forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 big sellout
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

bvagner3
Senior Member



Croatia
2282 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 22/09/2010 : 14:46:05  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
I ja već duže vrijeme pokušavam prodati preko 200 VHS-a,sve sami originali,hitovi,a trake i kutije u odličnom stanju,no to više nikome ne treba.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 22/09/2010 : 14:47:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ja ti ni ne znam ikoga tko uopce jos ima video, a pogotovo da ce kupiti i koji VHS
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2282 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 22/09/2010 : 15:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Znam,sada već novi DVD možeš naći od 10-20kn(baš ima na kiosku hitova koji su tek u videotekama),a kada se sjetim da sam neke kazete plaćao i do 100kn,a sada ne vrijede skoro ništa,iako su moje očuvane imam čak jednu orig.kazetu staru oko 20 g,iz bivše juge,i radi ko nova,no dobro vidjet ćemo kako će DVD-i raditi za 20 i više godina,a opet tu su i blu-ray diskovi,koji možda budu izgurali i obezvrijedili DVD,kao što su oni VHS.Ko to zna možda filmovi u budućnosti budu izlazili i na orig.memorijskim karicama,čipovima,ili nečemu što danas nemožemo niti zamisliti.

Edited by - bvagner3 on 22/09/2010 15:03:11
Go to Top of Page

andi
Junior Member

Croatia
306 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 22/09/2010 : 15:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Send andi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bvagner3

Znam,sada već novi DVD možeš naći od 10-20kn(baš ima na kiosku hitova koji su tek u videotekama),a kada se sjetim da sam neke kazete plaćao i do 100kn,a sada ne vrijede skoro ništa,iako su moje očuvane imam čak jednu orig.kazetu staru oko 20 g,iz bivše juge,i radi ko nova,no dobro vidjet ćemo kako će DVD-i raditi za 20 i više godina,a opet tu su i blu-ray diskovi,koji možda budu izgurali i obezvrijedili DVD,kao što su oni VHS.Ko to zna možda filmovi u budućnosti budu izlazili i na orig.memorijskim karicama ili čipovima.




Budućnost ti je online streaming. Već sad većina veza u (razvijenom) svijetu dozvoljava real time streaming HD sadržaja. Uostalom i kod nas to već postoji (Max TV videoteka). NMT (Network media tank) će u budućnosti zamijeniti sve dvd, bluray i sve ostale xyz-ray playere koji se mogu izmisliti.

Posjedovanje fizičkih medija je stvar prošlosti. Čak i mi kolekcionari to moramo priznati. Svaki film koji se nađe u prodaji može se na netu naći i skinuti za sat-dva i to u vrhunskoj HD (BluRay) kvaliteti. Ako se distributeri žele boriti sa ovim stanjem morati će omogućiti streamanje filmova iz online videoteka za neku flat rate pretplatu. Npr. platiš 50E mjesečno i gledaš šta hoćeš, kad hoćeš i koliko hoćeš. I to u vrhunskoj HD kvaliteti.

Edited by - andi on 22/09/2010 15:10:14
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 22/09/2010 : 19:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

a i zašto bih olakšavao nešto što je meni iznimno teško

Slazem se ..i meni bi bilo.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7431 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 22/09/2010 : 19:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andi



Posjedovanje fizičkih medija je stvar prošlosti.

mogao bih komentirati štošta ali ovo moram - dam ti sve scannove stripova, knjiga, za tvoje papirnate verzije koje je pregazilo vrijeme:)
čak i isprintane verzije su bolje od skena

Edited by - rommel on 22/09/2010 19:37:17
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 22/09/2010 : 19:40:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Smatram da ono sto rommel nudi vrijedi zadane cijene.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

andi
Junior Member

Croatia
306 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 22/09/2010 : 19:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Send andi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by andi



Posjedovanje fizičkih medija je stvar prošlosti.

mogao bih komentirati štošta ali ovo moram - dam ti sve scannove stripova, knjiga, za tvoje papirnate verzije koje je pregazilo vrijeme:)
čak i isprintane verzije su bolje od skena





Pri ovoj izjavi sam mislio na multimediju - dakle na filmove, glazbu, "igrice", software... Dakako da će fizički medij negdje postojati u vidu hard diska, flash memorije ili nećeg trećeg u budućnosti (optički mediji su prema mom mišljenju isto osuđeni na propast kad tad - vijek trajanja im je 10-20 godina a sa gustoćom zapisa kao što je kod bluraya vijek je još i manji).
Taj fizički medij će postojati na nekom udaljenom serveru i opsluživati tisuće korisnika ("kolekcionara"). Cijela stvar može biti posve legalna - kafići danas npr. plaćaju ZAMP-u naknadu za puštanje radio stanica, a zauzvrat mogu puštati bilo koju glazbu koju požele - zašto ista stvar ne bi mogla biti i sa web streamanjem filmova u naše domove?!

Knjige (pa tako i stripovi) neće tako lako isčeznuti upravo zbog nas kolekcionara. Međutim i knjige danas sve više prelaze na digitalne medije, pogotovo ako je rijeć o stručnoj literaturi. Ja npr. kada bih posjedovao svu literaturu koja mi je potrebna u mom poslu u printanom obliku - bilo bi mi potrebno 5 soba, a da ne govorim o problemu snalaženja ("find" opcija u digitalnim dokumentima mi spašava život).

Stripove ipak držim kao posebnu vrijednost i toliko da znaš - nemam niti jedan scan!

Razlika je očita - možeš ili ti npr. film držati u rukama i "koristiti" za razliku od stripa?

Edited by - andi on 22/09/2010 19:52:28
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7431 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 22/09/2010 : 20:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andi

quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by andi



Posjedovanje fizičkih medija je stvar prošlosti.

mogao bih komentirati štošta ali ovo moram - dam ti sve scannove stripova, knjiga, za tvoje papirnate verzije koje je pregazilo vrijeme:)
čak i isprintane verzije su bolje od skena





Pri ovoj izjavi sam mislio na multimediju - dakle na filmove, glazbu, "igrice", software... Dakako da će fizički medij negdje postojati u vidu hard diska, flash memorije ili nećeg trećeg u budućnosti (optički mediji su prema mom mišljenju isto osuđeni na propast kad tad - vijek trajanja im je 10-20 godina a sa gustoćom zapisa kao što je kod bluraya vijek je još i manji).
Taj fizički medij će postojati na nekom udaljenom serveru i opsluživati tisuće korisnika ("kolekcionara"). Cijela stvar može biti posve legalna - kafići danas npr. plaćaju ZAMP-u naknadu za puštanje radio stanica, a zauzvrat mogu puštati bilo koju glazbu koju požele - zašto ista stvar ne bi mogla biti i sa web streamanjem filmova u naše domove?!

Knjige (pa tako i stripovi) neće tako lako isčeznuti upravo zbog nas kolekcionara. Međutim i knjige danas sve više prelaze na digitalne medije, pogotovo ako je rijeć o stručnoj literaturi. Ja npr. kada bih posjedovao svu literaturu koja mi je potrebna u mom poslu u printanom obliku - bilo bi mi potrebno 5 soba, a da ne govorim o problemu snalaženja ("find" opcija u digitalnim dokumentima mi spašava život).

Stripove ipak držim kao posebnu vrijednost i toliko da znaš - nemam niti jedan scan!

Razlika je očita - možeš ili ti npr. film držati u rukama i "koristiti" za razliku od stripa?


mogu - otvorim recimo DEVIL & DANIEL WEBSTER MOC izdanje i uživam u izvrsnoj knjižici gdje je i istoimena priča....a ti si to streamaj :)
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 22/09/2010 : 20:40:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andi

[quote]Originally posted by rommel

Pri ovoj izjavi sam mislio na multimediju - dakle na filmove, glazbu, "igrice", software... Dakako da će fizički medij negdje postojati u vidu hard diska, flash memorije ili nećeg trećeg u budućnosti (optički mediji su prema mom mišljenju isto osuđeni na propast kad tad - vijek trajanja im je 10-20 godina a sa gustoćom zapisa kao što je kod bluraya vijek je još i manji).




Zaboravio si napomenuti da ovo vrijedi za przene medije, ali ne i za tiskane, sto original izdanja jesu.

Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7431 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 22/09/2010 : 20:42:55  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
a i zanemaruje činjenicu da ja SVE SVOJE ORIGINALE GLEDAM S KOPIJE :)
tako da su moji originali i dan danas netaknuti:) da znam je suis malade... :)
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7431 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 22/09/2010 : 20:53:49  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
http://www.amazon.com/Twilight-Zone-Complete-Definitive-Collection/dp/B000H5U5EE/ref=sr_1_2?ie=UTF8&s=dvd&qid=1285181391&sr=8-2-spell

http://www.amazon.com/Clint-Eastwood-Films-Years-Warner/dp/B002Z7FN7Q/ref=sr_1_1?s=dvd&ie=UTF8&qid=1285181442&sr=1-1


http://www.amazon.com/Theodor-Dreyer-Special-Wrath-Gertrud/dp/B00005M2C7/ref=sr_1_1?s=dvd&ie=UTF8&qid=1285181484&sr=1-1

http://www.amazon.com/Paul-Newman-Tribute-Collection/dp/B002CWKTU0/ref=sr_1_1?s=dvd&ie=UTF8&qid=1285181530&sr=1-1
http://www.amazon.com/Lone-Wolf-Cub-Box-Set/dp/B000AYNFVC/ref=sr_1_12?s=dvd&ie=UTF8&qid=1285181571&sr=1-12

evo išao sam se malo igrati...nisam ni načeo vrh sante ... a tu je kojih 400 dolara




Edited by - rommel on 22/09/2010 20:54:35
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7431 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 22/09/2010 : 21:04:48  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
to je nešto o čemu sigurno neću pisati po forumu...i u cijeloj prići irelevantno osim meni...ne zamjeri
Go to Top of Page

andi
Junior Member

Croatia
306 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 22/09/2010 : 22:05:58  Show Profile Show Extended Profile  Send andi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by andi

quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by andi



Posjedovanje fizičkih medija je stvar prošlosti.

mogao bih komentirati štošta ali ovo moram - dam ti sve scannove stripova, knjiga, za tvoje papirnate verzije koje je pregazilo vrijeme:)
čak i isprintane verzije su bolje od skena





Pri ovoj izjavi sam mislio na multimediju - dakle na filmove, glazbu, "igrice", software... Dakako da će fizički medij negdje postojati u vidu hard diska, flash memorije ili nećeg trećeg u budućnosti (optički mediji su prema mom mišljenju isto osuđeni na propast kad tad - vijek trajanja im je 10-20 godina a sa gustoćom zapisa kao što je kod bluraya vijek je još i manji).
Taj fizički medij će postojati na nekom udaljenom serveru i opsluživati tisuće korisnika ("kolekcionara"). Cijela stvar može biti posve legalna - kafići danas npr. plaćaju ZAMP-u naknadu za puštanje radio stanica, a zauzvrat mogu puštati bilo koju glazbu koju požele - zašto ista stvar ne bi mogla biti i sa web streamanjem filmova u naše domove?!

Knjige (pa tako i stripovi) neće tako lako isčeznuti upravo zbog nas kolekcionara. Međutim i knjige danas sve više prelaze na digitalne medije, pogotovo ako je rijeć o stručnoj literaturi. Ja npr. kada bih posjedovao svu literaturu koja mi je potrebna u mom poslu u printanom obliku - bilo bi mi potrebno 5 soba, a da ne govorim o problemu snalaženja ("find" opcija u digitalnim dokumentima mi spašava život).

Stripove ipak držim kao posebnu vrijednost i toliko da znaš - nemam niti jedan scan!

Razlika je očita - možeš ili ti npr. film držati u rukama i "koristiti" za razliku od stripa?


mogu - otvorim recimo DEVIL & DANIEL WEBSTER MOC izdanje i uživam u izvrsnoj knjižici gdje je i istoimena priča....a ti si to streamaj :)





bez ljutnje prijatelju... i ja svoju kolekciju DVD-a koja stoji na polici cijenim iznimno - tu je oko 500njak naslova od kojih je sigurno 70% orginala i "special edition" izdanja sa knjižicama i sličnim...

Međutim u zadnje sam vrijeme i ja podlegao napasti uzimanja sadržaja s neta, poglavito zbog ovog HD prokletstva... a hebiga, žao mi gledati skupo plaćenu HT opremu (46"TV, reciever, zvučnici - sve po komponentama pažljivo birano i usklađeno) neiskorištenu i "potraćenu" na SD DVD kvalitetu. Ako si ikad gledao film u pravoj HD kvaliteti slike i zvuka znati ćeš o čemu pričam...

A da me ponovno vozaju distributeri da ispočetka sakupljam kolekciju nanovo i još jednom plaćam već plaćeno (zapravo dva puta plaćeno jer sam neke stvari imao i na VHS-u)- malo sutra - imam i obitelj i brdo drugih stvari gdje da trošim novce, a da ne govorim o drugim hobijima (stripovi...). I tom logikom sam došao do ovog streamanja o kojem pričam - online videoteke su tek prvi korak koji je već zaživio, vjerojatna je budućnost da ćemo filmove gledati kao što danas listamo portale, uz naknadu jasno, koju ću drage volje platiti.
Koliko se god nama to sviđalo ili ne sviđalo, to je neminovna budućnost...

A što se tiče ovih knjižica - ima u ovim našim bolestima (hobijima ) i bez njih previše toga (filmovi, knjige, stripovi...) da ti nisu dosta ni 5 života da se sve pokrije... Uostalom, kupuješ li ti filmove zbog toga da ih gledaš ili zbog knjižica?

Imaju i orginalni optički mediji vijek trajanja, znam jer sam to već iskusio, magnetske trake (VHS) su čak dugovječnije. HDD također ima trajnosni problem ako ga se čuva u ormaru - "refreshing issue" - http://photo.net/digital-darkroom-forum/00NXpz . Prilično sam siguran da sve ove naše kolekcije (CD, DVD, bluray, HDD) neće doživjeti da služe idućoj generaciji naše djece ili u najboljem slučaju unučadi. Sve će se to gledati s mreže - samo je pitanje pronalaska načina da nam se to naplati i da bude legalno...

@Rommel - vidim da si vrstan filmofil, cijenim to pa i razumijem tvoje razmišljanje. Ali samo da te nešto priupitam - jesi li ikad imao barem dio ove kolekcije na VHS-u? Vjerujem da jesi... Što je sada s time? Koristi li to itko više? Ne čini li ti se da će sličnu sudbinu doživjeti i tvoji DVD-i?

Hmm... možda "knjižice" prežive i postanu "collectors items" - čini se da si utoliko u pravu...
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7431 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 22/09/2010 : 22:11:19  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
ja ih još uvijek imam one koje nisu propale ...uostalom prvi korak mi je bio prebaciti vhs snimke na dvd - i iznenadio sam se otkrivši neke stvari....recimo film Hustle Roberta Aldricha ima scena u kojoj Burt Reznolds objašnjava Catherine Deneuve da je spavao s jugoslavenskom glumicom i da je ona tokom ekstaze vikala vito vito a deneuvica ga pita da nije Tiito Tito? ono šđšto je zanimljivo je da je taj dio bio isječen iako je snimka sa tva bila u devedesetima - vidi se logo htv...
elem da ne tupim - da imam i vhs kazete originale
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 22/09/2010 : 22:14:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

ja ti ni ne znam ikoga tko uopce jos ima video, a pogotovo da ce kupiti i koji VHS



Ovdje u USA se VHS kasete mogu naci eksluzivno u muzejima

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 22/09/2010 : 22:30:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andi

@Rommel - vidim da si vrstan filmofil, cijenim to pa i razumijem tvoje razmišljanje. Ali samo da te nešto priupitam - jesi li ikad imao barem dio ove kolekcije na VHS-u? Vjerujem da jesi... Što je sada s time? Koristi li to itko više? Ne čini li ti se da će sličnu sudbinu doživjeti i tvoji DVD-i?

Hmm... možda "knjižice" prežive i postanu "collectors items" - čini se da si utoliko u pravu...




Sta kazes na ovo?

http://cgi.ebay.com/Harvest-Moon-Super-Nintendo-SNES-NEW-SEALED-VGA-80-/110586431019?pt=Video_Games_Games&hash=item19bf77062b

Niko vise ne igra super nintendo, ali originali kod kolekcionara dostignu astronomske cijene. Sta mislis koliko ce vrijediti (netaknuti) rommelovi DVD rariteti za 10,15,20 godina?
Go to Top of Page

andi
Junior Member

Croatia
306 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 22/09/2010 : 22:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Send andi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

ja ih još uvijek imam one koje nisu propale ...uostalom prvi korak mi je bio prebaciti vhs snimke na dvd - i iznenadio sam se otkrivši neke stvari....recimo film Hustle Roberta Aldricha ima scena u kojoj Burt Reznolds objašnjava Catherine Deneuve da je spavao s jugoslavenskom glumicom i da je ona tokom ekstaze vikala vito vito a deneuvica ga pita da nije Tiito Tito? ono šđšto je zanimljivo je da je taj dio bio isječen iako je snimka sa tva bila u devedesetima - vidi se logo htv...
elem da ne tupim - da imam i vhs kazete originale




no ne koristiš ih... isto kao ni ja svoje... krepala mi oba video recordera koja sam imao. Novi neznam ni di kupiti, a i ne planiram...

Misliš li zaista da će netko (pa čak i ti sam?) prebacivati ovu tvoju kako naslućujem impresivnu kolekciju DVD-a na neki drugi medij kada DVD doživi sudbinu VHS-a ako ovo isto bude ponuđeno u boljoj kvaliteti negdje na internetu (legalno) za male pare i 0 sekundi utrošenog vremena? Zbog čega - tu i tamo neke raritetne cenzurirane rečenice?

Zapravo, žalosno je da jedina osoba koja zna cijeniti ovo što ti imaš (a to si ti sam) (pro)daje sve... I žalosno je da će se to za kojih 10-20 godina prodavati po buvljacima pokraj automobilskih guma i potrganih kišobrana... Oprosti ali stvarno suosjećam što god bio razlog ovog tvog čina...

...respect

Go to Top of Page

andi
Junior Member

Croatia
306 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 22/09/2010 : 22:34:42  Show Profile Show Extended Profile  Send andi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ordell

quote:
Originally posted by andi

@Rommel - vidim da si vrstan filmofil, cijenim to pa i razumijem tvoje razmišljanje. Ali samo da te nešto priupitam - jesi li ikad imao barem dio ove kolekcije na VHS-u? Vjerujem da jesi... Što je sada s time? Koristi li to itko više? Ne čini li ti se da će sličnu sudbinu doživjeti i tvoji DVD-i?

Hmm... možda "knjižice" prežive i postanu "collectors items" - čini se da si utoliko u pravu...




Sta kazes na ovo?

http://cgi.ebay.com/Harvest-Moon-Super-Nintendo-SNES-NEW-SEALED-VGA-80-/110586431019?pt=Video_Games_Games&hash=item19bf77062b

Niko vise ne igra super nintendo, ali originali kod kolekcionara dostignu astronomske cijene. Sta mislis koliko ce vrijediti (netaknuti) rommelovi DVD rariteti za 10,15,20 godina?



Ajd mi sad nađi neki VHS koji se za toliko prodaje?
Odnosno koji je za toliko prodan jer mogu i ja na ebaju tražiti 2.000 $ za svoje iznošene gaće npr.
No mogu li toliko dobiti? Kupujem na ebaju već dugo pa znak kakve sulude iznose nekad ljudi traže za gluposti...
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 22/09/2010 : 22:37:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
http://cgi.ebay.com/Christine-Fright-Night-VHS-1983-85-NEW-GIFT-BOX-SET-/360244009370?pt=VHS&hash=item53e037599a

Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 22/09/2010 : 22:54:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andi

quote:
Originally posted by ordell

quote:
Originally posted by andi

@Rommel - vidim da si vrstan filmofil, cijenim to pa i razumijem tvoje razmišljanje. Ali samo da te nešto priupitam - jesi li ikad imao barem dio ove kolekcije na VHS-u? Vjerujem da jesi... Što je sada s time? Koristi li to itko više? Ne čini li ti se da će sličnu sudbinu doživjeti i tvoji DVD-i?

Hmm... možda "knjižice" prežive i postanu "collectors items" - čini se da si utoliko u pravu...




Sta kazes na ovo?

http://cgi.ebay.com/Harvest-Moon-Super-Nintendo-SNES-NEW-SEALED-VGA-80-/110586431019?pt=Video_Games_Games&hash=item19bf77062b

Niko vise ne igra super nintendo, ali originali kod kolekcionara dostignu astronomske cijene. Sta mislis koliko ce vrijediti (netaknuti) rommelovi DVD rariteti za 10,15,20 godina?



Ajd mi sad nađi neki VHS koji se za toliko prodaje?
Odnosno koji je za toliko prodan jer mogu i ja na ebaju tražiti 2.000 $ za svoje iznošene gaće npr.
No mogu li toliko dobiti? Kupujem na ebaju već dugo pa znak kakve sulude iznose nekad ljudi traže za gluposti...



A kad neko plati 400€ za Zagora, to nije glupost? Gle, ima svakakvih kolekcionara, i PEZ se prodaje za zlato.
Zasto nema (toliko) VHS kolekcionara? Vjerovatno VHS nije ostavio takav pecat, nema smeka, sta ti ja znam.. Ali to ne znaci da ce ista sudbina zadesiti DVD.
Tvoje gace su van konteksta.
Go to Top of Page

andi
Junior Member

Croatia
306 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 22/09/2010 : 23:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Send andi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ordell

http://cgi.ebay.com/Christine-Fright-Night-VHS-1983-85-NEW-GIFT-BOX-SET-/360244009370?pt=VHS&hash=item53e037599a






rekoh prodan a ne ponuđen - dokazano da na ebayu ljudi svašta traže...

moje gaće možda jesu van konteksta ali zato DVD-i svakako jesu u kontekstu pa prema tome - vrlo vjerojatno ih čeka ista sudbina...
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7431 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 23/09/2010 : 07:55:46  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andi

quote:
Originally posted by rommel

ja ih još uvijek imam one koje nisu propale ...uostalom prvi korak mi je bio prebaciti vhs snimke na dvd - i iznenadio sam se otkrivši neke stvari....recimo film Hustle Roberta Aldricha ima scena u kojoj Burt Reznolds objašnjava Catherine Deneuve da je spavao s jugoslavenskom glumicom i da je ona tokom ekstaze vikala vito vito a deneuvica ga pita da nije Tiito Tito? ono šđšto je zanimljivo je da je taj dio bio isječen iako je snimka sa tva bila u devedesetima - vidi se logo htv...
elem da ne tupim - da imam i vhs kazete originale




no ne koristiš ih... isto kao ni ja svoje... krepala mi oba video recordera koja sam imao. Novi neznam ni di kupiti, a i ne planiram...

Misliš li zaista da će netko (pa čak i ti sam?) prebacivati ovu tvoju kako naslućujem impresivnu kolekciju DVD-a na neki drugi medij kada DVD doživi sudbinu VHS-a ako ovo isto bude ponuđeno u boljoj kvaliteti negdje na internetu (legalno) za male pare i 0 sekundi utrošenog vremena? Zbog čega - tu i tamo neke raritetne cenzurirane rečenice?

Zapravo, žalosno je da jedina osoba koja zna cijeniti ovo što ti imaš (a to si ti sam) (pro)daje sve... I žalosno je da će se to za kojih 10-20 godina prodavati po buvljacima pokraj automobilskih guma i potrganih kišobrana... Oprosti ali stvarno suosjećam što god bio razlog ovog tvog čina...

...respect




kako ih ne koristim...kako misliš da sam primijetio taj detalj...no nema veze video je krepao a kako sve što imam na vhs-u imam u drugim formatima video neću više kupovati
sve filmove koje sam uspio odgledati gledao sam sa backup verzije...nikad s origiigja... i plan jeste bio da se sve backupira i s vremenom backupi zamjenjuju ali nedostatak vremena je to ozbiljno usporio...no ono što nije backupirano nije ni otvoreno. neke stvari imam i na originalnim backupima :)
tipa dva izdanja all about eve - evropski i američki box pajtonovaca, jednostruku i dvodstruku verziju WEHTBJ i tako to..zona sumraka sam imao prije već kopije (thnx zigi) tako da box stoji neotvoren i slično...
Go to Top of Page

andi
Junior Member

Croatia
306 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 23/09/2010 : 08:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Send andi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel
...video je krepao a kako sve što imam na vhs-u imam u drugim
fromatima...




I ova rečenica sumira sve ono što ja želim reći u proteklih nekoliko postova. Za 10-20 godina možeš je slobodno ponoviti - samo zamijeni vhs sa dvd...

Ovo što si ti napravio (prebacio VHS na DVD) je stvarno vrijedno divljenja i skidam ti kapu na volji za tako nešto, no budimo iskreni, tko to više radi danas... a tek za nekih 10ak godina kad će sve biti dostupno na par klika miša ili kakvog drugog pomagala za interakciju u virtualnom svijetu... a da ne govorimo o razlici u kvaliteti

Edited by - andi on 23/09/2010 08:48:22
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7431 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 23/09/2010 : 08:50:49  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andi

quote:
Originally posted by rommel
...video je krepao a kako sve što imam na vhs-u imam u drugim
fromatima...




I ova rečenica sumira sve ono što ja želim reći u proteklih nekoliko postova. Za 10-20 godina možeš je slobodno ponoviti - samo zamijeni vhs sa dvd...

Ovo što si ti napravio (prebacio VHS na DVD) je stvarno vrijedno divljenja i skidam ti kapu na volji za tako nešto, no budimo iskreni, tko to više radi danas... a tek za nekih 10ak godina kad će sve biti dostupno na par klika miša ili kakvog drugog pomagala za interakciju u virtualnom svijetu...



vjeruj mi da neće masa stvari je nestala i ne pojavila se više recimo game set match kojeg sam srećom sačuvao
ključ za rebeccu još uvijek tražim
kao i inside the third reich ...koje su mi propale na vhs-ima...
zato sam spasio Priznanje Coste Gavrasa i State of Siege a ima toga još što je jednostavno netragom nestalo

p.s. mala ispravka na gornji navod - VIŠE NE TRAŽIM :)

Edited by - rommel on 23/09/2010 09:00:12
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000