forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 istok, zapad, sjever, jug
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 02/10/2010 : 16:31:49  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Cesto nam se desi da uzmemo jedan strip u ruke i zapitamo se kako je moguce da tako nesto nismo prije otkrili. 20-30 godinja citanja stripova, vjerovanje u nesto da je idealno i onda se u samo jednom danu sruse svi nasi ideali jer smo otkrili nesto sto je drugacije, bolje i zanimljivije od svega sto smo do sada procitali. Cesto je kocnica za te stvari predrasuda koju imamo prema stripovima drugih teritorija, zanrova ili kulture. Koji stripovi i u kojem dobu su vam otkrili nove horizonte? Koji stripovi su vas odusevili ili suprotno, odbili od neke druge vrste stripova s kojom ste tek dosli u kontakt.

Edited by - King Warrior on 02/10/2010 16:32:51

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 02/10/2010 : 16:37:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Mr. No-ove avanture u juznoj americi me uvijek uce o geografiji tog kontinenta, i gradovima u tim tropskim zemljama.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12891 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 02/10/2010 : 16:45:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

Mr. No-ove avanture u juznoj americi me uvijek uce o geografiji tog kontinenta, i gradovima u tim tropskim zemljama.


Mislim da King nije mislio na takve horizonte.

Nego, ja sam odavno odlučio da nemam nikakvih predrasuda po pitanju stripova. Teme, žanrovi, geografske ili kulturne odrednice nisu mi bitni, čitam sve.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

nolo contendre
Junior Member



Serbia
411 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 02/10/2010 : 17:03:19  Show Profile Show Extended Profile  Send nolo contendre a Private Message  Reply with Quote
Panišer u izdanju Dečjih Novina, epizoda Smeće skrenuo mi je pažnju na dve stvari, Američki strip i naraciju iz prvog lica koju i danas preferiram u stripovima, knjigama a bogami i filmovima.

I danas znam napamet 80% teksta iz tog stripa a kao klinac sam ga znao kao azbuku.

"Ostao sam sam sa smećem". Uuuhh, odoh da ga pronađem.
Go to Top of Page

kemo2012
Junior Member



USA
312 Posts

Member since 18/09/2010

Posted - 02/10/2010 : 17:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit kemo2012's Homepage  Send kemo2012 a Private Message  Reply with Quote
Za mene je to bio Marti Misterija kada sam ga otkrio prije nekoliko godina. Mada jos uvjek volim Zagora ponekad samo zelim da citam Martija. Jos nisam procitao nista od Nathan Never i danas se spremam da vidim kakva je to vrsta junaka. Skino sam jedan skan sa strip zone od Nathana i nadam se da je dobar jer jos neznam nist o ovom junaku. Mozda cu i ovo otkrice biti kao ono sa Martijom.

"I wake up and think dreams are real. I sleep so I don't have to feel."

Edited by - kemo2012 on 02/10/2010 17:16:50
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8231 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 02/10/2010 : 17:18:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Moram priznat da nikad nisam mislija ćitat ništa drugo osim Zagora i Texa. I onda san se navuka priko ovog foruma na Mister No-a, imam namjeru uzimat Nathana i Nicka, onda mi je jučer prošlo kroz glavu da bi moga i Magičnoga. Jebate odakle mi novci.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3542 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 02/10/2010 : 18:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Chini mi se da je bila '98. ili '99. Na kucnu adresu stigao mi je paket sa c/b izdanjem BETMEN: Godina prva. Besplatno i neochekivano sam se upoznao s nechim potpuno novim...

A u relativno skorije vreme, moje poimanje stripa promenio je Ed Brubaker usmrtivshi Stevea Rogersa i uvevshi Buckyja u kostim Captaina Americe.

I neka bude Mazzuchelli i Asterios Polyp, verovatno vrhunac strip-izrazavanja danashnjice.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9590 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 02/10/2010 : 20:51:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
da se andra nije javio, predlozio bih da se tema premesti u Bonelli PDF

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20960 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/10/2010 : 21:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

Mr. No-ove avanture u juznoj americi me uvijek uce o geografiji tog kontinenta, i gradovima u tim tropskim zemljama.



malo si omašio poentu prijatelju, ali si me barem lepo nasmejao!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 02/10/2010 : 22:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

Chini mi se da je bila '98. ili '99. Na kucnu adresu stigao mi je paket sa c/b izdanjem BETMEN: Godina prva. Besplatno i neochekivano sam se upoznao s nechim potpuno novim...


s piratskim stripovima?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/10/2010 : 22:59:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
ne vidin zašto bi neko ima predrasude prema stripovima.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 02/10/2010 : 23:26:20  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message  Reply with Quote
S obzirom na privrženost realističnom stripu,strip koji mi je razbio sve predrasude je definitivno "MAUS" Arta Špigelmana.
Iz više razloga.
Šokantan metaforički prikaz likova,popraćen sa nevjerojatno normalnim pripovjedačkim pristupom samog autora.Jednostavnost i naivnost samog crteža i adekvatnih kadrova kod dočaravanja vrlo zastrašujućih prikaza nesretnih ljudskih sudbina.Fantastična povezanost teksta i slike,do krajnjih granica naivnosti crteža,a tako emotivno i nemilosrdno iscrtano i ispisano.Karikaturalni prikaz naroda prema nacističkoj propagandi,crtajući likove metaforički,autor razbija sve tabu teme kojima se nisu usuđivali baviti puno ozbiljniji i jači mediji od stripa.
Baš taj karikaturalni mataforički pristup mi je razbio iluziju priznavanja samo realističnog pristupa crtanja stripa.

Iskreno rečeno,tek tada sam se uvjerio da o stripu,kao jednoj od grana umjetnosti,nemam baš nikakve velike spoznaje.Recimo, shvatio sam da principjelnim stupidnim stavom o samom crtežu ,apsolutno nisam bio u pravu i da još o stripu kao žanru moram puno učit.
Vrlo teška i nevjerojatna priča koja vas natjera da ju morate pročitat do samog kraja.Ne sjećam se da sam neki strip nakon čitanja išao ponovno pročitat,kao u ovom slučaju.Nikada više nakon ovog stripa nisam komentirao strip onako laički,nakon pukog prelistavanja.
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 02/10/2010 : 23:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

ne vidin zašto bi neko ima predrasude prema stripovima.



Ne vidim niti ja jer volim strip,ali je činjenica da strip kao medij slikovitog izražavanja nikada nije priznat kao umjetnost u širokim masama (kao npr,film,slikarstvo,itd).Mislim da su osnovni razlozi prvenstveno predrasude prema stripu,nerazumjevanje i stupidna ljudska zadrtost.Nedavno je bio u jednom našem tjedniku tekst Denisa Kuljiša gdje vrlo elokventno i prostodušno pljuje taj medij.Mora se priznat da je on u novinarskim krugovima(i šire) vrlo poznat i priznat novinar.Mislim da je to klasičan primjer principjelne predrasude koja datira još od početaka bavljenja novinarskim poslom.Ako se ne varam,dotični je gospodin zaslužan za izbacivanje stripa iz Poleta sredinom 80-tih godina,jer je po partiskoj skali bio adekvatna figura za urednika tog lista.Jedan od zaslužnijih partijskih poltrona koji su gasili i gazili ekipu strip autora iz "novog kvadrata".Danas cijenjeni novinar i velika hrvatina,česti gost u informativno edukativnim emisijama na našoj "dalekovidnici",te naširoko zastupljen u popriličnom broju dnevnih i tjedno-mjesečnih tiskovina koje svakodnevno konzumiramo jer nam ih (i njega) podturaju.Vrlo često u svojim bezbrojnim kolmunama se u negativnom kontekstu osvrne na strip.
Navodim ga samo kao klasičan primjer na tvoje čuđenje,zašto bi netko imao predrasude prema stripu.
Da ne ispadne da "kudim" sve novinare,ima i sasvim kotradiktornih i pozitivnih primjera..npr.Miljenko Jergović.

Edited by - dveribad on 02/10/2010 23:52:43
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3542 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 03/10/2010 : 00:12:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by torca

s piratskim stripovima?




M' da... Od tada, chim vidim da neko ima kakvo originalno izdanje, prvo pozajmim da fotokopiram, pa tek onda prochitam! To je ono pravo!

What a jerk...
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 03/10/2010 : 20:15:10  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message  Reply with Quote
Buržeonovi Putnici vetrom, negde kad sam imao 13-14 godina. Pravi strip u pravo vreme, kada sam već uveliko osećao odbojnost prema Zagor-Mark-Blek stripovima, što sam do tada najviše čitao, a što je pretilo da me zauvek odbije od stripa. A onda je bilo dovoljno jedno vrelo leto na Pagu, jedna Stripoteka i ljubav je postala večna.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 03/10/2010 : 21:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dveribad

Da ne ispadne da "kudim" sve novinare,ima i sasvim kotradiktornih i pozitivnih primjera..npr.Miljenko Jergović.



On pljuca po cemu god stigne, ali strip ne dira.
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 04/10/2010 : 19:02:53  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by dveribad

Da ne ispadne da "kudim" sve novinare,ima i sasvim kotradiktornih i pozitivnih primjera..npr.Miljenko Jergović.



On pljuca po cemu god stigne, ali strip ne dira.



Istina,mada su mu tekstovi odlični.Ponekad vrlo znakoviti i informativni.Tekstovi o stripovima su mu vrlo životopisni,a ostale ne čitam baš previše.Čini mi se da je vrlo realan,ali da zna bocnut,zna.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000