forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Serijali/one shots vredni pomena
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/09/2010 : 10:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ne znam da li francuska produkcija može da se poredi sa američkom, pa da je nazovemo hiperprodukcijom, ali koji su to serijali koji su stvarno vredni pomena? Koji su stripovi uspeli da godinama održe nivo i kvalitet kojim su krenuli (ili su možda vremenom dobili na kvalitetu?)?

Evo, od ovih novih koje sam čitao je Murena sasvim ok, ali ništa više. Orlovi Rima su dobro zamišljeni, ali nikako urađeni. XIII mi se nekad davno sviđao, posle nikako, a koliko sam video, i ovaj "novi" serijal Mystery ne donosi ništa novo. Blueberry, Sillage, Thorgal, Scorpion, ostali????

Ili je i kod Francuza kvalitet u one-shotovima, poput onoga što rade Chaboute, Cossey, Bonet i sl?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/09/2010 : 11:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Blueberry je serijal koji definitivno ne gubi na kvaliteti. Osim toga, pitanje je što je to hiperprodukcija. Pedeset epizoda u skoro pedeset godina izlaženja možda i je puno što se tiče Francuza, ali ako pogledamo neke serijale koji dosežu i deset puta veće brojke, onda je ovaj gore broj epizoda i više nego mali.
U svakom slučaju, avanture omiljenog poručnika su idealno napisane i svakom epizodom potvrđuju svoju daljnu kvalitetu. Samo, već par godina ništanije izašlo...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 20/09/2010 : 13:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Raptors
http://www.stuartngbooks.com/marini_raptors.jpg
Go to Top of Page

misterx381
Average Member



Serbia
898 Posts

Member since 17/02/2007

Posted - 20/09/2010 : 15:06:17  Show Profile Show Extended Profile  Send misterx381 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Raptors




Link na domaće izdanje.
http://www.systemcomics.com/web/content/view/69/125/


Inače ovo mi se svidelo kad sam čitao:

http://www.bedetheque.com/serie-610-BD-Sanctuaire.html
http://www.bedetheque.com/serie-23-BD-Troisieme-testament.html
http://www.bedetheque.com/serie-6622-BD-Legende.html
http://www.bedetheque.com/serie-47-BD-Prince-de-la-nuit.html
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/09/2010 : 15:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Snctuary ima izvrsne naslovnice.
A i crtež je odličan.
O čemu se radi?
SF maybe?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 20/09/2010 : 16:15:50  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
izgleda odlicno ovo markosu treba skrenuti paznju pa da vidimo , mozda se i njemu svidi pa ga vidimo jednom na policama jos kada bi bio zavrsen serijal , prekrasno bi to sve bilo :)

feka
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 20/09/2010 : 17:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Trechi testament se, inkredibli, popravlja prema kraju. Počinje kao D&D sesija.

Enivej, meni je Lanfeust nessto drazzi, jer ima humora, kakvog takvog. Nije briljantno, ali je laganini. Trolovi iz Troje (Trojanski trolovi?, nije ona Troja, već se svijet tako zove ...) su isto bili fora, najbliže Asteriksu od ičega što sam vidio (znači, samo 4 puta slabiji).

Meni je Markiz D'Anaon jako draga serija, iako nije savrssena. Isto od Vehlmanna "Les Seuls" (ne spojlajte mi peti album, nisam joss proccitao!).

Govorimo o novijim serijama, je li? Onda jest hiperprodukcija, i to po zzanrovima: milijuni fentezija, povijesnih, nessto manje krimicha. Jako malo fascinantnog materijala, ali moja occekivanja jesu jako visoka. :P

Popularne "Stryges" se daju ccitati, ali se NISSTA ne dogadja, razvukli su ih u 3 privatne poruke.

Geg serije? Les Nombrils, Parker&Badger.

Vjerojatno se nečega solidnog nisam sjetio. Nisam ni navodio ono ssto je prevedeno ili najavljeno kod nas.

Ali nekidan sam, recimo, probirao Dargaudov katalog i nisam našao skro ništa na što bih se polakomio, osim nekih povijesti stripa (nu, da, moja tiha patnja). Marinijevi Rimski orlovi su mi joss najzanimljiviji tamo.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn

Edited by - mcn on 20/09/2010 17:10:41
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 20/09/2010 : 17:48:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Ah da, one-shotove ne precjenjivati. Kod njih su ambicije drukccije/veche, ali to u postotku ne umanjuje smeche. Hiperprodukcija ... Zapravo, situacija ti je kao s knjigama: dodjess, buljiss i pokussavass po temi i crtezzu pogoditi ssto bi ti se moglo svidjeti. Ili u occaju igrass na sigurno i kupiss Bonel Blueberryja.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 20/09/2010 : 19:05:04  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Koji su stripovi uspeli da godinama održe nivo i kvalitet kojim su krenuli (ili su možda vremenom dobili na kvalitetu?)?




Nema takvih. Zadnji strip koji sam procitao, a da je drzao kvalitet sve vrijeme i da mi je bilo zao sto nema vise kad sam zavrsio je Lone Wolf and Cub.
Od fracuskih, drzi mi paznju ovaj Leov serijal - Aldebaran, Betelgeuse i Antares.
A sto se tice one-shot stripova, prodji malo kroz moje postove (nema ih mnogo), mozda naletis na nesto sto ce ti se svidjeti.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28966 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/09/2010 : 19:52:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by etmgosa

quote:
Originally posted by manhunter

Koji su stripovi uspeli da godinama održe nivo i kvalitet kojim su krenuli (ili su možda vremenom dobili na kvalitetu?)?




Nema takvih. Zadnji strip koji sam procitao, a da je drzao kvalitet sve vrijeme i da mi je bilo zao sto nema vise kad sam zavrsio je Lone Wolf and Cub.


Probaj 20th Century boys!

Trouble will find me
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 20/09/2010 : 20:28:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Lone Wolf and Cub zbilja fascinantan strip. Šteta što ga kod nas nije nitko objavio.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/09/2010 : 20:51:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Šta je to ?
Manga?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 20/09/2010 : 20:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Šta je to ?
Manga?



Kažu da je manga, mada meni ne liči ni na jednu mangu koju sam vidio.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/09/2010 : 21:19:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by etmgosa

Zadnji strip koji sam procitao, a da je drzao kvalitet sve vrijeme i da mi je bilo zao sto nema vise kad sam zavrsio je Lone Wolf and Cub.

Zapravo, ima još.

Prije par godina Kazuo Koike je pokrenuo nastavak priče, pod imenom New Lone Wolf and Cub. Priča se nastavlja točno tamo gdje je i stala (oni koji su čitali znaju na što mislim). S obzirom da je Goseki Kojima preminuo, novi crtač serijala je Hideki Mori. Njegov crtež nije ništa slabiji, dapače. Koliko mi je poznato, ovo još nije prevedeno na jedan od zapadnjačkih jezika. Dark Horse je u SAD-u otkupio prava za izdavanje, ali vjerojatno još čekaju da se serijal završi.








Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/09/2010 : 21:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

quote:
Originally posted by anto

Šta je to ?
Manga?



Kažu da je manga, mada meni ne liči ni na jednu mangu koju sam vidio.


Riječ je o japanskom stripu. Dakle, manga je.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/09/2010 : 21:22:34  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by etmgosa

Nema takvih. Zadnji strip koji sam procitao, a da je drzao kvalitet sve vrijeme i da mi je bilo zao sto nema vise kad sam zavrsio je Lone Wolf and Cub.


Stvar ukusa. Ali to je ionako manga.




quote:

Od fracuskih, drzi mi paznju ovaj Leov serijal - Aldebaran, Betelgeuse i Antares.



Meni se Aldebaran nije nešto posebno svideo. Nekako mi je "nit smrdi, nit miriše".



quote:

A sto se tice one-shot stripova, prodji malo kroz moje postove (nema ih mnogo), mozda naletis na nesto sto ce ti se svidjeti.




Prolazim ja kroz tvoje postove, naravno, dosta toga sam znao i pre nego što sam ih video, a bilo je i više strava preporuka.
Ali sam više mislio da ne bude ovde klasično preporučivanje (ne)poznatih naslova, već razgovor o kvalitetu dotičnih. I da li se kvalitet polako pomera na one-shotove, ili serijali još uvek imaju šta da kažu? I koji su to "naj,naj" serijali?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 20/09/2010 21:24:11
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 20/09/2010 : 21:27:40  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Zapravo, ima još.







Lijepa vijest, nisam to znao.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/09/2010 : 21:48:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Lone Wolf and Cub je strip koji mi je Sigi uvalio za čitanje prije godinicu - dvije (on je, naime fasciniran tim stripom )i moram reći da nije loše. Premalo sam pročitao da bih mogao dati sud ali stvarno izgleda dobro.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

misterx381
Average Member



Serbia
898 Posts

Member since 17/02/2007

Posted - 21/09/2010 : 07:21:00  Show Profile Show Extended Profile  Send misterx381 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Ovaj Snctuary ima izvrsne naslovnice.
A i crtež je odličan.
O čemu se radi?
SF maybe?



Ima svega i SF-a i misterije i horora. Kad sam procitao prvi album, morao sam sva tri jer je priča dosta interesanta, međutim kvalitet priče kako strip odmiče polako pada, ali je i dalje na solidnom nivou.
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 21/09/2010 : 08:52:32  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
naslovnice su stvarno prekrasne :)

feka
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/09/2010 : 11:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by misterx381

quote:
Originally posted by mladjo

Ovaj Snctuary ima izvrsne naslovnice.
A i crtež je odličan.
O čemu se radi?
SF maybe?



Ima svega i SF-a i misterije i horora. Kad sam procitao prvi album, morao sam sva tri jer je priča dosta interesanta, međutim kvalitet priče kako strip odmiče polako pada, ali je i dalje na solidnom nivou.



Thnx

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1696 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 21/09/2010 : 12:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
Meni se posebno sviđa Lutka od slonovače, Aldebaran, Betelgez i Antares, Lanfeust i Trolovi, Aster Blistok, Blueberry, Asterix, Lucky Luke, Tajna Povijest, Brodolomci sa Itaka, Thorgal, Riđobradi, Jeremiah, Comanche, Umpah Pah, Iznogud, Aleph Thau, Gospodari ječma, Orlovi Rima...

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/09/2010 : 12:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Jel ima nešto što ti se ne sviđa?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 21/09/2010 : 13:34:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

Trechi testament se, inkredibli, popravlja prema kraju. Počinje kao D&D sesija.

Enivej, meni je Lanfeust nessto drazzi, jer ima humora, kakvog takvog. Nije briljantno, ali je laganini. Trolovi iz Troje (Trojanski trolovi?, nije ona Troja, već se svijet tako zove ...) su isto bili fora, najbliže Asteriksu od ičega što sam vidio (znači, samo 4 puta slabiji).

mcn



Ovo su ako se ne varam najpopularniji naslovi u Francuskoj, koji su kod nas jos uvijek nepoznati.

De Cape et de Crocs?
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1696 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 21/09/2010 : 15:19:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Jel ima nešto što ti se ne sviđa?



Naravno da ima! Ali nije BD!

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1696 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 21/09/2010 : 15:23:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by mcn

Trechi testament se, inkredibli, popravlja prema kraju. Počinje kao D&D sesija.

Enivej, meni je Lanfeust nessto drazzi, jer ima humora, kakvog takvog. Nije briljantno, ali je laganini. Trolovi iz Troje (Trojanski trolovi?, nije ona Troja, već se svijet tako zove ...) su isto bili fora, najbliže Asteriksu od ičega što sam vidio (znači, samo 4 puta slabiji).

mcn




Ovo su ako se ne varam najpopularniji naslovi u Francuskoj, koji su kod nas jos uvijek nepoznati.

De Cape et de Crocs?






Oj, budi svoj!

Edited by - Bachy on 21/09/2010 15:24:37
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000