forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Blueberry
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 20

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 02/03/2017 : 21:48:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Poprilično je retro, priča naivna,a Hubinonov crtež drven.
Meni ništa od toga ne smeta da u njemu guštan i odličan mi je, ali neznan bi li ga nekome preporučija.



Znaciikasnije epizode su u rangu prvih i ipak je to dosta ispod Blueberrija?
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 03/03/2017 : 03:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Saga o konfederalnom zlatu jeste za 10, ali mi je dvodelni Rudnik ludog Nemca za 10+ (ili, što kaže mladjo, 11/10).
Jedino što je crtež bolji u epizodama 13 i 15, ali zato je priča u 11-12 "kratka, ali jebitačna".
Zato i preporučujem svakom ko tek počinje sa Bluberijem da pročita najpre te epizode.
Dobre su 13-22(23), ali je to predugačko da se čita odmah na početku, a treba pročitati i prve epizode
zbog likova koji se pojavljuju odranije. Uostalom, i cela ta saga se može podeliti na manje delove.

A da je Komanča bolja od Bluberija, nema šanse. Niti su svih 10 epizoda Komanče istog kvaliteta.
Možda su neke epizode Komanče bolje od nekih epizoda Bluberija (od prvih 10) ali generalno kao serijal - ne.

P.S. Ovo sam otkucao prethodne noći, a onda mi je pukla internet veza kada je trebalo da postavim komentar.
Sad ispada da upadam usred diskusije o Riđobradom (na Bluberijevom topiku).
Što se njega tiče, slažem se sa NESVRSTANIM, suviše je retro,
može da bude za preporuku jedino onima koji vole takve staromodne stripove.

E, da, u vezi Grega i Šarlijea, za ono vreme je Greg stvarno bio inovativniji (tematski) od Šarlijea,
ali šta vredi kada su sve te inovacije danas uglavnom zastarele.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/03/2017 : 10:48:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
MARSHALL BLUEBERRY: Po nalogu Washingtona/Misija Sherman/Krvava granica (MARBLU 1/2/3)
Ovdje je prisutan osjetni pad kvalitete u odnosu na redovnu seriju. Vanceov crtež je odličan ali ni blizu Giraudovom, s tim da je treću crtao Rouge koji mi je bolji od Vancea. Miss Bonavetura je odličnan lik, a njen ženski ranč dosta dobra ideja. sve u svemu, nije loše ali daleko je to od redovne serije.
Prve dvije epizode:
Scenarij:6/10
Crtež:8/10

Treća epizoda:
Scenarij:6/10
Crtež:9/10

Naslovnica Misije Sherman:11/10



COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 03/03/2017 : 14:04:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli
Sad ispada da upadam usred diskusije o Riđobradom (na Bluberijevom topiku).
Što se njega tiče, slažem se sa NESVRSTANIM, suviše je retro,
može da bude za preporuku jedino onima koji vole takve staromodne stripove.



Ma to sam ja iskoristio malo da priupitam kad se vec bacaju usporedbe. Rijetko naletis da netko ima i slicno misljenje i da je nedavno citao te prastare stvari.

Komentari su ti odlicni a u principu se i slazemo, mozda nijanse, tako da samo deri...

Zapravo dobar Bluberry i krece tu negdje oko desetke, samo sam ja citao tek od trinajstice.


Edited by - Mord on 03/03/2017 14:06:02
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 03/03/2017 : 14:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Poprilično je retro, priča naivna,a Hubinonov crtež drven.
Meni ništa od toga ne smeta da u njemu guštan i odličan mi je, ali neznan bi li ga nekome preporučija.



Znaci i kasnije epizode su u rangu prvih i ipak je to dosta ispod Blueberrija?



Jesu. Nema velike razlike između prvih epizoda i recimo Pobunjenika s Jamajke koji su izašli 20-30 godina posli. Ako ti se nije svidilo od početka, neće ti se svidit ni kasnije epizode.
Dapače, meni su najdraže epizode do broja 17 koje crta Hubinon.
Jije mi je na Riđobradom užasan, Gaty nit smrdi nit miriše, Pellerin dobar.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 03/03/2017 : 14:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Kad se već bacaju usporedbe da puknem onu meni najrealniju: Ako je Blueberry John Ford, Comanche je za mene Sam Peckinpah...ozbiljnije, zrelije, dublje i efektnije.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 03/03/2017 : 14:53:14  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Kad se već bacaju usporedbe da puknem onu meni najrealniju: Ako je Blueberry John Ford, Comanche je za mene Sam Peckinpah...ozbiljnije, zrelije, dublje i efektnije.


Blueberry zna sa ženama, Red je šonjo.
Bluebrry sa Pearl ima pristup "daj pičke, znan da imaš", mislin da joj je čak ka pravi muškarac opalija i neku plesku.
Red pati za ovon svojon ko mladi Werther.

Evo ti smajl da znaš da se zajebavan

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 03/03/2017 : 14:57:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Pa da... a ja ne vjerujem u muškarce koji znaju sa ženama, nerealno do bola. :D

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 03/03/2017 : 14:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Pa da... a ja ne vjerujem u muškarce koji znaju sa ženama, nerealno do bola. :D



Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 03/03/2017 : 16:18:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
A sad ozbiljno... ono gdje komanča debelo šije bluberija jest karakterizacija likova. Jebote, dustov konj je karakterniji od cijele plejade poluprozinih likova iz bluberija uključujući i samog poručnika. Svaki lik iz komanče je toliko živ i stvaran da ih pamtim ko da sam jučer čitao, a epizoda sa šerifima je sam vrh karakterizacije u stripu. Samo to bi mi bilo dovoljno da mi komanča bude duplo bolji strip, a ima toga još kolko oš. Scena u kojoj dust na kraju epizode hladnokrvno rokne onog nenaoružanog krvoloka osobno mi vrijedi više od cijelog bluberi serijala.
S druge strane količina last moment twistova u sagi o konfederacijskom zlatu mi je bila odbojna još dok sam i zagora mogao čitati... i tako to. :)

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 03/03/2017 : 16:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

A sad ozbiljno... ono gdje komanča debelo šije bluberija jest karakterizacija likova. Jebote, dustov konj je karakterniji od cijele plejade poluprozinih likova iz bluberija uključujući i samog poručnika. Svaki lik iz komanče je toliko živ i stvaran da ih pamtim ko da sam jučer čitao, a epizoda sa šerifima je sam vrh karakterizacije u stripu. Samo to bi mi bilo dovoljno da mi komanča bude duplo bolji strip, a ima toga još kolko oš. Scena u kojoj dust na kraju epizode hladnokrvno rokne onog nenaoružanog krvoloka osobno mi vrijedi više od cijelog bluberi serijala.
S druge strane količina last moment twistova u sagi o konfederacijskom zlatu mi je bila odbojna još dok sam i zagora mogao čitati... i tako to. :)


A sad ozbiljno...Potpisujen sve šta si napisa, pogotovo boldano.
+ dodajen da je meni i Redova karakterizacija kroz zatvor i razdoblje posli zavora odlična.
Comanche je definitivno ozbiljniji strip od Blueberryja koji je čista avantura i teško ih je uspoređivat. Blueberry je dobar pop, nešto ka Duran Duran.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 03/03/2017 16:55:13
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/03/2017 : 17:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ali oni prevrati u blubiju:)
koja uživancija.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 03/03/2017 : 23:20:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Comanche je jako dobar strip (meni među najdražima), ali nije dobar kao Blueberry.
Peckinpah je jako dobar redatelj (meni među najdražima), ali nije dobar kao Ford.
Greg je izvanredan scenarist, kao i Charlier.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 04/03/2017 : 10:43:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

ali oni prevrati u blubiju:)
koja uživancija.


Nekad bila, danas naiva.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 04/03/2017 : 10:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Jasno je meni da sam u ovoj raspravi debelo u manjini... Kao i da je većina redovno u krivu.

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 04/03/2017 10:46:27
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 04/03/2017 : 10:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Dobro je nisam bio jedini. http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=42748#top
...a i nesvrstanog ćemo preobratiti

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/03/2017 : 12:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sve ovo napisano u zadnjih par dana mogu da razumem,osim Mordovu tvrdnju da je Bluberi 23-28 slikovnica.
iz mog ugla:Komanča je odličan strip,Bluberi genijalan.Greg odličan scenarista,jedan mi od najomiljenijih,Šarlije još bolji.
Riđobradi gusar je klasika,ali ga ne bih preporučio mlađoj generaciji čitalaca,zbog tog retro štiha.A najbolje epizode Karipskog demona su mi baš one nakon Hubinona,jer mi je tu priča najkvalitetnija.Iako je Hubinon neprikosnoven kao crtač.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/03/2017 : 14:07:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiva mi je ova rasprava oko toga koji je najbolji western. Osobno bi mi Blueberry i Comanche svakako bili među naslovima koji su na vrhu, ali našlo bi ih se još koji su mi podjednako dragi, makar nemaju svi jednak pristup western tematici.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 04/03/2017 : 14:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

sve ovo napisano u zadnjih par dana mogu da razumem,osim Mordovu tvrdnju da je Bluberi 23-28 slikovnica.



Imao sam nesrecu da sam citao redom 13-28 kad je Bookglobe napokon izbacio sve te brojeve, i jednostavno me do 22 drzalo, na 23 je pocelo zijevanje, a od 24-28 mi je bilo teska dosada. Uz to, te zadnje epizode mi i crtacki izgledaju dosta losije.

Slazem se da je Comanca daleko bolja dramaturski, ima bolju karakterizaciju likova i ozbiljniji je strip sve skupa gledano. S druge strane, saga o konfederancijskom zlatu ima taj neki spoj price i crteza koji se guta bez predaha, bez obzira sto se radi o daleko jednostavnijem stripu.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 04/03/2017 : 17:28:26  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Komanča ima vrhunsku karakterizaciju likova? Pa o samo liku Komanče ne saznajemo skoro ništa (bar u Hermanovom opusu).

Kvaliteti Komanče, posebno u kasnijim Hermanovim epizodama, su u modernoj stripovskoj režiji, kao i vizuelnom izgledu u skladu sa modernim filmskim vesternima, italijanskim i američkim. Ne u karakterizaciji.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 04/03/2017 : 18:56:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Kakve veze ima što znamo ili saznajemo o liku s našim doživljajem njih kao osoba i prikazom njihovih emocija? Da je sama komanča najmanje razrađen lik je istina samo što to nikako nije slučajno već se namjerno stvara određena tajanstvenost oko njene uloge koja savršeno odgovara konstrukciji odnosa između likova.
Ostatak koji si napisao naravno u potpunosti stoji.

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 04/03/2017 18:57:23
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 04/03/2017 : 20:10:22  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Kakve veze ima što znamo ili saznajemo o liku s našim doživljajem njih kao osoba i prikazom njihovih emocija?



Kad kažem "saznajemo o liku", ne mislim na prošlost, nego na karakter, psihu.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 04/03/2017 : 20:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Dobro, ali i dalje stojim iza onog što sam napisao nakon toga. Isto tako ne bih rekao da ne saznajemo skoro ništa. Osobno mi više vrijedi jedan njezin smiješak ili izljev bijesa nego sve pojave one drvene marije pearl ili bilo kojeg drugog bluberi lika. Jednostavno je i tako nerazrađena triput življa. To je moj dojam.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/03/2017 : 22:09:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by anto

sve ovo napisano u zadnjih par dana mogu da razumem,osim Mordovu tvrdnju da je Bluberi 23-28 slikovnica.



a od 24-28 mi je bilo teska dosada. Uz to, te zadnje epizode mi i crtacki izgledaju dosta losije.


meni je Mister Bluberi pravo otkrovenje,sa obzirom da nisam polagao neku nadu u Žiroove scenarističke kvalitete.
Kad ono...pravi fleš su mi te priče,a Dast ludilo od stripa.Neverovatno mi je žao što nije urađena još neka epizoda u sličnom maniru.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 04/03/2017 22:10:01
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/03/2017 : 12:20:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nego kakva je sad situacija sa Blueberryjem?
Jel' se misli što novo raditi?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 20 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000