forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Spider-man reboot: dobro ili loše?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 35

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 06/05/2012 : 08:39:43  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Meni se čini da akcije neće nedostajati. I trejler je stvarno odlično urađen, ložiona živa. Ali zašto, o, zašto, je baš otac od Spajdijeve cure čovjek koji ga proganja? Nešto mi zvoni Hulk...pa i Betmen... Odmetnute djevojčice, ccc...
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 06/05/2012 : 12:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by Zagor12

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8GjHtYRq8cg
Novi trailer. Očekujem predobru akciju, solidnu priču koja će biti dobra podloga za nove nastavke, ali mislim da će biti previše ljubavnih gluposti.



i ja očekujem upravo isto to...
međutim, meni se taj relativno nepoznati Andrew Garfield sve više nekako čini kao dobar izbor za Spideya. puno bolji od onog debilnog Maguirea. nadam se da će dobro odradit svoju ulogu.


Pa Andrew Garfield je zapravo jako dobar mladi glumac. Pogledaj si ova dva filma pa ćeš vidjeti.
http://www.imdb.com/title/tt1285016/
http://www.imdb.com/title/tt1054606/

Svakako je milijardu puta bolji od debilnog i debelog Maguirea.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 06/05/2012 : 15:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Svakako je milijardu puta bolji od debilnog i debelog Maguirea.



nas dvojica smo izgleda veliki Maguire hateri

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/05/2012 : 16:41:05  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
onda smo trojica

bez cinjenice da je bio okej u prvom delu

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 16/05/2012 : 16:55:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Tek ćemo vidjeti kakav će Andrew Garfield biti kao Spidey. Ovdje me brine što je za razliku od starog otkačenjaka Sama Raimija redatelj Marc Webb, čiji mi se film 500 dana ljubavi i nije baš svidio. Inače je režirao jednu epizodu U uredu i spotove za No Doubt i Green Day, što i nisu neke reference.

Meni je Maguire recimo bio sasvim OK, a kao alternativu sam prije 10-ak godina želio vidjeti Jakea Gyllenhaala. No bumo vidli...

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 17/05/2012 : 01:46:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Tek ćemo vidjeti kakav će Andrew Garfield biti kao Spidey. Ovdje me brine što je za razliku od starog otkačenjaka Sama Raimija redatelj Marc Webb, čiji mi se film 500 dana ljubavi i nije baš svidio. Inače je režirao jednu epizodu U uredu i spotove za No Doubt i Green Day, što i nisu neke reference.

Meni je Maguire recimo bio sasvim OK, a kao alternativu sam prije 10-ak godina želio vidjeti Jakea Gyllenhaala. No bumo vidli...



po mojem sudu nije ni loše baš što se redatelj promijenio s obzirom da se Raimi skroz otklizao u propast s onim trećim filmom, i to u svakom pogledu. što je još gore, umjesto da je film bio dobar (kao prva dva) a i općenito neki zadovoljavajući završetak trilogije, dobili smo...ovo.
za Maguirea je bila vrijedila ista stvar. od srčanog i hrabrog junaka koji je branio NYC od zlikovaca se pretvorio u seronju koji nekontrolirano pleše ko neka zadnja budala, uglavnom dođe ti da ga nabiješ šakom u zube kad ga vidiš.
uglavnom, u oba slučaja (i kod Raimija i Maguirea) se vidjelo da su se već zasitili serijala, pa je tako nešto ipak znak da se stvar treba promijeniti. ja bi na njihoovm mjestu prekinuo cijeli serijal s obzirom na tu katastrofu koja nam se priredila, ali sad s obzirom da je došlo do reboota...vidjet ćemo. samo se nadam da me Andrew Garfield neće razočarat. za redatelja ne mogu reći dal će napravit dobar ili loš film, može bit i jedno i drugo (svatko ima nekih uspona i padova).

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 26/06/2012 : 09:18:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
Znam da IMDB nije bas neko mjerilo, ali eto, vec ima 8.1, tako da ocekujem bar solidan film.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 26/06/2012 : 12:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Mislim da će biti na razini Ultimate Spider-Mana, puno životniji s previše tinejdžerskih sranja i predobrom akcijom. Tako da ću ga sigurno pogledati, bit će bolji od Ramijia sto posto, a po svim kritikama vidim da je Andrew Garfield toliko dobro odradio ulogu da Maguireova izvedba sada izgleda kao sprdnja (nadam se da je ovo istina jer ako je- nitko sretniji od mene). Piše se da je humor i Spideyjeve doskočice super, u duhu sa stripom. Toga u Raimijevim filmovima nije ni bilo...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 26/06/2012 : 14:14:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
ovo je samo još više pojačalo moj stav da je Garfield 100x bolji od Maguirea. još samo da se uvjerimo da je zbilja rasturio ulogu pa da možemo govorit kakvo je sranje Maguire uistinu i bio.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 28/06/2012 : 12:42:47  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Dve nove scene, jedna na pocetku i druga na samom kraju

http://www.youtube.com/watch?v=16AwVWvjQhY&feature=related

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 29/06/2012 : 17:45:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Idem pogledati veceras sa sinom .

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 29/06/2012 : 20:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
zasad ima 79% na RT-u. znači da je dobro prihvaćen što se kritike tiče.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/06/2012 : 10:09:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Tema topica je postavljena kao pitanje, pa da na to pitanje odmah i odgovorim.
Spider-man reboot je story ponovo ispricana a cilj joj je "novacenje" novih generacija koje se jos nisu kontaminirale Spider-man efektom.
Osobno mi je The Amazing Spider-Man bolji od Sam Raimi-eve verzije i smatram ga najboljim od svih Spider-man ekranizacija.
Zasto?
The Amazing Spider-Man je film koji tijekom cijele projekcije uspjeva zadrzati svjezinu i ne oscilira u kao njegovi predhodnici.
Andrew Garfield je daleko sretnije rijesenje od pickastog glumatanja Toby Maguire i odlicno se uklapa u moderniju adaptaciju lika Peter Parkera.
Peterova prva ljubav Gwen Stacy odlicno se uklapa u koncept price a dirnut ce srca i nas starih hard core fanova koji ju jos uvijek preferiramo nad Mary Jane, uostalom Emma Stone je to glumacki duplo bolje odradila od Kirsten Dunst.
3D efekti su odlicno uradeni i nenametljivo te placirano ugradeni u film ..praznik za oci.
Onaj koji je procitao porilicno Spider-Man stripova ce primjetiti da mnoge scene ustvari kopiraju mnoge naslovnice poznatih crtaca ovog heroja, sto se meni jako svida.
Mnoge se scene odvijaju nocu , sto je takoder razlika od filmova spider-man 1-3 .
Kostim je odlican i realisticno se uklapa u pricu te djeluje manje "plasticno" nego onaj Sam Raimi-a.
Primjetit cete i velika stopala Andrew Garfielda , sto me opet asociralo na crteze Humberto Ramosa , sto je takoder prilicno cool.
Sve u svemu ja i moj sin uzivali smo svih 136 Minuta ovog filma.



“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 30/06/2012 : 12:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Murdoc legendoooooooooooooooo!
Imam se čemu radovati, makar je ovo zasad jedini dojam... :D

BTW. tek sam sad skužio da je Garfield i zapravo u vezi s Emmom Stone.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja

Edited by - Zagor12 on 30/06/2012 12:29:37
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 30/06/2012 : 17:17:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Tema topica je postavljena kao pitanje, pa da na to pitanje odmah i odgovorim.
Spider-man reboot je story ponovo ispricana a cilj joj je "novacenje" novih generacija koje se jos nisu kontaminirale Spider-man efektom.
Osobno mi je The Amazing Spider-Man bolji od Sam Raimi-eve verzije i smatram ga najboljim od svih Spider-man ekranizacija.
Zasto?
The Amazing Spider-Man je film koji tijekom cijele projekcije uspjeva zadrzati svjezinu i ne oscilira u kao njegovi predhodnici.
Andrew Garfield je daleko sretnije rijesenje od pickastog glumatanja Toby Maguire i odlicno se uklapa u moderniju adaptaciju lika Peter Parkera.
Peterova prva ljubav Gwen Stacy odlicno se uklapa u koncept price a dirnut ce srca i nas starih hard core fanova koji ju jos uvijek preferiramo nad Mary Jane, uostalom Emma Stone je to glumacki duplo bolje odradila od Kirsten Dunst.
3D efekti su odlicno uradeni i nenametljivo te placirano ugradeni u film ..praznik za oci.
Onaj koji je procitao porilicno Spider-Man stripova ce primjetiti da mnoge scene ustvari kopiraju mnoge naslovnice poznatih crtaca ovog heroja, sto se meni jako svida.
Mnoge se scene odvijaju nocu , sto je takoder razlika od filmova spider-man 1-3 .
Kostim je odlican i realisticno se uklapa u pricu te djeluje manje "plasticno" nego onaj Sam Raimi-a.
Primjetit cete i velika stopala Andrew Garfielda , sto me opet asociralo na crteze Humberto Ramosa , sto je takoder prilicno cool.
Sve u svemu ja i moj sin uzivali smo svih 136 Minuta ovog filma.



ovo mi je drago čuti.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 30/06/2012 : 23:29:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Ebert kaže da film nije bolji od Spider-Mana 2, ali zato jest od ostalih.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4706 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 01/07/2012 : 00:03:32  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc


Andrew Garfield je daleko sretnije rijesenje od pickastog glumatanja Toby Maguire



Baš čudno; prema onome što se dalo vidjeti u "The Social Network" i sam Garfield je plačljivac (ali ok glumac), pa mi se isprva baš i nije svidjelo što je on dobio ulogu Spider-mana iz jednostavnog razloga što sam dosad vjerovao da mu ta uloga ne paše. Može koji komentarčić više o njegovoj izvedbi?

Go kneel and weep
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/07/2012 : 12:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by mr murdoc


Andrew Garfield je daleko sretnije rijesenje od pickastog glumatanja Toby Maguire



Baš čudno; prema onome što se dalo vidjeti u "The Social Network" i sam Garfield je plačljivac (ali ok glumac), pa mi se isprva baš i nije svidjelo što je on dobio ulogu Spider-mana iz jednostavnog razloga što sam dosad vjerovao da mu ta uloga ne paše. Može koji komentarčić više o njegovoj izvedbi?



OK , evo kako ja to vidim.

Andrew Garfield utjelovljuje jednog modernog Spider-Mana 21 stoljeca koji je odraz u ogledalu danasnjih americkih srednjoskolaca, pomalo me cak stilom podsjeca na Marty McFly (Michael J. Fox) iz Povratka u Buducnost .
Garfieldov Peter Parker je tinejder iznimne ineligencije , ali pun konflikta i u nekoj konstantnoj potrazi za istinom , sto je naravno rezultat nestanka njegovih bioloskih roditelja, dok je Maguireov Parker vise zbunjeni geek i slika starije generacije stripova o Spider-Manu.
Tjelesno je Andrew takoder puno superiorniji jer izgleda dobro istrenirano, ali nikako nasilu nabildano kao Toby.
Sa emotivne strane Garfieldov je Peter jedan prilicno impulzivan lik koji lako ulazi u konflikte i posjeduje zdrav smisao za diskusiju i jedan gotovo arogantan smisao za humor, sto se opet dobro uklapa kada nosi kostim Spider-Mana.
Sa ljubavne strane "ne spada u tarzane" :)) , vec je tipicni tinejder kojemu se smrzne jezik i gestakulacijom ne moze prikriti konflikt izmedu zelje i straha .
Sve u svemu po meni je Garfield uspio prikazati Spider-Mana nove generacije, Spider-Mana koji se oblaci kao i svi klinci oko njega, koji vozi Skateboard , ima svoj kriticki pogled na svijet i autoritete dovodi u pitanje.


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 01/07/2012 : 13:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Garfield je znači, Ultimate Spider-Man, ono što sam i želio.

quote:
Sa ljubavne strane "ne spada u tarzane" :)) , vec je tipicni tinejder kojemu se smrzne jezik i gestakulacijom ne moze prikriti konflikt izmedu zelje i straha .


Ovo mi je vrlo poznato.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 01/07/2012 : 13:39:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

OK , evo kako ja to vidim.

Andrew Garfield utjelovljuje jednog modernog Spider-Mana 21 stoljeca koji je odraz u ogledalu danasnjih americkih srednjoskolaca, pomalo me cak stilom podsjeca na Marty McFly (Michael J. Fox) iz Povratka u Buducnost .
Garfieldov Peter Parker je tinejder iznimne ineligencije , ali pun konflikta i u nekoj konstantnoj potrazi za istinom , sto je naravno rezultat nestanka njegovih bioloskih roditelja, dok je Maguireov Parker vise zbunjeni geek i slika starije generacije stripova o Spider-Manu.
Tjelesno je Andrew takoder puno superiorniji jer izgleda dobro istrenirano, ali nikako nasilu nabildano kao Toby.
Sa emotivne strane Garfieldov je Peter jedan prilicno impulzivan lik koji lako ulazi u konflikte i posjeduje zdrav smisao za diskusiju i jedan gotovo arogantan smisao za humor, sto se opet dobro uklapa kada nosi kostim Spider-Mana.
Sa ljubavne strane "ne spada u tarzane" :)) , vec je tipicni tinejder kojemu se smrzne jezik i gestakulacijom ne moze prikriti konflikt izmedu zelje i straha .
Sve u svemu po meni je Garfield uspio prikazati Spider-Mana nove generacije, Spider-Mana koji se oblaci kao i svi klinci oko njega, koji vozi Skateboard , ima svoj kriticki pogled na svijet i autoritete dovodi u pitanje.


nadam se da ću ga i ja tako doživjet - po ovome se da zaključit da je Maguire čista nula naspram Garfielda.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 01/07/2012 : 13:43:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ja i dalje mislim da će biti gori od trojke, no ipak ću pogledati.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 01/07/2012 : 13:51:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Na ovom forumu valjda ima najviše skeptika na svijetu.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 01/07/2012 : 14:04:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ako je darth ivan poklekao
ja ne znam kakve sanse imaju ostali :D

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 01/07/2012 : 14:10:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

ako je darth ivan poklekao
ja ne znam kakve sanse imaju ostali :D



pokleknuo, kažeš?

po čemu si to zaključio?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 01/07/2012 : 15:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
prilicno si pozitivno naelektrisan :D


PS
ja jedva cekam ovo
pogotovu sad posle sjajnog murdocovog prikaza

al ovde stize tek za 10 dana :(((
(to mi se sad vraca za OSvetnike i Prometeja XD )

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page
Page: of 35 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000