektivan, verovatno zato što si u tom periodu bio klinac kao i ja i zato što su i tebi te priče najdraže. Da je imao snage on bi nešto promenio, jednostavno nije imao snage da izađe iz proseka i to je to. Ne treba tražiti senzacije u vezi Toninelija.
Moja zamerka je ta što nije uspeo da napravi nijednu u ono vreme FANTASTIČNU PRIČU, jednostavno bio je sterilan i bez spremnosti da pokuša da napravi neku kultnu priču.
Go to Top of Page

Kutuzov
Junior Member

370 Posts

Member since 06/05/2011

Posted - 27/05/2011 : 22:50:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Kutuzov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Niste u pravu, po meni. Ima tu hitova. Pljackasi Djavolje Doline, Tonkino Prokletstvo, i, moj favorit, Gospodar Vremena su sasvim solidne price. Nije to neki superzenit Zagora, ali su price bile pitke, zabavne i konsistentne.

Pljačkaši đavolje doline su ok, ali izvini ove dve druge priče su ispod proseka.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 27/05/2011 : 22:54:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Sto se meni izvinjavas, nisam ih ja pisao :D No svako ima svoje misljenje.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 27/05/2011 : 23:06:36  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
ovo za toninelija je istina..nisu senzacije...sam buratini je o tome pricao..mislim da se to moze procitati u onoj publikaciji zagora 40 godina u hrvastskoj....nema fantasticnu pricu..ali ima puno veoma dobrih....kako je buratini naveo toninelli je hteo drasticnu promenu kursa kod zagora...gde bi se ubacili novi obrti..ali nije naveo detalje...ideja je odbijena i to je istorija....ko zna sta bi bilo posle....mozda bi uspela ta promena a mozda ne...cinjenica je da nije imao putpunu slobodu koju recimo danas ima buratinni...voleo bi da neko ko ima kontakt sa buratinijem da ga pita malo vise o ovome..zanima me tacno kakve je toninelli imao ideje za promene na zagorovom serijalu?
Go to Top of Page

Kutuzov
Junior Member

370 Posts

Member since 06/05/2011

Posted - 27/05/2011 : 23:37:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Kutuzov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Sto se meni izvinjavas, nisam ih ja pisao :D No svako ima svoje misljenje.

Nisi ih pisao, ali ih bespotrebno hvališ, ispod proseka.
Otud izvinjenje, možda sam bio grub prema tvom mišljenju.
Go to Top of Page

Kutuzov
Junior Member

370 Posts

Member since 06/05/2011

Posted - 27/05/2011 : 23:38:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Kutuzov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

ovo za toninelija je istina..nisu senzacije...sam buratini je o tome pricao..mislim da se to moze procitati u onoj publikaciji zagora 40 godina u hrvastskoj....nema fantasticnu pricu..ali ima puno veoma dobrih....kako je buratini naveo toninelli je hteo drasticnu promenu kursa kod zagora...gde bi se ubacili novi obrti..ali nije naveo detalje...ideja je odbijena i to je istorija....ko zna sta bi bilo posle....mozda bi uspela ta promena a mozda ne...cinjenica je da nije imao putpunu slobodu koju recimo danas ima buratinni...voleo bi da neko ko ima kontakt sa buratinijem da ga pita malo vise o ovome..zanima me tacno kakve je toninelli imao ideje za promene na zagorovom serijalu?

Zanima i mene ali se bojim da nikada neće,o saznati istinu.
I da se vratimo na temu, odlična epizoda je ova Paklena horda.
Biće ovo najbolja dvodelna epizoda možda još od Crnog broda i Ylenie Varga.

Edited by - Kutuzov on 27/05/2011 23:40:23
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/05/2011 : 00:00:33  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kutuzov
Biće ovo najbolja dvodelna epizoda možda još od Crnog broda i Ylenie Varga.



Iskreno sumnjam, ideja jeste zanimljiva, al povrsno je sve to oradjeno (strip pruza relativno pojednostavljena resenja). Minjaco za sada najbolji u specijalcu Na putu ubojica .
A Ylenia je odlicna , nadam se da ce nastavak biti dostojan.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 28/05/2011 : 00:09:30  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ja se opet vraćam Toninelliju, na svu sreću, on me je navukao na Zagora, njegove priče sam gutao kao klinac, nikakve nedostatke tada nisam primjetio, samo lijepe riječi za Toninellija... Međutim, nažalost, najbolje epizode iz toga vremena napisaše Sclavi, Capone i Castelli, i šta sada... Toninelli nema nijednu priču koja može pobrkati ovaj redoslijed... Ali ostaje "krivac" što sam zavolio Zagora...
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7100 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 28/05/2011 : 00:24:40  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Ja se opet vraćam Toninelliju, na svu sreću, on me je navukao na Zagora, njegove priče sam gutao kao klinac, nikakve nedostatke tada nisam primjetio, samo lijepe riječi za Toninellija... Međutim, nažalost, najbolje epizode iz toga vremena napisaše Sclavi, Capone i Castelli, i šta sada... Toninelli nema nijednu priču koja može pobrkati ovaj redoslijed... Ali ostaje "krivac" što sam zavolio Zagora...


Bas isti je i moj pocetak sa Zagorom.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page
Page: of 89 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000