forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Secanja: detinjstvo i stripovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 25

adriano
Advanced Member

Croatia
4338 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 09/09/2011 : 12:48:32  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
jako tužna priča, užasan kraj djetinjstva. sigurno ste se sto puta pokajali, šta ste prodali sve tom ratnom prifiteru.
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 09/09/2011 : 13:02:28  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
A najgore je sto smo sve stripove prodali po nekoj smesnoj ceni...ali, nije da se nismo kajali sto smo uopste prodali stripove.

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/09/2011 : 00:04:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
hmmmm
ne bih se ovde složio sa adrianom - niti je priča tužna, niti je taj dečko ratni profiter.
nadam se da me nećeš krivo shvatiti, ali vas dvojica ste ispali kompletni magarci.Zašto se vi njemu uopšte prodali stripove.Pa još po smešnoj ceni.Niste imali gde da ih držite; smetali su vam ? Da niste možda bili gladni ili žedni ?? Jebi ga, znam dosta ljudi koji su u tom periodu prodavali stripove badava i sa tim parama častili se sladoledima, vodili devojčice na piće, kupovali razne gluposti.
Jebi ga, ja sam te godine proživeo kao i ostali.Bio sam student,matori, iako su bili lekar i inženjerka tehnologije, nisu imali neke plate, već kao i cela nacija po nekoliko maraka.Nije sad da sam gladovao, ali se živelo krajnje skromno.
Ali dugo skupljanu kolekciju nisam prodavao.Ma ne bih je prodao pa sve i da sam gladovao!!! Čakštaviše, čekao sam na zicer klince koji su prodavali stripove budzašto.Neki od tih klinaca su prodavali očeve kolekcije za 10 sladoleda (ZS broj jedan za dva Čokomokoa ili prvih pet Alan Foordova za turu kolača u poslastičarnici).Jedan ortak je prodavao svoju ogromnu kolekciju za 400 maraka (mislim da je hteo da ode na neko letovanje) - prodao sam kompjuter Amigu (koji je već bio izraubovan) i uzeo tu kolekciju, koja bi danas koštala 4000 evra, i tako dalje da ne nabrajam više.
U stvari bio sam strpljiv, svoje stripove nisam dirao a za male pare od lokalnih magaraca sam nabavljao prve brojeve ZS,LMS i Alan Forda - a oni su se častili sladoledima i kolačima.
Jebi ga Cloude ovo je priča iz drugog ugla, iako teško da sam ja ratni profiter, već samo čovek (tada dečak) sa strpljenjem i izgleda nešto većom ljubavi za stripove i sopstvenu dugo skupljanu kolekciju.Nadam se da te ovaj moj post neće na neki način uvredit, ali čini mi se da si tvojim postom pokazao da ti i nisi toliko mario za romane koji su ti ispunili detinjstvo.
PS Žao mi je samo što ti i tvoj drugar niste bili u mom komšiluku, pa i da vama uzmem te kolekcije po smešnoj ceni :)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 10/09/2011 00:09:46
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 10/09/2011 : 00:55:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
Anto, zamolio me Dekara da ti prenesem da te PUNO pozdravio!
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 10/09/2011 : 01:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Dekara je magarac koji je Anti prodao ''Blago crvene planine'' za Ledolino????
Izvinte, al tako ispadne iz Vladishinog posta
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4659 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 10/09/2011 : 10:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
He,he,he...
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 10/09/2011 : 11:19:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Mogu da se pohvalim da nikada u zivotu nisam prestao da skupljam stripove.Nijedna mi stvar nije bila vaznija od njih,da bih jurio pare za nesto.
Lovu i ostale vrednosti,trofejne nozeve poneki ukradeni dukat od babe uglavnom sam utapao za stripove.I naravno kolekciju dolara dobijenih od komsinice iz Cikaga i oni su otisli za zute stripove.
Ubrzo sam se u tim kriznim 90 godinama procuo kao budala koja daje vrednosti za stripove.
Poceli su da me saletaju bivsi kolekcionari, pusaci,uzivaoci lakih droga,zenskarosi kojima je trebala lova za ribe i gomila avanrurista zeljnih love.
I sam sam bio zneka vrsta zavisnika,strip zavisnika.Upravo su mi te 90 i ostale kao najdrazi i najlepsi strip period.Jednom prilikom dao sam 250 stripova za jedan Zagorov strip.Zagor mi je tada bio daleki san,vecinu starijih brojeva nisam imao priliku nikada da vidim i nisam verovao da cu ih ikada i videti a kamoli nabaviti.To su bile 90 godine,godine rata,krize,nasilja i oskudice u svemu,ali ja sam ih proziveo u oblacima i u masti u koju su me odveli moji veciti prijatelji stripovi.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 10/09/2011 : 11:29:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
U 90 nije postojala rec glancer,jednostavno nije ih bilo.Isli su iz ruke u ruku,svako ih je zvrkao,lomio dok cita ili vukao sa sobom na plazu ili po skolskoj torbi.Menjaza se vrsila tako sto su se na pony bicikli razvozili od kolekcionara do kolekcionara.Imali bi srece ako nas ne pokradu uz put ili ne opeljese stariji momci.
Ne kazem da nije bilo glancera ali ja ih nisam vidjao,kada bih nasao neki stari Zagorov strip bio bih zadovoljan da ima sve strane a naslovnica manje vise.Ipak prica mi je bila na prvom mestu u njoj sam uzivao a ocuvanost kakvu naletis.I jebiga tome su mnogo doprineli padobranci guzvaci stripova ili pozajmnjivaci.Oni su na strip gledali kao na trenutnu zabavu i uzivanje.Mazali su guzvali i cesto gubili vase stripove.Ali tada se drugovima nije odbijalo pozajmljivanje stripova,takva su vremena bila.Sada su stripovi skuplji i vredniji da bi ih svakom davali na citanje.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/09/2011 : 15:56:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

Anto, zamolio me Dekara da ti prenesem da te PUNO pozdravio!


Ma pisao sam o tim mojim "akcijama" (gde je i Dekara bio jedna od žrtava) više puta, mislio sam da sam to pomenuo i ovde, ali sad pogledah ceo topik i ne nađoh tu moju priču.Mislim da se topik zove "Da li ste ukrali strip" ili tako nešto.Ali ajde ponoviću još i ovde pošto je to baš za ovu temu:
Nekih godinu dana sam ušao u neki manijakalni fazon da stripove pozajmljujem na čitanje i da ih ne vraćam.Pre svega bih napomenuo da nikada nisam bio agresivna osoba ili tako nešto, čak naprotiv, više sam neki miroljubivi tip.Ali tih ratnih godina, celokupni haos je verovatno i mene udario u glavu - ne znam kako bih iz sadašnjeg ugla posmatranja objasnio to moje ponašanje.
A ono je bilo, pa rekao bih, zajebano.Pozajmljivao sam stripove od klinara koje sam upoznao na nekom kursu crtanja, od klinaca koje sam slučajno upoznavao, ali i od nekih starijih ljudi (recimo od jednog komšije starijeg od mene desetak godina, mada nisam mnešto bio blizak sa njim).Kada su mi ljudi tražili da im stripove vratim, rekao sam samo "neću, jebi ga, sad su moji" ili tako nešto slično.Sa obzirom na moju fizičku konstituciju niko nije smeo da mi ništa kaže, a naročito jer su bili mlađi od mene.
Ma slali su i roditelje i pretili policijom, mene je čisto boleo qurac.Jedna majka je rekla mom matorom da će mu doći policija kući jer sam uzeo od dečka poprilično vredne Valiante i to dar od njegovog pokojnog oca; otac je hteo da me istera iz kuće, ali ja normalno ništa (ipak sam mu vratio sve romane nakon par dana, ipak nisam toliko bio zagrezao.Ili jesam ?)
I Dekara je bio jedna od žrtava.On mi je dao koliko se sećam, uglavnom Bonelije, bilo je tu dosta Markovih romana, čini mi se .Kad sam mu rekao da mu ih neću vratiti, pretio mi je svim i svačim, na kraju i ujakom, pa sam popustio i platio mu 50 maraka, mada je uzeta roba vredela poprilično više.
To ludilo me je pustilo posle godinu dana.Moja lična kolekcija se uvećala za sigurno 500-700 stripova.
Najbolje od toga je što sam sa svim tim likovima danas super i pored tog mog ispada.
E to su bili dani!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 10/09/2011 16:00:40
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 12/09/2011 : 09:39:35  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

hmmmm
ne bih se ovde složio sa adrianom - niti je priča tužna, niti je taj dečko ratni profiter.
nadam se da me nećeš krivo shvatiti, ali vas dvojica ste ispali kompletni magarci.Zašto se vi njemu uopšte prodali stripove.Pa još po smešnoj ceni.Niste imali gde da ih držite; smetali su vam ? Da niste možda bili gladni ili žedni ?? Jebi ga, znam dosta ljudi koji su u tom periodu prodavali stripove badava i sa tim parama častili se sladoledima, vodili devojčice na piće, kupovali razne gluposti.
Jebi ga, ja sam te godine proživeo kao i ostali.Bio sam student,matori, iako su bili lekar i inženjerka tehnologije, nisu imali neke plate, već kao i cela nacija po nekoliko maraka.Nije sad da sam gladovao, ali se živelo krajnje skromno.
Ali dugo skupljanu kolekciju nisam prodavao.Ma ne bih je prodao pa sve i da sam gladovao!!! Čakštaviše, čekao sam na zicer klince koji su prodavali stripove budzašto.Neki od tih klinaca su prodavali očeve kolekcije za 10 sladoleda (ZS broj jedan za dva Čokomokoa ili prvih pet Alan Foordova za turu kolača u poslastičarnici).Jedan ortak je prodavao svoju ogromnu kolekciju za 400 maraka (mislim da je hteo da ode na neko letovanje) - prodao sam kompjuter Amigu (koji je već bio izraubovan) i uzeo tu kolekciju, koja bi danas koštala 4000 evra, i tako dalje da ne nabrajam više.
U stvari bio sam strpljiv, svoje stripove nisam dirao a za male pare od lokalnih magaraca sam nabavljao prve brojeve ZS,LMS i Alan Forda - a oni su se častili sladoledima i kolačima.
Jebi ga Cloude ovo je priča iz drugog ugla, iako teško da sam ja ratni profiter, već samo čovek (tada dečak) sa strpljenjem i izgleda nešto većom ljubavi za stripove i sopstvenu dugo skupljanu kolekciju.Nadam se da te ovaj moj post neće na neki način uvredit, ali čini mi se da si tvojim postom pokazao da ti i nisi toliko mario za romane koji su ti ispunili detinjstvo.
PS Žao mi je samo što ti i tvoj drugar niste bili u mom komšiluku, pa i da vama uzmem te kolekcije po smešnoj ceni :)



Prica je ispricana u kratkim crtama, a inace je pozadina drugacija i mnogo slozenija. Ne bih da smaram...

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/09/2011 : 16:26:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
E sad ima da ispričaš kompletnu priču !!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 13/09/2011 : 13:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Evo, čitao sam jednog starog Texa i među dobitnicima nagradne igre naišao na nama vrlo poznatu osobu (osim ako nije netko sa istim imenom i prezimenom ). Da li je tada 15-godišnji Marko znao da če jednom postati jedan od najpoznatijih ljudi, koji se bave stripovima u bivšoj Jugi?


Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 27/09/2011 09:18:09
Go to Top of Page

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 13/09/2011 : 13:26:37  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast na percepciji, trebalo ti je zapeti za oko u moru imena :D

Moja sjećanja na djetinjstvo i stripove?

Kad sam kod bake i djeda otkrio da postoje hrpe i hrpe Stripoteka i Eks Almanaha (i nešto yu-stripa i pokoji album umpah pah i asterix i slično) koje su majka i ujak kupovali dok su bili u srednjoj i na faksu...tristotinjak stripova vjerojatno, možda i više. Onda mi je bilo jako fora, danas na taj trenutak gledam kao nešto što bi na filmu bilo popraćeno valjda anđeoskim zborom i zrakom svjetla s nebesa :D
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/09/2011 : 15:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panzer

Evo, čitao sam jednog starog Texa i među dobitnicima nagradne igre naišao na nama vrlo poznatu osobu (osim ako nije netko sa istim imenom i prezimenom ). Da li je tada 15-godišnji Marko znao da če jednom postati jedan od najpoznatijih ljudi, koji se bave stripovima u bivšoj Jugi?




Na ovoj slici se vidi ispod imena vlasnika ovog sajta i ime (Duško Selaković, 12 godina, 32000 Čačak) jedinog tipa koga nisam uspeo da pređem.
U pitanju je Dekarin komšija i u to vreme vlasnik lepe kolekcije Zagorovih starih romana.Upoznao sam ga preko Dekare i pokušao više puta da mu nekako izvučem stripove, ali nisam u tome uspeo( ovo je u vezi sa mojim prethodnim postom).
Danas je taj Dušan jedan od vodećih mladih političara pred kojim je svetla budućnost u bavljenju ovom danas popularnom profesijom.
A svi znamo kako neko treba biti namazan da bi uspeo u politici - tako da nije ni čudo što se i tad kao mlađahni dječarac nije dao prijevariti!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 13/09/2011 16:21:28
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/09/2011 : 15:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Anto, koje ti potresne stripske priče pričaš! Uzimao ljudima stripove i prijetio im? Nekako kao da si ulazio u pubertet u toj nekoj prijelaznoj fazi... A evo danas ih poklanjaš, i to uz dozu rakije...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 13/09/2011 : 17:01:57  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

E sad ima da ispričaš kompletnu priču !!!



Inace ce ti Anto doci na kucu, isamarati te, i oteti stripove...ili jos gore: ubedice te da mu ih prodas ispod cene.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13368 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 13/09/2011 : 17:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Zaboravio si da kažeš da će te ubediti da čitaš Zekana.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 21/09/2011 : 14:39:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Mislim da i ja sad mogu olakšati dušu zbog stvari što sam radio zbog stripova... kad sam bio klinac bio je neki lokalni diler tih stripova, imao je gomilu i kupovali smo ja i frend od njega. A bilo je vrijeme kad nije bilo para, a htio si čitati sve one lijepe stripove. Nego, meni je bilo čudno kako moj frend uvijek nakon kupovine izvlači iz vrećice više stripova nego smo iz kupili od njega. Nakon par puta pitam ja njega otkud mu ti stripovi, a on veli da mu je maznuo s tezge. Što, ukrao si ih?!, ja njemu.

Meni uopće nije palo na pamet da "kradem" te stripove. No kad sam nakon dugog razmišljanja shvatio da jednostavno ne mogu sve kupiti što želim, ja i frend napravili smo plan, jednostavna tehnika odvraćanja pažnje. Jedan zabavlja njega, a drugi vadi stripove. No, kako nisam bio iskusan ko frend, a i tu je pitanje savjesti, s mukom sam uzeo 1 strip Dylana "Zlo" i kasnije se mučio danima oko toga što sam napravio. No zato je frend pokupio hrpu. Mislim da poslije više nismo išli, a i čuo sam kasnije da je frenda stari uhvatio na djelu da mu uzima stripove. Nakon toga sam shvatio da nisam taj tip, neke granice moralnih normi jednostavno ne mogu prijeći...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8381 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 21/09/2011 : 14:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay
, s mukom sam uzeo 1 strip Dylana "Zlo" i kasnije se mučio danima oko toga što sam napravio.



DeeCay krade strip naslova Zlo- sušta simbolika

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4338 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/09/2011 : 16:05:54  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
ja sam krao po štandovima na okretalištima tramvaja, kioscima i knjižnicama, di je bilo i najdramatičnije. U jednoj knjižnici je je frend pretjerao. Nakon par dana je skratio kolekciju alan fordova sa 70-ak na 10. knjižničarka je naravno skužila da stripovi nestaju odkad smo se nas dvojica pojavili, pa se od srama više tamo nismo pojavljivali. Znam da to sve nije u redu, ali bili smo djeca, pa nas to opravdava.
Go to Top of Page

samotnjak
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
83 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 23/09/2011 : 09:57:56  Show Profile Show Extended Profile  Send samotnjak a Private Message  Reply with Quote
evo i mene. konačno. počinjem stereotipno, kao veliki broj bivših kibicera i voajera koji su dugo pratili ovaj sajt ali se iz nekih razloga nisu prijavljivali. dakle, dugo sam tu. čitam i gledam. liječim rane iz djetinjstva. ja jednostavno više nisam mogao izdržati, pogotovo nakon što sam pogledao ovaj topic o sjećanjima vezanim za stripove - romane. uvijek sam sebi govorio da ako se ikada registrujem, odmah ću pokušati otvoriti topic na kojem bi se iz ponora sjećanja i zaborava izvlačile ovakve priče kojih smo puni svi mi koji smo djetinjstvo proveli uz romane. vjerujte da nisma godinama plakao, ali nakon čitanja nekih iskrenih ispovjesti na ovom topicu, mogu reći da se to skoro desilo. u najmanju ruku, duboko sam uzdisao za djetinjstvom i tim divnim danima kada sam neumorno skupljao romane. sakupio lijepu kolekciju Zagora i Mister - No-a) i onda rat. tada je djetinjstvo i prestalo a vihor rata nije mogao zaustaviti ni Zagor Te - Nej. eh, imam ja stotine priča o romanima. neka sjećanja su toliko bolna da me i danas progone. ipak, konačno ću ih moći povjeriti nekome ko će me razumjeti u potpunosti. u to sam siguran. čitajući Vaše postova poštovani stripoljubci, došao sam do zaključka da smo mi u bivšoj državi, bez obzira koje nacije ili vjere bili, bez obzira iz kojeg kutka bivše Juge dolazili, pa mi smo bili kao sijamska braća!!! ista razmišljanja, iste težnje i maštarije, isti strahovi i fobije...

nostalgija me nekad ubija, i mislim da ću u ovoj ''ispovjedaonici'' povremeno olakšati dušu.
od moje nekad solidne kolekcije ZS i LMS-a sada imam samo Zagorov specijalac Prokleto blago kojeg se nikada nisam uspio odreći. strpljivo čeka na ormaru mog desetogodišnjeg sina da ga možda jednog dana i on otkrije. za taj specijalac me veže jedna trauma (teško sam ga nabavio a onda izgubio na opkladi pa ga poslije opet za vel'ke novce kupio) o čemu bi se ovdje uskoro mogao ispovjediti.

uglavnom, kada bude više vremena.

p.s.: ''prespavao'' sam dvadeset Zagorovih godina pa ću imati mnogo pitanja. nadam se da će biti raspoloženih da mi odgovore.

p.p.s.: ja romane nikada nisam krao niti sam ikada ikoga u vezi njih prevario. valjda sam se bojao da se odnekud ne pojavi Zagor i opali mi koju iza ušiju, jer sam se drznuo učiniti toliki zločin. :-)
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 23/09/2011 : 10:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
dobrodošao vuče samotjače, nadam se da je to tvoj povratak u ovu zemlju slikovnih priča...ugodno druženje i puno zabave...
a jebeš zabavu bez dobrog Zagora.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4338 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 23/09/2011 : 15:08:33  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
dobrodošao pajdo, drago mi je da si od svih romana sačuvao prokleto blago. ja sam isto sentimentalno vezan za tog zagora, jer sam za njega dao 30 drugih romana. to je jedina takva razmjena, koju sam napravio. inače je uvijek bilo jedan za jedan. svi se nekako sjećaju baš tog izdanja jer je bilo u boji i u velikom formatu.
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 27/09/2011 : 09:18:46  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panzer

Evo, čitao sam jednog starog Texa i među dobitnicima nagradne igre naišao na nama vrlo poznatu osobu (osim ako nije netko sa istim imenom i prezimenom ). Da li je tada 15-godišnji Marko znao da če jednom postati jedan od najpoznatijih ljudi, koji se bave stripovima u bivšoj Jugi?





Kod Bonellija več su puno prije uvidjeli da če iz Šunjića još nešto biti pa su mu čak dali jednu od sporednih uloga u jednoj epizodi Texa :


Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 27/09/2011 09:19:14
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 04/10/2011 : 08:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
Samotnjak, dobro nam dosao!
Prokleto blago je definitivno bio strip koji je predstavljao stvar prestiza. Iz vise razloga, uglavnom ih svi znamo. Ovaj topic i jesam osmislio kao jedan kutak u kojem svi iskreno, bez uvijanja, govorimo o detinjstvu, ciji je neizostavni deo bio ZS i LMS serijal. Detinjstvo je najbezazleniji deo zivota, i upravo su dogodovstine iz tih dana, najcesece prepricavane kod ogromne vecine ljudi. Nadam se nastavku prica vezanih za tvoja secanja na detinjstvo i stripove.


Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page
Page: of 25 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000